Recenze na web prokliky.cz + moje osobní zkušenost

Osobní zkušenost s klikacím portálem Prokliky.

Od jednoho čtenáře mé webové stránky jsem dostal pozvánku k zapojení se do údajně revolučního reklamního systému prokliky.cz. Má jít o nejlepší příležitost výdělku v roce 2020. Možnost vytvořit si zadní vrátka a připravit se na krizi. Znělo to docela přesvědčivě, rozhodl jsem se tedy zaregistrovat a zjistit, o co vlastně jde. V této recenzi najdete mou osobní zkušenost s portálem, kolik se mi podařilo vydělat za měsíc a zda je to až takový revoluční systém, jak o sobě píše samotný portál.

 

Co je to prokliky.cz

Jde o reklamní systém, takzvaný GPT (Get Paid To), přesněji řečeno PTC (Paid To Click), což v překladu znamená „dostat zaplaceno za klikání“. Majitel takového portálu nabízí běžným lidem možnost přilepšit si do rodinného rozpočtu jednoduchým klikáním na reklamy a inzerujícím firmám zase levnou formu získání nových zákazníků.

 

Neznámá firma se sídlem na Marshallových ostrovech

První věc, která ve mně budí nedůvěru vůči tomuto projektu, je fakt, že se jedná o neznámou offshore firmu MEDIAPARK LIMITED se sídlem v Tichém oceánu, konkrétně na adrese Ajeltake Island, Majuro, Ajeltake Road, Republika Marshallovy ostrovy.

Marshallovy ostrovy jsou známým a vyhledávaným daňovým rájem. Z toho usuzuji, že firma nechce platit státu daň z příjmu a kdo ví, zda nemá stejné úmysly i se zájemci o výdělek / klikacími partnery…

Google nám při zadání MEDIAPARK LIMITED do vyhledávacího pole toho mnoho neprozradí.

 

Jak to funguje?

Prokliky.cz láká na snadno vydělané peníze bezplatnou registrací a registračním bonusem v hodnotě 50 Kč. Po registraci a přihlášení se budou v administrativě vašeho účtu zobrazovat reklamní kampaně i s výškou odměny.

 

Úvodní stránka projektu prokliky.cz.

 

Já mám hned první den po přihlášení na účtu 6 kampaní, 4 jsou ohodnoceny částkou 0,25 Kč, jedna částkou 0,50 Kč a ta poslední částkou 1 Kč. Takto si mohu během minutky vydělat 2,50 Kč.

 

Portál prokliky.cz nabízí i partnerský program. To znamená, že pokud do systému přivedete svého kamaráda, známého, někoho z rodiny a i on bude klikat, můžete si za každou takovou osobu vydělat 2,50 Kč. Celkově lze doporučit až 100 lidí, takže získat můžete až 250 Kč.

 

Klikat budete měsíce, možná až roky

První den jsem měl v administraci účtu až 6 kampaní, takže jsem vydělal 2,50 Kč. Ale od registrace uběhlo už 22 dní a za zmíněné období, pokud nepočítám první den, přibylo na účet sotva 12 kampaní s celkovou odměnou 6,50 Kč. Za necelý měsíc jsem tedy vydělal 9 Kč + bonus za registraci 50 Kč.

 

Člověk nemusí být kdovíjak chytrý, aby už po pár dnech zjistil, že než se prokliká k výplatnímu minimu, které je nastaveno na hodnotu 500 Kč, bude muset klikat měsíce, možná roky.

 

Revoluční reklamní systém, který vůbec není revoluční

Portál o sobě na stránce píše, že nabízí možnost vydělat si peníze – jak pro běžné lidi, tak i pro firmy prostřednictvím revolučního reklamního systému. Pravdou však je, že o žádnou revoluci nejde. Naopak, tyto reklamní systémy fungují už roky a podle mého názoru mají to nejlepší za sebou.

Pro inzerující společnosti jsou mnohem zajímavější a efektivnější metody získávání zákazníků než tyto klikačky.

 

Má klikačka prokliky.cz i nějaká pozitiva?

Každý systém má své klady i zápory a v zájmu korektnosti článku by bylo vhodné uvést i pozitivní stránky.

 

1. Nízké výplatní minimum

Pro mě jedna z výhod klikacího portálu prokliky.cz, ve srovnání s podobnými systémy, je nízké výplatní minimum. Je to v uvozovkách jen 500 Kč, zatímco jiné klikačky, například známá a často opěvována eRmail.cz, mají často 1 000 Kč a více. Musíte tedy klikat až do 1 000 Kč, abyste mohli požádat o výplatu. U portálu prokliky.cz je to jen 500 Kč.

I když … to, že reklamní systém prokliky.cz má nižší výplatní minimum, neznamená, že rychleji vyděláte.

Pro srovnání – zatímco klikačka eRmail má výplatní minimum až 1 000 Kč a za odklik jednoho emailu slibuje 1 až 5 Kč, tak prokliky.cz nabízí možnost vyplacení při částce 500 Kč, ale za odklik reklamního emailu slibuje pouze 0,10 až 0,50 Kč. V konečném důsledku budete tedy muset čekat na dosažení výplatního minima u obou klikaček přibližně stejně dlouho.

 

2. Nízká částka za odklik reklamy

Prokliky.cz nabízí, ve srovnání s eRmailem či jinými podobnými systémy, svým klikacím partnerům za odklik reklamy možná až desetinásobně nižší odměny (v administraci momentálně vidím reklamy za 0,10 až 0,50 Kč). A věřte mi, je to jen dobře. Považuji to za druhou výhodu této klikačky, protože je vyšší pravděpodobnost, že vám po dosažení výplatního minima skutečně vydělanou částku vyplatí.

 

Jak to funguje a výhody portálu.

 

Vysvětlím to na příkladu, abyste to lépe pochopili.

Klikačka eRmail, která funguje již od roku 2011, nabízí každému nově registrovanému uživateli 100 Kč jako registrační bonus a možnost vydělat si za přečtení jednoho reklamního emailu 1 až 5 Kč.

 

Ceník pro inzerenty je následující:

 • Oslovení 100 000 emailových adres: 14 000 Kč.
 • Oslovení 200 000 emailových adres: 23 000 Kč.
 • Oslovení 300 000 emailových adres: 32 000 Kč.

 

Za oslovení 300 000 emailů dostane klikačka eRmail od inzerující firmy 32 000 Kč, ale část z této částky musí rozdělit mezi ty, co klikají. Pokud dá eRmail za kliknutí na reklamu každému klikačovi minimální částku 1 Kč, znamená to, že portál dluží svým partnerům 300 000 Kč.

Zisk pro portál činí 32 000 Kč, výdaje portálu 300 000 Kč. Ztráta téměř 270 000 Kč pouze za jednu reklamní kampaň. A to se do toho ještě nezapočítává registrační bonus 100 Kč. Pokud ho připíší 1 milionu registrovaných uživatelů, dluží portál tímto partnerům 100 milionů Kč. Pokud si myslíte, že tuto částku vydělá od inzerujících firem, tak jste na omylu.

 

Jak vidíte, udržitelnost takového systému je nemožná (u všech systémů je to stejné). Když dosáhne i jen 10 000 uživatelů výplatního minima 1 000 Kč, portál nebude mít z čeho vyplácet a systém se rozpadne. Nebo uživatele nevyplatí, případně jim těsně před výplatním minimem přestane posílat nové emaily. Možností jak oklamat lidi je nepočítaně.

 

eRmail a drtivá většina podobných klikaček, nabízí svým klikacím partnerům nereálně vysoké odměny za odklik reklamy. Taková forma reklamy již není pro inzerující firmy zajímavá, a proto se cena za klik může pohybovat v hodnotách 0,05 až 0,5 Kč. Pokud vám nějaká klikačka slibuje za odklik 5 Kč, s vysokou pravděpodobností jde o podvod.

 

V tomto považuji portál prokliky.cz za férový, nebalamutí lidi a nenabízí jim příliš nadhodnocené odměny, což může být pro udržitelnost samotného systému jen a jen dobré.

 

Pár slov na závěr

Pojďme si to tedy shrnout. Prokliky.cz rozhodně není žádný revoluční reklamní systém na vydělávání peněz, jak o sobě tvrdí. Takové systémy fungují (většinou pouze pro majitele) už roky a to nejlepší mají už dávno za sebou. Pro inzerující firmy jsou daleko efektivnější a zajímavější formy reklamy.

Tyto klikačky jsou sice levnou formou reklamy, takže inzerenti za ni mnoho nezaplatí, ale přinese jim jen minimální počet zákazníků.

Pozitivní na této klikačce je to, že oproti konkurenci má relativně nízké výplatní minimum a nenabízí nereálně vysoké odměny. To může být dobré na udržitelnost systému, resp., aby vše fungovalo jak má. To ale automaticky neznamená, že vás po dosažení hranice 500 Kč z této klikačky i vyplatí.

Nedůvěru ve mně budí to, že jde o neznámou, schránkovou firmu se sídlem někde na Marshallových ostrovech. Firma je, předpokládám, mimo jurisdikci ČR, to znamená, že pokud vás v budoucnu z této klikačky nevyplatí nebo budou obchodovat s vašimi osobními údaji, tak se nebudete mít na koho obrátit.

 

Já osobně nemohu potvrdit, zda vyplácejí nebo ne, protože jsem registrován jen pár týdnů. Za takovou chvíli se prostě nedá dosáhnout výplatního minima.

 

Tyto české klikačky jsou ztrátou času, doporučuji vám vyhýbat se podobným systémům. Naopak, vyzkoušet můžete GPT stránky, které nabízejí možnost přivydělat si nenáročnými úkoly, jako je hraní her, psaní recenzí, sledování videí, vyplňování dotazníků apod. Jde o zahraniční klikací systémy, které mají výborné hodnocení na internetu, a to nejdůležitější, skutečně vyplácejí!

 

Pokud se zajímáte o reálné způsoby, jak si vydělat na internetu, pak vás možná bude zajímat tento článek. Najdete v něm několik ověřených firem, které nabízejí reálné výdělky, ne korunky, které vám možná ani nevyplatí.

 

Také doporučuji přečíst si článek Vyplňování placených dotazníků a anket. V článku najdete asi 25 průzkumných agentur, které nabízejí výdělek jen za to, že vyjádříte v anketách svůj názor.

 

Doporučuji přečíst si i diskusní fórum, možná tam najdete další zajímavé informace k tématu.

Pokud již máte s portálem Prokliky nějaké vlastní zkušenosti, podělte se o ně a napište do diskuse.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

10 Responses to “Recenze na web prokliky.cz + moje osobní zkušenost”

 1. Jana Marková napsal:

  Vážení,
  poslední dobou se nenačítají ty odměny.
  S pozdravem
  Jana Marková

 2. LimaLima napsal:

  Ahoj, na začátku (před 4 lety – od května 2019) to vypadalo slibně, kampaní bylo dost, dokonce občas i za 1 Kč, ale časem se částky začaly snižovat a s tím i počet kampaní, navíc kvóta se z 500 zvýšila na 750 Kč. Takže se jedná o klasický podvod. Vámi zmíněný eRmail jsem neměl, měl jsem zumail.cz, který fungoval přesně podle stejného scénáře o několik let před spuštěním profliky.cz.

 3. klempirat napsal:

  Ahoj, jmenuji se Jiří,
  už mám naklikáno 473 Kč. Do teď skoro každý den přibývaly reklamy, ale už dlouho žádné reklamy nepřibyly. Prý vyplácí při dosažení 500 Kč. Tak nevím, jestli této částky dosáhnu. Až možná někdy dosáhnu a vyplatí mi peníze, budu hodnotit kladně!!!

 4. Karolína napsal:

  Přesně, nyní jsem došla na výplatní minimum 500 Kč a oni to zvedli na 750 Kč, to mě teda neskutečně nasralo. Podvod roku, navíc jsem nikde nenašla kontakt kde se jim dá napsat.

 5. anonym napsal:

  No, zvedli již na 750Kč … No, pak to zvednou zase a pořád dokola, takže opravdu ztráta času.

 6. Andrea napsal:

  ano mám zkušenosti S prokliky člověk snad musí klikat pět let aby dostal pětistovku je to katastrofa..

 7. Peppa napsal:

  Vypadá to, že přestali dávat další „kampaně“ (poslední byla 6.3.2021). Skončil jsem na 307Kč.

 8. Petr napsal:

  Pár měsíců jsem tomu věřil, ale nyní vidím, že je to lumpárna a svým klikáním dávám vydělat někomu v daňovém ráji. Zpočátku má částka rychleji narůstala, teď po cca 0,20 je to ztráta času. Vyhněte se tomu a nepodporujme někoho, kdo nám nechce dát vydělat. Nechci se plést, ale když to začínalo, nabízeli skutečné peníze po dovršení konta na 100 Kč a částky za klikání měly být vyšší. Jdu od toho. Po těch 2 letech jsem na částce 102 Kč a je mi jasné, že i kdybych se snažil, na 500 Kč se nedostanu. To si oni pohlídají, protože NIKDE nemáte uvedeno, že od nich MUSÍ nabídka na klikání přijít.

 9. Jiří K napsal:

  Díky za článek.Registroval jsem se na Prokliky.cz 7.6.2018…po špatných a letitých zkušenostech ostatních klikaček,které fungují přesně tak,jak je popsáno výše v článku…čili před vyplacením přestali úplně chodit maily,popřípadě jeden za měsíc až dva měsíce a to s odměnou 0,05 Kč – vše jsem zrušil.Prokliky zatím mám,maily chodí a za ty dva roky je naspořeno 255,76 Kč.Poslední cca 2 měsíce chodí maily s odměnou 0,10 – 0,25 Kč.Dříve to bylo 0,25 – 1 Kč.Dnes jsem se rozhodl,že to zruším,protože věřím tomu,že bych se mohl k výplatě doklikat tak možná za další 3-4 roky a to si myslím,že těsně před výplatou by posílání zastavili,tak jak všude.Pěkné dny 🙂

Leave a Reply