Recenze na web pracujem.sk, který nabízí manuální práce z domu

Nabízejí manuální práce ve formě lepení obálek, skládání kolíčků a balení roušek.

Upozornili jste mě na další podezřelou webovou stránku, která údajně předstírá, že je zaměstnavatelem a nabízí zájemcům z Česka možnost vydělat si nemalé peníze formou manuální práce z domova. Jde o slovenský web http://pracujem.sk/, ale její majitel provádí „nábor“ i v České republice. Na webu najdeme hned několik nabídek na manuální práci z domu, konkrétně balení roušek, lepení obálek a skládání kolíčků. V této recenzi se na stránku a jednotlivé nabídky podíváme trochu blíže a zjistíme, zda jde či nejde o podvod.

 

Upozorňuji, že se nejedná pouze o stránku pracujem.sk. Osoba či osoby, které stojí za zmiňovanou stránkou, propagují ve velkém nabídky na práci z domu i v různých českých FB skupinách a lákají tak české zájemce o práci.

 

Pár informací o stránce pracujem.sk

První věc, která ve mně budí nedůvěru, je absence obchodních podmínek a ochrana osobních údajů. Tyto věci by měla mít na webu každá seriózní firma.

Nic se nedozvíme ani při zadání URL adresy pracujem.sk do WHOIS. Majitel domény je skrytý.

 

Jak jsem již zmiňoval v úvodu tohoto článku, na webu najdeme jen 3 inzeráty / nabídky na práci. První nabídka je balení roušek, druhá lepení obálek a třetí nabídkou práce na doma je skládání kolíčků. Zvláštní je, že na konci každého inzerátu je uvedena vždy jiná firma s jiným jménem, ale všechny vyžadují poslání peněz za vstupní balíček na bankovní účet vedený ve Velké Británii.

 

Homepage webu pracujem.sk.

 

Rozbor nabídky na lepení obálek

Za touto nabídkou stojí údajně Viera Kišiková (naborkisikova@gmail.com) ze společnosti Tarin s. r. o. Z inzerátu se dozvídáme, že práce je vhodná jak pro slovenské, tak i pro české zájemce a lze ji provádět na dohodu nebo jako trvalý pracovní poměr.

Náplní vaší práce má být vkládání letáčků velikosti A5 do obálky a následně zalepení obálky.

Ve vstupním balíčku, za který mimochodem musíte zaplatit 10 eur, dostanete údajně až 2 000 obálek a 2 000 kusů letáčků. Za takovou práci slibuje společnost výdělek 70 eur s tím, že měsíčně můžete takto vyrobit několik balíků a vydělat si až 400 eur.

 

Do obálek máte vkládat reklamní letáčky a společnost Tarin s. r. o. je reklamní agentura. Na základě toho by se dalo říci, že jde o seriózní nabídku od reálné firmy. Jenže některým lidem a ani mně takový „důkaz serióznosti“ nestačí. Do vyhledávače Google jsem si zadal název společnosti Tarin s. r. o. a vyhledal jejich webovou stránku s tím, že je kontaktuji a zjistím, zda daná nabídka skutečně pochází od nich. A hle, co se stane, když si do adresního řádku vyhledávače zadáte web www.tarin.sk? Naskočí upozornění od této reklamní agentury, že s danou nabídkou nemají nic společného a že někdo zneužívá dobré jméno jejich společnosti.

 

Reklamní agentura Tarin s.r.o na své stránce tarin.sk upozorňuje na podvod.

 

Když si zadáme do Google jméno Viera Kišíková, najde vám můj starší článek ohledně lepení obálek a podobných manuálních prací na doma. Článek si můžete prohlédnout zde.

V diskusi píše jedna moje čtenářka na zmíněnou osobu toto:

 

Mám zájem o lepení obálek a kompletace propisek. Bohužel mám špatnou zkušenost s prací na doma právě s lepením obálek: naletěla jsem podvodníkům za poplatek 10 € předem, penízky se posílaly na naborkisikova@gmail.com.

 

Viera Kišíková

WM Agentura, s. r. o.

066 01 Humenné

 

Adresa byla vždy jiná, kdykoliv dali nabídku, jméno zůstalo, ale adresa byla vždy jiná 🙁

 

A další komentář:

 

Nereagujte na pracovní nabídky z emailové adresy naborkisikova@gmail.com, podepisuje se Ing. Viera Kišíková, vystupuje vždy pod jinou firmou, samozřejmě daná firma o jejích aktivitách netuší. Vybírá si jména seriózních firem, aby nabídka vypadala důvěryhodně. Číslo účtu, na které chce, abyste poslali peníze, také nepatří firmě, za kterou se vydává.

 

V roce 2019 tato podvodnice vystupovala také pod společností Lepas s. r. o. a údajně nabízela práci formou lepení obálek. Firma se od této nabídky distancovala ve své FB skupině, viz obrázek níže.

 

Lepas s.r.o. upozorňuje na své FB stránce, že jde o podvod.

 

Takže tolik k nabídce lepení obálek od pravděpodobně fiktivní osoby Viery Kišíkové. Jde samozřejmě o podvod a nedoporučuji platit žádné peníze předem.

 

Rozbor nabídky skládání kolíčků

V tomto případě má jít o práci na doma ve formě skládání kolíčků. Za jeden poskládaný balík inzerent nabízí výdělek 100 €, celkově si údajně můžete vydělat až 600 € měsíčně, a to jako hlavní nebo i jako vedlejší příjem.

Ve vstupním balíčku, který stojí až 20 eur, máte dostat 1 000 ks plastových sponek a 2 000 ks částí na složení kolíčků.

 

Velmi zvláštní je, že zatímco u předchozí nabídky – lepení obálek – je veden bankovní účet s číslem IBAN GB02PRTC00998500094992 na jméno Viera Kišíková, u této nabídky je uveden přesně tentýž IBAN kód, ale na jméno Maria Tkacová, viz obrázky níže. Jeden společný bankovní účet vedený dvěma různými osobami? To je asi nesmysl, že?

 

Stejné IBAN číslo účtu, jiné názvy společností a jejich zástupců.

 

Na konci inzerátu je pod jménem Mária Tkacová uvedená reálná firma Prírodný raj s. r. o. a s pravdivými údaji, které byly opět staženy z výpisu obchodního rejstříku SR. Dokazuje to prohlášení, které firma učinila na své FB stránce:

 

Upozornění od společnosti Přírodní ráj s.r.o. na své facebookové stránce.

 

Mimochodem, když zadáte do Google zmíněný IBAN kód GB02PRTC00998500094992, nalezne vám celkem plodnou diskusi na Modrém koníkovi. Tam se zmiňuje, že bankovní účet je vedený na jméno Maria Mészárosová (caganovatea@gmail.com), která údajně zastupuje firmu Converse s.r.o.

Ve zmíněné diskusi se vyjádřila i paní Mária Mészárosová, která tvrdí, že její jméno bylo zneužito.

 

Rozbor nabídky na balení roušek

Za touto nabídkou údajně stojí Peter Benkovič (sterilneruska@gmail.com) ze společnosti SARSTEDT spol. s r. o.

Náplní práce má být balení sterilně zabalených roušek do krabic, přičemž do jedné krabice máte zabalit 200 kusů roušek a masek na obličej, za což vám mají vyplatit až 200 eur + záloha 25 eur. Firma v inzerátu uvádí, že práce je vhodná pro všechny občany České republiky. Je vhodná i pro maminky na mateřské, nezaměstnané, pro zaměstnané, kteří si chtějí přivydělat při práci, či pro studenty, kteří si chtějí vydělat při škole.

V tomto případě platíte za vstupní balíček až 25 eur.

 

Když si zadáte název společnosti SARSTEDT spol. s r. o. do Google vyhledávače, zjistíte, že se zabývá prodejem spotřebního zboží pro medicínu a vědu. Nabídka tedy opět vypadá, alespoň na první pohled, seriózně, byť s rouškami nemají nic společného.

 

Zatímco v předchozích 2 případech nesedělo jméno s názvem společnosti, tentokrát podvodník ukradl z výpisu obchodního rejstříku SR i název firmy a jméno jejího majitele.

 

Rozdíl oproti předchozím dvěma nabídkám je také v tom, že podvodník použil nový IBAN: GB92PRTC00998500206765, ale jak vidíte, jde opět o britský účet.

Zřejmé je i to, že tato pracovní nabídka existuje jen pár dní / týdnů a že podvodník, který se vydává za Petra Benkoviče ze společnosti SARSTEDT spol. s r. o., se přizpůsobil aktuální situaci ohledně koronaviru. V inzerátu zmiňují těžké chvíle, že jim narostla poptávka na lékařské potřeby o 380%, a proto najímají lidi na jednoduchou manuální práci na doma.

 

Pozornému oku neujde, že tento inzerát napsala tatáž osoba jako předchozí dvě nabídky. Stejné formátování textu, stejný styl psaní a tytéž gramatické či stylistické chyby. 

 

Pár slov na závěr

Tři různé nabídky, tři různé společnosti, ale ve všech třech případech máte posílat peníze na stejný bankovní účet ve Velké Británii. Ve skutečnosti jde podle mého názoru buď o tutéž osobu, nebo o skupinu osob, které o sobě vědí. Podle gramatiky (mnoho stejných chyb ve všech třech inzerátech) a stylistiky bych řekl, že je to stejná osoba.

Stránka neobsahuje žádné obchodní podmínky ani ochranu osobních údajů. Majitel domény pracujem.sk je podle WHOIS databáze skrytý. Nenajdete na ní žádné skutečné údaje, pouze fiktivní jména a reálné názvy společnosti, které byly zneužity.

 

Peníze za vstupní balíček vyžadují dopředu, přičemž nevíte, co balíček bude obsahovat a zda vám nějaký balíček na práci vůbec pošlou (také by mě velmi zajímalo, odkud chtějí posílat materiál na práci, z Británie?). Takto de facto kupujete zajíce v pytli, a protože vám smlouvu pravděpodobně nedodají, kdoví, jestli vám vůbec něco zaplatí, když jim zhotovenou práci pošlete k proplacení.

Toto všechno nezní jako seriózní příležitost k přivýdělku, že? Já osobně vám spolupráci s těmito osobami nedoporučuji.

 

Mimochodem, podle mého názoru jde ve všech třech případech o prodej produktů, který dotyčná osoba zakrývá nabídkou práce na doma, což je jednoznačně klamavá obchodní praktika. Vy jste koncový odběratel a produkty si budete muset buď ponechat, nebo je prodat (na internetu ale lidé píší, že vám po uhrazení poplatku nic nepošlou).

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Potom se zkuste podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma.

Máte sami nějaké zkušenosti s webem pracujem.sk? Budu rád, když se zapojíte do diskuse a napíšete vlastní zkušenosti.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply