Recenze na domprace.cz – dá se na stránce něco vydělat?

Manuálně pracující žena, která vytváří nějaké kreativní dílo.

Poslední dny se mě několik z vás ptá na můj názor na webovou stránku www.domprace.cz, a to i přesto, že na jejich stránce je vše jasně napsáno. A to tak jasně, že to už jasnější ani nemůže být. Zajímají vás především tři věci: zda firma, která stojí za tímto projektem, nabízí reálnou práci z domova, zda si za to účtují nějaké vstupní poplatky a zda i skutečně vyplácejí. Pojďme se tedy podívat na tento projekt trochu blíže.

 

Žádná nabídka práce se nekoná

Když si v prohlížeči otevřete stránku domprace.cz, určitě neunikne vaší pozornosti úvodní nadpis „Kompletace kuličkových per„, který tak trochu vypadá, jako nabídka práce. Pod nadpisem se píše, že skládáním a kompletací kuličkových per si údajně můžete z domu přivydělat měsíčně až 13,680 Kč. Potřebné materiály vám dodají poštou a dokonce písemně garantují odběr zhotovených výrobků.

Pokud se vám nezamlouvá kompletace kuličkových per, možná vás osloví jiná manuální práce. V pravém bočním panelu se nachází několik dalších nabídek, zmíním jen pár z nich – Montáž dekorativních výrobků, Kompletace propagačních sad, Výroba textilních hraček, Výroba DINO dinosaurů, Šití a tvorba zajíčků apod.

 

Úvodní stránka portálu dompráce.cz, který údajně nabízí práci z domu.

 

Na konci každé nabídky se nachází také tlačítko „objednávka“ a člověk po té, co si přečte text okolo dané nabídky i s potenciálním výdělkem má na první pohled pocit, že si objednává materiál na práci. Není to tak! Pokud si přečtete stránky pečlivě (ideálně obchodní podmínky) zjistíte, že majitel portálu domprace.cz nenabízí žádnou práci.

 

Nezajišťujeme ani nenabízíme žádný pracovněprávní vztah. Nejedná se o zprostředkování zaměstnání, ale o distribuci (prodej) nabídek výdělečných činností a k nim důležitých tiskových podkladů ve formě katalogu a tím zprostředkování prodeje služeb a produktů našich obchodních partnerů. Stejně tak nezasíláme smlouvu, materiály či komponenty k práci a nemůžeme zaručit žádný výdělek, který závisí zejména na vlastním úsilí, jako při vykonávání každé jiné samostatné činnosti (drobné podnikání).

 

Firma tedy nenabízí žádnou práci ani nezprostředkovává žádné zaměstnání.

 

Za co tedy platíte portálu domprace.cz?

Pokud vyplníte objednávkový formulář a zaplatíte 490 Kč, dostanete v balíčku podklady ke všem prezentovaným výdělečným činnostem, tj. podrobné informace, pokyny, podmínky (pouze omáčky, žádné komponenty k práci) o tom, jak se práce provádí, kolik můžete vydělat a podobně. V podstatě běžné věci, které najdete i na stránce domprace.cz, jen v tiskových materiálech toho bude víc.

Součástí balíčku je i katalog českých a slovenských firem, které takové manuální práce z domova mají nabízet. A člověk ani nemusí mít vysokoškolské vzdělání na to, aby pochopil, že od těchto firem si bude muset objednat další balíček a platit další peníze, aby skutečně mohl vykonávat práci propagovanou portálem domprace.cz (je možné, že firmy uvedené v katalogu nabízejí také jen manuál). Níže uvedený popis, který jsem vytáhl z obchodních podmínek, tomu nasvědčuje.

 

U všech prezentovaných nabídek domácích výdělků se jedná o samostatně výdělečné činnosti pro zájemce od 18 let. Pokud v popisu jednotlivých nabídek na webu není uvedeno jinak, nabízené služby nebo produkty nejsou poskytovány zdarma a příslušné firmy dále požadují nějakou platbu nebo zálohu (jde o částku od 200 Kč do 2.300 Kč).

 

Kdo stojí za portálem domprace.cz?

Na stránce mnoho informací o majiteli nenajdeme. V kolonce kontakt se nachází jen formulář a e-mailová adresa. Teprve když zabloudíme do obchodních podmínek, zjistíme, že majitelem portálu domprace.cz je David Velcl.

To jméno je mi známo. V minulosti jsem napsal recenzi na portál obalky-doma.cz od Tomáš Velcl. Možná je to jeho bratr? Nebo je to stejná osoba s více fiktivními jmény?

 

Pár slov na závěr

Na stránce nevyděláte ani halíř, portál domprace.cz nenabízí žádné zaměstnání a neposílá žádné komponenty k práci. Je to v podstatě reklamní stránka propagující nabídky práce z domu od různých firem. Zároveň se věnují i distribuci (prodeji) těchto nabídek a podkladů k nim.

 

O podvod se nejedná, pokud si přečtete jejich stránky pozorně, zjistíte, že vlastně nijak ani nelžou. Uznávám však, že na první pohled působí stránka klamně.

 

Pokud jste si od nich koupili balíček a nejste s ním spokojeni, máte právo do 14 dnů od převzetí balíčku odstoupit od kupní smlouvy (neboť se jedná o prodej produktů/služeb), a to bez udání důvodu. Peníze by vám měli vrátit.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Potom se zkuste podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma.

Máte sami nějaké zkušenosti s portálem domprace.cz? Budu rád, když se zapojíte do diskuse a napíšete vlastní zkušenosti.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

One Response to “Recenze na domprace.cz – dá se na stránce něco vydělat?”

  1. Míša napsal:

    Takže se jedná o stránky, které jsou aktuálně na tomto webu: https://www.pracenadoma.net

Leave a Reply