IGTV reklamy – Instagram spouští pro influencery novinku

Logo Instagram TV - cz.

O tom, že si šikovný a tvořivý člověk může přivydělat na internetu zajímavé peníze, jistě nemusíme dlouho vyprávět. Kdo by také neznal sociální sítě jako je Facebook nebo Instagram, případně YouTube, server doslova přeplněný miliony videí na všechny způsoby – od hokeje po módu, od zákulisí života celebrit po historické dokumenty. Nyní se však pro YouTube chystá konkurence, a to v podobě video platformy IGTV reklamy (tedy Instagram TV). Jde o žhavou novinku, která byla spuštěna v letošním roce. Jak vlastně vypadá a co všechno nabízí?

 

Více než polovina výdělku má jít autorům videí/ influencerům

IGTV platforma sama o sobě není novinkou. Funguje už nějakých pár měsíců. Dosud však tvůrci nemohli svůj obsah nijak zpeněžit. To by se však mohlo změnit, protože právě v těchto dnech zkouší Instagram nasazovat do videí krátké reklamy.

 

Jak mohou influenceři nahrát svá videa na Instagram TV?Podle oficiálních zdrojů má jít z reklamy pro tvůrce až 55 % zisku, což by měla být samozřejmost, neboť YouTube nabízí podobné podmínky. Možný je i sponzoring ze strany fanoušků, kteří mohou zakoupit a následně zaslat nálepku s označením „Support Small Business“ v hodnotě několika málo amerických dolarů.

Existují i další možnosti podpory od fanoušků, jako je například koupě dárkové poukázky nebo objednání večeře pro dva. Stejně tak je možné i nakupovat zboží, které daná firma na Instagramu nabízí.

Jednoduše pokud jste fanoušek a máte na Instagramu nějaké oblíbence, můžete si koupit srdíčko za dolar, dvě srdíčka za dva dolary nebo také hned tři srdíčka za pět dolarů a budete je pak přidělovat podle svých preferencí. Jednoduché, podobně jako Facebookové Stars Streamer payments pro hráče, kteří přenášejí své zážitky dál nebo Super Chat option, které znáte z YouTube.

 

Instagram by měl nabídnout těm opravdu úspěšným influencerům i poměrně rychlý výdělek. Videoreklamy potrvají patnáct vteřin a automaticky se spouští při otevření jejich IGTV videí. Nutností je mít ověřený účet a splnit základní podmínky, odměnou je pak možnost zpeněžit svoje nápady a natočená videa už během několika málo dnů.

 

Služba bude stejně jako u platforem Youtube či Facebook hlavně pro „partnery“ Instagramu, tedy pro ty, kteří splňují pravidla a podmínky pro monetizaci a partnerství s Instagramem (například mít na svém profilu alespoň 10,000 followerů a podobně).

 

Pro fanoušky je samozřejmě i zde možnost označit video kliknutím na „To se mi líbí“, všechno do posledního detailu komentovat nebo je také sdílet na svém vlastním profilu (a podpořit tak své oblíbence ještě více).

 

Mobilní aplikace je už připravena

Instagram IGTV najdete na Google Play i AppStore (zde instalační balík zabere asi 134 MB, nejde tedy o nijak velký soubor a podmínkou instalace je iOS 11.0 nebo vyšší, stejně jako věk uživatele nad 12 let).

Samozřejmostí je řada jazykových mutací, kde nechybí kromě angličtiny ani čeština, němčina, ruština, španělština nebo slovenština.

 

Zpeněžení videí formou IGTV reklam.

 

Videa budou přehrávána na celé obrazovce při orientaci na výšku (tzv. vertikální formát), nemusíte tedy mobil natáčet a čekat, klikat na další tlačítka.

První testování s více než 200 americkými majiteli Instagramových účtů dopadlo v předešlých týdnech úspěšně, populární sociální síť tedy může směle vkročit do další zajímavé éry.

 

A jak by mělo video vypadat?

  • Dvě minuty jako minimum. Kratší videa vám do programu bohužel nepřijmou. Reklamy pak budou trvat 15 vteřin.
  • Mělo by být vhodné pro reklamy (tzv. advertiser-friendly), to zřejmě posoudí administrátor.
  • Znění v angličtině – pokud tomu tak nebude, jsou nutností titulky či popisky v tomto jazyce.
  • Pochopitelně je tabu i násilí nebo jiné nežádoucí jevy, stejně jako hudební doprovod, k němuž nemá autor videa autorská práva).

 

Výplata by měla být vždy jednou měsíčně a první odměny se dočkají autoři videí už za měsíc červenec.

 

Pár slov na závěr

Instagram potvrdil, že zaznamenal mezi únorem a březnem letošního roku sedmdesátiprocentní nárůst živého streamování, za což nepochybně mohla i situace kolem Covid-19. Instagram ještě nikdy neplatil svým tvůrcům obsahu, jako třeba Twitch nebo právě YouTube, to se však už brzy změní. IGTV (tedy Instagram TV) má před sebou pravděpodobně dosti zářnou budoucnost.

 

Pokud vás zajímá, jaké další možnosti nabízí tato sociální síť, tak vám doporučuji prokliknout se na článek 6 zajímavých tipů, jak vydělat na Instagramu.

 

Máte s Instagram TV nějaké osobní zkušenosti? Pokud ano, podělte se o ně a napište do diskuse. Každý názor si cením, může to být inspirace či motivace pro ostatní čtenáře.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply