Recenze na Likegram.cz ‒ skutečně se dá něco vydělat?

Jak funguje stránka Likegram.cz - výhody a nevýhody.

Další stránka, která se v současnosti těší velké oblibě a jejíž majitelé nabízejí lidem možnost přivydělat si něco navíc, je likegram.cz. Tato stránka funguje jen pár týdnů, ale už nyní najdete ve více FB skupinách zaměřených na témata jako vydělávání na internetu a práce z domova doslova záplavu inzerátů/spamu. Každý propaguje Likegram jako zaručený výdělek, mně však na této stránce něco nesedí. Proto jsem se rozhodl zaregistrovat a zjistit, jak systém funguje a zda se skutečně dá něco vydělat.

 

Co je to Likegram

Likegram je projekt vytvořený společností VK Marketing s.r.o., který nabízí běžným lidem online výdělek prostřednictvím jednoduchých úkonů, a to sledováním, lajkováním a komentováním na Instagramu.

 

Jak to funguje ‒ Likegram není zadarmo …

Každý propaguje Likegram jako výdělek, který je zdarma, tj. nic neplatíte a nemusíte ani investovat. To však není zcela pravda.

 

Systém Likegramu můžeme rozdělit na 2 části, resp. 2 skupiny lidí – „sledovatelé“, to jsou ti, kteří chtějí sledovat jiné lidi a vydělat si tím nějaké peníze, a „sledovaní“, tedy ti, kteří chtějí získat pro svůj Instagram účet nové sledovatele. Patří sem například celebrity, známé osobnosti, firmy, influenceři a podobně.

Pro první skupinu, tedy „sledovatele“, je systém zdarma. Stačí se jen zaregistrovat a splnit podmínky pro přidání Instagram účtu (mít na Instagramu alespoň 9 příspěvků). Následně vám v administrativním rozhraní Likegramu budou naskakovat účty, které můžete sledovat. Za každý účet, který začnete sledovat dostáváte 0,3 Kč. Jakmile dosáhnete výplatního minima, což je 200 Kč, můžete si vydělané peníze vyplatit na účet nebo si za ně nakoupíte sledovatele.

 

Úvodní stránka Likegramu na níž je napsáno - vydělávej na Instagramu pomocí sledování a lajkování.

 

Druhá skupina ‒ „sledovaní“, se přihlásili do systému, aby získali pro svůj Instagram účet hodně sledovatelů. V tomto případě to však zdarma už není.

 

Pro získání nových sledovatelů jsou potřeba kredity. Ty se dají získat buď pomocí sledování ostatních účtů – viz první skupina, nebo si je jednoduše zakoupíte za vlastní peníze.

 

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

Mé zkušenosti s Likegram.cz

Do Likegramu jsem se zaregistroval někdy v září. První dny mi v administraci naskakovaly účty ke sledování jeden po druhém, až jsem se postupně přiblížil k hranici výplatního minima. Dneska mám na svém účtu nasbíraných 185 Kč, ale po nových účtech, které bych mohl sledovat, jako by se zem slehla.

 

Zatímco na začátku mi denně přibylo do administrace 60+ účtů ke sledování, dneska je to sotva jeden účet za dva dny. Nechápu, jak je to možné…

 

Jediné, co mě napadá, je to, že v systému je příliš mnoho zájemců o výdělek a málo zájemců o sledovatele. A pokud se i nějaký zájemce o sledovatele objeví a zakoupí si jich dejme tomu 1 000, je možné, že se na vás nedostane, protože v systému je 10 000 lidí. A co myslíte, komu přidělí do administrace nový účet na sledování? Tomu, kdo má nasbíraných 195 Kč a je těsně před výplatou, nebo někomu kdo má na účtu nasbíraných řekněme 10 Kč? Inu, odpověď asi známe.

 

Skutečně by mě zajímalo, jak je jejich systém naprogramován.

 

Připomíná mi to známou klikačku eRmail

Likegram mi nenápadně připomíná nechvalně proslulou klikačku eRmail, která oklamala statisíce lidí. Tato klikačka nabízela a stále nabízí (portál je funkční) možnost snadného a bezpracného výdělku sledováním reklam, konkrétně zhlédnutím reklam, které chodí do emailu.

 

Tato klikačka láká lidi na registrační bonus 100 Kč a odměnu až 5 Kč za zhlédnutí reklamního emailu. Ze začátku klikací portál dodržuje všechny sliby. Reklam chodí na váš email požehnaně a všechny jsou dobře ohodnoceny. Nicméně po čase, když se přiblížíte k výplatnímu minimu 1 000 Kč, najednou z ničeho nic počet reklamních emailů klesne na minimum a ty, které přijdou, jsou ohodnoceny částkou 0,10 Kč. Vždyť ano, v systému je milion klikačů a když si nějaký inzerent objedná jen 100 000 reklamních emailů, na vás se najednou nedostane.

A není pravda, že by jim klesl počet „objednávek“. Když si založíte nový účet tak vám opět chodí hodně dobře ohodnocených reklamních emailů.

 

Vypadá to, že systémy jako eRmail jsou nastaveny tak, že reklamy chodí pouze nově registrovaným lidem a těm, kteří ještě nedosáhli na kritickou hodnotu výdělku. Jakmile se však přiblížíte k výplatnímu minimu, více reklam na svou emailovou adresu nedostanete. Vždyť nač by vás vyplatili, když si peníze mohou nechat.

 

Je to tak i v případě Likegramu? Podle mé osobní zkušenosti to zatím tak vypadá. Jsou to však jen moje spekulace. To, jak je naprogramován jejich systém, ví jen samotný majitel. V internetových diskusích se však najde více lidí, kteří mají podobné zkušenosti jako já. Takže to asi až taková úplná náhodička nebude.

 

Budete muset do systému přivést další lidi, jinak nevyděláte

Vypadá to tak, že abych dosáhl výplatního minima 200 Kč a mohl si tak vyplatit zmíněnou částku, budu muset do systému přivést nové lidi. Za každého uživatele, jehož doporučím, získám 10 % z jeho výdělků. Čili když dotyčný uživatel vydělá 30 Kč, já dostanu 3 Kč.

V opačném případě budu muset čekat několik měsíců, než nasbírám zbývajících 20 Kč. Neboť jak jsem již zmiňoval, pokud je v systému 10 000 lidí a firma si zakoupí jen 1 000 sledovatelů, je možné, že se na mě nedostane.

 

Mohlo by vás zajímat:

Když jsme už u toho Instagramu, doporučuji vám přečíst si také článek 5 způsobů, jak si přilepšit prostřednictvím sociální sítě Instagram. Pokud máte na účtu slušný počet sledovatelů (tisícovka nestačí), možná se vám některá v článku uvedená metoda bude zamlouvat.

 

Je systém vůbec udržitelný?

Oslovil jsem společnost, která provozuje stránky likegram.cz s tím, že bych měl zájem koupit si sledovatele. Zajímá mě hlavně to, zda je business model této firmy dlouhodobě udržitelný.

 

Například výše zmíněná klikačka eRmail má systém nastaven tak, že dříve či později zkrachuje. Od inzerujících firem si eRmail za oslovení 300 000 emailových adres bere 32 000 Kč. Klikací portál však musí vyplatit svým partnerům 1 Kč za každou otevřenou emailovou zprávu. Pokud si z 300 000 oslovených lidí otevře email a shlédne reklamu alespoň 100 000 lidí, musí jim vyplatit 100 000 Kč. Jednoduchá matematika – příjem eRmailu je 32 000 Kč, náklady jsou 100 000 Kč. Tento systém dlouhodobě udržitelný asi nebude, že? :-).

 

Jak je to v případě Likegramu? Na email mi sice neodepsali, ale podařilo se mi zjistit, že za jednoho sledovatele si od inzerujících firem říkají o 0,80 Kč. Pokud se jim tedy ozve nějaká firma, že má zájem nakoupit z jejich systému 10 000 sledovatelů, Likegram vydělá 8 000 Kč, z této částky musí rozdělit svým partnerům 10 000 * 0,3 Kč + odměny za partnerský program.

Opět jednoduchá matematika – zisk Likegramu 8000 Kč, náklady 3000 Kč + další odměny.

 

Z výše uvedeného můžeme usoudit, že, na rozdíl od klikačky eRmail, má Likegram systém nastaven dobře a je dlouhodobě udržitelný.

 

Byznys plán Likegramu je tedy naprosto v pořádku, otázkou však je, zda dokáží s cenou 0,80 Kč za sledovatele konkurovat jiným hráčům na trhu. Například na známém portálu mikropráce Stovkomat.cz se stejné služby nabízejí za mnohem nižší částku.

Na obrázku níže můžete vidět, jak na portálu Stovkomat prodává jeden podnikatel 10 000 sledovatelů za částku 3 199 Kč, což vychází na 0,32 Kč za sledovatele.

 

Na Stovkomatu nakoupíte 10 000 Instagram sledovatelů výrazně levněji.

 

Riskujete zabanování Instagram účtu

Určitě je namístě zmínit, že účastí v Likegramu riskujete, že vám na to Instagram přijde a zablokuje váš účet.

Sociální sítě, jako Instagram, Facebook, Twitter a podobně, mají sofistikovaný algoritmus, který dokáže rychle odhalit podezřelé praktiky. Podezřelou praktikou může být i rychlý nárůst vašich sledovatelů, případně lidí, které sledujete. Pokud během 10 dnů začnete sledovat 1 000 účtů, nebo začne vás sledovat 1 000 lidí, zřejmě si koledujete o pozornost Instagram algoritmu.

 

Každopádně, zda je v případě Likegramu vše v souladu s obchodními podmínkami Instagramu, nedokážu posoudit. Možná nyní jen starším :-).

 

Kdo na tom nakonec vydělá?

Nepochybně majitel projektu a ti, kteří přivedou do systému velký počet lidí.

Naopak, pokud tento výdělek nebudete doporučovat, výplatního minima zřejmě nedosáhnete. Samozřejmě, může se objevit pár výjimek.

 

Čas, který nad tím strávíte se dá využít i lépe

Jsou samozřejmě i další nevýhody, například to, že tato „práce“ vám zabere poměrně hodně času. Označit a začít sledovat 100 uživatelů zabere téměř hodinu a dostanete za to 30 Kč. Na druhé straně, jedná se jen o drobný výdělek, takže nemůžete očekávat, že budete mít 200 Kč za hodinu takové „práce“.

Každopádně, pokud stránku likegram.cz porovnáme s online průzkumy, kde za vyplnění 10minutového dotazníku dostanete 10 až 30 Kč, jeví se mi tento výdělek spíše jako ztráta času.

 

Pár slov na závěr

Nemám v úmyslu nikoho odrazovat od registrace do tohoto projektu, jen jsem napsal svou zkušenost a názor.

Navzdory výše uvedeným negativům si však nemyslím, že se v případě projektu Likegram jedná o podvod. Byznys model je podle mého názoru OK, udržitelnost systému je také v pořádku.

Jistěže je zde mnoho otazníků, například jakým způsobem systém přiděluje nové účty ke sledování, resp. jak je možné, že nový uživatel dostane ke sledování více příležitosti než uživatel, který je těsně před výplatním minimem. Zda je to jen náhoda nebo záměr, ví pouze majitel.

 

Doporučuji přečíst si i článek Reálné a ověřené stránky, které nabízejí možnost vydělat si online. V článku najdete několik reálných společností.

 

Mohlo by vás zajímat:

Hledáte možnosti, kde byste mohli zhodnotit své naspořené peníze? V tomto článku naleznete 20 nejlepších možnosti, jak a kde investovat online z pohodlí domova.

 

Pokud jste v článku nenašli to, co jste hledali, zkuste si přečíst také diskusní fórum, tam možná najdete zajímavé informace k tématu.

Máte nějaké zkušenosti s portálem Likegram.cz? Pokud ano, co říkáte na tento způsob výdělku na internetu? Budu rád, když se zapojíte do diskuse. Každého názoru si vážím, může to být inspirace nebo motivace pro ostatní čtenáře.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

10 Responses to “Recenze na Likegram.cz ‒ skutečně se dá něco vydělat?”

  1. Tom napsal:

    Ahoj taky s tím mám zkušenost že jsem tam měl 200Kč a nechal jsem si je poslat a je to rok a pár dní prostě 8.7.2021 a zatím nic nepřišlo a psal jsem jim 4krát

  2. Moncal napsal:

    Na likegramu jsem také zaregistrována. Vyplaci už pouze jen na paypal. Ale ja uz tam za pár měsíců pár stovek vydělala.

  3. František napsal:

    Také jsem se přidal do této komunity likegram.cz První den mi to šlapalo jak mělo, ale druhý den jsem se už nemohl přihlásit. Přihlašovací údaje jsem si uložil do PC. Takže nemohlo hrozit to, že bych si to nepamatovat. Každopádně jsem zažádal o onovu hesla, ale žádný email mi nepřišel. Zkoušel jsem to nejméně pětkrát. Takže nevím, nevím zdá se mi to jako menší podvod.

  4. Chobot_ 014 napsal:

    *Funsta = likegram. Bol to preklep z zapamätovaních slov v telefóne

  5. Chobot_014 napsal:

    Čo sa týka funsta, majú tam bug, že keď naklikáte všetkým 4 ukázaným požívateľom (na sledovanie) hneď za sebou, a dáte sledovať len jedného, môžete si vyplatiť peniaze za všetkých štyroch.

  6. Ondra napsal:

    Ahoj, co se týče toho stovkomatu, tak tam jsem našel jejich job – https://www.stovkomat.cz/1000-novych-realnych-cz-sk-sledujicih/28430/ a je úplně nejprodávanější v sekci Instagram sledující. Takže jim to tam asi šlape, takže co se týče té konkurence o které jsi psal na stovkomatu, tak v podstatě oni jsou tam ti nejprodávanější.

    • Jiří H. napsal:

      Ahoj Ondra,
      nesouhlasím s tebou. Mají sice nejlepší hodnocení – 100%, ale ani zdaleka nejsou nejprodávanější. Jsou tam lidé i s 500 recenzemi.

      • Ondra napsal:

        Ahoj, dlouhodobě určitě nejsou. Jsou tam joby, co mají stovky recenzí. Ale když se podíváš na „nejprodávanější“ v momentální době, tak jsou na prvním místě. Tu sekci tam nastavil sám stovkomat, počítám tedy s tím, že má určitou výpovědní hodnotu a je pravdivá.

  7. Pavel napsal:

    Dobrá recenze. V systému jsem už hodně dlouho a je to tak, jak to říkáš – v systému zatím není tolik lidí na sledování, takže nad zůstatek cca 140 už těch účtů je málo. Ale vždy aspoň třeba 2-3 jsou. Ale super věc, obdržel jsem už výplatu, takže to funguje 🙂

    • Lída napsal:

      3.15. Provozovatel si vyhrazuje právo nevyplacení kreditů při porušení Všeobecných obchodních podmínek nebo bez udání důvodu.

      Nevyplatí nic. Z tohoto bodu jejich obchodních podmínek je to jasné 🙂

Leave a Reply