Český národní panel nabízí zajímavý přivýdělek

Vyplňování dotazníků s českým národním panelem.

Další seriózní společností, která zjišťuje veřejné mínění a názory běžných lidí, je Český národní panel. Členem této dotazníkové společnosti se může stát každá osoba, která dosáhla věku minimálně 15 let a žije na území České republiky. V této recenzi jsem vypsal pár nejdůležitějších informací co se týče registrace, jaké odměny nabízí narodnipanel.cz za účast v průzkumu, resp. kolik si můžete vydělat za vyplnění jednoho dotazníku (ankety) a co můžete udělat s vydělanými penězi. Na závěr napíšu i mé zkušenosti s touto firmou.

 

Článek byl aktualizován v srpnu 2021.

 

Stručná charakteristika

Když se chcete stát členem, stačí vyplnit registrační formulář na stránce a tím se zaregistrovat. Po registraci vám bude na e-mail doručena potvrzující zpráva. Zároveň vás zástupce společnosti bude kontaktovat telefonicky, aby si ověřil vaše registrační údaje. Každý člen může být v Českém národním panelu zaregistrovaný jen jednou. 

 

Hned po registraci budete společností vyzván, abyste vyplnili dvanáct profilových dotazníků. Tyto dotazníky sehrávají velmi důležitou roli. Jen díky nim vás bude společnost dále oslovovat ohledně vyplňování anket. Jsou to otázky zaměřené na sociodemografické charakteristiky, jako je například věk, pohlaví, vzdělání a podobně. Společnost se na ně ptá proto, aby uměla vybrat správný vzorek pro výzkum, tedy aby průzkum odpovídal realitě a aby jeho výsledky nebyly zkreslené. Všechny údaje zapsané v registračním formuláři podléhají zákonu o ochraně osobních údajů. Jsou tedy chráněné a nejsou poskytované žádným třetím stranám. Přístup k nim má jen pověřený pracovník organizace. Takže veškeré obavy, že poskytnuté osobní údaje mohou být použity také někde jinde, jsou zbytečné.

 

Na to, abyste mohli vyplňovat dotazníky, nepotřebujete nic neobyčejného. Stačí vám jen počítač vybavený internetovým prohlížečem s podporou Cookies a JavaScript, což je běžná výbava domácnosti. Problém se může objevit jen v případě, že jako prohlížeč používáte Internet Explorer. Pro účely vyplňování dotazníků proto organizace doporučuje používat prohlížeč Mozilla Firefox, Opera nebo Google Chrome. Potom budete potřebovat už jen čas a chuť na vyplňování.

 

Účast na průzkumu a vyplácení

Pokud vyhovujete vzorku respondentů požadovaných pro průzkum, narodnipanel.cz vás bude kontaktovat e-mailem, ve kterém budete informováni, že se máte přihlásit na své konto. Tam na vás bude čekat online dotazník, který je potřeba vyplnit. Čas potřebný k vyplnění dotazníku se nedá přesně určit. Může jít o časový úsek od 1 minuty až do 35 minut. Pokud se vám některý z dotazníků nelíbí nebo nemáte čas na jeho vyplnění, nemusíte ho vyplňovat. Podotýkám, že jde o nepravidelné kontaktování. Vše závisí na požadavcích klientů.

 

Za každý vyplněný dotazník získáte odměnu. Český národní panel uděluje svým respondentům takzvané „oplatky“. Tyto oplatky si následně můžete směnit za peníze nebo je můžete použít na nákup produktu, či darovat dobročinné organizaci. Všechny možnosti, jak můžete využít své výdělky, jsou uvedené v katalogu odměn.

Určitě vás zajímá kurz oplatek k české koruně. Ten je 10:1, což znamená, že když nasbíráte 2 000 oplatek, můžete si je vyměnit za 200 Kč.

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

 

Když se ve vašem životě stanou nějaké změny, je potřeba, abyste upravili také svůj profil na stránce. Měly by v něm být vždy aktuální údaje, aby byl výzkum kvalitní a 100%. Když se rozhodnete svoji účast v Českém národním panelu ukončit, jednoduše se ze svého profilu odhlásíte, resp. ho zrušíte.

 

Tipy, jak dostávat více dotazníků a maximalizovat výdělek

  • Vyplňte své osobní údaje pravdivě – peníze za to nedostanete, ale díky tomu systém určí, zda jste vhodný kandidát na účast v placeném průzkumu.
  • Vyplňte také profilové informace – po registraci se vám v sekci „Profil“ objeví 12 mini-dotazníků. Je důležité tyto dotazníky vyplnit, protože převážně na základě nich budete mít v budoucnu vyšší šanci, že pozvánku na připravovaný průzkum pošlou právě vám.
  • Stáhněte si mobilní aplikaci – určitě neprohloupíte, pokud si do svého mobilu stáhnete jejich aplikaci. Ta vás upozorní na nový dotazník, který budete moci ze svého smartphonu okamžitě vyplnit
  • Aktualizujte své údaje pravidelně – doporučuji vám aktualizovat profil pravidelně, a to při každé menší změně. Po aktualizaci můžete spadat do dalších cílových skupin, tím pádem můžete dostávat více pozvánek.

 

Moje zkušenosti

Stejně jako u společnosti Marketagent, také s Českým národním panelem mám velmi dobré zkušenosti. Mají spolehlivou podporu, komunikace s nimi je bezproblémová. Co se týká připisování oplatek (odměn za vyplnění dotazníků, anket), ještě ani jednou se mi nestalo, že by mi, ať už schválně nebo omylem, nepřipsali odměnu, na rozdíl od jiných společností. Peníze posílají na bankovní účet vždy ve stanovené době. Takže za mě úplná spokojenost.

 

Po registraci nezapomeňte vyplnit profilové dotazníky ze všech oblastí – auto, finance, nakupování, cestování atd. (všechny bez nároku na odměnu). Na základě těchto mini dotazníků vám potom budou zasílány pozvánky do průzkumů.

Mini dotazníky tedy odesíláte proto, aby Český národní panel při průzkumu uměl vybrat správný vzorek. Pokud je nevyplníte, je možné, že vám nebude zaslán žádný dotazník.

 

Pár slov na závěr

Nejde o podvod. Určitě se nemusíte obávat toho, že vám budou volat nějací prodejci nebo že vám budou domů chodit pochybné produkty či zkušební vzorky. Za celou dobu, co jsem u Českého národního panelu zaregistrovaný, se mi nic podobného nestalo.

 

Registrační link do společnosti Český národní panel.

 

Podobných společností jako narodnipanel.cz je více, v článku přehled firem zaměřujících se online průzkumem trhu najdete pár dalšíchPokud se zaregistrujete do více podobných společností, budete se moci zúčastnit vyššího počtu průzkumů, čímž si více vyděláte.

 

Doporučuji přečíst si také diskusní fórum, možná tam najdete další zajímavé informace k tématu. Jestli už máte se zmiňovanou společností nějaké vlastní zkušenosti, podělte se o ně a napište do diskuse. Každého názoru si cením, může to být inspirace nebo motivace pro ostatní čtenáře.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply