Seznam zahraničních handmade portálů, kde můžete prodávat

Seznam handmade portálů působících v zahraničí.

Pokud máte šikovné ruce a věříte vlastní tvorbě a nápadům, můžete si v dnešní moderní době zajímavě přivydělat prodejem ručně vyráběných předmětů. Ať už to jsou dřevěné korálky nebo kovové přívěsky, ozdoby a lapače snů, oblečení nebo obrazy na základě osobní inspirace, zájem o podobné věci roste a zdá se, že ještě nedosáhl svého úplného vrcholu. Proto je pochopitelné, že handmade patří budoucnost, a pokud máte na takovou tvorbu talent, byla by velká škoda nevyužít svůj skrytý potenciál.

 

Pokud se o ruční práce zajímáte už delší dobu, určitě znáte náš nejznámější prodejní portál / tržiště Fler.cz. V této recenzi si postupně představíme 18 handmade portálů podobných právě Fler, které však působí v zahraničí. Jak velká bude provize jednotlivých portálů za zprostředkování prodeje vašich výrobků a jaké jsou konkrétní podmínky každého portálu?

 

Doporučuji zaregistrovat se na více portálech. Zvýšíte tím šance na prodej svých produktů. Druhý důvod je, že pokud se zaměříte jen na jeden trh, může se v budoucnu stát, že daný portál změní svůj algoritmus nebo pravidla, a to bude mít negativní vliv na návštěvnost a prodej vašich kreací.

 

Pojďme na to.

 

Etsy

Etsy portál nabízí zajímavý výdělek pro prodejce.

Dárky, které se budou vyjímat na zdi nebo venku na zahradě. Etsy.com je pestrý svět, který nabízí hned několik zajímavých kategorií. Pokud si chcete portál nezávazně vyzkoušet, zkuste vystavit svůj první produkt, provize portálu bude jen 20 amerických centů.

Nečekejte žádné měsíční poplatky, transakce jsou plně zabezpečené a když se rozhodnete pokračovat, zaplatíte 5% poplatek za transakci a 4 % plus 30 eurocentů za zpracování.

Platby jsou zabezpečené SSL šifrováním a chráněny 24/7. Pokud chcete mít naprostý přehled, ceny mohou být uváděny i v české měně.

Handmade práce může zajímavě vynášet. Etsy slibuje možnost platby Google peněženkou, Apple Pay nebo PayPalem, případně i speciální dárkovou kartou (25, 50, 100 nebo 250 amerických dolarů pro někoho blízkého).

 

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

K dispozici je desítka jazykových mutací – francouzština, angličtina nebo němčina a nechybí samozřejmě ani čeština.

 

Kromě připraveného trhu nabízí Etsy výrobcům i nástroj na tvorbu webových stránek s názvem Pattern, který vám usnadní práci, pokud právě začínáte.

Etsy považuji za jeden z nejpopulárnějších portálů na prodej handmade výrobků. Málokterý zahraniční handmade portál má svůj web přeložen i do češtiny. Zde byste tedy rozhodně neměli chybět. Vhodný je zejména pro začátečníky.

Navštívit stránku Etsy.com.

 

Amazon Handmade

Amazon Handmade je další skvělá příležitost pro handmade prodejce.

Amazon Handmade je další stálice ve světě handmade kreací. Je portálem, který připravil jeden z největších internetových obchodů světa – Amazon. Portál má 3,1 miliardy návštěv měsíčně a více než 90 procent amerických spotřebitelů nakupuje právě přes Amazon. Máte možnost prezentovat své umění a ukázat se celému světu.

K dispozici je pro umělce z více než 80 zemí světa, samozřejmě bez skrytých poplatků a s přehledným profilem pro každého prodejce.

Nabízí oblečení, domácí dekorace, šperky nebo něco pěkného do kuchyně a zahrady. Na Amazonu začalo toto odvětví fungovat v říjnu 2015, tehdy ještě ve třicítce států.

Pokud se chcete věnovat handmade kategorii, jistě vás potěší, že standardní měsíční poplatek pro prodejce (39,99 amerických dolarů) vám Amazon odpustí.

A poplatky? Amazon si účtuje za každý váš prodaný výrobek 15% zprostředkovatelský poplatek. Vystavení zboží je bezplatné, měsíční taxa odpuštěna, neočekávejte žádné další platby navíc.

Navštívit stránku Amazon.com/handmade.

 

Co všechno můžete prodávat na Amazon Handmade: umělecká díla, produkty zaměřené na péči o krásu a osobní péči, oblečení, obuv a kabelky, domácí potřeby, klenoty a hodinky, kuchyň a stolování, chovatelské potřeby, sportovní potřeby, kancelářské potřeby, hračky a hry pro děti.

 

Artfire

I na stránce Artfire.com můžete prodávat své ručně vytvořené kreace.

Je to nepoměrně menší online handmade tržiště, které ale přeje lokálním prodejcům.

Prodávejte ve třech hlavních kategoriích: Handmade, Vintage nebo řemeslné potřeby a jiné ruční práce.

Každý prodejce platí poplatek 4,95 dolaru za měsíc, přičemž z prodejní ceny je pak odečten poplatek pro Artfire (provize za zprostředkování) ve výši 12,75 % za prodej a 0,23 dolaru za samotné zalistování vašeho produktu (těch můžete mít měsíčně až 250). To vše platí pro tzv. Standard Shop, tedy základní variantu, ale k výběru máte ještě dvě.

Popular Shop vyjde na 20 dolarů měsíčně, ale oproti základnímu variantu můžete vystavit až 1000 produktů. Poplatky? Vystavení je bezplatné a zaplatíte 4,5% poplatek z prodeje – provize pro portál Artfire.

Featured Shop vám přinese za dvojnásobnou cenu oproti verzi Popular Shop navíc patnáct stovek vystavených produktů, které jsou v katalogu mnohem lépe vidět.

Samotný portál Artfire.com se zaměřuje zejména na „vintage“ a „indie“ zboží.

Unikátním aspektem ArtFire je jejich Great Maker Search, soutěž pro všechny prodejce, kteří jsou nominovaní, aby v případě zvolení vítěze získali další reklamní výhody.

Navštívit web Artfire.com.

 

Co všechno můžete prodat na ArtFire: prodejci mohou prezentovat své ručně vyrobené předměty, jako jsou šperky, svatební potřeby (dárky a upomínky, dekorace, doplňky, oblečení, pozvánky), doplňky do domácnosti a na bydlení (produkty zaměřené na koupel a krásu, umění a sběratelské potřeby, potřeby pro domácí zvířata, dekorace do domácnosti, elektroniku a doplňky), papírnictví, řemeslné potřeby a dokonce i ručně vyráběné zábavné výrobky (hudbu, hračky, hry, panenky a akční figurky, nápojové a barové nádobí).

 

Ebay

Klasika nad jiné! Pokud znáte portál jako je Aukro, pak rychle poznáte Ebay.com, protože funguje na podobném principu – jen je celosvětovým tržištěm, kde mimo jiné mají svůj prostor i domácí výrobky (homemade) a krásné umění do bytu i na zahradu. Když vám nabídne sekce Handfracted and Finished Pieces na čtvrt milionu výsledků, pak jste tu správně, že?

Až padesát produktů můžete vystavit zdarma a zprostředkovatelský poplatek (provizi pro Ebay) platíte jen tehdy, když je opravdu prodáte. Za každý prodaný výrobek je poplatek 10% s tím, že 750 dolarů je maximem – tak to chodí vlastně na Ebay nejčastěji. Rozmezí je 1,5 až 15 % v závislosti na jednotlivých kategoriích – ty se mohou v rámci produkce homemade trochu lišit. Záleží tedy jen na tom, co přesně chcete vyrábět a nabízet?

Navštívit web eBay.com.

 

Ruby Lane

Prodávejte na stránce Rubylane.com své ručně vytvořené předměty.

Tento handmade portál se zaměřuje zejména na „vintage“ tématiku, což je velmi podobné jako u Etsy.

Měsíční poplatek pro prodejce je na Ruby Lane stanoven na hranici 25 amerických dolarů. Portál si účtuje i provizi za zprostředkování prodeje – 9,9 % z ceny zboží (strop je 250 USD na prodejce). Žádné další poplatky už nemusíte očekávat.

 

Panenky, skleněné věci, porcelán, stříbro a nábytek, sběratelské umění, to vše (a mnoho dalšího) zde můžete prodávat. Portál je v provozu od roku 1998, má vynikající hodnocení na Trustpilot.

 

Milion shlédnutí měsíčně, například v únoru 2020 zde bylo zalistováno na 575 tisíc produktů od dvou tisíc handmade výrobců po celém světě. Ruby Lane považuji za příjemnou alternativu k portálům Etsy či Amazon handmade.

Navštívit web Rubylane.com.

 

Co všechno můžete prodávat na Ruby Lane: starožitnosti a sběratelské předměty, umění, nábytek, osvětlení, rohožky, šperky, módní doplňky, panenky, sklo, porcelán a keramiku a stříbro.

 

RebelsMarket

V provozu je již od roku 2012 a je ideální pro rebely, kteří se rádi oblékají po svém a mají vlastní osobitý styl. Handmade má různé podoby a tento portál je toho důkazem.

RebelsMarket je internetovým tržištěm, které pravidelně navštěvuje až sedm milionů členů komunity, co chce stát mimo společenské normy. Punk, metal, gothic, tetování, to vše v jednom.

Jako vstupní poplatek zaplatíte je 39 dolarů, pak už od vás nebudou vyžadovat žádné měsíční taxy nebo další platby. Z každé transakce (včetně poštovného, jak je obvyklé) se strhává 15 %. Jasná a jednoduchá pravidla.

Navštívit portál Rebelmarket.com.

 

Co všechno můžete prodávat na RebelsMarket: oblečení, doplňky, šperky, domácnost a dekorace.

 

Storenvy

Ilustrační obrázek některých ručních prací na stránce Storenvy.com.

Malí a nezávislí obchodníci, kteří tvoří ve vlastní domácnosti nebo dílně. Přesně pro ně je určen server Storenvy.com, kde je registrovaných už více než padesát tisíc značek, devadesát tisíc obchodníků a samozřejmě zde najdete i miliony různých produktů ze světa šperků, umění, hudby a domácích dekorací.

Portál Storenvy má sídlo ve městečku Chico v Kalifornii v USA. V tomto sortimentu podniká společnost od roku 2010.

Platební metody? Kromě Amex jsou to platební karty Visa a Mastercard, ale také PayPal. Platby za zboží může zpracovávat i systém zvaný Stripe, jenž je poté přepošle na váš bankovní účet.

Poplatky? Žádná měsíční taxa, uhradíte jen 15 % z celkové ceny produktu nebo služby včetně dopravy. Online obchod je tedy provozován zdarma – platíte jen za to, co reálně prodáte.

Navštívit web Storenvy.com.

 

Co všechno můžete prodávat na Storenvy: silné zastoupení zde mají nekonvenční textil, šperky a domácí zboží, ale Storenvy má také živý obchod s kosmetickými výrobky, nahrávanou hudbou, knihami a technickým příslušenstvím (například pouzdra na smartphony). Dále hračky, hry, výrobky zaměřené na zdraví a krásu, elektroniku a speciální položky (výrobky pro domácí zvířata, svatební doplňky, kostýmy a další).

 

Icraftgifts

Toto online tržiště sídlí v Torontu v Kanadě, vstoupit na něj však mohou prodejci z celého světa. Portál je vhodný především pro řemeslníky a prodejce originálního umění.

Icraftgifts.com je skvělý pro prodejce, kteří chtějí využít trh s dárky a pro kupující, kteří hledají unikátní ručně vyrobené dárky pro speciální událost nebo příležitost.

Poplatek za registraci (v budoucnu již nevratný) činí 25 dolarů. Nečekejte komisní nebo transakční poplatky nebo platby za nalistování produktů.

Měsíčně zaplatíte 10 nebo 15 dolarů za to, že prodáváte – je to předplacený balíček, který zahrnuje všechno. Zvolíte si buď Professional (10 dolarů až pro 100 položek) nebo Elite (15 dolarů a neomezené množství položek).

Handmade kreace, ale i možnost účasti v různých diskuzích, čtení komunitního blogu. Buďte součástí projektu, tvořte krásu na zakázku pro vybrané klienty nebo prezentujte vlastní zboží.

Navštívit stránku Icraftgifts.com.

 

Co všechno můžete prodat iCraft Gifts: bižuterii, oděvy, doplňky, hračky a hry, domácí dekorace, výrobky zaměřené na koupel a tělo, originální umělecká díla a řemeslné výrobky.

 

Bonanza

Na Bonanza.com můžete prodávat své homemade výrobky.

Vše s výjimkou obyčejných věcí, tak zní reklamní slogan handmade portálu Bonanza.com, který sdružuje miliony prodejců a nakupujících po celém světě – dámská i pánská móda, sběratelské předměty nebo i kabelky, svět handmade je přece tak široký, jako vaše představivost.

Prodejce platí taxu ve výši zhruba 3,5-5 % z celkové prodejní ceny, a to včetně poštovného (minimálně je to pak 0,5 dolaru). Jde o to, na jaký objem prodeje dosáhnete – rozdílová částka je 500 dolarů, pokud se dostanete nad ni, platíte vyšší taxu (tj. 5 %).

Web funguje podobně jako třeba právě Ebay. Zalistování vašich produktů je zcela bezplatné, platíte pouze a jedině za to, co reálně prodáte – tak to funguje v rámci většiny podobných handmade stránek. K dispozici je více platebních metod, například i Amazon Pay.

Navštívit stránku Bonanza.com.

 

Co všechno můžete prodat na Bonanze: produkty dámské módy, pánské módy, do domu a zahrady, výrobky zaměřené na zdraví a krásu, sběratelské předměty a umění, kabelky, šperky a další související maloobchodní produkty.

 

Luulla

Zajímavé a pestré kreace najdete i na Luulla.com.

Oblečení, obuv, keramika a svíčky nebo hračky a elektronika – spektrum věcí, které lze nabízet prostřednictvím portálu Luulla je hodně široké.

Vytvořit si svůj vlastní obchod a mít v něm zdarma až sto produktů – případně své portfolio rozšířit a zaplatit 5 až 20 dolarů za tuto možnost. Podle toho, jaký máte účet prodejce, je transakční poplatek (provize pro Luulla) z prodeje 5 až 8 %.

Pokud vás handmade láká a chcete začít pracovat v této oblasti, zkuste si nezávazně právě tento server a nepochybně objevíte nové a zajímavé možnosti. Mobilní aplikace, propracovaný klientský servis, zabezpečené platby, velmi přehledná webová prezentace – Luulla.com má řadu výhod!

Navštívit stránku Luulla.com.

 

Co všechno můžete na Luulle prodávat: oblečení, obuv, doplňky, šperky, domácí potřeby, keramiku, jídla, produkty zaměřené na koupel a krásu, svíčky a mýdla, umělecké a řemeslné potřeby, hračky a elektroniku.

 

Zibbet

Již od roku 2009 zná svět umění platformu zvanou jednoduše Zibbet. Má velmi jednoduchá pravidla, žádné poplatky z jednotlivých prodaných produktů, ale jen symbolických pět dolarů měsíčně jako předplatné vlastního prodejního kanálu (ty byste měli mít nejméně dva, počítejte proto s deseti dolary za měsíc, což jistě není pro aktivní homemade výrobce nijak mnoho).

Pro nováčky je připravený účet na zkoušku – 14 dnů, během nichž si prohlédnou, jak Zibbet.com funguje, a pak mohou pokračovat v předplatném nebo odejít, aniž by cokoliv hradili.

Výhodou je, že pokud máte účet na Etsy, propojíte se se Zibbetem jen pár kliknutími a nemusíte si vytvářet nový prodejní kanál a ztrácet drahocenný čas. Raději jej věnujte na produkci svých rukodělných výrobků. Výhodou pak je i poměrně propracovaná mobilní aplikace.

Navštívit stránku Zibbet.com.

 

Co všechno můžete prodávat na Zibbete: ručně vyráběné předměty, výtvarné umění, vintage zboží, bižuterii, věci zaměřené na domov a bydlení, fotografie, svatební položky, oblečení a hračky pro děti.

 

Spoonflower

Dekorace, trochu retro, ale také ložní prádlo a jiné domácí vybavení. To vše propojuje portál Spoonflower.com, globální tržiště s krásnými věcmi.

Skoro pět milionů kreativců, dvě pobočky – Durham v USA a Berlín, možnost živé podpory a chatu pro všechny, kteří hledají odpověď na svou otázku. Čtyři jazykové mutace – kromě anglického jazyka je tu ještě španělský, francouzský a německý jazyk.

Provize za prodej činí 10 až 15 %. Zájemci si mohou vybrat již vytvořené designy nebo si vyrobí něco podle svých představ. Prodej tedy funguje jednoduše. Tkaniny, tapety a domácí dekorace mohou být hodně originální. Zkrátka rukodělné výrobky na míru.

Navštívit web Spoonflower.com.

 

Co všechno můžete prodat na Spoonflower: tkaniny, tapety, věci zaměřené na bydlení, dekorace, doplňky do jídelny a ložní prádlo.

 

Aftcra

Zajímavý hráč na americkém trhu s handmade výrobky, přesně tím je Aftcra.com! Prodej je určen pouze pro americké prodejce (případně pro Čechy žijící v USA), bohužel, Evropané se zdejší nabídky účastnit nemohou, leda snad, že by chtěli nakupovat.

Společnost Aftcra sídlí v Milwaukee, samotný projekt byl spuštěn v polovině října 2013, i když byla beta-verze vydána už v závěru předchozího roku. Prodejcům se nabízí možnost propojení s FB, Twitterem nebo Pinterestem či Instagramem. Cílem je dosáhnout na co největší publicitu.

K placení můžete použít PayPal nebo debetní/kreditní karty. Poplatek za zprostředkování činí 7 % z ceny prodávaného zboží, což je v celosvětovém měřítku atraktivní cifra – prodejci vydělají poměrně dost peněz, pokud jsou aktivní.

Navštívit web Aftcra.com.

 

Co všechno můžete prodávat na Aftcra: oblečení, výrobky pro děti, bytový textil, umění a ruční práce, šperky, párty položky (například dárky na oslavy), papírenské zboží a doplňky.

 

Indie Made

Třicetidenní bezplatná zkušební verze a pak možnost výběru z několika různých forem předplatného, pokud vás opravdu prodej handmade zaujme.

Portál IndieMade.com má i mobilní aplikaci, ale není klasickým tržištěm (Marketplace), ale spíše tzv. ecommerce site.

Na výběr máte několik forem předplatného – Basic za 4,95 dolaru (10 produktů a každý smí mít až 2 obrázky), Standard za 12,95 dolaru (100 produktů a každý má 4 obrázky), Pro za 14,95 dolaru (200 produktů a každý má 10 obrázků). Nejdražší je pak Plus (19,95 dolaru, tři stovky produktů a každý má deset obrázků).

Pokud jste malým obchodníkem, počítejte s malými a v podstatě nevýhodnými maržemi. Indie Made je spíš pro větší hráče nebo ty, kteří prodávají dražší ručně dělané výrobky – třeba i v hodnotě desítek a stovek USD.

Navštívit portál Indiemade.com.

 

Big Cartel

Další výbornou alternativou společnosti Etsy je BigCartel.com, která se stará o umělce, řemeslníky a podnikatele s přizpůsobenou komunitou a zdroji.

Big Cartel nabízí pro prodejce čtyři různé úrovně, z nichž jedna je bezplatná. Ta platí pro ty nejmenší prodejce. Můžete zde prodat jen pět produktů (každý s jedním obrázkem).

Platinum členství stojí deset dolarů měsíčně a mluvíme už o padesátce výrobků, z nichž každý může mít až pět obrázků. Diamond členství je za dvacet dolarů za měsíc a zahrnuje 250 produktů s pěti obrázky. Nejdražší je Titanium, kde je nutný třicetidolarový poplatek. A prodávat můžete až rovnou pětistovku věcí ze své domácí handmade dílny.

Založíte si vlastně svůj internetový obchod, jste zodpovědní za jeho provoz, jakož i webovou stránku. Možná je pro začátečníky ve světě ruční práce lepší klasika v podobě Etsy (případně nějaká alternativa) než Big Cartel, který je spíše pro obchodníky tělem i duší.

Navštívit portál Bigcartel.com.

 

Handmade Artists

Jak již samotný název portálu naznačuje, na Handmade Artists můžete prodávat vše, co je vyráběno ručně – stačí být předplatitel, požádat o otevření vlastního obchodu a začít sbírat reputaci a úspěchy. Bez skrytých poplatků a provizí.

Svíčky, šperky, domácí potřeby i zpracování dřeva, ruční práce může mít mnoho různých podob. Měsíčně jen 5 dolarů nebo předplatné na rok za 50 dolarů, záleží na vás, hned potom můžete prodávat …

Navštívit portál Handmadeartists.com.

 

Co všechno můžete prodat na Handmade Artists: oblečení, doplňky, šperky, tašky a kabelky, umění, výrobky z keramiky a hrnčířské výrobky, sklo, produkty zaměřené na koupel a krásu, domácí potřeby, svíčky, panenky a miniatury, jídla, přikrývky, svatební doplňky a další.

 

Folksy

Pár ukázek, jak vypadá tvorba na webu Folksy.com.

Někdo by mohl říci, že Folksy.com je vlastně britskou verzí výše zmíněného portálu Aftcra.

V prostředí Velké Británie je největším portálem svého druhu, zaměřuje se na šperky, oblečení, umění a také má speciální kategorii „weddings“, tedy nabízí doplňky týkající se svatebních obřadů.

A Platby? PayPal, platební karty nebo American Express. V UK je registrováno přes 15 tisíc různých designérů a máte tu čest se skutečnou ostrovní elitou.

Na Folksy nakoupíte tisíce různých krásných věcí či handmade pro milovníky přírody, nebo olejomalby, různé drobnosti do koupelny a podobně.

Navštívit web Folksy.com.

 

Artful Home

Podáte přihlášku, tým administrátorů ji posoudí a pak vám už nic nebrání v tom, abyste se stali prodejcem na Artful Home. No. Vlastně jen za předpokladu, že žijete v USA, protože portál Artful Home je vhodný jen pro severoamerické kreativce.

Artful Home vyžaduje originalitu, cit pro estetiku a eleganci. Prodávají se tu handmade produkty od oblečení a obuvi až po osvětlení nebo sochy a obrazy. Cílem webu je oslovit širokou veřejnost, a nikoliv pouze úzkou část publika.

Více než třicet let zkušeností v obchodu a prodáno je už téměř milion různých výrobků. Většina objednávek je expedována doslova přímo z dílen, které tito lidé mají doma.

Navštívit portál Artfulhome.com.

 

Co všechno můžete prodat na Artful Home: oblečení a obuv, bižuterii, nástěnné umění, sklářské umění, nábytek a osvětlení, zábava (sklenice, nádobí), sochařství, dekorace domů, ozdoby a téměř cokoli související.

 

Pár slov na závěr

Portály, které jsem uvedl v této recenzi, nejsou vašimi jedinými možnostmi prodeje řemesel, ručně vyráběného zboží a historických předmětů. Alternativou může být (především pro zkušenější tvůrce) vytvoření vlastní webové stránky, resp. e-shopu a své handmade kreace můžete prodávat tam. Ušetříte stovky až tisíce korun za poplatky pro jednotlivé portály a za zalistování produktů, musíte však počítat s investicemi do reklamy, protože zákazníci se jen tak z ničeho nic na vaši stránku nedostanou.

 

Doporučuji přečíst si i diskusní fórum, možná tam najdete další zajímavé informace k tématu.

Máte již zkušenosti s některým z výše zmíněných handmade portálů, případně znáte jiný, který se v tomto seznamu nenachází? Napište o tom do diskuse. Každého názoru si cením, může to být inspirace či motivace pro ostatní čtenáře.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply