Recenze na web domaci-prace.main.cz nabízející lehký výdělek

Manuální výroba předmětů na stránce domaci-prace-main.cz.

Upozornili jste mě na další stránku, která nabízí možnost vydělávat peníze domácími pracemi. Tentokrát jde o web www.domaci-prace.main.cz, který funguje již od roku 2011 a hledá manuálně zručné pracovníky, přičemž nabízí několik zajímavých pracovních příležitostí. Vždyť kdo by nechtěl vydělávat například skládáním kuličkových per, sněhových vloček, výrobou plyšových medvědů, nebo řadou dalších jednoduchých manuálních prací? Je to ale skutečně tak? Nabízí uvedená stránka reálnou práci, nebo jde o podvod?

 

O co jde?

Jak již bylo zmíněno v úvodu, stránka domaci-prace.main.cz nabízí nenáročnou práci z pohodlí domova pro kohokoliv. Je jedno, jestli jste student, maminka na MD nebo zaměstnanec v nějaké firmě, majitel webu nabízí příjem jednoduše pro každého.

O manuální práci z domu jako je plnění obálek, skládání kuličkových per a podobných domácích prací jsem už na svém webu napsal kde co. V tomto článku si můžete přečíst, jak tento byznys vlastně funguje.

Nebudu to tedy zbytečně obkecávat a přejdu rovnou k tomu, proč si myslím, že se i v tomto případě, stejně jako v 99 % podobných nabídek, nejedná o seriózní příležitost.

 

Pár důvodů, proč stránku domaci-prace.main.cz ignorovat

 

1. Web žádnou práci vlastně ani nenabízí 

Když se na stránce domaci-prace.main pozorně porozhlédnete, zjistíte, že majitel vlastně ani žádnou práci nenabízí. V obchodních podmínkách, které naleznete v textu pod přihláškou, se píše, že web je v podstatě jen jakýsi katalog zaměřený na propagaci a zprostředkování pracovních nabídek od partnerské zahraniční firmy. Jinými slovy, je to v podstatě inzertní portál, který vám poskytne podklady, informace o jednotlivých pracovních příležitostech, kontakt a adresu firmy, která má tyto domácí práce nabízet. Zdarma to samozřejmě není. Zaplatíte za to SMSkou, která vás bude stát 99 Kč.

 

Čili, pokud se dostanete na stránku domaci-prace.main.cz a tam vás osloví některá z pracovních nabídek, musíte poslat SMS za 99 Kč. Následně vám přijde obratem heslo, které spolu s kontaktními údaji, jako jsou jméno, e-mail, adresa, telefon, vypíšete do registračního formuláře, čímž získáte přístup ke všem pracovním nabídkám – to znamená, adresu a kontakt na firmu, která má danou manuální práci nabízet a různé podklady či brožurky, jak dané práce vykonávat.

 

Pokud to mám napsat úplně polopatě, představte si, že jste nezaměstnaný a hledáte si nějakou práci. Přihlásíte se na váš oblíbený pracovní portál, například Práce.cz nebo Jobs.cz. Tam vás osloví nějaká nabídka. Chcete na ni reagovat, ale nemůžete, protože nevíte, o jakou firmu jde. Tyto informace vám pracovní portál zpřístupní, až když zaplatíte poplatek.

Takto přesně funguje portál domaci-prace.main.cz. Žádnou práci od nich nečekejte. Za zmíněný poplatek 99 Kč vám poskytnou pouze informace.

 

Je to naprosto v pořádku. Někdo poskytuje informace na svém webu zdarma, jiný si za to účtuje peníze. O podvod se tedy nejedná. Musíte však pozorně číst.

 

2. Nabídky nevypadají seriózně

Na stránce najdete několik pracovních nabídek. Kromě těch běžných, jako jsou kompletace kuličkových per, skládání a montování sněhových vloček, etiketování a plnění obálek, tam najdete i méně známé. Zde je přesný seznam:

  • psaní dopisů,
  • rozesílání reklamních letáků – vkládání reklamních materiálů do obálek, následné nadepisování a odesílání na uvedené adresy zájemců,
  • výroba plyšových medvědů,
  • sestavování elektronických komponent,
  • výdělek pro řidiče,
  • výroba obalů na telefony, brýle a CD,
  • rozesílání brožur,
  • šití dětských pláštěnek,
  • výroba dárkových balicích papírů a hraček jako jsou dinosauři,
  • skládání perlových náušnic a výroba rybářských mušek.

 

Nabídky vypadají skutečně lákavě, ale je tu problém. Poté, co zaplatíte za SMS 99 Kč a získáte tak přístup k informacím, budete muset platit pravděpodobně i za provádění vámi zvolené práce – konkrétně za vstupní balíček, který bude obsahovat materiál pro provádění daného úkolu, různé manuály jak pracovat a podobně. V obchodních podmínkách katalogu domaci-prace.main.cz se píše toto:

 

Pokud v textu nabídek není uvedeno jinak, nabízené služby nebo produkty inzerujícími subjekty nemusí být poskytovány zdarma a jedná se o samostatně výdělečné činnosti, pro zájemce od 18 let.

 

Předpokládám tedy, že většina výše uvedených nabídek, pokud ne všechny, se dají označit jako samostatně výdělečná činnost – podnikání. Budete tedy potřebovat živnost a počítejte i s tím, že vaše zhotovené výrobky, ať už obálky naplněné propagačním materiálem nebo sněhové vločky, si budete muset prodat sami.

 

Pár slov na závěr

Říká se, že pokud narazíte na 100 nabídek manuální práce z domova, až v 99 případech jde o podvod / neseriózní nabídku. Já s tím souhlasím. Čas od času se ale objeví firma, která má normální výrobní závod a potřebuje 2-3 lidí na jednoduché manuální práce, které se v ideálním případě dají provádět doma, případně v závodě. Na takové nabídky byste se měli zaměřit.

Ten zbytek, tedy 99 % odpadu, resp. podvodných nabídek, tvoří webové stránky, které nabízejí takové manuální práce komukoliv. Jen se nad tím zamyslete, klidně se může zaregistrovat přes jejich stránky 5 000 000 lidí a ti teď budou všichni skládat sněhové vločky a plnit obálky? Na co a komu bude tolik sněhových vloček? Kde to zmiňovaná firma, která takovou práci nabízí, využije?

Některé takové stránky napíší na rovinu, že jde o podnikání a že si vše budete muset prodat sami. To je v pořádku. Většina se ale tváří, že nabízí zaměstnání a že garantují odběr vašich předmětů. Odkud ale vezmou peníze na vaše výplaty? Kde ty sněhové vločky prodají? To je až taková poptávka po takových výrobcích? O tom dost pochybuji.

 

Dám vám radu. Pokud vidíte na nějakém seriózním pracovním portálu např. prace.cz, jobs.cz a podobně inzerát, kde firma hledá určitý počet lidí na předem dohodnutou práci, zkuste tomu dát šanci. Pokud však natrefíte na webovou stránku přístupnou pro kohokoliv, kde nabízejí manuální práci z domu komukoliv, na 100 % jde o nesmysl. Seriózní firma si nepotřebuje zakládat samostatnou web stránku na níž bude hledat zaměstnance.

Obezřetní buďte ale i v prvním případě. Setkal jsem se už i s inzeráty, které vypadaly seriózně. Firma hledala 3 lidi do závodu, přičemž nabízela snadnou manuální práci na doma. Když jsem se jim ozval, poslali mi odkaz na web, kde jsem mohl najít více informací a kontaktní formulář na objednání vstupního balíčku. A dál už víte …

 

Rozhodně si přečtěte také diskusní fórum, pravděpodobně tam najdete další zajímavé informace k tématu. 

Pokud už máte se stránkou domaci-prace.main.cz nějaké vlastní zkušenosti, podělte se o ně a napište do diskuse. 

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply