Recenze na Modernonlinestores.cz, který nabízí práci z domova

Žena pracující z pohodlí domova pro ModernOnlineStores.

Poslední týden koluje na internetu nabídka práce od portálu Modern Online Stores, který zastupuje americkou společnost ED MODE IBC LLC. Zmíněný portál má najímat stovky nových zaměstnanců na různé pracovní pozice, které přijatí uchazeči budou moci provádět z home office, čili z domácí kanceláře. Když si otevřete jejich stránku www.modernonlinestores.cz/sk/zamestnani/ a přečtete si nabídku, bude se vám zdát, že jste natrefili na práci snů. Vždyť posuďte sami.

 

Stránka modernonlinestores.cz údajně nabízí práci na částečný úvazek (uzavření pracovní smlouvy na minimálně 12 měsíců) s garantovanou minimální měsíční mzdou 32 000 Kč a měsíčního příspěvku na provoz home office (domácí kanceláře) 5 600 Kč! Dohromady tedy téměř 40 000 Kč na part-time (částečný) úvazek (100 hodin). Přitom hledají kohokoli – ženy na mateřské, studenty, aktivní důchodce, OZP či ZTP handicapované osoby.

 

Jaké benefity nabízí portál Modernonlinestores zájemcům o práci?

 

Vypadá to úchvatně, že? A to až tak, že máte chuť tomu uvěřit. Má to však jeden háček. Pokud vás zajímá jaký, čtěte dále.

 

Pár slov o stránce Modernonlinestores.cz

Samotná stránka, kromě toho, že nabízí práci z pohodlí domova stovkám lidí, má být i jakousi online nákupní platformou, na níž budou moci zákazníci nakupovat výrobky přímo od výrobců, čili bez prostředníků, bez obchodních řetězců, bez různých dalších mezi-článků, které zvyšují cenu produktu.

 

Hlavní sídlo společnosti ED MODE IBC LLC, která má v provozu nákupní platformu edmode.net a také stránku Modernonlinestores.cz, se nachází v Cheyenne v USA. Centrální přípravné středisko je v Santa Clare.

Tato firma vznikla podle stránky https://opencorporates.com/companies/us_wy/2019-000879807  v říjnu 2019.

 

Modernonlinestores má být Evropská větev výše zmiňované nákupní platformy edmode.net, přičemž sídlit má v České republice, konkrétně na adrese Praha 1, Pařížská 18, 11000.

 

Úvodní stránka společnosti ED MODE IBC LLC, která má v provozu portál modernonlinestores.cz.

 

Za projektem stojí podle oficiální stránky tyto osoby:

CEO (Chief Executive Officer) Europe: Ing. Adéla Novotná

Výkonná ředitelka: Denisa Zlochová

Manager pro Českou republiku a Slovensko: Ing. Jaroslav Kuneš

 

Na internetu se toho o projektu mnoho nedočtete

Je zvláštní, že o zahraniční firmě, která chce u nás zaměstnat skoro tisícovku pracovníků a to s takovými benefity, že by i zaměstnanci Facebooku a Google možná tiše záviděli, nenajdeme na internetu ani čárku. Dokonce ani na zpravodajských portálech.

Vcelku podezřelé, vzhledem k tomu, že má jít o obrovský START-UP projekt, přeložen i do několika světových jazyků.

Desítky inzerátů na pracovních portálech samozřejmě nepočítám.

 

Modernonlinestores zneužívá loga známých firem

Po několika minutovém surfování na internetu jsem na nějaké informace přeci jen narazil. Modernonlinestores.cz, stejně jako nákupní platforma edmode.net, uvádějí na svých stránkách partnery, kteří zřejmě ani netuší, že jsou jejich partnery.

 

Například UNICEF ČR vydal 31. 1. 2020 upozornění, ve kterém se distancuje od spolupráce, neboť prý společnosti ED MODE IBC LLC nedal souhlas k použití jejich názvu a loga v souvislosti s projektem ModernOnlineStores.

UNICEF dále píše, že se zmíněnou společností nemá uzavřenou žádnou smlouvu a nepřijal od nich ani žádné příspěvky či dary. Dokonce je v této věci ani nekontaktovali!

 

Důkaz si můžete prohlédnout na stránce níže:

https://www.unicef.cz/aktualne/168949-odpoved-na-dotazy-verejnosti–unicef-nespolupracuje-se-spolecnosti-ed-mode-modernonlinestores

 

Zajímavé je také následující tvrzení:

 

Kromě toho společnost ED MODE IBC LLC pořádá výběrové řízení na nové zaměstnance, jehož podmínkou bylo k 31. 1. 2020 zaplacení registračního poplatku ve výši 365 Kč, který měl podpořit projekty UNICEF ČR. O tomto tvrzení jsme se dozvěděli dílem náhody, kdy si osoby, které měly v úmyslu prostřednictvím tohoto projektu podpořit UNICEF ověřovaly, zda se nejedná o podvodné jednání.

 

Oprava: UNICEF své upozornění zrušil.

 

Obdobně je tomu i v případě společnosti PepsiCo, která se také nachází mezi partnery. Společnost se od této spolupráce distancuje, údajně s tím nemá nic společného. Viz obrázek níže (fotku mi poslala Martina Š.):

 

PepsiCo také nespolupracuje se společností.

 

Amatérská webová stránka za pár korun?

Nyní vyjádřím pouze svůj názor, ale projekt Modernonlinestores.cz na mě nepůsobí příliš seriózním dojmem. Pokud si stránku pozorně přečtete, určitě neunikne vaší pozornosti ani to, že jednou je psána v češtině a následně další pasáže ve slovenštině.

Firma, která chce nabírat stovky lidí a rozjet světový projekt, by si mohla zaplatit pár stovek za vytvoření lepší prezentace.

 

Jak je to vlastně s tou prací?

V úvodu jsem naznačil, že Modern Online Stores hledá stovky zaměstnanců, kteří budou pracovat z pohodlí domova. Má jít o tyto pozice:

 • Pracovník zákaznického servisu – na obsazení je údajně k dispozici až 350 míst z celé ČR a 200 ze Slovenska.
 • Pracovník online marketingu, plnič eshopu a podobně – na obsazení je údajně k dispozici až 450 míst z celé ČR a 200 ze Slovenska.
 • Pracovník online logistiky a koordinace zásilek – na obsazení je údajně k dispozici až 150 míst z celé ČR a 100 ze Slovenska.

 

Volné pracovní pozice, které nabízí portál. Dohromady hledají údajně až 1000 lidí.

 

Absolutně nechápu, nač americká společnost, která má, alespoň podle inzerátu zveřejněného na pracovním portálu Profesia, celosvětově pouze 100 až 149 zaměstnanců, potřebuje nabírat v Česku až 350 pracovníků zákaznického servisu a 450 online marketérů.

Další otázkou je, odkud chtějí tyto lidi platit, když zjevně nemají finance ani na vytvoření moderní webové stránky (stránka vypadá až neskutečně amatérsky).

 

Oprava: společnost na své stránce upravila čísla a nyní má v plánu nabírat už jen 300 pracovníků zákaznického servisu (200 z ČR a 100 z SK), 150 pracovníků online marketingu (100 z ČR a 50 z SK) a 70 pracovníků logistiky.

 

Musíte absolvovat jejich online rekvalifikační kurz

Firma garantuje na výše uvedené pozice minimální měsíční mzdu 32 000 Kč (za 100 hodin práce) a měsíční příspěvek na provoz domácí kanceláře 5 600 Kč a další benefity! Při HPP poměru je to údajně až 60 000 Kč brutto.

Je tu však drobný háček. Na to, abyste se mohli ucházet o některou z výše uvedených pozic, musíte úspěšně absolvovat rekvalifikační online kurz, který údajně nahrazuje výběrové řízení a slouží jako odborná příprava na budoucí povolání. Následně, po absolvování kurzu a splnění podmínek, budete přijati do dvouměsíční rekvalifikace (něco jako zkušební doba).

 

Rekvalifikační online kurz, jak uvádí ModernOnlineStores na své stránce, je placený nebo bezplatný.

 

1.) Pokud chcete absolvovat bezplatný online rekvalifikační kurz a ucházet se o některou z pracovních pozic, musíte dokončit jejich V.I.P. registraci a stát se spotřebitelem nákupní platformy online – edmode.net. To už ale zdarma není. Za registraci zaplatíte jednorázový poplatek 365 Kč.

 

Společnost uvádí, že V.I.P. registrace spotřebitele nemá nic společného s přijetím uchazeče do zaměstnání. Pouze umožňuje přednostní a bezplatné zahájení.

 

2.) Pokud se nechcete zaregistrovat jako jejich V.I.P spotřebitel nákupní platformy a zaplatit 365 Kč, nabízí společnost i placenou formu online rekvalifikačního kurzu. Ta stojí 490 Kč a údajně je to cena zvýhodněná, resp. uživatel platí pouze 10% z celkové částky. Čili celý kurz by měl stát 4 900 Kč.

 

Zde se trochu pozastavím. Napsala mi jedna paní, jméno nebudu zmiňovat, že si zvolila první možnost, a tedy zaplatila 365 Kč za VIP registraci a absolvovala rekvalifikační kurz. V emailu mi poslala i materiály na školení – konkrétně 10 Youtube videí. Paní si v emailu stěžovala, že ta videa absolutně nesouvisí s pracovní pozicí, kterou si ve formuláři zvolila. Konkrétně mi napsala toto:

 

Vyžadovali čestné prohlášení a platbu. Když jsem vše udělala, tak mi volali, kdy už pošlu ty peníze, jestli mám vůbec zájem o ten kurz. Po potvrzeni mi přišel list účastníka kurzu. A samotný kurz je úplný nesmysl, dodali jen nějaká videa, která vůbec nesouvisí s danou pozici.

 

Paní tomu možná nerozumí, proto jsem se na ty videa podíval i já. Dvě byla zaměřena na online marketing, nic praktického, jen obecné informace (dělám online marketing 5 let). Další dvě videa byla zaměřena na komunikaci, zbytek videí byl o špatném potravinářském průmyslu, že jíme špatné a nezdravé věci (s čímž souhlasím) a podobně.

Obsah těch videí mě ale až tak nezajímá, konec konců, je to jen náhrada za pohovor na kterém personalisté také běžně zkoušejí uchazeče, zda mají nějaké znalosti z dané oblasti. Zaráží mě to, že jde o volně dostupná Youtube videa (která si můžete prohlédnout zdarma) od různých majitelů, kteří zřejmě, stejně jako v případě UNICEF, ani netuší, že jejich videa někdo používá pro komerční účely a vybírá za to peníze. Pokud by se jednalo o materiály společnosti ED MODE IBC LLC, budiž. Ale platit 490 Kč (v případě, že nechcete být VIP spotřebitel) za volně dostupné informace / videa? Vědí vůbec o tom majitelé videí?

 

Edit: oslovil jsem dva z nich a samozřejmě o ničem netuší.

 

3.) Pokud se vám nezamlouvá ani jedna z výše uvedených variant, firma nabízí i třetí možnost. Budete muset absolvovat výběrové řízení a osobní pohovor v Praze. Takto přijatí uchazeči nemusí mít zatím expres V.I.P. registraci ani úhradu on-line kurzu. Takto osobně vybraní uchazeči nebudou absolvovat distanční on-line kurz, ale pouze prezenční měsíční kurz v učebně v Praze, a to během června 2020. Otázkou je, kdo ten prezenční měsíční kurz v Praze bude hradit.

 

Formulář pro vyplnění žádosti o rekvalifikaci.

 

Firma garantuje plat až 32 000 Kč (částečný úvazek), je to reálné?

On-line marketing je sice dobře placená práce, ale jde o náročnou profesi. Není to něco, co se dá naučit za dva měsíce školení.

Zkušený on-line marketér, který pracuje pro velké nadnárodní společnosti 5 až 10 let, vydělává možná 50 000 – 70 000 Kč (plný úvazek). Je reálné, aby dala společnost ED MODE IBC LLC nebo jakákoli jiná firma v Česku zaškolenému začátečníkovi nástupní garantovaný plat 32 000 Kč (za 100 hodin práce) + 15 000 Kč za úspěšně absolvovaný kurz, 5600 Kč příspěvek na zřízení domácí kanceláře a další benefity (sociální a zdravotní pojištění)? Posuďte sami …

Co se týče té druhé profese, kterou firma nabízí – zákaznická podpora – tam už vůbec není reálný tak vysoký plat.

 

Pár slov na závěr

Pojďme si to tedy vše shrnout. Pokud máte zájem o některou z jejich pracovních nabídek, musíte na stránce Modernonlinestores.cz vyplnit formulář a vybrat si nějaký rekvalifikační kurz. Společnost následně posoudí vaši žádost a sdělí vám, zda vás na daný rekvalifikační kurz vybrali. Pokud ano, dostanete v emailové zprávě postup na dokončení registrace VIP, za kterou zaplatíte 365 Kč.

Jako člen VIP máte zdarma kromě kurzu online i další benefity, a to například doživotní finanční bonusy ze všech budoucích nákupů v podnikových prodejnách na edmode.net, a to ve výši 10% ceny všech realizovaných nákupů. Jde o takzvaný cashback. Dostanete peníze z nákupu zpět. Každým takovým nákupem údajně přispíváte na projekty nadačního fondu ED MODE IBC, které jsou určeny k léčbě dětí a na podporu dětského fondu UNICEF. To se však ukázalo jako hoax. UNICEF se společností ED MODE IBC nespolupracuje.

Druhou možností je, že zaplatíte 490 Kč (pokud nechcete být VIP spotřebitel) za volně dostupná Youtube videa, která ani nejsou majetkem společnosti (porušování autorských práv jako vyšité).

 

Nemám absolutně žádnou výhradu vůči cashback modelu stránky edmode.net a nemám výhrady ani vůči modernonlinestores.cz. Jediné, s čím mám problém, je jejich nabídka práce. Ta vypadá velmi podezřele (vysoký výdělek i při zaměstnání, téměř 40 000 Kč na částečný úvazek + další úchvatné benefity). Už jen tím, že tam až příliš často vidím klasické MLM „oblbovačky“ – „změň svůj život“, nebo „chceš si splnit své sny, tak změň své myšlení a začni makat na sobě“. Až příliš mnoho obecných, stále se opakujících frází, jak je to všechno výhodné, přičemž mezitím se dozvídáme o výhodách nákupu na e-shopu. Až se mi vnucuje otázka, zda tato jejich pracovní nabídka není jen reklama na jejich nově zřízený online shop. Přece jen, přečtete si inzerát, kde firma nabízí práci z domu a plat 40 000 Kč (part-time) až 60 000 Kč (full-time). Prokliknete se na stránky a tam si už přečtete informace o tom, jak výhodné je nakupovat přes jejich cashback portál. Možná se ale mýlím.

 

Tímto článkem rozhodně nechci nikoho odrazovat od spolupráce se stránkou modernonlinestores.cz. Ale určitě se neodvážím tento projekt ani doporučovat. Stránka na mě totiž nepůsobí seriózním dojmem. Ve významné míře k tomu přispívá i absence obchodních smluvních podmínek.

 

Reakce ModernOnlineStores na tento článek

Vážený pane Jiří,

moc rádi bychom Vás poznali osobně a věřím, že byste byl pozitivně překvapen, že opravdu existujeme, makáme a nechceme nikoho férového zklamat. Nejsme žádná fiktivní firma bez kontaktů a všechny závazky plníme. Proto musíme pečlivě vybírat a stanovovat i nějaké podmínky pro budování vzájemné důvěry. Jinak bychom měli v on-line rekvalifikaci 1000 lidí a nikdy bychom to nemohli myslet vážně. Ale vybrat 50 lidí do jednoho rekvalifikačního kurzu i díky selekci jednorázového poplatku je reálné. A my plnit závazky budeme.

Neslibujeme nesplnitelné. Věřím, že existujete a že se snažíte o objektivitu. Ale v tom je ta potíž. Vždy to bude hodně subjektivní. Nechceme abyste o nás psal chválu a nevadí nám, že píšete i kriticky. Jako nestranný uchazeč bych to viděl asi také podobně jako vy. Ale my v on-line rekvalifikaci děláme mnohem víc než linky. Uvidíte. A pokud někomu doporučíme v úvodu se podívat na některá videa na veřejně dostupném YouTube, tak na tom není nic protiprávního. Ostatně naši uchazeči z 99% za kurz neplatí ani korunu. Jediným poplatkem je jednorázová expres V.I.P. registrace na dobu neurčitou z které budou mít spoustu benefitů. Mezi první patří přednostní on-line rekvalifikace a možnost spolupráce s prioritou. Každá firma si svobodně rozhoduje o systému náboru a přípravy budoucích zaměstnanců.

A co se týká těch počtů míst v ČR a SR. Původně tam byla čísla pro interní i externí spolupráci, tedy jak zaměstnanci, tak externí V.I.P. spotřebitelé, kteří si měsíčně přivydělají jako otevření infuenceři a jako naši fanoušci na soc. sítích, doporučováním atd. Jiné firmy tyto lidi skrývají, my ne.
Snažíme se být otevřenou a vstřícnou společností a projektem, alespoň pokud to lze.

 

Pokud hledáte práci z domova (brigádu, práci na smlouvu nebo živnost), mrkněte na tuto kategorii. Najdete tam reálné nabídky práce od reálných a seriózních firem.

 

Rozhodně si přečtěte také diskusní fórum, je pravděpodobné, že tam najdete další zajímavé informace k tématu.

Máte se stránkou modernonlinestores.cz nějaké zkušenosti? Pokud ano, podělte se o ně a napište do diskuse.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

34 Responses to “Recenze na Modernonlinestores.cz, který nabízí práci z domova”

 1. Pavel napsal:

  Obyčajná pyramída. Nič viac. Že tomu vôbec niekto verí.
  To isté ako „pošlite mi peniaze ukážem vám ako zarobiť“
  PS: Nieje v SR protizákonné žiadať pred nástupom do práce finančné poplatky?

 2. Stanislav napsal:

  Seriozna firma nikdy nepyta od nikoho peniaze za rekvalifikaciu,vacsinou mu to zaplati zo svojho po uzavreti pracovnej zmluvy.Este nikdy sa mi nestalo ze by niekto pytal odo mna peniaze za rekvalifikaciu ktoru som potreboval na vykon prace.Dalej som rad ze uz konecne zmazali zname loga firiem ktore nikdy s nimi nespolupracovali ani nebudu.Mozno aj na urgenciu dotknutych firiem.A ta amaterska stranka vypada teraz este hroznejsie ako bola.Preplacana nezmyslami,Hnusne fonty.No proste krajsiu spravim hocikedy vo wordpresse za polhodinu.Pride mi to cele ako jeden velky podvod za ucelom vylakat od ludi malu ciastku lebo do 50eur to nie je trestny cin

 3. Petr napsal:

  Jen bych chtěl říct, že kurzy formou odkazů na Youtube jsou dnes normální , moderní a efektivní. Žena byla na motivačním programu ohledně zaměstnanosti. Točí se v tom velké peníze a přesto spousta lektorů stavěla či doplnila výklad pouštěním videí z You Tube. U nás v práci totéž… Je to efektivní. Proč znovu vymýšlet něco, co už bylo vynalezeno. Pokud dali uchazeči nějakou částku do 400 Kč, jak píšete, za 8 týdnů rekvalifikace, pak to není částka za shlédnutí videa na Youtube. S těmi lidmi pracují, píšou jim, telefonují. Vyžaduje to čas, práci, prostředky. I ten výběr videí musel někdo minimálně sestavit a určitě nezůstalo jen u toho. Takže tento argument, že za 360 Kč koupili ta videa na internetu je blbost. Navíc chápu, že něco málo vybírali – dovedete si představit, kolik by se jim přihlásilo lidí, pokud by se neplatilo nic? Statisíce. „Přihlásím se ze zvědavosti, však za to nic nedám…“ Ta firma by s tím měla spoustu práce – organizace těch jednotlivců, jednání s každým… a ti by pak přitom o kurz a práci neměli žádný zájem a ještě by se dozvěděli z firmy hodně interních věcí. Ale tím samozřejmě nehodnotí firmu – jestli je to nějaký podvod nebo ne, neznám, nevím. Jen říkám, že kurzy (i placené) videa z internetu běžně využívají.

  • Jiří H. napsal:

   Děkuji za váš názor.
   Můžete mi jmenovat alespoň jednu běžnou firmu v Česku, která si žádá peníze za školení/zkušební dobu? Já neznám ani jednu. Firma hledá zaměstnance, díky pohovoru a životopisu ho vybere a následně ho na vlastní náklady zaškolí.

   Běžným firmám se také hlásí na nějaký inzerát tisíce lidí a oni na základě životopisu vyberou pár nejvhodnějších. Nezdá se mi, že by McDonalds zveřejnil inzerát, že hledá zaměstnance a aby se jim neozvalo mnoho lidí, dá podmínku, aby každý zaplatil 365 Kč…

   • Petr napsal:

    I u polostátních firem si musíte už dopředu udělat doma zkoušky BOZP, zaplatit lékařské vyšetření, zaktualizovat na své náklady různá osvědčení jako průkaz na VZV a pod… Nemáte referentské zkoušky na řízení automobilu? Tak si to dodělejte ve svém volném čase ještě než nastoupíte… a tak bych mohl pokračovat. Týden se chodíte zaškolovat zdarma do nové práce… Mně taky tato firma přijde podezřelá, ale některé věci mi tak divný jako vám nepřijdou. Spíš, že píšou, že ty peníze nejsou pro ně, ale na jejich vlastní nadaci.Jednou je to pro Unicef, podruhé pro jejich nadaci…Vědí vůbec jak to tedy bude? Kde je ta jejich nadace zaregistrovaná? Má transparentní účet? Kam ty peníze poslali, co už vybrali… Jednou píšou, že je to na záchranu místních ekosystémů, po druhé na děti ve třetím světě a po čtvrté zase děti + humanitární účely. Jsou údajně lokálně působící a proti globalizaci a za ekologii a přitom podporují katastrofální přemnožování černochů? To byste se mohli zeptat, když máte kontakt na ně. A proč si tu firmu registrovali první v Americe? Proč ne rovnou v ČR, když jsou místní? A ti údajní mecenáš, co to prý financují… jsou z Ameriky?

  • Stanislav napsal:

   Uz len webstranka danej firmy vypada ako keby ju vytvoril 10rocny chalan.Dalsia vec je ze firmy ako Pepsi ci dell vobec o ziadnom partnerstve s touto firmou nevedia a pritom ich uvadza ako sponzorov co je tiez divne.A ten nabor typu zaplat predom 15eur a mozno sa ti ozveme to su praktiky podvodnikov co sli cca 10rokov dozadu.Seriozna firma preplati skolenie zamestnancom zo svojho pripadne im to odpocita neskor z platu.

   • Lucia napsal:

    Ak by ste pozorne čítal informácie na stránkach, niečo také by ste nenapísali. Firma za uspešne absolvovanie kurzu vybraným uchádzačím zaplatí 580 e, a pri sponzoroch je napísané, že sa s nimi momentálne rokuje na nadnárodnej úrovni, sú to potencionální sponzori a teda vám ani nemôžu napísať nič iné ako to, že o ničom nevedia, keďže sú to interné záležitosti. Ďalej máju krásne rozpísané na stránkach ( ktoré vám všetkým prídu veľmi detské a neprofesionálne, pričom sú len informačné) ako sa peniaze prerozdeľujú, samozrejme, že idú aj pre firmu, nielen pre detské projekty. Najprv si tú stránku celú prejdite, ale komplet všetky odkazy a všetky informácie a potom niečo píšte.

 4. Stanislav napsal:

  Dobrý deň,ponuku spoločnosti som našiel na Profesia.sk ale ponuka vypadala dosť pofidérne aj ten ich web kde majú údajných partnerov ako Dell ci Pepsi tak som napísal do uvedených spoločností.Prišli mi odpoveďe ktoré som očakával-O žiadnom partnerstve tieto spoločnosti nevedia.Názor nech si urobí každý sám.

  • Petr napsal:

   Taky nevím, proč tam dali Pepsi a takové nadnárodní firmy, když tam vyloženě píšou, že budou proti globalizaci a cílem je podporovat pouze regionální obchod, místní poctivé výrobce střední velikosti! Ekologicky balené a zdravé potraviny! Pepsi v plastu a zdravá regionální potravina??!!

 5. Lucia napsal:

  Mna by zaujimala ta anonymna pani, ktora vraj absolvovala kurz… 10 videi na dva mesiace ako? Kurz ma prebiehat 2 prip. 3 mesiace a ma byt ukonceny skuskou..pisete ze pani kurz absolvovala… takze spravila skusku? Uzavreli s nou zmluvu? Pisete skreslene informacie, z ktorych mam opacny pocit nez by som mala mat. Prosim o vysvetlenie. Nechcem sa nikoho zastavat, ale naozaj na to aby ste o niekom pisali takyto clanok, surfovanie po internete nestaci. Mate moznost sa s predstavenymi danej firmy stretnut a namiesto toho tu len vypisujete siahodlhe subjektivne pochybnosti.

  • Jiří H. napsal:

   Já jméno a příjmení té paní samozřejmě znám. Ta paní poslala žádost i se životopisem, obratem jí společnost poslala kladnou odpověď – zahájení online rekvalifikačního kurzu (namísto osobního pohovoru) i s výzvou k uhrazení poplatku 365 Kč. Ten uhradila a následně v emaily dostala videa a další instrukce. Jelikož usoudila, že ty školící videa nemají nic společného s profesí, kterou si vybrala, ukončila rekvalifikační online kurz. Rekvalifikaci (zkušební dobu) tedy neabsolvovala (respektive nedokončila) a také neabsolvovala ani zkoušku.

   Co je subjektivní na tom, že firma zneužívala značku UNICEF?
   Co je subjektivní na tom, že firma používá cizí Youtube videa, a žádá za to peníze – 490 Kč, jako alternativu, pokud nikdo z uchazečů nechce přijít osobně na pohovor do Prahy nebo zaplatit V.I.P registraci? – Důkaz máte v diskusi od uživatele „Milda“
   Co je subjektivní na tom, že firma chce najímat cca 1000 zaměstnanců (no, už jen cca 500) a jejich webová stránka vypadá neskutečně amatérský. Odkud budou brát peníze pro zaměstnance, a co vlastně budou dělat?
   Jedině na konci jsem napsal subjektivní názor, že ta nabídka práce vypadá, jako by dělali reklamu svému eshopu.
   Vzápětí jsem uvedl, že se mohu mýlit.

   • Lucia napsal:

    Subjektivne je na tom to, ze ste sa s nimi napriek ponuke pana Kunesa nestretol a teda hodnotite na zaklade neuplnych informacii. Nechcem sa ich zastavat, sama som zvedava co z toho nakoniec bude, ale pride mi nefer ich akokolvek posudzovat ked ste s nimi osobne nehovoril aj napriek tomu ze tu moznost mate. Ide o pristup. Ja by som svoje otazky( pocet zamestnancov, ich financovanie, spolupracovnikov,atd.) vyriesila v sukromi s kompetentnymi osobami a az po neuspechu by som napisala takyto clanok plny pochybnosti.

    • Jiří H. napsal:

     Když budu mít cestu do Prahy, určitě se jim ozvu. Ale myslím si, že informací mají na stránce dost a také já disponuji dostatečným množstvím informací. Nikde netvrdím, že firma jedná nezákonně, nebo že jde o podvod, jen jsem vyjádřil pochybnosti o nabídce (faktů je v článku několik, nejsou to moje domněnky). Už jen to, že jim chybí obchodní podmínky je dost podezřelé. Ptají si peníze za absolvování kurzu – 490 Kč (volně dostupné videa od různých autorů, kteří o tom netuší) + další věci. Pan Kuneš se vyjádřil, jeho reakci jsem dal pod článek. Ať si každý z toho vezme, co uzná za vhodné.

 6. Kuneš napsal:

  Škoda, že pan Tajuplný zde nezveřejní všechny naše komentáře. To je důkazem, že mu jde úplně o něco jiného. Například to, že jsme vybrali do první on-line rekvalifikace 50 uchazečů, že jsme uváděli počty všech budoucích zaměstnanců, tedy na HPP, ČPP, či brigádu pro naše VIP spotřebitele. A někdo z toho udělá takový závěr, že je to k smíchu i pláči. Takže pokud si hrajete na objektivitu, tak nám zde nechte všechny příspěvky. Nebo je budeme muset zveřejnit jinde a zabývat se Vaší skrytou identitou. Ale nevyhrožujeme. Jen se zde už nebudeme vyjadřovat.

  • Jiří H. napsal:

   Smazal jsem jen jeden váš komentář a to pouze proto, že jsem ho vsunul na konec článku – kde ho každý uvidí – nadpis „Reakce společnosti na tento článek“

   Dělejte, co uznáte za vhodné.
   Já mám na všechno co je uvedeno v tomto článku důkazy, fotografie emailů a podobně.

   Také bych do vás mohl začít šťourat trochu víc (ale nevyhrožuji), protože jsem stále nepochopil, co budou dělat ti vaši zaměstnanci, na co potřebujete 150 online marketérů a podobně. Je toho víc.

   Mimochodem, nechápu, co vám vlastně vadí. Sám jste napsal, že vám tento článek alespoň odradí váhavé zájemce.

 7. Kuneš napsal:

  Pán si dělá svoji reklamu a uvádí spoustu polopravd i zavádějících informací. Ale to je úděl internetu. Že si každý může napsat co chce. Odpovědnost ale brzy ponesou tito lidé a budou se divit, až budou v právním státě odsouzeni za pomluvu, křivé obvinění či poškozování dobrého jména. Bohužel na internetu vydělávají hlavně ti, kterým není nic svaté a právníci. Děláme smysluplný projekt a snažíme se dobře zaplatit ty nejlepší lidi a vytvořit spravedlivější a šetrnější obchodní model. I když nám spousta lidí fandí, je tu spousta subjektů a lidí, kteří vyjadřují své názory bet skutečných informací, aniž by z někým skutečně mluvili a vybírají si jen co se jim hodí. Když pak si zjistíte, tak článek už na místě není, protože je naprosto neaktuální a vše se vyjasnilo. A tak je to v dnešní společnosti plné závisti a chytráků na netu běžné. J.Kuneš

  • Jiří H. napsal:

   Dobrý den, pane Kuneši,

   děkuji za váš názor. Reklamu si nedělám.
   Psalo mi pár lidí, abych se podíval na váš projekt trochu blíž. Proto jsem napsal tuto recenzi.

   Zajímalo by mě, co konkrétně jsou polopravdy a zavádějící informace. Klidně se můžete rozepsat. Od toho tu tato diskuse je.

   Je polopravda nebo zavádějící informace, že chcete od lidí poplatek 365 Kč?
   Je polopravda nebo zavádějící informace, že se od spolupráce s vámi distancuje UNICEF? Přičemž vy tvrdíte, že spotřebitelé nákupní platformy svými nákupy podporují dětský fond UNICEF?
   Je polopravda nebo zavádějící informace to, že na stránce nemáte ani obchodní podmínky a chcete od lidí peníze?

   Co konkrétně je v článku podle vás pomluva? Nikde nepíšu, že je váš projekt podvod, jen jsem napsal, že podle mě nevypadá důvěryhodně, alespoň prozatím. Důvody, proč si to myslím, jsem uvedl.

   Já vám přeji, abyste rozjel projekt tak, jak byste chtěl. Uvítal bych, pokud byste zaměstnal 1000 lidí a nabídl jim ty benefity, které uvádíte na stránce. Ale mě jste zatím nepřesvědčil.

   • Kuneš napsal:

    Český Unicef článek stáhl, jelikož obsahoval nepřesné údaje, které jsme doložili. Do 31.1.2020 se nemohly vybírat žádné registrační poplatky, jelikož pobočka v ČR začala fungovat až únoru, atd. ED MODE IBC opravdu vybírá jen ty nejlepší, kteří mají zájem o expres V.I.P. registraci a to formou přípravy na budoucí povolání. Nikomu pochopitelně neslibujeme, že úspěšně dokončí rekvalifikaci a určitě bude přijat do zaměstnání. Musíme uchazeče trochu poznat, jak řeší situace, jak dodržuje termíny atd. Pokud to někomu vadí, tak se nemusí o rekvalifikaci ucházet. Do rekvalifikace nemůžeme vzít všechny uchazeče jen na základě CV a motivačního dopisu. Proto máme rovné podmínky. To bylo hodně za hranou lidem slibovat to, co nemůžeme splnit. K tomu se nikdy nesnížíme. V.I.P. registrace spotřebitele nemá přímo nic společného s přijetím do zaměstnání. Pouze umožňuje přednostní a bezplatné zahájení. Máme vytipované uchazeče, které přijímáme do zaměstnání i když si udělají registraci později. Myslíme, že výše jednorázového poplatku za V.I.P. benefity na dobu neurčitou je pouze v symbolické částce. Tato forma byla zvolena z důvodu určité výběrovosti nastavení uchazečů, kde je nezbytné, aby se budovala vzájemná důvěra, vzhledem k práci převážně on-line.
    Každý novinář či komentátor by se měl držet ověřených a relevantních informací a měl by dát prostor a zjistit údaje o subjektech, než zveřejní článek či recenzi. A nevycházet jen jednostranně z informací škodících lidí. Když chce někdo budovat prospěšný projekt zespodu, najít nejlepší lidi, kteří si budou vážit dobře placené práce, tak je už apriori podezřelý. Tato nedůvěra je hluboce zakořeněna v české společnosti a nikde se s ní nesetkáváme v takové míře jak v ČR. Asi nejhorší zkušenosti a blbá nálada ve společnosti.
    Na informativním webu máme kontakty, takže stačilo napsat email, zavolat a požádat o informace či o schůzku. Rádi bychom vyhověli. Ale to by někdo musel taky mít tu odvahu uvést své celé jméno a kontakt na sebe.
    Nechceme s nikým válčit, naopak naše standardy jsou založeny na pozitivní komunikaci , vstřícnosti a spolupráci. Ale musíme i bránit naše dobré úmysly a dobré jméno.

   • milda napsal:

    na základě Vašeho zájmu o pracovní poměr, posouzením životopisu,
    jsme se rozhodli Vás přijmout do přípravného rekvalifikačního kurzu pro budoucí pracovní poměr u naší společnosti.

    K tomu Vám gratulujeme.

    Váš on-line rekvalifikační kurz na konkrétní pracovní pozici bude zahájen 16.března 2020.

    Aby mohla být Vaše rekvalifikace na pracovní pozici pro naši společnost bezplatná, je třeba dokončit registraci nového V.I.P. spotřebitele ModernOnlineStores, a to úhradou jednorázového registračního příspěvku.

    Vzhledem k těžkému úkolu vybrat do rekvalifikace ty nejlepší budoucí spolupracovníky jsme nuceni selektovat nastavení uchazečů, zda koresponduje s filosofií naší společnosti a jsou ochotní v rámci V.I.P. registrace přispět na humanitární projekty. I když si uvědomujeme současnou obecnou nedůvěru a můžeme přijít o některé schopné kolegy, je pro nás dodržování podmínek a pravidel velice důležité, zvlášť pokud se bude jednat převážně o práci on-line. Chceme mít zpětnou vazbu, že vybíráme správné lidi, kteří raději přispějí na dobré věci než by vyhodili peníze za cestu na úvodní personální pohovor, který jsme proto vynechali.

    Všichni naši zaměstnanci potřebují mít V.I.P. registraci, nejen kvůli bezplatné rekvalifikaci, ale také vhledem k získání všech firemních a spotřebitelských benefitů, včetně oprávnění vstupu do V.I.P. sekcí a bezpečnostních prvků chránících naše spotřebitele a zaměstnance.

    Jednorázový registrační příspěvek našeho V.I.P. spotřebitele je určen z části pro připravované podpory dětských

    humanitárních projektů , z části na naše ekologické aktivity k záchraně malých ekosystémů v ČR.

    Budujeme aktivní komunitu moderních spotřebitelů, pro které není cizí humanitárně podpořit potřebné děti

    v souladu s filosofií naší společnosti.

    Pro každého uchazeče je výhodnější učinit primárně Expres V.I.P. registraci úhradou jednorázového

    registračního poplatku. Kdo se V.I.P. spotřebitelem nestane, musí si rekvalifikaci uhradit. Jelikož jsme

    Vás do rekvalifikačního kurzu přijali, nebudete v tomto případě hradit plnou cenu kurzu,

    ale pouze 10% jeho ceny. Žádný doplatek již nebude vyžadován i když rekvalifikační kurz

    z jakéhokoliv důvodu nedokončíte.

    Rekvalifikační on-line kurz není pouhé školení, ale jedná se o odbornou přípravu na konkrétní pracovní místo

    a on-line zaměstnání z místa pobytu. Úspěšný absolvent získá pracovní smlouvu na 36 měsíců a oficiální certifikát.

    Společnost ED MODE IBC LLC, jako celosvětově sociálně odpovědná firma, bude systémově přispívat na humanitární

    dětské projekty a ekologické aktivity jedním procentem z příjmů za každý kalendářní měsíc.

    A to díky našim V.I.P. spotřebitelům a každému jejich nákupu ve firemních prodejnách na naší platformě.

    Děkujeme za Vaši odpověď, zda se chcete stát V.I.P. spotřebitelem, uhradit jednorázový

    registrační poplatek ve výši 365,-Kč a mít rekvalifikaci již bezplatnou,

    včetně všech benefitů, nebo si uhradíte zvýhodněnou cenu rekvalifikace ve výši 490,- Kč, a budete zatím bez registrace V.I.P. spotřebitele.

    Vaše rozhodnutí nám prosím sdělte co nejdříve na email, nebo telefonicky.

    Stačí uvést Vaše nacionále a zvolenou variantu

    A ( jednorázová úhrada Expres V.I.P. registrace ), nebo B ( úhrada zvýhodněné ceny kurzu ).

    Pokud si nevyberete variantu A nebo B, tak bude nutné absolvovat výběrové řízení a pohovor u nás v Praze. Takto přijatí uchazeči nemusí mít zatím expres V.I.P. registraci ani úhradu on-line kurzu. Takto osobně vybraní uchazeči nebudou absolvovat distanční on-line kurz, ale pouze prezenční měsíční kurz v učebně v Praze, a to během června 2020.

    Odpovědi prosím zasílejte na e-mail : denisa.zlochova@edmode.net, nebo pokud máte dotazy volejte naše personální oddělení 277 004 171.

    Dále vás bude kontaktovat v nejbližších dnech telefonicky vedoucí manažerka našeho rekvalifikačního oddělení.

    S pozdravem,

   • Kuneš napsal:

    Moc by mě zajímalo, proč jste zde nenechal moje vyjádření na váš komentář. Asi se vám nehodilo, když jsem napsal mimo jiné, že si máte stav věcí ověřit, a že jste nás mohl kdykoliv kontaktovat. Škoda, že se bojíte ukázat svoji pravou identitu. Pokud budete poškozovat naše dobré jméno, najdeme si právní cestu jak to řešit. Tak si nehrajte na objektivitu, když nedokážete tu nechat naši reakci.

    • Jiří H. napsal:

     Pane Kuneši,

     mám i normální práci, nemohu u toho sedět nonstop. Tuto stránku beru jako koníček.

     Nebojte se, ctím si svobodu slova, žádný váš komentář nesmažu. Tedy pokud se nejedná o urážky, rasistické, xenofobní nebo jakékoliv jiné příspěvky porušující zákony ČR.

     Na ten váš předchozí komentář odpovím přes víkend. Mám pár otázek.

    • Kuneš napsal:

     Kdo chce psa bít, vždy si hůl najde. Nikomu nebereme právo se rozhodnout, zda udělá vše pro získání perspektivní, dlouhodobé a dobře placené práce, nebo bude spekulovat a nemá zájem. Jen odvážní mají šanci. Pokud někdo čeká, že nemusí nic udělat, že nemusí prokázat svoji odvahu a odhodlání a myslí si, že jej někdo ho vybere podle CV a hned mu dá super placenou práci, tak je blázen. Proto máme institut V.I.P. registrace a on-line rekvalifikace. Není na tom podivného ani podezřelého. Nikoho nenutíme ani neslibujeme nemožné. Rádi odradíme ty lidi, které opravdu nechceme ani rekvalifikovat. Každá společnost má své postupy. Velice rádi bychom některé nevěřící Tomáše pozvali na pohovor do Prahy a pak jim po 14 dnech napsali, že jsme je nevybrali. Už jen proto aby utratili víc než 15 Euro za cestu a užili si hezký den ve vlaku, busu či autě. Jsme zvědaví zda se někdy potkáme s panem Jiřím, ale na jeho identitě pracujeme a brzy zveřejníme recenzi těchto lidí.

    • Jiří H. napsal:

     Dobře, v recenzi pak můžete vysvětlit i to, proč využíváte k online rekvalifikací volně dostupné Youtube videa.

     Vědí majitelé těch Youtube videí, že je používáte pro vlastní účely? Máte jejich souhlas k použití?

    • Jiří H. napsal:

     Mimochodem, já vás bít nechci, jen jsem napsal svůj názor.

     Nabízíte lidem práci, hledáte údajně až 1500 lidí a nabízíte jim takové benefity, jako žádná jiná firma v Česku. Váš projekt je pro mě prostě podezřelý.
     Na co je vám pro boha 400 online marketérů? Jako chcete platit všechny ty lidi, když nemáte zřejmě peníze ani na pořádnou webovou prezentaci?
     K online rekvalifikaci využíváte volně dostupné Youtube videa a ptáte si za to peníze. Vědí o tom majitelé těch videí?

     Proč mi lidé, kteří uhradili poplatek 365 Kč píší, že ty videa, které jste jim poslali, nemají nic společného s vybranou pracovní pozicí?

     Sorry, nemám nic proti platformě moderonlineservis.cz nebo edmode.eu (cashbacku), kritizuji jen vaši nabídku práce.

     Mimochodem, pokud přijdu do Prahy na pohovor, platím za cestu, stravu, a další věci, ne za volně dostupná videa. To na důvěryhodnosti vašeho projektu nepřidává.

    • Daniela H napsal:

     Dobrý deň, pán Jiří. Veľmi pekne Vám ďakujem za túto recenziu. Mám rovnaký dojem z ich webstránky a celého prístupu. Koniec koncov, pokiaľ len tisíc ľudí zaplatí cca 15 EUR a pritom im to negarantuje zamestnanie, tak oni sú použitím jednej lacnej webstránky bohatší o 15 000 €. Fakty, že ani jedna nimi uvedená spoločnosť o nich netuší, hovorí za všetko. Ušetrili ste mi 15 € a falošné nádeje. Želám si, aby podobné firmy nemohli operovať v ČR a SR a nikde na svete.

    • Jiří H. napsal:

     Dobrý den Daniela, nemáte za co :-).

    • Lenka napsal:

     Dobry den, pan Kunes. Mala som zaujem o vasu pracovnu ponuku, no taktiez mi znela falosne. Som rada, ze som nasla tuto stranku, lebo mi objasnila kopu veci, na ktore som potrebovala odpoved. Keby ste nemali co skryvat, neutocili by ste na autora tohoto clanku.

     S pozdravom,

     Lenka

    • Jana D napsal:

     Dobrý den,
     to samé u mě. Nabídka mě nejdříve zaujala, ale když jsem nebyla schopná najít žádné relevantní informace a hlavně poté co mi po telefonu byla dána informace, která byla pár dní poté v mailu popřena, jsem naštěstí komunikaci ukončila (bez placení jakéhokoliv poplatku).

    • Petr napsal:

     Na jednu stranu proč ne, je to vaše volba i když divná, ale proč pořád nadhazujete „super placenou práci“? Nástupní základní plat začínající prodavačky v LIDLU v Praze je 31 000 Kč (taky zkrácený úvazek), později mají už víc. Navíc přičítáte do příjmů paušál na náklady ke mzdě, což je nepřípustné!! Ty lidi náklady mít budou, když k Vám budou muset jezdit na centrálu přes celou republiku, prý budou dokonce muset sami financovat telefonování, internet, občas opravy nebo nákup nového zařízení atd., prostě všechno! A musí si vše platit hned, ne až po výplatě.. Budou blázni, když to vše budou platit, zařizovat a pak čekat, jestli se vůbec dočkají první výplaty a zda o své peníze nepřijdou… Nebo dostanou zálohu? U nás v práci se fasuje vše včetně „blbých“ náplní do propisky, tužky, gumy, pracovní kalendáře, papíry i zápisníky, „dokonce“ i mýdlo, toaletní papír, ručníky… Prostě aby nikomu nic nechybělo a člověk měl vše stále zdarma k dispozici, i pracovní oblečení, máme stálou IT podporu když něco nefunguje, neplatíme si opravy… Někteří kolegové doma vůbec nemají internet, protože můžou zadarmo využívat ve firmě po práci nebo během přestávky a při případných prostojích. Telefon jsme dostali zdarma i k soukromým účelům, volání vůbec neplatíme. Někdo má i služební auto pro své účely. Vaši údajní zaměstnanci ve všem budou sami. Určitě aspoň občasná doprava do firmy, energie, internet, telefonování, vlastní pracovní nástroje – nákup, provoz a údržba… A vy se o nic nemusíte starat. Nezapočítávejte tedy náhrady nákladů na práci z domu do výše platu, jak uvádíte na vaší stránce modernonlinestores.cz/ „příjem 37.600,- Kč“. Taky nikdo neví, jak by počítání času takové „intenzivní práce“ mělo ve skutečnosti vypadat… Abyste pak nezapočítávali těm chudákům jen přesně provolané minuty a pod. a už ne třeba čtení e-mailů, vytáčení hovoru, přípravu odpovědi. Takže kdo ví, jestli půjde opravdu o zkrácený úvazek.

    • Lenka napsal:

     Máte rétoriku typického „šmejda“. Zastrašujete a cíleně se snažíte vyvolat v lidech pocit, že odmítnutím nebo váháním stratí jedinečnou neopakovatelnou šanci o skvěle placenou práci. DÉkuji, ja raději budu strachopud nežli být Vámi okradena coby i o těch 15 eur.

    • Markéta napsal:

     Radši bychom přijeli do Prahy na VŘ a pak se dozvěděli, že nás nepřijali než dělat dlouhé týdny placenou „rekvalifikaci“, až po ní jet do Prahy a pak se dozvědět totéž – že vás nevybrali!!! U nás v menším okresním městě se přihlásí na srovnatelnou pozici 180 lidí za týden! Déle inzeráty nenecháváme. Kolik se může přihlásit v CELÉ republice dohromady lidí na inzerát, který běží stále dokola půl roku??!!! Takže šance na přijetí kolik? 1: tisíci nebo ještě méně? A to bylo v inzerátu uvedeno, že úspěšní absolventi budou přijati!! Nebudou! Pokud firma existuje a pojede, tak třeba sice někoho opravdu přijmou, ale bude to kapka v moři z přihlášených! A přitom nábor jede pořád dál donekonečna a prachy a kontakty se jim hrnou. 🙁 Že by účel?! Smutná machinace s nadějí lidí, kteří mají problém najít práci protože třeba doma pečují o Vážně nemocné, maminky samoživitelky, invalidy co nemůžou makat manuálně apod. – pro ty to prý mělo být původně určeno… HNUS.

    • Stanislav napsal:

     Ucelova zlodejina,vyberu za pol roka od kazdeho zaujemcu co sa prihlasi v dobrej viere najst si pracu 15eur a ked to uz bude pre nich moc kriticke tak po nich nebude ani stopa.

  • Hana Horová napsal:

   Pane Kuneši, na první dobrou je celá vaše akce podvod. A buďte rád, že na vás někdo nepodá trestní oznámení.

Leave a Reply