Recenze na Yougov – změňte svět k lepšímu a získejte peníze

Recenze na Yougov agenturu, která se zabývá průzkumem trhu a veřejného mínění.

Pokud máte volný čas a nevíte, kam jej nasměrovat, možná je načase zvážit nějaký přivýdělek. Kdo je časově flexibilní, určitě zná dotazníky, které jednoduše spustí v pohodlí domova a jen odpovídá na otázky, které jsou mu kladené. Existuje celá řada společností, která je nabízí. Pojďme si proto krátce představit jednu z nich, zmínit její klady a zápory a zjistit, jestli je opravdu tak zajímavá, jak se na první pohled zdá.

 

YouGov nabízí honorované výzkumy, díky nimž můžete změnit svět k lepšímu, a ještě za to získat peníze. Tedy, jinak řečeno, vlastně ideální kombinace, že?

 

Přivýdělek z pohodlí domova

YouGov je společností, která má sídlo v Londýně ve Velké Británii a působí v této sféře už od přelomu milénia. Nejprve se omezovala jen na anglický trh, ale dnes už se rozšířila prakticky do celého světa. Její CEO je Stephan Shakespeare a dává práci tisícovce zaměstnanců.

Má více než dvanáct milionů registrovaných uživatelů a další přibývají, velmi populární je také v Česku a na Slovensku, stejně jako v dalších evropských zemích. Nejde o žádného nováčka na trhu s průzkumy, takže si tímto stylem můžete přijít na pravidelný přivýdělek, když budete dostatečně aktivní.

Samotná registrace je velmi snadná a každý zájemce ji zvládne během krátkého okamžiku. Velkou výhodou je, že YouGov má mnoho různých jazykových mutací. Nechybí mezi nimi čeština, slovenština nebo také polština. Přepnutí jazyka je možné i po registraci, stačí jedno kliknutí v levé dolní části úvodní stránky.

 

Vytvoření profilu je velmi jednoduché

Zaregistrujte se a začněte vydělávat peníze pouze za to, že budete sdílet svůj názor.

Abyste mohli začít s vyplňováním dotazníků, je nutné, abyste měli svůj vlastní profil. Krátce se v něm představíte a dozvíte se, co vám nabízí. Založení profilu je krátký proces, ve formuláři uvedete datum narození, pohlaví, místo bydliště a e-mail. Jakmile jste přihlášeni a máte vyplněný profil, alespoň v základních bodech, mohou na vás čekat první dotazníky.

 

Vyplnit údaje o sobě zvládnete rychle. Ty ještě nebudou honorovány, pomohou však YouGov lépe zacílit na budoucí spolupráci. Budete odpovídat na otázky, které se vás ptají na detaily o vašem životě, půjde spíše o obecné věci, nikoliv nějakou osobní zpověď. Jde o úroveň vzdělání, zda jste svobodní nebo ve svazku manželském nebo kolik lidí žije ve vaší domácnosti. Dotázáni můžete být také na zaměstnání, které vykonáváte a například také hrubý příjem (nemusíte odpovídat na všechny otázky). Jde o skutečné základy, otázky, jaké můžete dostat i v jiných dotaznících, které jsou už za určitou odměnu.

 

Upozornění na nové dotazníky v e-mailu

Chcete být informováni o tom, že máte novou práci k dispozici? YouGov umožní, abyste si nastavili notifikace přímo do e-mailu. Budete tak vždy vědět, že přišel nový dotazník, jemuž se lze okamžitě věnovat. Pozor, někdy je kapacita omezená, je proto lepší, když se ozvete co nejdříve. V každém případě platí, že si můžete stáhnout propracovanou mobilní aplikaci, která má například na Google Play přes jeden milion stažení. A recenze, jejichž průměr je 4,5 z 5 možných, také hovoří velmi pozitivně.

 

Jde o velmi jednoduchou aplikaci, která má jen minimum dat a poskytne detailní přehled o vašem účtu. Co dalšího byste měli vědět o značce YouGov?

 

Jak to celé funguje?

Nesbíráte reálné peníze, ale body, které poté můžete uplatnit různými způsoby. O tom, že jste byli vybráni pro nějaký průzkum, se dozvíte z aplikace nebo vás upozorní e-mail. Nemusíte se proto obávat, že přijdete o nějakou atraktivní příležitost.

Jak funguje firma Yougov?

Poté, co dosáhnete určité hranice nasbíraných bodů, je možné je proměnit na peníze. Výplata probíhá přes PayPal nebo bankovním převodem a vyřízena bude během několika málo pracovních dnů, uváděný maximální limit je třídenní. Uživatelé YouGov s tímto obvykle nemají starosti, PayPal účet má většina z nich a dobře ví, do čeho jde.

 

Bez námahy a osobních schůzek

Kvůli YouGov nemusíte nikam chodit osobně, nejsou nutné osobní schůzky. Všechno podstatné totiž děláte z mobilu (tabletu nebo PC)!

Čeho se mohou týkat dotazníky, které vám přijdou? Je to například aktuální dění nebo oblíbené pořady v TV. Zaměření na vaše spotřebitelské chování nebo životní styl je také velmi žádoucí. Firmy si objednávají podobné dotazníky, aby věděly, jak dál postupovat na trhu a jde pro ně o velmi cenný zdroj informací.

 

Jaké je výplatní minimum?

Padesát liber šterlinků, tedy 5 000 bodů, abyste mohli dostat výplatu. Takový je limit, který si na YouGov stanovili a je závazný pro všechny. Někdy se dočkáte i kuponů na Amazon, ASOS nebo podobné firmy, ale zde je limit tentýž, padesát liber.

Za dotazník dostanete mezi 25 a 50 body, může proto trvat delší dobu, než nasbíráte potřebný počet bodů pro další vyplacení odměny. Nemáte garanci konkrétního počtu dotazníků za týden, ale je pravda, že si uživatelé nestěžují, že by jim pobídky chodily nějak nepravidelně. V každém dotazníku na vás čeká asi dvacet až třicet postupně položených otázek, které se mohou týkat jednoho či více navazujících témat. Vyplnění trvá obvykle pět minut, maximum je asi dvacetiminutové, takže nestrávíte nad dotazníky příliš mnoho času. Můžete se jim věnovat ve volných chvilkách, když třeba nemáte co jiného na práci.

 

Kdo používá výsledky průzkumu?

Novináři, firmy, které vyrábějí různé produkty nebo nabízejí své služby. Okruh zájemců o nasbíraná data je skutečně velký. Sledovat chování spotřebitele, to je otázka, která je až na prvním místě pro mnoho společností. A YouGov jim pomáhá najít cestu k úspěchu. Mimochodem, pokud přivedete nového člena, který vyplní nejméně šest různých dotazníků, získáte dodatečně 200 bodů. Výhodou je, že jde o prověřenou společnost, s níž jsou uživatelská data v bezpečí a nebudou vám chodit žádné obtěžující spamy. Může ale trvat delší dobu, než dosáhnete potřebné hranice pro výplatu, která činí 5 000 bodů.

Registrovat se můžete zde.

 

Pokud si chcete vydělat vyplňováním průzkumů ještě více, doporučuji přečíst si tento článek – Najdete tam další firmy.

Registrace do více společností = více dotazníků na vyplňování = vyšší výdělek.

 

Pokud jste v této recenzi nenašli to, co jste hledali, zkuste si přečíst také diskusní fórum, tam možná najdete nějaké zajímavé informace k tématu.

Budu rád, když se zapojíte do diskuse a napíšete své vlastní zkušenosti.

 

Našli jste v této recenzi zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply