Recenze na JobAngels – vydělávejte tím, že pomáháte druhým

Staňte se andělem v JobAngels.com a pomáhejte druhým najít si práci.

Pomozte najít lidem práci a získejte za to nejen poděkování, ale i zajímavou finanční odměnu. Přesně o tom je portál Jobangels.com, který funguje jako zprostředkovatel pracovních příležitostí. A můžete přispět i vy svou troškou do mlýna. Tento portál nabízí skutečně zajímavou příležitost, jak si přilepšit například i při práci. Přitom nemusí jít v žádném případě pouze o drobné. Právě naopak, za úspěšné doporučení jednoho kandidáta můžete vydělat i tisíce korun. Ptáte se, co vše pro to musíte udělat?

 

Stát se andělem ještě nikdy nebylo jednodušší

Máte ve svém sociálním okruhu mnoho lidí, kteří studovali konkrétní obor? Jistě pak každou chvíli někdo z nich hledá pracovní uplatnění, což nemusí být vždy jednoduché – vhodné zaměstnání nepřijde samo od sebe, ale člověk po něm musí trochu víc zapátrat. Kdo hledá, ten najde, jak říká i latinské přísloví. Kdo bude čekat na vhodnou příležitost někde v koutku a potichu, nemusí se nikdy dočkat vytouženého úspěchu.

Jiní zase potřebují trošku postrčit, protože sami hledat neumí nebo si myslí, že to nemá žádný efekt. Právě jim je pak určen váš odkaz – a věřte, že takových lidí může být i mezi vašimi přáteli hodně – třeba i desítky či stovky.

 

Pár informací o portálu JobAngels

JobAngels funguje od roku 2014, k dispozici je nejen v češtině, ale i v slovenštině, němčině nebo v angličtině.

S JobAngels spolupracuje několik firem, mezi nimi například Raiffeisenbank, Student Agency, Tatra banka, DrMax, NN Životní pojišťovna, a. s. a samozřejmě i mnohé další, a to nejen v českých a slovenských vodách. Takže můžete doporučit svému kamarádovi zajímavou příležitost i ze zahraničí.

 

Úvodní stránka pracovního portálu JobAngels.

 

Kolik si vlastně můžete vydělat?

Jistě vás bude zajímat hlavně to, kolik si můžete s portálem Jobangels.com vydělat. Minimální hodnota odměny je padesát eur, je zde avšak možnost i třináctinásobné odměny, tedy jde o celých 650 eur (tu máte například za úspěšně dohození Net Developera).

System Engineer pro firmu v Prahe může znamenat andělskou odměnu až 775 eur. Skvělá částka, že? Stačí, když někomu doporučíte danou pracovní nabídku, dotčenou osobu to zaujme, pošle svůj životopis a následně úspěšně absolvuje pracovní pohovor. Pokud ho firma přijme, máte vyděláno. Peníze dostanete pak převodem na bankovní účet.

 

Největší odměny můžete získat za programátory, vývojáře a developery. Odměna za jednoho takového kandidáta se může pohybovat i kolem 1 000 eur.

 

Pracovní nabídky, které můžete inzerovat.

 

Momentálně je na JobAngels k dispozici přes 360 pracovních nabídek, takže máte z čeho vybírat.

Jelikož kromě češtiny je stránka i v dalších 3 jazycích – angličtina, slovenština, němčina – nacházejí se tam nabídky i od zahraničních firem. A ty jsou samozřejmě ohodnoceny finančně lépe. Můžete tedy propagovat inzeráty i od německých firem a hledat německé uchazeče. Vyděláte si tak ještě více.

 

Nic není zdarma…

Nebojte se, nemusíte platit žádné vstupní ani měsíční poplatky. Abyste však vydělávali výše uvedené částky, musíte vyvinout určité úsilí. Co je třeba mít na paměti?

 

  • Čekat – jak se říká, trpělivost růže přináší. Nesmíte očekávat, že zbohatnete už první den, protože vždy jde o běh na delší trať. Vytipujte si lidi, které oslovíte, zjistěte si, koho by mohla nabídka zajímat a nezávazně pak pošlete odkaz.
  • Nenechte se odradit. Možná mají dotyční špatnou zkušenost s firmou nabízející práci a budou si chtít vylít vztek v komentářích, neboť nabídku budou pokládat za podvod. Nehádejte se, komentář klidně smažte nebo nechte bez reakce. Nic zásadního se přeci neděje.
  • Facebook určitě není alfou a omegou úspěchu, sdílejte i na dalších sociálních sítích, jako je například Instagram nebo Twitter, případně též profesionální pracovní síť LinkedIn.

 

Zkuste si udělat menší seznam kontaktů. Znáte někoho, kdo hledá práci? Oslovte ho a možná si připravte i nějakou zajímavou nabídku přes JobAngels. Je v podstatě pravděpodobné, že tento portál ještě nezná a bude za podobnou příležitost vděčný. A vám pak z úspěšného pohovoru a přijetí do firmy poplynou zajímavé prémie, minimálně v řádu stovek Kč (možná až tisícovek, pokud půjde o velmi lukrativní pozici).

 

Začátek je jednoduchý, poskytnete jen několik osobních údajů

Křestní jméno, příjmení, email a heslo – to je vše, abyste si mohli vytvořit profil a začít doporučovat práci někomu dalšímu. Žádná složitá administrativa vás zde nečeká.

 

Po registraci, která vám zabere jen pár minut, se můžete snadno přihlásit prostřednictvím emailu a hesla. Registrovat se můžete i přes Facebook, je to ještě rychlejší. Začít můžete zde.

 

Získejte virtuální odměny, soutěžte s ostatními a testujte si své dovednosti

JobAngels nabízí kromě možnosti vydělat si reálné peníze i různé soutěže s virtuálními odměnami. Za každé sdílení inzerátu uchazeče – který reaguje na inzerát zasláním životopisu firmě či přijatého uchazeče – získáváte určitý počet bodů.

Díky bodům můžete sledovat, jak jste na tom v porovnání s ostatními anděly. V tabulce TOP 10 uvidíte, kolik bodů získali nejaktivnější andělé za poslední měsíc, viz – obrázek níže.

 

Administrativní rozhraní portálu - přijetí uchazeči, zamítnutí, celkový výdělek.

 

V administraci JobAngels pak snadno zjistíte, i kolik uchazečů reagovalo na váš inzerát zasláním životopisu firmě, kolik z nich bylo přijato, kolik odmítnuto a kolik jste celkově vydělali.

Na obrázku výše můžete vidět moje statistiky za doporučení jednoho inzerátu – byla to nabídka na práci z domova pro účetní. Získal jsem až sedm zájemců, z toho firma bohužel nepřijala ani jednoho (našli možná lepšího kandidáta od jiného anděla). Můj reálný výdělek je tedy zatím nula. Sdílel jsem však jen jednu nabídku a její pomocí jsem získal 7 lidí, kteří poslali firmě svůj životopis. To je slušné…

 

Abyste nemuseli manuálně proklikávat přes 360 inzerátů, naleznete v administraci šikovné nástroje na vyhledávání vhodných pracovních nabídek na propagaci. Filtrovat můžete podle pracovních oblastí, jazykových znalostí, mzdy uchazeče, finanční odměny pro vás, aktuálnosti inzerátů, názvu firmy, typu pracovního poměru (plný úvazek, živnost, částečný úvazek, brigáda) a podobně.

 

Pár tipů, jak a kde propagovat inzeráty od JobAngels

Asi první věc, která napadne snad každého, je propagace pracovních nabídek na Facebooku či jiných sociálních sítích – např. Twitter, LinkedIn nebo i na české sociální síti, která nabízí možnost přivydělat si nějaké peníze navíc. Mluvím o projektu RexVox.

Na zmíněných sociálních sítích existuje velké množství různých skupin zaměřených na poptávku a nabídku práce, ve kterých můžete propagovat své inzeráty.

 

Jak na to? V první řadě byste si z administrace JobAngels měli zvolit ty inzeráty, na které se pokusíte najít vhodné kandidáty. Jestli zvolíte takové, které nabízejí nejvyšší finanční odměnu, nebo dáte přednost jiným parametrům, je jen a jen na vás.

 

Nebuďte sobečtí, nesdílejte pouze ty pracovní nabídky, které nabízejí vysokou andělskou odměnu pro vás, ale nízký plat pro uchazeče. Na takové nabídky získáte zájemce o zaměstnání jen velmi těžko.

 

Já to dělám tak, že si vytipuji pár dobře ohodnocených inzerátů podle místa výkonu práce. Zaměřím se například na města Praha, Brno a Karviná. Následně se připojím do více facebookových skupin nabízejících práci a brigádu ve zmíněných městech. Stačí zadat na Facebooku do vyhledávacího pole klíčová slova, například „práce Praha“ nebo „brigáda Brno“ a Facebook vám automaticky nalezne různé skupiny. Jen například:

 

 

Pár zajímavých skupin k propagaci svých inzerátů najdete i v administraci JobAngels v sekci „TIPY„. Některé mají desetitisíce fanoušků, jiné jen pár stovek.

 

Do kterých skupin se připojíte, je opět pouze na vás. Určitě bych nevynechával ani ty menší. Mají sice málo členů, ale na druhé straně i málo inzerujících lidí. Z tohoto důvodu by inzerát v takové skupině mohl vyniknout mnohem více než v některé dvacetitisícové skupině.

 

Dalším krokem bude zveřejnění inzerátu / inzerátů ve skupinách, do kterých jste se připojili. Pozor, nespamujte! Pokud jste se připojili do skupiny „Brno – Práce / Brigáda„, logicky tam nebudete propagovat pracovní nabídky z Prahy.

V JobAngels si vyhledejte nejzajímavější nabídky pro Brno a jednoduše je tam zveřejněte. Připojte i nějaký zajímavý text. Ať vás ani nenapadne dát do statusu na FB pouze odkaz na inzerát. Jednak tím opět spamujete a takový příspěvek nikoho nezaujme. Proto vždy kromě odkazu přidejte i krátký popis, např. o jakou pracovní pozici jde, jaká je náplň práce a samozřejmě plat a další benefity. To zajímá lidi nejvíce.

Masa textu nudí, proto do něj můžete přidat i nějaké smajlíky. Ty mají za úkol upoutat pozornost, aby si člen skupiny, který hledá práci, vašeho příspěvku všiml a přečetl si ho.

 

Další alternativou je propagace inzerátů zaměřených na konkrétní profesi. Tentokrát si nevytipujete města, ale různá povolání. Například zjistíte, že na JobAngels se vyskytují inzeráty hlavně pro prodavačky, kuchařky nebo třeba programátory. Pak jednoduše zadáte na FB klíčová slova „práce pro programátora“ nebo „brigáda programátor“ a připojíte se do několika skupin, ve kterých budete zveřejňovat pracovní nabídky pro programátory.

Dá se samozřejmě i kombinovat. Například se můžete zapojit do FB skupiny „programátoři v Brně“ (pokud taková skupina vůbec existuje).

 

Připojit se můžete klidně i do FB skupin nabízejících práci z domu nebo výdělek na internetu. I takových skupin je na FB mnoho a některé mají dokonce přes 10 000 členů. Podle mých zkušeností je to však spíš ztráta času, protože tam práci nikdo nehledá, ale spíše nabízí – různé MLM, prodej kosmetiky, klikačky a podobné hlouposti.

 

Možností je opravdu hodně, takto bych mohl pokračovat donekonečna.

 

Obdobným způsobem můžete propagovat inzeráty i na různých diskusních fórech. Tam jsou ale podmínky na kvalitu příspěvku mnohem přísnější.

 

Rozhodně vám doporučuji přečíst si i tento článek. Najdete tam další rady a tipy, jak a kde propagovat kampaně tak, abyste nespamovali. Je to komplexní článek vhodný i pro různé MLM prodejce kosmetiky či lidi, kteří nabízejí výdělek na internetu.

 

Pár slov na závěr

Část zisků JobAngels investuje i do svých spolupracovníků – stačí se stát andělem a můžete mít již poměrně zakrátko zajímavý výdělek. A jako bonus budete mít dobrý pocit, že jste možná pomohli někomu, aby si našel vysněnou práci.

 

Tento výdělek doporučuji hlavně pracovitým a zodpovědným lidem, kterým nechybí trpělivost. Právě ta je při této práci rozhodující. Neočekávejte, že zveřejníte pár inzerátů za měsíc a budete vydělávat tisíce korun.

 

Výše vašeho výdělku závisí jen a jen na vás. Čím více inzerátů zveřejníte, tím je vyšší pravděpodobnost, že někdo pošle společnosti svůj životopis. A čím více kandidátů získáte, tím je větší pravděpodobnost, že někoho přijmou a vy vyděláte. Bohužel, musíte počítat i s tím, že nevyděláte nic, a to i přesto, že jste obětovali této práci měsíčně i několik desítek hodin.

 

Komunita andělů má aktuálně více než dva tisíce lidí, nepřidáte se k nim také?

Firma sídlící v Bratislavě působí na českém a slovenském trhu již několik let a má bohaté zkušenosti. Byla by tedy určitě škoda to alespoň nezkusit, že? Pokud se chcete stát andělem, začněte zde.

 

Pokud vás tato příležitost k výdělku nenadchla, mrkněte na článek Pár tipů, jak si přilepšit k výplatě. Najdete tam několik zajímavých firem, které nabízejí možnost přivydělat si.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Potom se zkuste podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma.

Máte sami nějaké zkušenosti s portálem Jobangels.com? Budu rád, když se zapojíte do diskuse a napíšete vlastní zkušenosti.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply