Účetnictví, kde můžete hledat nabídky na práci z domova?

Jaká by měla být moderní účetní?

Pokud si rozumíte s čísly a máte k tomu ty nejlepší předpoklady, jistě jste už od mládí koketovali s pozicí účetních. V podniku, ve státní správě, ale také kdekoliv jinde, šikovných účetních zkrátka není nikdy dost. A kde hledat pracovní uplatnění, pokud se rozhodneme pracovat z domova, tedy rozšířit řady těch, kteří preferují tzv. homeoffice? Existuje hned několik variant a určitě neplatí jen ta, že můžete působit ve firmách na plný úvazek nebo částečný úvazek.

 

Účetní jsou také živnostníci a mohou pochopitelně spolupracovat i s agenturou, která jim bude následně přihrávat zakázky. Stačí si jen vybrat!

 

Jaký by měl být moderní účetní?

Internet a počítač, to jsou vládci 21. století. Bez nich se dobrým účetním rozhodně nestanete, protože doba, kdy bylo možné se obejít bez elektroniky, je už opravdu dávno pryč. Kvalitní účetní posílá pravidelné reporty svým klientům, má sjednané příslušné pojištění odpovědnosti a dokáže jednoduše odpovědět na konkrétní položené otázky. Kolik firma zaplatí na dani, jaké doplatky na zdravotním pojištění, pokud vůbec nějaké, na firmu čekají? Kvalitní reference, vystudování ekonomického lycea, znalost alespoň základů IT, to je pro pozici účetního nezbytností. Pečlivý přístup, dochvilnost a také absence situací, kdy by byl účetní překvapen otázkou na daňové povinnosti už v polovině roku, pozor, v této roli musíte být prakticky neustále ve střehu.

 

Začátky nebývají vždy snadné

Abyste získali profesi účetní, je třeba praxe, a to minimálně dvouletá, ale požadována bývá i mnohem delší. Nestačí jen rozhodit sítě mezi kolegy, rodinou a známými, doporučení je sice v pořádku, ale oslovit můžete i širší okruh lidí. Kdo chce pracovat online, musí v kyberprostoru nabízet i své služby, nebojte se proto do vlastní sebeprezentace na začátku i něco investovat. Nejen kurzy a workshopy, ale také různé další přednášky můžete absolvovat také za počítačem, od toho jsou přece moderní technologie, abychom jich využívali! VŠ vzdělání, rekvalifikace, cesty jsou samozřejmě různé, můžete působit jako účetní i v roli OSVČ, což znamená větší odpovědnost, ale i svobodu při hledání nových zakázek.

 

Kde hledat práci nebo brigádu v účetnictví?

Přivýdělek nebo plnohodnotná pracovní příležitost, plný nebo zkrácený úvazek, možností je poměrně dost. Musíte ale vědět, kde hledat. Pokud máte ty nejlepší osobnostní předpoklady pro podobnou práci, jistě se osvědčíte na výbornou. Firmy nebo podnikatelé, kteří účetní služby hledají, ale musí v první řadě vědět, že existujete. Kdo chce pracovat online, musí umět hledat příležitosti právě ve vodách tuzemského internetu. Pojďme si proto prohlédnout vybrané portály, které vám mohou přinést zajímavý přivýdělek, stačí být jen trochu šikovní.

 

Přehled portálů, kde může účetní hledat práci či zakázky.

 

Webtrh.cz

Je to portál, který zná tisíce Čechů. Pravdou je, že prošel řadou různých změn a boom spojený s jeho popularitou už dávno minul. Pořád však platí, že se na něj podívají zájemci nejen o účetní služby, ale i o překlady, copywriting, oblast designu, fotografie a videa, ale také kvalitní hosting. Jednoduše, vše pod jednou střechou, takový byl původní záměr webových stránek webtrh.cz, který úspěšně funguje už více než dekádu.

Brigáda na dohodu nebo spolupráce jako OSVČ, pokud si založíte profil a umístíte zde svou inzerci, rozhodně neuděláte chybu. Získáte větší prostor v online světě a pravděpodobnost, že si vás někdo všimne, bude rozhodně vyšší. Na stránkách Webtrh.cz je prakticky už 125 tisíc registrovaných profilů. Je to tedy v pravém smyslu sociální síť pro všechny, kdo pracují online.

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

 

Fajn-brigady.cz

Tento server nabízí téměř dva tisíce nabídek napříč celou ČR. Protože jste si ale vybrali účetnictví na homeoffice, můžete pracovat kdekoliv a řadit nabídky budete spíše podle toho, jestli jde o brigádu jako takovou nebo částečný, resp. plný úvazek. Právě částečných úvazků je zde připraveno zhruba tisíc.

Stránky Fajn-brigady.cz začaly svou pouť v roce 2009 a pomáhají firmám, soukromníkům i absolventům. Udělat první krok ve světě online byznysu je pro začátečníky těžké, tady ale jen stačí kliknout na pokročilé vyhledávání a zadat klíčová slova spojená s účetnictvím. Jedno z odvětví, které můžete zvolit v základní nabídce, je ekonomika – a právě tady můžete začít!

 

Jobs.cz

Další atraktivní příležitost pro čerstvě vystudované účetní nebo profesionály s mnoha lety praxe, kteří hledají další přivýdělek na volné večery. Na jobs.cz si můžete vytvořit životopis, který se bude vyjímat ve vašem profilu.

Úvodní dvě otázky jsou při hledání položeny jasně. Jakou práci hledáte? Nabízí se finanční nebo mzdový účetní, můžete přidat i klíčové slovo práce z domova, externí, externě, na dohodu apod. Na finanční účetní se objeví stovky nabídek, portál je kromě české lokalizace možné využívat i v angličtině.

Na jobs.cz přistály první inzertní nabídky v roce 1996, jde tedy o web s dlouhou tradicí. Pokud jste šikovní účetní, můžete najít spoustu nabídek právě zde, a to napříč celou republikou!

 

Prace.cz

Samozřejmě, tento web nesmí chybět! V základní nabídce si vyberete úvazek, pracovní zařazení a místo, kde byste rádi pracovali. Na pozici účetních je pravidelně několik stovek různých nabídek, platí tedy, že o příležitosti není nouze.

Full-time nebo part-time, ale také brigáda, na portálu práce.cz si zvolíte, co je vašemu srdci blízké. Jde o web, který operuje pod hlavičkou Alma Media, podobně jako jobs.cz, a to už od poloviny devadesátých let. Jistota dlouholeté tradice je tedy značnou výhodou.

 

Počítá se i aktivita na sociálních sítích

Instagram, Facebook, Twitter a další možnosti, pokud hledáte práci homeoffice jako účetní, můžete se podívat i na sociální sítě, které jsou v moderní době hodně frekventované nejen pro běžné uživatele, ale i firmy.

Můžete zkusit také registraci v některém z online katalogů (Navolnenoze.cz, Freelance.cz, Freelance-market.cz, Freelancer.cz), které pravidelně navštěvují OSVČ, tedy potenciální klienti. Každý z nich samozřejmě potřebuje nějakým způsobem zpracovat účetnictví. Jinak řečeno, když vás osloví, můžete mít každoroční přivýdělek jistý. A to se počítá, že? Nabízí se i klasika v podobě LinkedIn, což je dlouhá léta oblíbenec všech profesionálů napříč obory.

 

Účetnictví z pohodlí domova.

 

Kam se ještě podívat při hledání práce?

Existují i mikroportály, které jsou v posledních letech stále oblíbenější. Mezi jejich typické zástupce se řadí například Stovkomat.cz nebo web jaudelam.cz. Stovkomat vás přivítá úvodní stránkou, kde jen jednoduše zadáte, co hledáte. V kategorii Daňová evidence a účetnictví najdete možnost, jak se zviditelnit.

Zmínit můžeme i zahraniční weby. Například Remote.com je portálem, kde jsou nabídky práce ze všech kontinentů. Pokud tedy chcete pracovat jako účetní pro nějakou zahraniční firmu, začít lze právě zde. Je však pravdou, že i v ČR budete mít spoustu práce – stačí ji jenom najít!

 

Sledujte nabídky také na mé stránce

Pokud máte zájem, pracovní nabídky tohoto charakteru můžete sledovat také na mé stránce. V sekci pracovní příležitosti pro účetní se mi čas od času podaří nějakou nabídku zveřejnit. Jde jen o nabídky na dlouhodobou externí spolupráci pro nějakou firmu nebo agenturu, ne o krátkodobé zakázky.

 

Pár slov na závěr

Vypracujte si životopis, nechte si ho někým nezávislým ohodnotit, vylepšete na maximum a poté jen posílejte na místa, u nichž můžete už brzy uspět.

Firemní stránka na Facebooku nebo jednoduché webovky, na kterých uvedete, v čem jste dobří, základní portfolio a kontakty. Konzultace se specialistou na začátku samozřejmě něco stojí, ale podobná investice se výborně zhodnotí, pokud ji uchopíte za správný konec. Nezapomeňte, že alfou a omegou je spokojená klientela. Každý vás pak velmi rád doporučí!

 

Pokud víte o nějakých portálech zaměřených na účetnictví, klidně je napište dolů do diskuse, ostatní čtenáři vám budou vděční.

 

Rozhodně si přečtěte také diskusní fórum, je pravděpodobné, že tam najdete další zajímavé informace k tématu.

Jestli už máte s tímto tématem nějaké vlastní zkušenosti, podělte se o ně a napište do diskuse. Možná svým příspěvkem inspirujete a motivujete další návštěvníky mé stránky.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply