Recenze na Rev.com – portál na přepisování zvukových souborů

Počítač, internetové připojení, sluchátka, to je vše, co potřebujete na přepisování audia a videa.

Pokud umíte dobře (nejen) anglicky slovem i písmem a nedělá vám problém přepisovat zvukový záznam na text, máte v dnešním světě široké možnosti přivýdělku. Důkazem toho je například portál Rev.com, kde si můžete díky své pečlivosti přijít na zajímavé peníze. I zde platí okřídlené úsloví, že kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem. Firma REV má svá sídla v San Franciscu a texaském Austinu a byla založena v roce 2010. Upozorňuji, že tento výdělek je vhodný pouze pro lidi, kteří žijí mimo Česka.

 

Tvorba titulků nebo také transkripce

Na začátku stála skupina nadšených lidí, jako Mark Chen nebo David Abrameto. Portál pak zdobí nejen tisíce dobře odvedených zakázek, ale také spolupráce s Amazonem nebo Microsoftem, tedy prestižními firmami světového jména. Více než 170 tisíc klientů a přes 50 tisíc freelancerů připravených přijímat zakázky, to jsou čísla spjatá s firmou.

Výplata jednou týdně skrze PayPal (obvykle v pondělí), výběr ze stovek různých zakázek, velká flexibilita pro všechny freelancery. Pracujete jen tehdy, když máte čas – nejste nuceni k žádnému plnění určitého objemu zakázek.

 

Úvodní stránka portálu Rev.com.

 

Můžete si vybrat, jestli budete Transcriptionist nebo Captioner, jinými slovy, zda vám lépe půjde přepisování audia nebo videa na text nebo například synchronizovat zvuk s videem. V prvním případě bude odměna za minutu audio nebo videozáznamu v rozmezí 0,3 a 1,1 amerického dolaru, pokud budete Captioner, činí minimální odměna 0,54 dolaru a maximální je opět dolar a deset centů.

 

Pokud umíte cizí jazyky, stačí otevřít dveře

Software pro editaci záznamů budete mít k dispozici bezplatně, ať už budete pracovat online nebo v prostředí, kde nemáte Wi-Fi ani data.

Při registraci, která vám nezabere ani celou hodinu, uvedete jméno, příjmení, emailový kontakt, vyberete svůj region a zadáte také PayPal účet (zde najdete návod, jak si ho založit). Jde tedy jen o formalitu, nečekejte, že budete muset uvádět nějaké osobní detaily. Musíte však být plnoletí, server v listopadu 2019 zablokoval uživatele, u kterých se prokázalo, že byli příliš mladí (v některých zemích tedy mladší osmnácti let apod.).

Minimální částka za minutu přepisu čínského audia nebo videa je pak 1,5 amerického dolaru, čeština je ohodnocená dvěma dolary, němčina a japonština už znamená tři dolary odměny a mohli bychom ještě dále pokračovat. Ruština s arabštinou 2,29 dolaru, italština s portugalštinou 2,32 dolaru, celkem jde o patnáct různých jazyků, se kterými portál jako je rev.com pracuje.

 

A s jakými soubory budete pracovat?

Rozhodnete si sami o své pracovní náplni, zakázky nemusíte přijmout, ale můžete se o ně přihlásit.

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

Rozhovory, podkasty, výukové materiály nebo spoustu dalších možností, podle toho, co vám nejlépe vyhovuje – zřejmě na to brzy přijdete sami, pokud ještě nyní nemáte jasnou představu. Každý měsíc se díky portálu REV přeloží miliony minut audia a videa souborů, každý den jsou k mání stovky projektů.

Během několika dnů projdete procesem, kdy se ukáže, zda splňujete požadavky pro práci na rev.com – jde o vstupní test, který musí absolvovat všichni, kdo mají o podobný typ přivýdělku zájem, bez rozdílu. Pokud máte základní předpoklady, velmi pravděpodobně uspějete. Stačí umět rychle psát a domluvit se anglicky. Projdete kvízem, kde ukážete nejen své jazykové dovednosti.

 

Hodnocení uživatelů? Například na serveru Trustpilot je více než pět a půl tisíce recenzí, z nichž je 82 procent hodnoceno nejlepší známkou a v průměru je web rev.com hodnocen 4,6 z 5 možných, nejhorší možnou známku přidala jen dvě procenta hodnotitelů.

 

Co patří mezi často zmiňované klady a zápory serveru, jako je právě REV?

  • Poměrně jednoduchá editace, a to i pro začátečníky. Web je hodně uživatelsky přívětivý.
  • Cenová dostupnost pro firmy a jiné zájemce o služby. Tím pádem i velký počet zakázek pro vás.
  • Práce z domova, a to nejen pro studenty, ale i aktivní seniory, matky na mateřské apod.
  • Pro začátek nepotřebujete vlastně nic – jen internet, počítač a dobrou úroveň angličtiny (případně jiného jazyka).
  • Podle některých nízká odměna – v listopadu 2019 snížena minimální možná hranice pro transkripci ze 45 na 30 centů. O rok později zvedla maximální sazbu za přepis na 1,25 USD.

 

Poslouchat a zapisovat nebo titulkovat videa?

Máte tedy dvě možnosti, sazba za práci se odvíjí podle náročnosti jednotlivých zakázek. Poslouchat a zapisovat, co slyšíte nebo se rovnou věnovat titulkování videí, se kterým můžete v každém případě vydělat o něco více?

Rev.com bude vyplácet přes PayPal, a to vždy v pondělí, bez poplatků a složitých smluv. Pokud ovládáte několik cizích řečí a umíte psát všemi deseti, byla by škoda podobnou práci alespoň nezkusit, že?

 

Pár slov na závěr

Rev.com bohužel není určeno všem zájemcům napříč celým světem, přihlásit se totiž mohou jen freelanceři z Austrálie, Kanady, Německa, Irska, Nového Zélandu a JAR, Velké Británie a USA (s výjimkou státu Kalifornie). Pokud tedy žijete v některé z uvedených zemí, přihlaste se.

Pro české freelancery je aktuálně bohužel REV nedostupný, snad se dočkáme od vedení v budoucnu přehodnocení takového rozhodnutí. Určitě mají hodně zakázek na přepisování i v českém jazyce.

Portál, který je oceňovaný například Forbes nebo The New York Times, má jistě dobrý zvuk pro celý svět. Je to také záruka důvěry, máte jistotu, že rev.com není podvodem, na trhu je totiž už poměrně hezkou řádku let.

Pokud vás tato možnost výdělku zaujala, začít můžete zde.

 

Pokud byste chtěli vykonávat podobnou práci, ale při portálu Rev.com nesplňujete podmínky, mrkněte na tento článek, ve kterém rozebírám další stránky věnující se přepisování video a audio.

 

Doporučuji přečíst si také diskusní fórum, možná tam najdete další zajímavé informace k tématu.

Pokud už máte s portálem Rev.com nějaké zkušenosti, podělte se o ně a napište do diskuse. Každého názoru si cením, může to být inspirace nebo motivace pro ostatní čtenáře.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

One Response to “Recenze na Rev.com – portál na přepisování zvukových souborů”

  1. Nela napsal:

    Už to jde i pro lidi žijící kdekoliv na světě

Leave a Reply