Recenze na Copywriting.cz – jaké možnosti nabízí tento portál?

Žena, která píše na notebooku nějaký PR článek / popisky pro eshop.

Byli jste ve škole šikovní během hodin českého jazyka a sloh vám nedělá potíže, protože kdysi jste ho psali i kamarádům? V tom případě by byla škoda nevyužít svých schopností a nezačít se poohlížet po přivýdělku, který může dosáhnout i řádu tisíců. Stačí mít jen trochu volného času, chuti a odhodlání nevzdávat vše po případném prvním neúspěchu. Nabízí se několik možností, jednou z nich je copywriting.cz. Ten láká na zajímavý výdělek psaním PR článků a různých textů. V této recenzi si řekneme o zmiňovaném portále trochu víc.

 

Co je to copywriting.cz?

Hlavním úkolem portálu copywriting.cz je spojovat zájemce o jakékoliv texty (inzerující firmy) a zájemce o výdělek (copywriter, bloger). Pokud patříte k druhé skupině lidí, čtěte dál, protože tento článek je určen právě vám.

 

Úvodní stránka portálu Copywriting.cz.

 

Vyberte si oblasti, kterým dobře rozumíte

Samozřejmě se po vás nebude chtít napoprvé napsat text o zubních kartáčcích. Neexistuje žádná vstupenka nebo zápisné, začít můžete kdykoliv jednoduše tím, že se přihlásíte na poptávku (prokliknout se můžete zde). Ty se průběžně aktualizují a k dispozici jich v některých dnech bývá i pěkných pár desítek. Sami si pak zvolíte kategorie, které vás zajímají – zdraví a výživa, finance, auto-moto, bydlení nebo cestování, případně i jiné. Záběr je velmi široký. Pokud si odfiltrujete nabídky, o které pravděpodobně nebudete stát, a naopak necháte v přehledu ty ze zajímavých oblastí (pokud například rádi cestujete a dělíte se o své zážitky s ostatními), určitě si přijdete na své!

V přehledných kolonkách najdete kategorii, požadovanou délku, finanční odměnu, jazyk zpracování (nejčastěji je poptávána čeština, ale setkáte se i se slovenštinou) a celková cena.

Protože minimální odměna je 56 korun za napsanou normostranu, někdy bude třeba začít takzvaně „s málem“, ale nebojte se, jakmile si získáte reference, odměna může časem růst – třeba i do řádů stokorun za normostranu, i když to se povede spíše těm, kteří se věnují oboru na plný úvazek. Stokoruna nebo 200 Kč za normostranu je ale reálný cíl, a to i pro zájemce o občasný přivýdělek.

 

Nezapomeňte pečlivě vyplnit profil copywritera

Je ale dost dobře možné, že s kvalitní reputací vás už někdo sám osloví a nebudete si muset vybírat z poptávek – dlouhodobá spolupráce a pravidelný odběr článků se snadno může stát brzy realitou.

Samozřejmostí je výběr vlastního avataru a popisku, v němž krátce zmíníte své zkušenosti, dovednosti, jazyky, které znáte na komunikační úrovni a podobně. Umíte psát obchodní texty nebo PR články? Zvládnete jazykovou korekturu nebo se pro začátek budete zabývat spíše jen obecnými texty, abyste získali trochu zkušeností a procvičili se? Záleží jen na tom, nač se zrovna cítíte. Zaškrtněte kolonky a hurá do světa!

 

Nezapomeňte si vyplnit svůj profil copywritera!

 

Mimochodem, nezapomeňte na cenovou hladinu u překladů nebo textů, protože i podle té se jistě inzerenti rozhodují. Pokud nabídnete zajímavý poměr ceny a výkonu, je jasné, že o zakázky nebude vůbec nouze!

Připravovat můžete i newslettery nebo projevit maximální pečlivost a podnikatelského ducha u tiskových zpráv.

V neposlední řadě je důležité dodržet dohodnutý termín. Když odevzdáte dřív, tím lépe – ale pozdní dodání je penalizováno a s negativním hodnocením byste bohužel měli do budoucna nechtěný škraloup.

 

Pokud se na nějakou zakázku necítíte, můžete ji odmítnout, to přeci nevadí!

 

Jaké jsou další možnosti přivýdělku?

Je zde ještě několik možností, jak si přivydělat na portálu copywriting.cz. Nejde jen o texty, po kterých je poptávka. Můžete připravit pár zajímavých textů během volného večera, stanovit rozumnou cenu a nabídnout je inzerentům na tržišti (v kategorii „prodat texty“). Jde ale o běh na dlouhou trať, protože se vám po zveřejnění, které proběhne zpravidla po kontrole do dvou pracovních dnů, nemusí nikdo hned ozvat. Když vám ale do výplatního minima chybí sto korun a najednou dostanete mail o tom, že byl prodán některý ze starších textů, určitě budete rádi, že? V sekci „prodat texty“ najdete pár užitečných rad a tipů o tom, o jaká témata je u inzerujících firem velký zájem.

 

Zajímavé tipy o jakých tématech psát články. Najdete je v sekci prodat texty.

 

Další možnost se nabízí nejen pro copywritery, ale pro blogery, kteří mají nějakou webovou stránku (blog, magazín, fórum, FB skupinu) a umožňují na ní inzerovat formou reklamních článků/ krátkých postů na FB. Stačí se nahoře v administraci stránky copywriting.cz prokliknout na sekci paypost.cz a dostanete se do nového rozhraní (viz obrázek).

 

Na stránku paypost.cz můžete vložit svou webovou stránku, magazín či FB skupinu a vydělávat na reklamě.

 

Následně v levém panelu ve složce „Nabízím reklamu“ vložíte svůj web/ sociální síť, vyplníte pár údajů – tj. cena, za jakou jste ochotni zveřejnit reklamu od inzerující firmy, cena za napsání článku/ příspěvku na sociální sítě, vyberete kategorii a vyplníte i měsíční návštěvnost vašeho blogu/ FB stránky. Pak už jen zbývá čekat, až se vám ozve nějaká firma, která bude mít zájem inzerovat na vašich stránkách.

 

Kolik vlastně činí výplatní minimum?

Chcete požádat o vyplacení nastřádaného kreditu? Není problém, nejmenší položka, jež lze vyplatit, ale činí 1 000 Kč.

  • Pokud máte IČ, je to jednoduché – pouze vystavíte fakturu, která bude během několika málo dnů proplacena. Šikovní lidé s volným časem nasbírají tisícikorunu velice brzy, i když začátky mohou být – bez referencí – někdy trochu těžké, protože inzerující firma neví, proč by vám měla důvěřovat (můžete jim napsat krátkou zprávu o tom, že se nebojíte výzev a jste pečliví, třeba to také pomůže, leč na začátku je třeba hlavně trpělivosti).
  • Pokud nepodnikáte, nevadí. Provozovatel Copywriting.cz, společnost Webdeal, s.r.o. s tím samozřejmě počítá a budete mít možnost vybrat si mezi smlouvou o dílo nebo dohodou o provedení práce.

 

Registrace je bezplatná, žádné měsíční poplatky nehradíte, důležitý je jen poměr kreditu na vašem účtu.

 

Na webu funguje provizní systém, 30 % provize z celkové zakázky zaplatí inzerent a vy/ copywriter dostanete čistou částku, která je uváděna i u nabídky.

 

Majitelé webů nebo malých obchodů, pozor!

V neposlední řadě si na své na copywriting.cz mohou přijít i vlastníci menších e-shopů nebo zájmových webů, kteří potřebují ekonomicky a současně kvalitně naplnit potenciál a dodat texty na své stránky. K dispozici je jim několik stovek hotových textů (aktuálně je k prodeji 2160 článků z různých oblastí), které copywriteři sami nabízejí a prodávají. Vesměs jde o nevyužité projekty z minulosti (samozřejmě vše podléhá pečlivé kontrole originality). Nakupovat hotové články můžete již od 71 Kč za normostranu.

Další možností je zadat poptávku, kterou uvidí všichni copywriteři a následně si už jen vyberete podle referencí toho svého.

 

Jak to funguje - výhody systému pro copywritery a inzerenty.

 

Je zde také možnost oslovit konkrétního copywritera (v kategorii „přehled copywriterů“ je jich kolem 300 aktivních), pokud vás zaujme svou nabídkou – a třeba i navázat dlouhodobou spolupráci, to už je jen a jen na vás.

 

Využít můžete nejen platební kartu nebo klasický převod z BÚ, ale také PayPal (zde je ale dobíjení kreditu za poplatek).

 

Pár slov na závěr

Sečteno a podtrženo, copywriting.cz je příběhem plným zajímavých přivýdělků pro všechny věkové skupiny, atraktivní nabídky zde čekají na studenty se spoustou volného času, aktivní penzisty nebo matky na mateřské, zkrátka všechny, kteří si chtějí přijít na pár stovek nebo tisícikorun měsíčně navíc a dělat něco, co je baví…

Stačí píle a pracovitost, stejně jako dobrý sloh a gramatika. V tom případě máte ty nejlepší předpoklady prorazit…

A vás tato možnost výdělku zaujala a chcete to zkusit, začít můžete zde.

 

Pokud jste v článku nenašli to, co jste hledali, zkuste si přečíst i diskusní fórum, tam možná najdete nějaké zajímavé informace k tématu.

Přišli jste již někdy do kontaktu s portálem Copywriting.cz? Co říkáte na tento výdělek? Zapojte se do diskuse a napište své vlastní zkušenosti.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply