TOP 15 nejlépe placených profesí na práci z domova

TOP 15 nejlépe placených profesí na home office.

Pokud je homeoffice něčím, o čem už dlouhou dobu uvažujete, možná vás motivuje také finanční ohodnocení, které je spojené s vybranými pozicemi. Pojďme se podívat, jaká jsou nejlépe placená povolání v tomto segmentu trhu. Některá jsou skutečně progresivní, vznikla teprve nedávno, ale jsou pro mnoho firem téměř nezbytností a nepochybně je čeká ještě dlouhá doba na výsluní. Pokud máte raději kancelář ve vlastním bytě, nic vám nebrání začít.

 

Stačí, když umíte programovat, psát nebo máte rádi práci s Excelem a různými tabulkami a grafy. Připoutejte se, můžeme už brzy vyrazit!

 

 1. Klientský servis

Není to tak flexibilní pozice, obvykle budete muset být na telefonu v běžnou pracovní dobu. Klientský servis ale můžete vykonávat z domova, pomáháte s objednávkami, řešíte dotazy a věnujete se všemu, co nabízí e-shop, který s vámi spolupracuje.

Pokud půjde například o obor pojišťovnictví, vyděláte si 35 až 40 tisíc korun měsíčně. Pracovat ale můžete v mnoha různých oborech. Vždyť klientský servis potřebuje prakticky každá firma, která působí v online světě.

 

 1. Virtuální asistent/asistentka

Plánujete schůzky, provádíte průzkum trhu, věnujete se administrativě. Je vhodné, když umíte spravovat sociální sítě nebo napsat zajímavý text, který bude prodávat. Virtuální asistence je dnes hodně rozšířená, stačí se zamyslet, co všechno se může odehrát v online sféře.

Můžete nabídnout své služby i několika firmám najednou, nabízí se i plný úvazek, kde budete řešit administrativní záležitosti od fakturace po domlouvání obchodních setkání jen pro jednu firmu. Průměrný základní plat je pro pozice virtuálních asistentů asi 29 tisíc českých korun.

 

 1. SEO specialista

Co budete mít na starosti v roli SEO specialisty? Hlavně musíte mít nějakou praxi a znát nástroje, které budete používat každý den. SEO specialista využívá běžně například Google Analytics, Google Search Console nebo Squarespace.

Analýza klíčových slov, kontrola pozic ve vyhledávačích, tvorba obsahové strategie webu, to je základní pracovní náplň. Naprosto běžný nástupní plat na plný úvazek může být 35 000 Kč.

 

 1. Marketingový analytik

Kdo má zkušenosti s digitálním marketingem či budováním značky, může firmám pomoci s tvorbou kampaní za využití SEO, e-mailingu nebo sociálních médií. Specialista v oboru marketingu si může vydělat i více než 40 000 korun měsíčně. Úkolem je rozvoj klientské databáze, vyhodnocování kampaní a tvorba programů pro komunikaci se zákazníkem.

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

 

 1. Grafik

Grafik kreslí v nějakém grafickém programu.

Pokud máte uměleckého ducha a rádi vytváříte webové projekty, jste pro grafiku vlastně ideálním kandidátem. I tato práce se dá snadno dělat z domova, malířským plátnem bude vaše PC a speciální programy, které si do něj stáhnete.

Inzerce, webové bannery, reklamní letáky, práce na různých reklamních předmětech, to bude náplní vaší činnosti. Grafici mohou mít nástupní mzdu zhruba 30 000 Kč a potenciál dalšího růstu je vysoký.

 

 1. Webový programátor

Tohle je královská disciplína, pokud ji ovládáte na výbornou, můžete mít práci zajištěnou na dlouhé roky dopředu. Programátoři si mohou vydělat i vyšší desítky tisíc, dělají totiž něco, co je pro firmy životně důležité. Webové stránky, kterými se daná společnost prezentuje, jsou totiž hlavně jejich zásluhou. Zvláště v případě, že budete spolupracovat se známou značkou, je výdělek velmi atraktivní a sahá i k hranici 100 000 Kč měsíčně. HTML, CSS, JavaScript nebo MySQL vám ale musí říkat pane! Dlouholetá zkušenost je obrovskou výhodou.

 

 1. Affiliate marketér

Pokud jste o této pracovní pozici ještě nikdy neslyšeli, vysvětlení je jednoduché. Jde o doporučující marketing, za nějž dostanete provizi. Můžete mít webové stránky a doporučit některý produkt. Když návštěvník klikne na partnerský odkaz a produkt si zakoupí, dostanete provizi z prodeje. Nabízí se vám tak pasivní příjem s minimálními počátečními náklady. Affiliate marketér si vydělá vždy podle toho, jak je aktivní. Není vyloučeno, že to budou i vyšší desítky tisíc měsíčně, ale začátky budou určitě trochu skromnější.

 

 1. Administrátor databáze (také DBA)

Budete mít na starosti všechna firemní data. Návrh a vývoj databáze tak, aby vyhovovala potřebám firmy? Správa a údržba, vše funguje hladce, data jsou dostupná a bezpečně uložená? Ano, jistě. Bezpečnost je na prvním místě, stejně jako zálohování a obnova, věci, na které musíte být připraveni. Někdy stačí jen malá chyba, takže vaše odpovědnost je skutečně vysoká. Musíte umět s MySQL, Oracle nebo SQL Server a podobnými programy. Administrátor databáze si může přijít i na 50 až 60 tisíc měsíčně.

 

 1. Vkládání dat

Můžete začít s malou mzdou a sbírat zkušenosti. Zadávání dat do systému je práce, která není moc záživná, ale naučíte se díky ní základy mnoha online profesí. Vše pak půjde snadněji.

Vkládání dat do systému je zodpovědnost, když si na ni zvyknete, můžete se pustit do dalších prací. Odměna bude mezi 20 a 30 tisíci měsíčně na plný úvazek. Plnění databází, administrativní práce, kontrola zapsaných údajů. Pokud jste úředník tělem i duší, vítejte na palubě! Mimochodem, začít můžete i bez zkušeností.

 

 1. Copywriter

Nějaká osoba tvoří článek na notebooku.

Pokud umíte psát a máte talent na tvorbu slohů už od školních lavic, máte naději na úspěch i v tomto oboru. Perfektní znalost rodného jazyka a minimálně pokročilá znalost angličtiny nebo němčiny se vám budou výborně hodit, jsou to přímo předpoklady pro dlouhodobou práci v roli copywritera. Můžete pracovat pro jeden e-shop nebo spolupracovat s více firmami, vždy budete odpovědní za kvalitní obsah. Výdělek? Záleží na vaší aktivitě, začátečníci mohou mít 20 až 30 tisíc korun za měsíc, pokročilejší copywriteři výrazně více. Jste pánem svého času, ale také záleží, jaké zakázky seženete.

 

 1. Online učitel

Máte v počítači Skype, umíte s ním a nedělá vám problém výborný jazykový projev? Pak se můžete stát učitelem, jehož pracovním prostředím je kyberprostor. Můžete se věnovat doučování angličtiny u středoškoláků nebo pořádat online kurzy pro širokou veřejnost. Záleží, co je vaší předností, protože vyučovat lze humanitní i přírodní vědy a repertoár může být velmi široký. A výdělek? Bez problémů si můžete říci i 500 korun za hodinu, pak už záleží, jak budete během měsíce aktivní.

 

 1. Přepisovatel

Píšete bleskově všemi deseti a nedělá vám to nejmenší problém, jste bezchybní i při delším diktování textu? Pozice přepisovatele je určena právě vám! Pokud jste profesionál v oboru, nedělá vám problém napsat i stovky úhozů za minutu a budete se neustále zlepšovat.

Měli byste umět anglicky a každá další řeč, kterou ovládáte, vám může rozšířit nabídku. Mikrofon, sluchátka, počítač a vysokorychlostní internet, víc nepotřebujete! Pokud jde o výdělek, záleží hlavně na vaší hodinové sazbě. Až 30 tisíc korun za měsíc nebude při plné zátěži problém.

 

 1. Překladatel

Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem! Záleží, kolik zakázek seženete a které jazyky umíte, nejžádanější je samozřejmě angličtina. V roli překladatele si můžete vydělat i vyšší desítky tisíc za měsíc, pokud máte jazykové znalosti a nedělají vám problém ani delší dokumenty, můžete rovnou překládat celé romány! Proč si vydělávat krátkými články a texty, že?

 

 1. Tester webových stránek

Není to totéž, čím je programátor, ale výdělek může být rovněž slibný. Pokud se stanete testerem webových stránek, budete mít na starosti zpětnou vazbu, díky níž bude mít váš zaměstnavatel lepší pozici na trhu.

Test může trvat jen desítky minut, ale zjistíte během nich, zda jsou webové stránky snadno ovladatelné pro všechny, nabízejí přehlednost, jsou intuitivní. Třicet tisíc měsíčně nebude problém, pokud začnete podnikat na volné noze, je tester webovek zajímavým tipem.

 

 1. Poradenství pro malé firmy

Pokud jste zdatní v účetnictví nebo máte znalosti v oblasti práva, můžete za zajímavé peníze poskytovat také poradenství menším firmám. Jak používat nový software? Jak být šetrnější vůči životnímu prostředí? I to jsou otázky, na které musí být přesná odpověď.

Firmy ušetří čas i peníze, což je pro jejich rozvoj velmi důležité. V rámci ekonomického poradenství radíte, jak zbytečně neutrácet a nastavit efektivní chod společnosti. A to je jen začátek. Vyděláte si 30 až 50 tisíc měsíčně, podle toho, s kým budete spolupracovat.

 

Pracujete z domova? Jaká je vaše profese? A kolik vyděláte? Pochvalte se a napište do diskuse své zkušenosti.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply