Cashprofit slibuje vysoké výdělky nicneděláním. Jde o podvod?

Cashprofit je klikací portál, který slibuje štědré odměny za čtení emailů.

Vydělávejte již ode dneška tím, co jste po celý život dělali zdarma“ – tak zní motto portálu Cashprofit.cz (Cashprofit sk). Ten funguje již od roku 2016 a svým uživatelům údajně vyplácí štědré odměny, dá se říci, za nicnedělání. Ale je to skutečně tak, nebo jde o podvod? V této recenzi se podíváme na tento online byznys trochu blíže. Řekneme si, co ten Cashprofit vlastně je, jak funguje a zda se se zmiňovaným portálem skutečně dají vydělat nějaké peníze. V článku se také dočtete o mých zkušenostech s podobnými systémy.

 

Co je to Cashprofit a jak funguje

Cashprofit je reklamní systém, tzv. klikačka, jehož majitel slibuje běžným lidem možnost přilepšit si nějakými penězi navíc klikáním na placené reklamy. A nejen to. Majitel stránky dokonce uvádí, že si díky jeho systému můžete vybudovat slušný pasivní příjem na celý svůj život, a to vše jen za pár kliků denně.

Stačí, když se do systému zaregistrujete (je to zdarma), vyplníte pár osobních údajů a je to. Pak vám na vámi zadanou e-mailovou adresu budou chodit reklamy, resp. reklamní zprávy. Když si je přečtete, dostanete za to zaplaceno. Majitel klikacího portálu Cashprofit slibuje odměnu až 10 Kč za přečtení jedné takové reklamy. Kromě toho nabízí i další benefity, například bonus 250 Kč už jen za registraci a možnost vydělávat až 10 % ze zisku svých refferalů, tedy lidí (například rodina či přátelé), jež přivedete do systému.

 

Pár faktů, proč je Cashprofit podvod

Nebudu chodit kolem horké kaše. Tyto klikačky, klikací portály (ne)fungují již nějaký ten pátek. Na svém webu jsem tomuto tématu věnoval už 3 články, takže nemá smysl se opakovat.

 

Pojďme si tedy napsat pár důvodů, proč vám registraci do tohoto systému nedoporučuji, a také proč nic nevyděláte, pouze z vás udělají hlupáky.

 

1. Majitel firmy je nejasný

Na stránce Cashprofit je uvedena jakási schránková firma, která se nachází v Hong Kongu.

 

adresa:

SHEPHERD HK Limited

903 Danna Hse. 20 Luard Rd

Wan Chai

Hong Kong

 

2. Systém nemůže fungovat

V reklamě se pohybuji již nějaký ten rok a tyto klikací systémy velmi dobře znám. Vím i to, že reálná odměna za takovou „práci“ může být maximálně 20 haléřů. To jsem ještě optimista. Ve skutečnosti je ta částka ještě nižší. Majitel vám ale nabízí až 10 Kč.

 

Pouze pro příklad – před třemi lety jsem o těchto klikačkách napsal úspěšný článek. Můžete si ho přečíst zde. V článku podrobně vysvětluji, proč je taková reklama pro inzerující firmy neúčinná. A pokud se i nějaká firma najde, zaplatí za ni jen pár korun.

 

Příkladem je klikací portál Ermail.cz. Ten na své stránce uvedl ceny pro inzertní firmy (to jsou firmy, jejichž reklamu otevíráte ve svých e-mailech, za což dostáváte zaplaceno).

 

Takovýto ceník měl Ermail:

  • Oslovení 100 000 emailových adres: 14 000, – Kč
  • Oslovení 200 000 emailových adres: 23 000, – Kč
  • Oslovení 300 000 emailových adres: 32 000, – Kč

 

Dobře vidíte – jestliže klikací portál Ermail poslal reklamu 100 000 lidem, kteří byli zaregistrováni v systému, dostal od inzerující firmy jen 14 000 Kč. Polovičku z toho si pravděpodobně nechali a zbytek, čili 7 000 Kč, rozdělili mezi 100 000 lidí. Takže skutečná cena za zhlédnutí reklamy mohla být 0,07 korun …

 

Jaký ceník má stránka Cashprofit, netuším, mohl bych jim napsat jako inzerent a zjistit ceny, předpokládám ale, že jsou ještě nižší než měl Ermail. Proč? Neboť v roce 2010 tyto podvodné systémy ještě jakžtakž fungovaly, dnes už rozhodně ne.

 

Pokud k tomu ještě přičteme i bonus 250 Kč za registraci a 10% zisky, které budete dostávat ze svých refferalů, je klikačka Cashprofit v hlubokém minusu. Tento systém prostě seriózně nemůže fungovat.

 

3. Výplatní minimum až 5 000 korun

Na jejich stránce se spoustu zajímavých věcí nedočtete, jen klasické mazání medu kolem pusy, jak rychle a snadno budete vydělávat na internetu. Když však nahlédnete do obchodních podmínek, poznáte realitu.

 

Tak například:

Článek II. – Práva a povinnosti smluvních stran

 

Bod 2.3: „Za každou provedenou službu je člověk odměněn částkou od 0.3 Kč do 10 Kč .“

 

Spíše si myslím, že se odměna za čtení e-mailů bude pohybovat kolem té částky 0,3 Kč a níže.

 

Článek III. – Platební podmínky

 

Bod 3.2: „Poskytovatel se zavazuje vyplatit uživateli částku až tehdy, kdy výška kreditu dosáhne minimálně 5 000 Kč.“

 

Musíte tedy klikat a klikat a klikat, dokud se neproklikají k částce 5 000 Kč. Sami si to spočítejte. Reálná částka, kterou vám připíší, je 0,3 Kč a níže. Za jak dlouhou dobu se vám podaří získat 5 000 Kč? Rok, dva, pět? Nikdy … Ptáte se, proč nikdy? Neboť nemají z čeho vyplácet.

 

Podobný systém, který sliboval vysoké částky za klikání a až 5 000 Kč limit pro výběr peněz, fungoval i v roce 2012/2013. Šlo o klikačku Mailguru. Nakonec se zjistilo, že portál provozoval 16 nebo 17letý fagan. Samozřejmě, šlo o podvod a nikoho nevyplatil.

 

Článek IX. – Závěrečná ustanovení

 

Bod 9.1: „Prodávající si vyhrazuje právo měnit tyto Všeobecné obchodní podmínky i bez předchozího upozornění uživatele.“

 

Mohou si kdykoliv změnit výplatní minimum na 10 000 nebo i 50 000 Kč, aniž by vás o tom informovali. Vy s tím nic neuděláte.

 

Jak fungují všechny tyto systémy?

V Cashprofite zaregistrován nejsem a na to, abych zjistil, že z tohoto systému nevytáhnete ani korunu, ani nemusím být. Mé zkušenosti hovoří jasnou řečí. Z mých dosavadních 15 klikaček, které jsem v minulosti zkoušel, jsem nevytáhl nic.

 

Všechny tyto systémy fungovaly stejným způsobem. Při registraci nabízeli 250 Kč odměnu, aby tak snadněji nalákali lidi. Přece jen, lidé rádi dostávají něco zdarma.

Zpočátku posílali za čtení reklam, resp. e-mailů, vysoké částky, aby vás ujistili, že je vše v pořádku a vyděláte hodně peněz. Pokud by vám posílali reálné částky již od začátku, po prvním dnu byste se na to vykašlali. Takto vás navnadí.

Klikáte týdny, měsíce a pak se při určité hodnotě začne odměna snižovat. Z původních 5 Kč vám začnou chodit e-maily za 30 haléřů. A vy klikáte další měsíce. Když se konečně po pár letech dostanete k vytoužené hranici – k výplatnému minimu 5 000 Kč – e-maily vám buď přestanou chodit úplně, nebo sníží částku na 10 haléřů. Třetí možností je zvýšení výplatního minima na, řekněme, 10 000 Kč. Provozovatel stránky má mnoho možností, jak vás přechytračit. V obchodních podmínkách uvádí, že si může dělat, co se mu zachce, a ani vás o tom nemusí informovat.

 

Když se o těchto klikačkach začne šířit negativní kritika, majitel shrábne peníze a stránku zruší. Pak si založí podobnou stránku, samozřejmě s jiným názvem a takto to půjde stále dokola a dokola, dokud lidé nedostanou rozum.

 

Pár slov na závěr

Nechci vám brát iluze, ale klikání na reklamy už dávno nefunguje a nejsem si jistý, jestli vůbec někdy fungovalo. Spíše si myslím, že ne. Možná tak pro majitele takového systému. Tomu se sem tam ozve nějaká firma, která bude mít zájem inzerovat. Nicméně běžní klikači, tedy vy, kteří se registrujete do podobných systémů, nevydělají nic. Nikdy! Vždyť uvažujte, kdo by vám posílal 5 000 Kč jen tak za nicnedělání?

 

Pokud hledáte reálnou možnost přivydělat si nějaké peníze navíc, z mých vlastních zkušeností mohu doporučit například vyplňování dotazníků a placených průzkumů. Ve srovnání s webem Cashprofit a podobnými falešnými klikacími systémy průzkumné agentury odměny i reálně vyplácejí na váš bankovní účet, a to už od několika korun. Po on-line průzkumech byl, je a vždy i bude poptávka, což se nedá říct o takových systémech, jako je Cashprofit.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Potom se zkuste podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma. 

Máte sami nějaké zkušenosti s portálem Cashprofit? Budu rád, když se zapojíte do diskuse a napíšete vlastní zkušenosti.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply