Recenze na Gramfree.world – proč nedoporučuji registraci?

Ilustrační obrázek, na kterém je nápis Gramfree a recenze.

Práce snů? Na Facebooku jsem narazil na inzerát, ve kterém jedna nejmenovaná osoba zveřejnila nabídku na lukrativní výdělek. Jednoduchá práce z domu, vydělejte si až 1 000 $ sledováním videí. Takovými slovy začíná každý inzerát na projekt GramFree.world, resp. GramFree.net. Vydělat si 1 000 $ za sledování videí? Zní to jako nesmysl. Přesto jsem se rozhodl do GramFree zaregistrovat a vyzkoušet, zda jde o legitimní projekt, nebo je to jen další podvod. Zajímá vás, jak to dopadlo?

 

Co je GramFree

GramFree.world je projekt, který můžeme zařadit mezi takzvané PTW (Paid To Watch) systémy, což v překladu znamená „dostat zaplaceno za zhlédnutí/ zobrazení videí“.

Tyto systémy velmi připomínají takzvané klikačky / PTC (Paid To Click) programy, které jsou podle mě ztrátou času. Majitelé takových systémů slibují uživatelům odměny za klikání na reklamy. Proč označuji klikačky za podvod, si můžete přečíst v tomto článku.

Projekt GramFree je velmi podobný systémem PTC, ale s tím rozdílem, že registrovaní uživatelé vydělávají sledováním videí (jestli je to skutečně tak, se dočtete níže).

 

Úvodní stránka projektu Gramfree.world.

 

Pár informací o stránce – jak to funguje?

Abych otestoval systém a zjistil, jak funguje a zda je vůbec možné něco si vydělat, zaregistroval jsem se. Je to zdarma.

Podstata projektu GramFree.world, resp. GramFree.net spočívá ve sbírání takzvaných gramů, což je kryptoměna založena na blockchainové platformě TON, vyvinuté společností Telegram.

Charakteristickým rysem gramu má být vysoká rychlost transakcí.

 

Gramy můžete na stránce GramFree.world získávat několika způsoby.

  • První způsob, který jsem již zmiňoval, je sledování videí. Za každé zobrazení videa dostáváte 0,1 gramu, což představuje při aktuálním kurzu 1 gram = 2,01 $ výdělek 0,2 $. Proč jsem zvýraznil slovíčko , se dozvíte v další části článku.
  • Další možností, jak získat gramy, je zobrazování kontraktů ve složce „Smart – Contracts„. Za tuto činnost dostáváte každý den 0,5 gramů.
  • Třetí možností je loterie, kde můžete vyhrávat pravidelně několik gramů.
  • Poslední možností, jak získat nějaké gramy, je doporučení projektu GramFree dalším lidem. Za každého člověka, kterého přivedete do systému, vás GramFree odmění 5 gramy, což je téměř 10 $. To je slušná částka.

 

Aktuální kurz jednoho gramu.

 

A co s nasbíranými kryptoměnami? Výplatní minimum je 500 gramů, takže když dosáhnete této hodnoty, můžete si gramy zaměnit buď za Bitcoin nebo za peníze, které vám pošlou na účet PayPal. Další možností je hotovost na VISA či MasterCard.

 

Pár důvodů, proč v GramFree pravděpodobně nic nevyděláte

Tolik k číslům a oficiálním informacím, nyní si pojďme vysvětlit, proč na této stránce pravděpodobně nevyděláte ani cent a proč si myslím, že jde o podvod.

 

  1. Žádné údaje o firmě

Má jít o revoluční projekt firmy, která vytvořila kryptoměnu, jež je rychlejší a bezpečnější než Bitcoin či Ethereum. Je velmi zvláštní, že na oficiální stránce nenajdeme o dané firmě žádné údaje. Absolutně nic. Dokonce ani kontaktní formulář.

Nacházejí se tam pouze podmínky používání, ale ani tam nenajdeme žádné údaje o firmě.

Také webové stránky GramFree.world a GramFree.net jsou zaregistrovány anonymně. Nikdo není uveden jako vlastník a neexistuje žádný veřejný řídící tým.

 

  1. Jaký je příjem společnosti? Odkud se berou peníze na výplaty?

Nejdůležitější otázka, kterou by si měl každý uživatel položit ještě před tím, než se zaregistruje, je, jaký je finanční tok systému? Z jakých zdrojů chce firma vyplácet registrované uživatele/ partnery?

Přece nikdo nechce sbírat gramy až do hodnoty 500, aby pak zjistil, že mu vlastně nic nevyplatí, protože není z čeho. Z jakých zdrojů tedy proudí do systému peníze?

 

GramFree podle mého zjištění nic nevyrábí, neprodává žádný produkt ani službu, nikde neinvestuje, jednoduše netvoří žádný zisk.

 

Jediný způsob, jak GramFree vydělává peníze, jsou investice od samotných uživatelů systému. Výše jsem zmiňoval, že gramy můžete získat 4 způsoby – loterií, sledováním videí, schvalováním kontraktů a doporučením projektu svým přátelům. Je tu však ještě jeden způsob, jak můžete získat gramy, a to tak, že si je na stránce nakoupíte. Samozřejmě za své reálné peníze.

 

Za 4 výše uvedené činnosti společnost nevydělává žádné peníze. Jsou to jen prostředky, aby vás udržely aktivní na stránce a postupně vás tlačily k nákupu jejich kryptoměny.

 

Gramy můžete nakoupit v hodnotě minimálně 1 000 $. Za uvedenou částku dostanete podle současného kurzu (1 gram = 2,01 $.) 499 gramů. Hodnota gramu se neustále mění, přičemž majitel projektu tvrdí, že zítra může být kurz klidně 1 gram = 4 $. Při prodeji zmíněných 499 gramů + další, které získáte sledováním videí, byste na tom slušně vydělali.

 

Gramy si můžete na stránce zakoupit za minimálně 1000 $.

 

To je sice pravda, protože Gram je reálná kryptoměna, jakou je například Bitcoin a dá se s ní obchodovat nebo nakupovat v eshopech, ale ne v rámci systému GramFree.

V rámci systému GramFree můžete Gramy jen nakoupit za reálné $ a později je vyměnit zpět buď na $ nebo Bitcoiny. Jenže co když je v budoucnu zpět na dolary nezměníte? Přeci jen jde o zcela neznámou společnost, jejíž majitelé jsou skrytí. Skrytý je i vlastník domény.

 

Co když se stane, že dneska investujete a zakoupíte si Gramy a zítra se po majitelích GramFree slehne zem? Je skutečně tato platforma důvěryhodná? Stojí ten risk za to?

 

  1. Nereálně vysoká odměna za zhlédnutí videa

Stránka GramFree nabízí registrovaným uživatelům za zhlédnutí jednoho videa 0,1 gramu, což představuje při kurzu 1 gram = 2,01 $ odměnu až 0,2 $. Mimochodem, proč je u všech videí stejná odměna za zhlédnutí, tedy 0,1 gramu?

Podle mého názoru je to dost vysoká odměna. Žádná běžná inzerující společnost nedá 0,2 $ za jedno zobrazení svého videa/ reklamy. Zvláště ne v takových systémech, kde reklama vlastně nikoho nezajímá. Každý se do GramFree registruje pouze proto, aby vydělal peníze.

 

Je to ještě horší…

Stránka GramFree.world nejenže nabízí nereálně vysokou odměnu za zhlédnutí videa, ona dokonce žádné inzerenty ani nemá.

Ta videa, která sledujete každý den a za která dostanete 0,1 gramu, jsou videa dalších registrovaných uživatelů, kteří, a nyní se podržte, točí kladné recenze na projekt GramFree…

 

Na obrázku je vidět několik videí. Všechno jsou to však kladné recenze od uživatelů systému.

 

Všechna videa, co se tam nacházejí, zobrazují pozitivní recenze o tom, jaký je GramFree úžasný projekt. A za to dostanou tvůrci videí od portálu dalších 5 gramů.

I vy můžete natočit kladnou recenzi na projekt GramFree a dát to na YouTube – také dostanete 5 gramů…

 

  1. Výplatní minimum je až 500 gramů

Ještě nikdy jsem se nesetkal s tím, že by nějaký online projekt měl výplatní minimum až od 1005 $ (500 gramů, při současné hodnotě 1 gram = 2,01 $ je 1005 $). To je poměrně vysoká částka, a než ji dosáhnete, uplyne i několik měsíců.

Vždyť si to sami spočítejte, za zhlédnutí videa nabízí stránka GramFree.world 0,1 gramu a za měsíc vám přibude jen několik videí. Navíc jak jsem již zmiňoval výše, všechno jsou to jen kladné recenze na GramFree, žádné reálné reklamy, z nichž by měla společnost příjem.

Jsou samozřejmě i další způsoby, jak získat gramy, například přes kontrakty, loterii a doporučení stránky dalším lidem. Pokud však projekt GramFree nebudete propagovat aktivně a nepřivedete do něj stovky dalších lidí, dosáhnete výplatního minima 500 gramů za 3 – 6 měsíců.

 

Moje otázka však zní, proč je výplata nastavena tak vysoko? Pokud GramFree skutečně tvoří nějaký zisk a všechno, co jsem napsal výše, jsou nesmysly, proč není výplatní minimum nastaveno například na 10 gramů (t. j. při aktuálním kurzu 20 $). Pokud společnost nemá co skrývat, prostě nemůže mít problém nastavit systém tak, že registrovaný uživatel vykoná svou práci (prohlédne pár videí, schválí kontrakty) a dostane za to odměnu, kterou si rovnou může vybrat na účet PayPal.

 

Nebude nastaveno výplatní minimum tak vysoko proto, aby udrželi peníze investorů, kteří si zakoupili gramy za vlastní peníze v systému co nejdéle? To je mimochodem jeden ze znaků pyramidového schématu…

 

Vydělá na GramFree někdo?

Nepochybně na tom vydělá majitel, jinak by takový portál nezakládal. V systému je registrováno téměř 5 milionů uživatelů z celého světa a určitě několik z nich investuje své peníze a nakoupí jejich gramy. Navíc každý o sobě poskytl nějaké osobní údaje, emailovou adresu a tyto věci se dají prodat třetím stranám za docela slušné peníze.

Další možností je rovnou prodat webovou stránku i s kontakty. Pár tisíc dolarů by z toho mohlo „kápnout“.

Možná na tom něco vydělá i několik lidí na vrcholu pomyslné pyramidy, kteří do systému přivedou tisíce dalších uživatelů. Kdo však na tom nevydělá, je ten zbytek, t. j. cca 98% registrovaných lidí. To jsou především ti, kteří nebudou doporučovat projekt nikomu a neinvestují vlastní peníze. Budou jen sledovat videa a po třech měsících zjistí, že jim nikdo nic nevyplatí.

 

Pár slov na závěr

O čem je vlastně GramFree? Jak jsem uvedl v druhém bodě tohoto článku, projekt netvoří žádnou hodnotu. Majitel portálu nic neprodává, nic nevyrábí a ani neinvestuje, a proto netvoří žádný reálný zisk.

Jediným zdrojem příjmu společnosti jsou investice registrovaných uživatelů, kteří za vlastní peníze nakoupí gramy. A z těchto peněz později vyplácí společnost ty, kteří požádají o výplatu. Jde tedy jednoznačně o pyramidové schéma.

 

Rozhodně vám nedoporučuji registraci, ušetříte si spoustu času a nervů a možná i vlastní peníze. Tyto systémy vždy fungují jako hra. Tváří se, že vám nabízejí možnost něco si vydělat, ale ve skutečnosti chtějí ony vydělat na vás. Jak? Tak, že investujete vlastní peníze a nakoupíte jejich kryptoměny… Znám to, v minulosti jsem naletěl na takový podvod a investoval jsem vlastní peníze. Také to bylo zdarma… Také jsem tam plnil jednoduché úkoly a také byla možnost investovat a zakoupit si coiny, díky kterým jsem mohl vydělávat rychleji než jiní… Byl to podvod.

 

Doporučuji přečíst si i diskusní fórum, možná tam najdete další zajímavé informace k tématu.

Pokud již máte s portálem GramFree nějaké vlastní zkušenosti, podělte se o ně a napište do diskuse.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply