Recenze na My-map.eu (TNS Aisa dotazníky) + mé zkušenosti

Mymap je další webový projekt, který nabízí možnost vydělat si peníze pouze tím, že vyjádřete svůj názor.

Název se sice v průběhu let změnil, ale to podstatné zůstává – férová agentura pro online průzkum trhu funguje už od roku 1990. Vyplnění profilu nezabere mnoho času, kolem registrace však bude administrativy přeci jen trochu více. Provozovatel panelu MyMap (dřívější TNS Aisa MA Panel) totiž zašle na vaši adresu doporučený dopis s registračním kódem a dalšími údaji, které využijete při vyplňování vstupního dotazníku. První kontakt proběhne nicméně emailem, dozvíte se základní podrobnosti a budete mít šanci na zajímavý přivýdělek.

 

Kolik vyděláte? To je spíše na vás, protože možnosti jsou velmi široké…

 

Klidně i z mobilu, pohodlnější možná bude tablet

Ze zkušenosti vím, že drtivá většina placených dotazníků lze vyplnit na My-map.eu jednoduše ze smartphonu, a to i při cestě vlakem nebo jakékoliv jiné činnosti, při které čekáte a nechcete se zbytečně nudit. Využít ale lze i tablet, stolní PC, notebook, zkrátka jakékoliv podobné elektro, které je zrovna po ruce. Jen mizivé procento dotazníků je nutné vyplňovat přímo z PC, a tedy nikoliv na mobilním zařízení, nicméně na tuto skutečnost budete upozorněni předem. To se týká i dalších podobných panelů, jako například Populace.

Samotné odměny za dotazník jsou velmi různorodé, přirozeně pak u My Map odpovídají době, kterou jste strávili při jednotlivých odpovědích. Dotazník trvající 2 až 5 minut bude hodnocen vpravdě symbolickou desetikorunou, ovšem ten, který se protáhne až na čtvrthodinu, může být oceněn až 25 Kč.

 

Úvodní stránka www.my-map.eu, kterou vlastní průzkumná agentura Kantar s.r.o .

 

S tímto portálem mám zhruba osmiletou zkušenost a vím, že většina placených průzkumů je hodnocena zhruba částkou mezi 20 a 60 korunami s tím, že na dotaznících strávíte řádově desítky minut. Jde tedy svého druhu o brigádu pro chvíle, kdy máte volný čas, v TV zrovna není nic pěkného a nevíte, co byste dělali, protože venku prší a nikdo z blízkých nemá chvilku.

 

Ve výjimečných případech lze za vyplněný dotazník dostat i stokorunu nebo více, ale to se týká průzkumů, které trvají delší dobu a zaberou vám přinejmenším hodinu.

 

Jednoduché odpovědi, portálu dominuje bílá a oranžová

Přehlednost je hlavním cílem My Map, což mohu jako dlouholetý uživatel samozřejmě potvrdit. Dříve, když ještě vládla webu růžová a bílá, byl trochu nepřehledný a chvíli trvalo, než jste se proklikali k tomu, kolik vlastně máte na kontě. Dnes už je ale schéma maximálně jednoduché, po přihlášení se vám v příjemném bílo-oranžovém designu ukáže jen několik tlačítek – Můj MyMap, Jak to funguje, Časté dotazy, Kontakty a podobně. Když kliknete na tlačítko „Domů“, budete mít základní přehled o svém osobním profilu. Jaké dotazníky na vás ještě čekají? Kolik máte na kontě?

Kantar, s.r.o., jenž je provozovatelem tohoto webu, se věnuje i charitě. Poznáte to díky Kontu radosti, na které pro změnu nebudete sbírat peníze, jako na klasické konto, ale body – většinou získáte 100 bodů za dotazník, jehož jste se pro naplněnou kvótu nemohli zúčastnit (jinak řečeno, přišli jste pozdě, ale nebojte, takových moc nebude, stačí mít nastavené upozornění na SMS, email apod.).

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

 

Přispějte dětem na obědy, vyhrajte tablet v soutěži

Pomocí bodů pak můžete přispět charitativní organizaci, jako je Unicef nebo sponzorovat školní obědy chudších dětí. Ovšem, můžete zkusit i soutěž o tablet Lenovo, která se vyhodnocuje vždy v závěru prosince a vylosovaní výherci tak dostanou pěkný dárek pod vánoční stromeček. Jeden los pak stojí 500 bodů neboli pět neúspěšných dotazníků. Příspěvek na charitu je možný od 100 bodů, jež jsou zastoupené jednou darovanou korunou. Je to hezké i proto, že pak nemáte pocit, že jste klikli na výzvu k vyplnění ankety zcela nazmar, nýbrž přispěli na dobrou věc.

 

Čeho se obvykle dotazníky týkají? Témata jsou různorodá a samozřejmě záleží i na tom, jestli máte pečlivě vyplněné vstupní/profilové dotazníky. Sekcí je celkem pět, názvy jsou snad všeříkající – O mně, Domácnost, Finance, Stravovací a jiné návyky, Mobil a online.

 

Pokud je máte pečlivě aktualizované (nebojte, stačí je jednou ročně znovu prohlédnout a zrevidovat, protože život se mění a my samozřejmě s ním), dočkáte se poměrně stabilního přísunu dotazníků.

 

Výplata probíhá podle původního plánu…

Že byste u MY Map nedostali peníze včas? To se naštěstí stát nemůže, nejde o nějaký podvod, neboť Kantar, s.r.o. je velmi známou pražskou firmou, se kterou můžete spolupracovat i vy – alespoň v tomto relativně malém rozsahu.

Výborné pro studenty, maminky na MD, důchodce, ale i kohokoliv jiného, kdo si chce trochu přivydělat bez velké práce.

 

Jak funguje vyplňování dotazníků na TNS AISA.

 

Ročně si můžete přijít i na nižší tisíce, i když obvyklé výplatní minimum je 300 Kč – výplata probíhá, pokud nepožádáte jinak, vždy v lednu a v červenci, tedy po půlročním období. Pokud ale požádáte včas a máte na kontě dostatek peněz, může platba proběhnout třeba i během února, dubna nebo srpna. Záleží jen na vás.

 

Nejčastěji se pak setkáte s dotazníky typu

  • Jaký je váš pitný režim? Za čtrnáctidenní vyplňování údajů o tom, kolik jste toho kde vypili, alko i nealko nápojů a nákupy v jednotlivých dnech, přistane na vašem účtu zhruba 300 Kč.
  • Telefonování, názor na telekomunikační operátory. Někdy i s přehráváním nových reklam, sloganů, plánovaných akcí. Výplata je zde v řádu desetikorun, odpovídají věnovanému času.
  • Test některé z potravin na trhu – například taveného sýru. Koupíte si čtyři týdny po sobě vždy balení, které ochutnáte a vyhodnotíte. Vlastně nic složitého a stokoruna bude brzy na kontě.

 

Výplata peněz pouze na bankovní konto!

Asi nepotěším majitele PayPalu nebo zahraničního konta v bance, bohužel, Kantar, s.r.o. vyplácí odměny za dotazníky pouze na bankovní účet u českého bankovního domu. To by nicméně neměl být problém, protože kdo dnes nemá internetové bankovnictví, aby si zkontroloval z pohodlí domova, zda mu přišly peníze, že?

 

V případě potřeby lze spolupráci s portálem www.my-map.eu dočasně přerušit, když jedete například na dovolenou a nechcete ztrácet čas vyplňováním dotazníků. 😊 Stačí jednoduše zadat termín, kdy budete spíše offline a MyMap se vám plně přizpůsobí. Neznamená to, že přijdete o svou vybudovanou pozici, dotazníky budou chodit i nadále hned poté, co vyprší domluvená pauza, ale ruku na srdce – neměli byste být mimo provoz moc dlouho, to je jasné. Já sám jsem s My Map už dva tisíce dnů a mohu říci, že jsem dlouhodobě spokojený

 

Pár slov na závěr

Pokud máte tip na kamaráda nebo někoho z rodiny, kdo by rád spolupracoval s portálem www.my-map.eu a přivydělával si touto formou, je před vámi poměrně snadná cesta – pošlete svůj unikátní link (najdete ho v administraci webu), nechte dotyčné se registrovat a když se aktivně zapojí, získáte čtyřicet korun. Desetikorunu za registraci, třicet korun pak za aktivitu, respektive nejméně tři vyplněné dotazníky za poslední čtvrtletí, což pro aktivního zájemce nebude problém už třeba po několika málo dnech. Snad jen je třeba trpělivosti, než Kantar zpracuje žádost. Poslání doporučeného dopisu trvá zhruba 14 dnů.

 

Pokud se vám tato příležitost k výdělku zamlouvá, registrovat se můžete zde (není to můj link na doporučení, nebudu mít z vás žádnou provizi).

 

Online průzkumy od Mymap jsou velmi různorodé a dá se říci, že se nikdy nebudete nudit. To určitě platí ale i pro mnoho dalších podobných společností, proto neváhejte s registrací i u jiných prověřených firem (v této sekci najdete dalších 25 ověřených společností zaměřených na online průzkum trhu a veřejného mínění + recenze a moje zkušenost na některé z nich), které nabízejí vyplňování takovýchto dotazníků, průzkumů trhu apod. Účastí v MY Map se nezavazujete k tomu, že nemůžete už nikam jinam. Naopak, čím více registrací, tím vyšší bude „po večerech“ váš výdělek.

 

Že jste nenašli informace, které jste hledali? V tom případě si přečtěte diskusní fórum, možná je najdete právě tam.

Jestli máte nějaké otázky, postřehy nebo připomínky, neváhejte napsat do diskuse. Taktéž se nebojte podělit o své zkušenosti, můžete tím inspirovat nebo motivovat ostatní čtenáře.

 

Našli jste v této recenzi zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply