Recenze na Pageanket.com – ztráta času nebo reálný výdělek?

Portál Pageanket slibuje obrovské odměny. Jsou však nereálné.

Facebookem se šíří další nesmyslný projekt, který láká naivní veřejnost na lehce vydělané peníze. Řeč je o stránce www.pageanket.com. Majitel webu nabízí zájemcům možnost vydělávat peníze na internetu prostřednictvím čtení zpráv, přičemž za jednu přečtenou zprávu údajně dostanete až 163 Kč. Pokud vás zajímá, o co jde, pak čtěte dál. V této recenzi vám vysvětlím, proč se jedná o podvod, z něhož nevytáhnete ani halíř.

 

Co je Pageanket.com

Stránka pravděpodobně funguje na principu PTC (Paid To Click), což znamená dostat zaplaceno za klikání na reklamy a za čtení reklamních e-mailů. V ČR takovým systémům říkáme také klikačky.

Majitel takové klikačky láká zájemce na lehký a bezpracný příjem. Zájemce často přesvědčují argumentem, že reklamní e-maily čtou každý den zdarma, tak proč by za to  nemohli dostat zaplaceno?

 

Úvodní stránka portálu pageanket.com.

 

Tyto systémy fungovaly možná někdy před 10 – 20 lety, dneska je to už ztráta času. Pokud vás zajímá proč, určitě si přečtěte recenzi na klikačky, kde podrobně vysvětluji fungování těchto systémů.

 

Pár důvodů, proč na stránce Pageanket.com nevyděláte ani halíř

 

Amatérská stránka bez firemních údajů

Na stránce pageanket.com nenajdete žádné firemní údaje, obchodní podmínky ani ochranu osobních údajů. Při registraci zveřejňujete své osobní údaje de facto neznámé osobě/osobám.

Na stránce se nachází pouze informace, že se jedná o agenturu, která se zabývá prezentováním aktuálních zpráv z předních světových médií.

 

Dalším negativem je, že web vypadá amatérsky, a to nejsem žádný specialista na grafiku a design. Podobnou stránku dokáže vytvořit kdokoliv během půl hodiny.

Zjevně se také jedná o překlad webu z anglického jazyka do češtiny, na webu jsem našel pár nepřeložených anglických výrazů.

 

Nereálně vysoké odměny a výplatní minimum

Jak jsem již zmiňoval, na stránce se nachází informace, že za projektem stojí agentura, která se věnuje prezentaci aktuálních zpráv ze světových médií. Jejich klienty jsou údajně vlastníci zpravodajských webů, kteří chtějí prostřednictvím stránky pageanket.com zvýšit svou popularitu a návštěvnost.

Já pracuji v reklamní agentuře již několik let a skutečně by mě zajímalo, která inzerující firma nebo zpravodajský web by byla ochotna zaplatit 163 Kč za jednoho návštěvníka. Zvlášť když na internetu existují formy reklamy, kde za uvedenou částku 163 Kč by byl zpravodajský web schopen získat minimálně 100 relevantních návštěvníků. K tomu je ještě třeba připočítat i provizi pro pageanket.com, přece to nebudou dělat zdarma, protože těch 163 Kč má být odměna pro klikače.

 

Běžné klikačky, ty serióznější, nabízejí uživatelům za přečtení e-mailu/zprávy 0,05 až 1 Kč, portál pageanket.com nabízí za jednu přečtenou zprávu až 163 Kč. Sami si udělejte názor…

 

Ještě směšnější je odměna za doporučení projektu svým přátelům. Pokud budete sdílet svůj odkaz na sociálních sítích a někdo se přes tento odkaz zaregistruje na pageanket.com, majitel vás odmění částkou 2097 Kč + 15% z jeho každodenních výdělků. A tak někteří naivní uživatelé bezhlavě propagují tento podvod na Facebooku. Myslí si, že jim skutečně někdo vyplatí 20 970 Kč za to, že přivedou 10 lidí do systému.

 

O co vlastně jde?

Zjevně o sběr osobních informací a hlavně e-mailových adres. Proto takové nereálně vysoké odměny, hlavně za přivedení dalších lidí do systému. Čím více se jich zaregistruje, tím lépe pro portál.

Tyto podvodníky zajímá především vaše e-mailová adresa. Na ni vám pak v budoucnu mohou posílat spam nebo nevyžádanou reklamu a vy se jí jen těžko zbavíte. V horším případě, budou-li mít v databázi větší množství e-mailů, řekněme 100 000, je mohou prodat třetí straně a vydělat na tom docela slušný balík peněz.

Vy však nedostanete ani halíř.

 

Je tu ještě jedna hrozba, pokud jste se zaregistrovali, mohou na vaši e-mailovou adresu posílat nejen reklamní spam, ale i falešné zprávy, v nichž se tito podvodníci budou vydávat za support Paypalu nebo Payza (to jsou internetové peněženky, přes které mají vyplácet výdělky). Následně vám pošlou ve zprávě, že na vašem Paypal/Payza účtu nastal problém a měli byste si změnit přihlašovací údaje. Jakmile tak učiníte přes falešně podstrčenou stránku, ukradnou podvodníci heslo a login, přihlásí se na váš skutečný Paypal nebo Payza účet a ukradnou vám peníze.

 

Pár slov na závěr

Stránku pageanket.com doporučuji ignorovat. Pokud mi nevěříte, zeptejte se sami sebe, proč vás mají vyplatit až od částky 23 077 Kč? Takové je totiž výplatní minimum. Proč vás nevyplatí hned, jakmile provedete nějakou činnost?

 

Doporučuji přečíst si i diskusní fórum, možná tam najdete další zajímavé informace k tématu.

Pokud již máte s portálem nějaké vlastní zkušenosti, podělte se o ně a napište do diskuse.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply