Recenze na Klikpay.eu – proč se jedná o podvod?

Klikačka Klikpay.eu slibuje až 200-eurový výdělek.

Dalším online portálem, který slibuje modré z nebe a hlavně snadné vydělávání peněz na internetu, je klikpay.eu. Tato klikačka nejen že slibuje za přečtení jedné emailové zprávy až 30 centů, ale nabízí i další zajímavé benefity a výdělek až 200 eur. Hned na úvod se přiznám, že zkušenosti s tímto portálem nemám, nejsem v jejich systému registrován, ale můžu vám na 100% potvrdit, že jde o podvod. A v této recenzi vám to i dokáži.

 

Co je to Klikpay.eu

Jde o slovenský portál, takzvanou klikačku, resp. zprostředkovatele reklamy, který nabízí běžným lidem z Česka a Slovenska, možnost přivydělat si na internetu, a to čtením reklamních emailů a klikáním na reklamy.

Princip tohoto systému je velmi jednoduchý. Vy, jakožto zájemce o výdělek, se zaregistrujete na stránce klikpay.eu a vložíte do systému emailovou adresu. Následně vám na váš email bude klikací portál Klikpay posílat reklamní emaily, za které dostanete odměnu.

 

Úvodní stránka klikacího portálu Klikpay.

 

Pár faktů, proč považuji Klikpay za podvod

Nebudu chodit kolem horké kaše. Tyto klikací systémy existují už nějaký ten rok. Na svém webovém portálu jsem klikačkám věnoval už několik článků, takže nemá smysl psát stále dokola totéž.

Přejdu tedy rovnou k věci a napíši vám několik faktů, proč ze systému Klikpay nedostanete ani korunu.

 

1. Majitel firmy je nejasný

Prvním varovným signálem, že nejde o férový projekt, je absence jakýchkoliv kontaktních údajů. Na stránce najdete pouze kontaktní formulář, nic víc. Žádný název firmy, žádná adresa, žádný telefon. Chybí dokonce i obchodní podmínky.

Při registraci zveřejňujete svou emailovou adresu a osobní údaje de facto zcela neznámé osobě. A jen Bůh ví, co s nimi tato osoba zamýšlí udělat.

 

2. Výdělek až 200 eur? Nesmysl…

Na jejich stránce mnoho informací nenajdete, jsou tam jen klasické řeči o tom, jak rychle a jednoduše si díky nim můžete vydělat. Dokonce tam není ani FAQ – nejčastější otázky a odpovědi, kde bychom se dozvěděli něco navíc, například jaké je výplatní minimum.

 

Tuto informaci jsem dostal až od fanoušků mé webové stránky. Za poslední měsíc mi napsalo snad 10 lidí, že dosáhlo na Klikpay výplatní minimum 200 eur a požádalo o vyplacení peněz na svůj bankovní účet. Jeden pán se mě dokonce ptal, kdy mu budou vyplaceny peníze, prý čeká už 2 měsíce.

Bohužel, peníze nikdo nedostane, protože jde o podvod. Nikdo vám nedá 200 eur za klikání na reklamy a čtení emailů!

 

Pohybuji se v reklamním byznysu už nějaký ten rok, pracuji pro PR agenturu jako prodejce reklamy a vím, že cena za takovou formu reklamy se pohybuje od 0,001 € až po 0,01 €. Inzerující firma je ochotna zaplatit maximálně 0,1 €, ale to už se bavíme o reklamě z oblasti hazardu – ruleta, tipování, HYIP a podobně.

Cena 0,30 €, kterou nabízí portál Klikpay registrovaným klikačům, je nereálná a několikanásobně přestřelená. Za takovou formu reklamy žádný inzerent 0,30 €, jen za přečtení jednoho emailu, nezaplatí. To je prostě fakt!

 

Podobný systém, který sliboval vysoké částky za klikání a až 200 eurový limit na vyplacení peněz, fungoval i v roce 2012/2013. Šlo o klikačku Mailguru. Nakonec se zjistilo, že portál provozoval 16 nebo 17 letý mladík. Samozřejmě se jednalo o podvod a nikoho nevyplatil.

 

3. Systém nemůže dlouhodobě fungovat, majitel nemá z čeho vyplácet

Jak jsem uvedl výše, reálná odměna, kterou dostane portál Klikpay.eu od inzerující firmy, je 0,001 až 0,01 € za jeden reklamní email. Část z této částky si ponechá Klikpay. Vždyť přece musí i oni něco vydělat a část dát svým klikacím partnerům, kteří se zaregistrovali do Klikpay, aby něco vydělali. Takže klikač/partner může reálně dostat 0,0005 až 0,005 €. Jenže portál Klikpay slibuje svým partnerům za přečtení jednoho emailu až 0,30 €. To nám nějak nevychází, že?

 

Pro lepší pochopení ještě jeden příklad:

Klikpay uvádí na své stránce, že je v jejich systému registrovaných přes 40 000 klikačů. To je slušné číslo, které může přilákat nějakou inzerující firmu. Mnoho jich nebude, ale nějaká se může najít. Inzerující firma osloví portál Klikpay.eu s tím, že má zájem rozeslat jeho partnerům reklamní email.

 

Klikpay v číslech - kolik lidí je registrovaných a podobně.

 

Za oslovení 40 000 emailů zaplatí inzerující firma řekněme 100 eur. Část z této částky, řekněme 40 eur, si ponechá klikací portál Klikpay a zbývajících 60 eur rozdělí svým partnerům, kteří si přečetli reklamní email a klikli na reklamu.

Pokud ze 40 000 lidí klikne na reklamu alespoň 20 000 lidí, měl by portál Klikpay dát každému přesně 60: 20 000 = 0,003 €. To je reálná částka, kterou by měl portál rozdělit svým partnerům. Oni však každému připíší na účet 0,30 eur, což je stonásobně víc.

 

Už rozumíte, proč výplatní minimum musí být až 200 eur? A že jediný, kdo na tom vydělá, je portál Klikpay.eu?

 

Vydělají na reklamě 100 eur, ale svým 20 000 partnerům připíší dohromady 20 000 x 0,3 € = 6 000 eur.

 

Jak vidíte, z dlouhodobého hlediska tento projekt nemůže fungovat a ani nebude! Jakmile se těch 20 000 lidí dostane k výplatnímu minimu 200 eur, Klikpay bude muset vyplatit dohromady všem členům 4 miliony eur. Chce mi opravdu někdo tvrdit, že je vydělá tímto způsobem?

 

Rozhodně doporučuji přečíst si i tento článek, jeden z nejčtenějších na mé stránce, kde píši o klikačkách své dosavadní zkušenosti a rozebírám tyto systémy dopodrobna. Najdete tam další fakta a také, jak klikačky fungují z pohledu majitele byznysu, z pohledu inzerující firmy a také z pohledu klikače, který si chce vydělat. Garantuji vám, že po přečtení zmíněného článku už na takové podvody více nenaletíte.

 

Pár slov na závěr

Nechci nikomu brát iluze, ale systémy, jakým je Klikpay.eu, už dávno nefungují (a kdoví, jestli vůbec někdy fungovaly). Tedy vlastně fungují, ale výlučně majitelům. Sem tam se jim nějaká firma ozve s tím, že má zájem inzerovat. Taková forma reklamy pro ně však není efektivní, takže za ni mnoho nezaplatí.

A klikači? Ti nevydělají nic. Vždyť posuďte sami, kdo by vám poslal 200 eur jen tak za nicnedělání?

 

Pokud hledáte seriózní způsob přivýdělku, zkuste vyplňovat placené průzkumy a dotazníky. Ve srovnání s webem Klikpay.eu a podobnými klikacími systémy, průzkumné agentury odměny i reálně vyplácejí, a to jen za to, že vyjádříte svůj názor. Po průzkumech online byla, je a vždy i bude poptávka, což se rozhodně nedá říct o systémech jako je Klikpay.

 

Rozhodně si přečtěte také diskusní fórum, je pravděpodobné, že tam najdete další zajímavé informace k tématu.

Máte se stránkou Klikpay.eu nějaké zkušenosti? Pokud ano, podělte se o ně a napište do diskuse.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

One Response to “Recenze na Klikpay.eu – proč se jedná o podvod?”

  1. Karolína napsal:

    Mě se zdá, že dřív měli výplatní minimum 100 eur, teď mám našetřeno 100 eur a koukám, že výplata je až od 200 eur, jasný podvod, budou stále zvyšovat výplatní minimum :/

Leave a Reply