Recenze Rentier.cz – proč investovat, výhody a nevýhody

Co je Rentier, jaké jsou výhody a nevýhody investice do nemovitostí?

Inflace je pro dnešní dobu skutečně žhavým tématem. Volné finanční prostředky se musí investovat, což vám potvrdí každý ekonom, protože jinak ztrácejí naprosto zbytečně na hodnotě. Pokud je inflační hladina v řádu nižších jednotek procent, nic zásadního se neděje a pro ekonomiku je takový proces spíše motorem. Inflace, která bude na dvouciferných hodnotách, se ale stává vážným problémem, jenž zde s námi může být i delší dobu. A jaká investice bude mít zajímavý výnos?

 

Takový, který se dokáže inflaci přiblížit a v příštích letech ji třeba i porazit? Pojďme si představit investiční platformu s názvem Rentier!

 

Jak zabránit znehodnocení peněz?

Lidé zkoušejí různé způsoby, někdo investuje do akcií, jiný kupuje malé garsonky, které pak pronajímá. Konzervativní investoři mají spořicí účty, termínované vklady nebo další podobné alternativy. Znehodnocení úspor se dotkne nejvíce toho, kdo má peníze doma v krabici, protože inflace na podzim 2022 atakovala téměř dvacetiprocentní hranici. To prakticky znamená, že tisícikoruna, která je celý rok v peněžence, bude mít na jeho konci hodnotu zhruba 800 Kč. Pokud s volnými prostředky aktivně pracujete, jste naopak na cestě k úspěchu. Především platí, že není kam spěchat. Každý podobný proces se musí řádně promyslet, zvážit klady a případné zápory je důležité. Jaké výhody a nevýhody nabízí investování s platformou Rentier.cz?

 

Úvodní stránka portálu. Rentier nabízí fixní roční výnos v rozmezí 6 až 10%.

 

Vkládat můžete i menší částky

Nikde není psáno, že investice do nemovitostí musí být milionová. Díky Rentier.cz můžete začít s investicemi už od tisícikoruny. Vkládáte volné prostředky do bytových komplexů a nemovitostí, které spadají do kategorie prémiových. Lukrativní adresa pak přitáhne solventní nájemníky, což znamená stabilní výnos pro zapojené investory (vás). Jde o snadnou formu investice, do které se může pustit téměř každý, kdo má volné finanční prostředky.

Znalosti ze světa nemovitostí nejsou nutné, podmínkou není ani nabízení svého vlastního bytu k pronájmu. Postup je jednoduchý a zvládne jej snadno i začátečník mezi online investicemi.

 

Jak funguje portál Rentier.cz.

 

Založení profilu a ověření totožnosti

Abyste mohli investovat s Rentierem, je nutné si založit investiční účet. Podmínkou je rovněž ověření totožnosti, k čemuž postačí průkaz totožnosti. Investorskou smlouvu je možné podepsat online skrze zaslaný SMS kód, takže odpadá osobní jednání na pobočkách a složité papírování. Jde tedy jen o několik jednoduchých kroků, které zvládne každý vyřešit z pohodlí domova. Systém tzv. investičního crowfundingu je na západ od našich hranic velmi populární, v českém prostředí se ale teprve dostává do kurzu.

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

 

Vyberete si nemovitost podle svých představ

A do jaké nemovitosti chcete investovat? Samozřejmě, není to univerzální, každý má jinou představu. Proto je připravena velmi široká nabídka, kterou si snadno prohlédnete i z mobilu. Jde o pestré možnosti a každý zájemce si vybere, do kterých položek chce vložit své peníze.

Jaká je skladba jednotek v nemovitosti? A jaký by byl fixní výnos, kolik ještě můžete investovat? To vše uvidíte v profilu každé budovy. Vše je bez starostí s hledáním nájemníků nebo případnými opravami. Provozovatel Rentier má vlastní stavební firmu, což v praxi znamená, že může zrekonstruovat vybrané nemovitosti za rozumnou cenu. A o to větší výnos pak nabídne i všem investorům, kteří se zapojí.

 

Renta je vyplácena jednou měsíčně

V pravidelném termínu se připíší výnosy, děje se tak vždy jednou měsíčně. Vložené finance tak jsou neustále pod kontrolou a na jejich zhodnocení není nutné čekat delší časové období. I to je výhoda, která se pojí s moderním crowfundingem.

Nastřádané peníze je možné vybrat na bankovní účet, a to kdykoliv. Lze je ovšem i dále investovat, to už záleží na plánu, který má každý investor do dalších měsíců a let.

 

Roční výnos by se měl pohybovat mezi 6 a 10 procenty, vždy ale záleží na konkrétní skladbě nemovitostí v portfoliu. To už je slušné zhodnocení volných peněz, ze kterých by jinak jen ukrajovala nelítostná inflace.

 

Investice už od tisícikoruny výše je dostupná naprosto pro každého, není nutné pořizovat investiční byty a hledat nájemníky společně s realitkou. Jsou i jiné cesty, jak rozmnožit volné prostředky, a přitom nemít před sebou podobné starosti.

 

Nápovědou je zde investiční kalkulačka

S investiční kalkulačkou si můžete spočítat váš výnos.

Kolik chcete investovat na začátku? A na jakou měsíční investici se cítíte? Můžete na začátku vložit i pár tisíc korun, nabízí se i výrazně vyšší částka. Pravidelná měsíční investice může být klidně i v řádu několika tisíc měsíčně. Když nastavíte tyto dvě položky do investiční kalkulačky, zbývá ještě doplnit plánovanou délku investice v letech a roční výnos. Orientační výpočet je pak otázkou okamžiku, vše si můžete do detailu prohlédnout.

Nastavit si můžete roční výnos v rozmezí 4 až 8 %. Například, když vložíte 100 000 Kč jednorázově a budete každý měsíc přispívat další tisícovkou při desetiletém investičním horizontu a zhodnocením 6 % p. a., je celkový výnos z této akce zhruba 126 tisíc korun českých. A co dodat, na zemi je tedy opravdu nenajdete, jde o atraktivní cifru! Jaká je celková řeč čísel? Ve správě rentier.cz jsou nemovitosti s hodnotou zhruba 304 milionů korun. Cílem je miliarda.

Kalkulačku si můžete nastavit zde.

 

Co patří mezi největší výhody?

Rentier.cz je program, který se zcela obejde bez osobních schůzek, ty nejsou nutné, vše se totiž odehrává v online prostoru. Jednoduše, investujete do nemovitostí v regionu Vysočiny, a to už od tisícovky výše. Ani nemusíte být z Jihlavy, Třebíče nebo Žďáru nad Sázavou, podobnou podmínku Rentier rozhodně nemá.

Výdělek už od prvního dne investice, podrobná fotodokumentace, ze které budete mít jasnou představu o tom, kam vlastně vkládáte peníze. I to jsou plus spojený s programem Rentiera. Účet bude ověřen nejpozději za dva dny.

Chcete danou investici ukončit? Potom zaplatíte jediný poplatek, který v programu najdete. Je to jedno procento z celé vložené sumy. Investici lze tedy bez problémů prodat někomu dalšímu a neprodělat na tom velké peníze.

Další výhodou je, že nemovitosti jsou pojištěné, výnosy si můžete nechat vyplatit obratem na bankovní konto v ČR a výnos budete mít kupříkladu i tehdy, když jsou dané nemovitosti momentálně bez nájemníků. A to už zní velmi zajímavě!

 

Na všechny dotazy je k dispozici live chat, v němž se dozvíte veškeré podrobnosti, které vás zajímají.

 

Nevýhody Rentiera jsou zde také

Investičních příležitostí není tolik, kolik by si možná začátečník představoval. Je to i proto, že se Rentier.cz omezuje pouze na jediný z českých krajů, kterým je Vysočina.

Druhým minusem, který by mohl některým začínajícím investorům vadit, je mobilní aplikace – ta totiž u Rentiera chybí, alespoň zatím. Co však není dnes, může za nějaký čas být realitou, stačí si jen počkat.

 

A kdo za Rentierem vlastně stojí?

Provozovatelem webu je Havel Capital s.r.o., nemovitosti má v majetku Havel Real Estate s.r.o. Prvopočátky firem, které sídlí v Jihlavě na Masarykově náměstí, bychom našli už v roce 2016. A kdo stojí za těmito dvěma subjekty? Je to Dan Havel, pětatřicetiletý podnikatel z Jihlavy, který prorazil na trhu s platební bránou ThePay. Ta má za sebou dekádu na trhu a je známá v celé ČR, používají ji i velké firmy. V roce 2016 začal s nákupem prvních investičních nemovitostí a zrodil se mu v hlavě nápad, který završil právě vytvořením portálu Rentier.cz.

 

Pár slov na závěr

Někdo dává přednost spořicím účtům, jiný touto formou investuje do realit. V obou případech jde o tzv. konzervativní investorský plán, kde je investiční riziko prakticky na nule. Není to totéž, co akcie, komodity nebo drahé kovy.

 

Pokud vás zaujala investice do nemovitostí se společností Rentier.cz a chcete se dozvědět více informací, klikněte na tuto stránku.

 

Máte nějaké zkušenosti s portálem Rentier.cz? Pokud ano, co říkáte na tento způsob investování do nemovitostí? Budu rád, když se zapojíte do diskuse. Každého názoru si vážím, může to být inspirace nebo motivace pro ostatní čtenáře.

 

Pokud můžete, podpořte můj projekt lajknutím či sdílením na sociálních sítích. Je to to nejmenší, co můžete pro mě a pro růst tohoto webu udělat. Rovněž budu rád, pokud se připojíte do mé facebookové komunity, která je zaměřená na online vydělávání a práci z domu. Označte „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply