Norsko znovu otevřelo vyšetřování Lyoness

Logo společnosti Lyoness.

V roce 2014 začala Norská herní komise (dále NHK) vyšetřování ve společnosti Lyoness podezřelé z pyramidového schéma. Nepodařilo se prokázat žádné znaky ilegální činnosti, a tak bylo vyšetřování po dlouhé době uzavřeno. Po nahlédnutí do oficiální zprávy, kterou vydala norská komise, se však ukázalo, že vyšetřování bylo založené primárně na reklamních dokumentech poskytnutých společností Lyoness, a proto bylo rozhodnuto vyšetřování po třech letech znovu otevřít. Ptáte se, jak to dopadlo tentokrát?

 

Ve své první oficiální zprávě NHK uvedla, že po odhalení, že je Lyoness pyramidové schéma, se tato firma údajně oddala už jen legální činnosti a vytvořila novou firmu Lyconet. Lyoness však nikdy nepotvrdila, že firma Lyconet vznikla jako náhrada původního schéma. Lyconet byl přitom téměř identický, změnily se jen jednotky a měna, přičemž šlo o stejný příběh jako v první jmenované společnosti: investujte své peníze a vydělávejte na ostatních, které jste vyzvali, aby udělali totéž.

 

Aby NHK problém tentokrát vyřešila, napsala do Lyoness dopis, ve kterém uvedla, jaké jsou v jejich zemi zákony proti pyramidovému schéma. Není divu, že právníci pro Lyconet se znovu pokouší zakrýt pochybnosti hromadou reklamních materiálů, stejně jako to udělali během prvního vyšetřování. Otázkou však zůstává, jestli to bude i podruhé úspěšné.

Nakonec je ale potřeba zmínit, že neustálé stížnosti Lyoness investorů stále pokračují, což naznačuje, že firma je ztrátová i po uvedení projektu Lyconet. Navíc téměř tisíc členů z celého světa začalo proti společnosti občanská konání.

 

Více informací na toto téma si můžete přečíst v článku – http://behindmlm.com/companies/norway-reopens-lyoness-pyramid-scheme-investigation/.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Zkuste se podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma.

Už jste někdy přišli do kontaktu se zmíněnými firmami? Potěší mě, když do diskuse napíšete své vlastní zkušenosti.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply