Streamerka dostala rekorní finanční dar 143 000 Kč

Technické vybavení potřebné ke streamování.

Chtěli jste se vždy rozdělit o své názory? Nabídnout lidem odlišný pohled na věci kolem vás, ukázat jim jinou realitu a dopřát nevšední zábavu? Pokud máte dar výřečnosti a umíte si poradit s netradičními výzvami, možná vám pro začátek stačí jen webkamera, internetová přípojka a notebook. Vydělávat si můžete různými způsoby, online svět nabízí streamování. Záleží, jaké téma máte rádi. Lze jej probrat s komunitou, kterou si postupně vytvoříte.

 

Bude to chtít trpělivost, protože začátky nemusí být snadné. Inspirací se vám může stát příběh jedné české streamerky, která si přišla od jednoho followera na opravdu pohádkové peníze.

 

Theresa Blueberry byla příjemně překvapená

Theresa Borůvková, známější spíše jako Theresa Blueberry, dostala při jednom ze svých živých vstupů dar v hodnotě pěti tisíc liber, což je přibližně 143 tisíc korun českých. Takové peníze samozřejmě nejsou vůbec obvyklé, ve streamingovém prostředí jde o naprostou raritu. Streamerka také na nějakou dobu doslova oněměla, jinak velmi výřečná dívka prostě chvíli vůbec nevěděla, jak má na danou věc reagovat.

Tato částka představuje český rekord, začátek roku 2024 byl pro ni příjemným překvapením. Na sociálních sítích ji sledují desítky tisíc lidí a je jisté, že Theresa bude ještě hodně dlouho populární. Jde také o její přátelský přístup k followerům, kdy chce rozebrat problém do hloubky a podpořit je po duševní stránce, neboť není každý den růžový.

 

Jaká je kariéra mladé české streamerky?

Sto tisíc sledujících na Instagramu, podobné číslo na YouTube. A dalších osmdesát tisíc sledujících na Twitch.tv, což je platforma, která je populární hlavně mezi mladými lidmi. Kariéra Theresy Blueberry je velmi zajímavá, stejně jako ostatní streameři má na svých projekcích banner s nápisem „donate“. Současně nabádá své fanoušky, aby kvůli ní neposílali velké částky a pěti tisíci librami byla proto hodně překvapená.

Co se objevuje v jejích videích na Youtube? Jsou to například hodně oblíbená anonymní přiznání, která mají desítky tisíc zhlédnutí. A někdy jde o skutečně pikantní záležitosti, které přitáhnou pozornost veřejnosti. Lidé se totiž Therese svěřují s mnoha různými věcmi, jimiž se trápí a chtějí je probrat.

 

Jak dlouho už je aktivní?

Kariéra začala před osmi lety, kdy začala Theresa zveřejňovat první videa na YouTube. Tehdy šlo například o motivační rady (Když ztratíte sami sebe) nebo zážitky z dovolené a popis života v Londýně, kde studovala grafický design. Tehdy šlo ale jen o několik položek, největší období slávy má Theresa v posledním roce, kdy začala zveřejňovat sekci „Anonymní přiznání“. To s pořadovým číslem 15 mělo dokonce přes čtvrt milionu zhlédnutí.

 

Streamerem se může stát kdokoliv

Je to přivýdělek, na který nemusíte studovat žádnou odbornou školu. I tak se totiž dá v krátkosti popsat streaming, díky němuž se lze stát i slavným. Samozřejmě, chce to značnou dávku štěstí, protože opravdu prorazit tak, aby se o vás psalo, je poměrně složitým úkolem.

Máte dobré nápady? Fandíte sportu nebo se vyznáte v módě? Chcete rozebírat aktuální společenské dění a vytvářet podhoubí pro podnětnou diskuzi? Cílem je, aby se diváci vraceli, takže čím zajímavější scénáře, tím lépe. Donate program, který funguje na různých streamovacích platformách, jako je Twitch nebo Mixer, podpoří start mnoha slavných kariér. Je to jednoduché, pokud se zalíbíte svým divákům, mohou vám poslat finanční dar.

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

 

Finanční dary mají různou podobu

Většina streamerů dostane dary spíše symbolické, zhruba takové sumy, které by stačily na běžné posezení v kavárně nebo polední menu v blízké restauraci. Ze drobných obnosů se pak mohou stát větší, pokud nasbíráte dostatek fanoušků a budete jim připravovat pravidelný a také atraktivní program. Povídejte si o životě, zkuste zabrousit do různých témat a vězte, že většina diváků bude mezi náctiletými nebo obecně mladými ročníky. Musíte tak zabavit teenagery nebo lidi mezi 20 a 30 roky věku, kteří budou tvořit majoritu v publiku. A čím vlastně? To je už otázkou spíše pro vás. Co byste měli umět?

  • Občas vám někdo napíše dotaz, který nečekáte. Lidé totiž mají různé otázky.
  • Odolnost vůči stresu. Za půl minuty začnete vysílat, tak by se vám určitě nemělo rosit čelo!
  • Výřečnost. Pokud nemáte tento dar, budete to mít na začátku těžké. A možná se spíš vzdáte.

 

Je to hlavně věc talentu

Máte komediální talent? Pak je pro začátek postaráno o scénáře, kterými budete bavit své nové followery. Existuje řada možných přivýdělků na internetu, můžete se stát copywriterem, ale také vyplňovat různé dotazníky, přepisovat do textu zvukové nahrávky, prodávat fotografie nebo grafiku, drobné výrobky, které jako dárek udělají radost. Možností jsou tisíce, a právě v tom je kouzlo online světa.

 

Pokud přemýšlíte nad kariérou streamera/streamerky a hledáte více informací, začít můžete zde.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply