Recenze na knihu Tvorba vydělávajícího webu: krok za krokem

Fotka knihy Tvorba vydělávajícího webu: Krok za krokem.

Hledáte možnosti, jak si poctivě, bez lží a zavádění vydělat z domova prostřednictvím internetu? Pak jste tu správně. Pokud se o témata typu internetové podnikání či vydělávání z pohodlí domova zajímáte už delší dobu, zřejmě vám nemusím představovat affiliate síť Dognet.cz. Dognet radí začínajícím tvůrcům webových stránek, ale i zkušeným podnikatelům, jak efektivně vydělávat přes internet prostřednictvím affiliate marketingu.

 

Tato affiliate síť právě vydává novou, v pořadí již šestou knihu s názvem Tvorba vydělávajícího webu: krok za krokem, která je určena všem lidem uvažujícím nad tvorbou vlastní webové stránky, případně těm, kteří již nějakou mají, ale nedaří se jim získat návštěvnost, a proto jim přináší pouze malé výdělky.

Knihu jsem si zakoupil, přečetl a v této recenzi bych vám chtěl popsat své dojmy, jaké má kniha pozitiva a naopak, co se mi na ní nelíbí. Řekneme si také, co všechno kniha obsahuje a pro koho je určena.

 

O čem je kniha Tvorba vydělávajícího webu: krok za krokem

Kniha má 188 stran a obsahuje praktický a funkční návod, prostřednictvím kterého si i běžný člověk bude moci vytvořit svůj vydělávající web.

Za knihou stojí blogerka Hana Čajková a Štefan Polgári z affiliate sítě Dognet, na její tvorbě se však podílelo více než 100 odborníků v rámci všech 21 kapitol, které kniha obsahuje.

 

Autoři knihy. Na knize se však podílelo dalších 100 odborníků v daném oboru.

 

Jak jsem již uvedl, kniha má 21 kapitol, já bych je však shrnul do 5 následujících oblastí:

 

 • Jak začít s tvorbou vydělávajícího webu – Návod krok za krokem, jak si vybrat téma webu, název domény, hosting, logo a další důležité věci. Tvorba webové stránky v redakčním systému WordPress.
 • Jak tvořit obsah a jak získat návštěvnost na svůj web – Tvorba prvních článků, základy online marketingu – SEO, PPC, Facebook, e-mail. Tipy, jak dát vědět světu o svém novém projektu.
 • Jakým způsobem vydělávat na svém projektu – Jaké možnosti se nabízejí? Affiliate marketing, prodej PR článků, prodej zpětných odkazů, alternativní formy reklamy. Co vám vydělá nejvíce peněz?
 • Jak to dělat legálně – Jak a kdy zdanit příjmy? Kdy už budete potřebovat živnostenský list? Co je lepší – s. r. o., nebo živnost?
 • Jak postupovat a získat z projektu maximum – Další rady a tipy, jak dostat na svůj web co nejvíce návštěvníků.

 

Součástí každé knihy je i bonus v podobě jedinečného kódu, který vás pustí do online sekce Dognet Academy. Ta obsahuje:

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

 

 • Case studies – ukázkové vydělávající projekty, ve kterých se majitelé dělí o své know-how;
 • Slevové kupóny a akce na různé nástroje, které vám pomohou při online podnikání;
 • Aktuální návody a příklady, které vám ukáží, jak na to;
 • Další ověřené strategie při budování webu;
 • Jedinečný obsah pouze pro majitele knih.

 

Pro koho je kniha určena?

Kniha je vhodná pro každého, kdo má chuť tvořit a něčeho dosáhnout. Umíte zapnout počítač, napsat něco ve Wordu nebo odeslat e-mail? Pokud ano, stačí to na to, abyste začali! Kniha není náročná na pochopení. Je jedno, jestli jste běžný člověk, který o tvorbě webu, podnikání či online marketingu neví absolutně nic, nebo jste již zkušenější uživatel, který o vydělávání na internetu už něco slyšel i vyzkoušel, v této knize si podle mého názoru každý najde něco své.

 

Fotografie knihy.

 

Pro koho kniha není určena?

Hlavně pro ty lidi, kteří očekávají lehký, rychlý a bezpracný internetový výdělek, při kterém není třeba vynaložit žádné úsilí. Pokud očekáváte, že si dnes zakoupíte knihu, o týden později budete mít vytvořený web a o další týden později už budete vydělávat tisíce Kč, tak vás musím zklamat. Na dobré peníze si budete muset prostě počkat.

Teoreticky to možné je, musíte však vytvořit něco zcela nového, kde není žádná, případně minimální konkurence… a budete také potřebovat i kus štěstí.

 

Jaká jsou pozitiva knihy:

 • Usnadní vám námahu, a hlavně ušetří stovky hodin hledání informací na internetu, také vám pomůže vyhnout se začátečnickým chybám a zvýšit tak šanci na úspěch v online byznysu. Za tu cenu se to skutečně vyplatí.
 • Málo nudné teorie, mnoho praktických a užitečných návodů odzkoušených na reálných projektech. Prospěšné i pro zkušenější uživatele, kteří se v této problematice orientují a mají již nějakou tu teorii v malíčku.
 • Kniha je psána srozumitelně (polopatě), tedy tak, aby informace, které přináší, pochopil každý. Nemělo by být těžké budovat si svůj vlastní web pěkně krok za krokem během čtení knihy. Web můžete tvořit klidně i každý den vedle práce/studiu, kousek po kousku.
 • Získáte doživotní přístup do online sekce Dognet Academy, kde najdete ukázkové vydělávající projekty, doplňková videa, desítky aktuálních návodů a příkladů, slevové kupóny a akce na různé online nástroje, které vám pomohou při budování vašeho projektu.
 • Kniha vám pomůže vybudovat si další zdroj příjmu pěkně z pohodlí svého domova, což vám může do života přinést svobodu, nové zážitky a také práci, která vás bude bavit.

 

Co bych vytkl

 • Většina informací, které kniha Tvorba vydělávajícího webu: krok za krokem obsahuje, najdete na internetu zdarma (hlavně, pokud dobře ovládáte anglický jazyk). Počítejte však s tím, že budete muset prostudovat desítky až stovky webů a blogů, co vás určitě bude stát hodně námahy a hlavně času. A v konečném důsledku dosáhnete možná akorát to, že v tom budete mít obrovský chaos. Čím více článků budete číst, tím více se v tom budete zamotávat. Velmi dobře vím, o čem píšu. Já jsem se také učil vše zdarma. V té době taková kniha, která by vám doslova za pár drobných vysvětlila celou problematiku vydělávání online prostřednictvím webu polopatě, nebyla.
 • Vytvořit si webovou stránku je dnes extrémně jednoduché, nepotřebujete mít žádné zkušenosti s programováním či kódováním. Stačí si přečíst nějaký návod, jako například v této knize a postupovat podle něj. Horší to bude s online marketingem (SEO, propagace stránky na Facebooku, e-mail marketing), a tedy se získáváním návštěvníků na svůj web. Tuto problematiku kniha rozebírá jen stručně a popisuje to nejdůležitější. Vůbec se tomu ale nedivím, protože o online marketingu by se dalo popsat samostatně několik knih. Počítejte tedy s dalším studiem. Na to vám může posloužit právě online vzdělávací akademie dognet.academy, kde najdete ověřené strategie při budování webu a další videa a návody, které vám ukáží, jak vydělávat online. Vstup do akademie získáte zadáním jedinečného kódu (zadejte při registraci), který najdete na úvodní stránce knihy.
 • Dělat online projekt je běh na dlouhou trať a může trvat měsíce, než něco vyděláte. Na první výdělky si tedy budete muset počkat. Jak se však říká, kdo si počká, ten se dočká.

 

Můj názor

Na česko-slovenském trhu sotva najdeme knihu, v níž by byla takto dopodrobna vysvětlena celá problematika tvorby vydělávajícího webu pro úplného začátečníka. Z tohoto důvodu doporučuji knihu Tvorba vydělávajícího webu: krok za krokem především začátečníkům. Pokud to myslíte s vyděláváním na internetu vážně a v budoucnu uvažujete nad vybudováním vlastního webu, jděte do toho. Podle mého názoru je tato kniha výborným startem, pomůže vám zorientovat se v této problematice, ušetří vám spoustu námahy a hlavně času, který byste museli strávit čtením množství článků, diskusních fór a podobně. A jak se říká, čas jsou peníze.

Pokud si z knihy nic neodnesete, tak jednu věc přece jen zjistíte, a to, zda na to máte, nebo ne. To je vždy lepší, než vyházet desítky až stovky Kč na různé kurzy, strávit nad tím několik měsíců a nakonec zjistit, že to není nic pro vás.

 

Dognet.cz vydává v pořadí už šestou knihu.

 

Já jsem si knihu zakoupil, i když jsem věděl, že mě drtivá většina informací z této knihy nepřekvapí. Přece jen, o affiliate marketing, online marketing a tvorbu webů se zajímám již více než 8 let. A skutečně tomu tak bylo. Možná až 90 % informací obsažených v knize jsem znal. Našly se tam však i pasáže, o kterých jsem dosud nečetl. Získal jsem také tipy na nové nástroje a pluginy, které mohu nyní využít pro své další projekty.

 

Celkově hodnotím knihu pozitivně, byla příjemným obohacením mých dosavadních znalostí. Těch pár desítek Kč, které jsem za ni dal, nelituji.

 

Pár slov na závěr

Co dodat? Pokud to myslíte s vyděláváním na internetu vážně, knihu si určitě zakupte. Nebude to žádná velká zátěž pro vaši peněženku. Naopak, kniha je cenově dostupná pro každého a pokud si ji zakoupíte v elektronické podobě (e-book), bude to levnější ještě o pár desítek korun.

 

V této chvíli nabízejí dokonce 20% slevu, takže zaplatíte doslova jen „4 kávičky“ + dostanete k tomu zdarma další užitečnou knihu zaměřenou na online výdělek.

Při objednávce, v kolonce „Kód kupónu“, vyplňte pro aktivování 20% slevy kód – vydelek-online – a následně klikněte na „Použít kupón“.

 

Koupit knihu.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply