Recenze na Scribie.com nabízející přívydělek přepisováním

Muž, který přepisuje na počítači nějaké audio nebo video nahrávky.

Jednoduchá registrace a hned několik možností přivýdělku. Přesně o tom je portál scribie.com, který nabízí práci, resp. možnost přivydělat si přepisováním různých video a audio souborů. Je určen zejména pro přepisovatele na volné noze, takzvané freelancery. Práci děláte z domova, nemá žádné minimální ani maximální limity, nejste tu na poloviční úvazek s povinnou porcí práce, přihlašujete se podle toho, jak vám zaměstnání nebo péče o rodinu dovolí. I v tom je totiž kouzlo Scribie…

 

Pokud si rozumíte s klávesnicí, tak směle do práce!

Co přesně bude náplní vaší práce? Pokud jste už na základní škole zvítězili v soutěži, kdo přepíše nejrychleji diktát na stroji, jste zaručeně ideálním adeptem právě pro Scribie.com. Každý ze zvukových souborů a video nahrávek bude delší šesti minut, jde o přepis telefonátů, rozhovorů, veřejných projevů a podobně. Výběr je mimořádně pestrý a jistě si každý přijde na své. Placeni budete podle délky audio/video souboru, je jasné, že patnáctiminutový soubor bude hodnocen lépe než desetiminutový a tak podobně. Přepis je pak sám velmi jednoduchý – přepsat, ještě jednou překontrolovat a následně odeslat. Bez zbytečných administrativních komplikací.

Podmínek je zde poměrně málo, ale samozřejmě nejde o práci určenou pro každého. Počítač s rychlým internetem, špičková sluchátka s mikrofonem a samozřejmě nejnovější verze Adobe Flash Playeru nebo Google Chrome jsou nutností pro opravdu plynulý chod práce. Pokud umíte skutečně dobře anglicky, budete mít dobré předpoklady, stejně jako vysoký počet úhozů za minutu psaní na klávesnici (respektive stroji, jak se zastarale také říkává). Pokud tyto dvě věci zvládnete, jste pro Scribie jako stvoření.

 

Snadná práce z domova, musíte ovšem projít vstupním testem

Nebojte se, rozhodně nemusíte mít žádné velké zkušenosti, ale podmínkou pro zapojení se do projektu je krátký test. Ten můžete případně opakovat až desetkrát, a pokud neuspějete, dostanete alespoň cennou zpětnou vazbu. Zlepšit se můžete vždycky, vzít si rady k srdci a zkusit to znovu a kvalitněji, víc se soustředit a úspěch se jistě dostaví.

 

Jakmile testem projdete, můžete začít pracovat se Scribie, a to klidně ještě tentýž den.

 

Kolik peněz si můžete vydělat?

Za prvé, výplata probíhá přes ověřený Paypal účet, což je v dnešních podmínkách hodně praktická služba. Žádnou jinou možnost vyplácení peněz firma neposkytuje. Scribie vám zaplatí za hodinu pět až dvacet pět amerických dolarů (podle náročnosti audio a video nahrávek).  Samozřejmě ne za hodinu vaší práce, ale hodinu zvukových souborů. Šestiminutový soubor potom bude odměněn částkou mezi půl až dvěma dolary.

Ze začátku možná potrvá až půlhodinu, než podobnou položku zkompletujete, ale s trochou cviku se budete neustále zlepšovat. Šestiminutový soubor vám pak zabere třeba jen deset minut času.

Pozitivní je, že výplatu dostanete už do dvaceti čtyř hodin od momentu schválení žádosti. Minimální stav konta pro vyplacení je jeden americký dolar, takže rozhodně nemusíte dlouho čekat nebo odpracovat hodiny a hodiny, než bude možné obdržet vůbec nějaké peníze.

 

Budete potřebovat praxi, nic nejde samo od sebe

I když jste možná mistry světa v rychlosti psaní, nečekejte, že výsledky přijdou okamžitě a dolary se jen posypou. Můžete být ale svým vlastním šéfem a trénovat řemeslo, které má velkou budoucnost.

Internet vyžaduje texty, texty a zase jen texty – takže umět rychle přepisovat zvukový soubor do Wordu je velká výhoda. Vydělávání peněz online je pak už jen třešničkou na dortu, nemusíte nikam do zaměstnání, odpadá dojíždění, jedinou podmínkou je vlastní pracovní kout někde v klidu a pohodě a internetové připojení. Co víc si ještě přát, že?

Výdělek rozhodně nebude zpočátku v řádu stovek dolarů za měsíc, ale můžete se časem dostat na zajímavou částku. A pak už je jen na vás, kolik času máte – i kdybyste dva týdny nenapsali ani řádku, nikdo váš účet nezruší, můžete se vrátit kdykoliv, kdy si najdete volnou chvilku a začnete znovu. Je to rozhodně výborná šance pro studenty, OZP nebo i maminky na MD stejně jako dobrý přivýdělek ke klasickému zaměstnání. Jak už napovídá název serveru – budete psát a psát a pak následuje sladká odměna.

 

Přepisovatelka se sluchátky pracuje na přepisech různých zvukových souborů.

 

Scribie nabízí i zajímavé bonusy

Bonusy se týkají například zvukové stopy v hlučném prostředí (bar, restaurace nebo zkrátka jen hlasitý zvuk na pozadí, hudba a podobně), ale také projevu s ryze britským, indickým nebo hispánským akcentem. Změny hlasitosti, odlišná kvalita, horší přenos telefonického hovoru, to vše může být důvodem k tomu, abyste získali až dva dolary za minutu navíc.

Zajímavé peníze si můžete vydělat i tehdy, když se nebudete věnovat jen samotnému přepisování, ale také tzv. proofreadingu a reviews, tedy zpětné kontrole textů, aby v nich bylo všechno skutečně naprosto dokonalé a přesné. Jde však jen o možnost pro zkušenější uživatele, takže zpočátku se raději věnujte jen přepisům. 

 

Registrace je velmi jednoduchá a vyřízená do minuty

Při registraci vložíte jen základní kontaktní údaje a přihlásíte se jako „Transcriber“, tedy člověk, který bude texty aktivně přepisovat. Pak už je vše ve vaší režii, jakmile projdete vstupním sítem, můžete se stát velmi úspěšným freelancerem, tedy někým, kdo pracuje takzvaně „na volné noze“. Kdo by vlastně nechtěl měsíčně pár desítek dolarů navíc, jen díky tomu, že sedí u počítače a dělá, co ho baví? Rozhodně nepůjde o nějaké fádní texty, nad kterými byste usínali nudou.

Scribie má sídlo v americkém San Francisku a k dispozici je zájemcům už od roku 2008. Samozřejmě, můžete si tu také objednat přepis textů (audio nebo video záznam), pokud v práci nestíháte – a nezřídka se v minulosti jistě stalo, že právě tak mnoho přepisovatelů tuto službu poprvé objevilo. V případě otázek nebo technických potíží je na Scribie k dispozici Live chat nebo emailová podpora fungující samozřejmě nonstop, tedy dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu.

 

Sledujte mou stránku, konkrétně sekci nabídky práce z domova pro přepisovatele textů a audio záznamů, najdete tam další zajímavé příležitosti.

 

Pár slov na závěr

Samozřejmě nemusíte být anglickým rodilým mluvčím, ale měli byste mít angličtinu na výborné úrovni. A kolik si můžete vydělat? Na webu je k dispozici jednoduchý kalkulátor, na němž si orientačně vypočítáte, kolik peněz dostanete za přepis určitého zvukového souboru. Stačí mít dobrý poslech a můžete jít brzy na věc! Jak jsem již zmiňoval, za složitější dokumenty můžete mít i zajímavý bonus navíc, a to padesát centů až dva dolary za minutu audiozáznamu. Více informací najdete na stránce: https://scribie.com/freelance-transcription.

 

Kromě Scribie existuje v zahraničí několik desítek podobných stránek, které se věnují přepisům audio či video záznamů, korekturám textů a podobně.

V Česku bohužel taková agentura, která by najímala přepisovatele textů a různých audio souborů, zatím neexistuje, ale kdo ví, časem se možná něco objeví i u nás.

 

Doporučuji přečíst si také diskusní fórum, možná tam najdete další zajímavé informace k tématu.

Pokud už máte s portálem Scribie.com nějaké zkušenosti, podělte se o ně a napište do diskuse. Každého názoru si cením, může to být inspirace nebo motivace pro ostatní čtenáře.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply