Recenze na centrumpruzkumu.cz – je možné si vydělat 7500 Kč?

Dotazníky s panelem Centrum Průzkumů.

Dnes bych vám rád popsal svou zkušenost se stránkou centrumpruzkumu.cz, která nabízí práci na internetu a možnost vydělávat ve svém volném čase prostřednictvím online průzkumů. Osobně tuto formu výdělku využívám, vyplňuji dotazníky pro cca 20 firem zabývajících se průzkumem a měsíčně si přivydělám několik stovek Kč (záleží na počtu dotazníků). Projekt Centrum Průzkumů však láká na měsíční výdělek až 7500 Kč, což mi přijde jako nereálná částka. A vůbec, celý jejich web na mě nepůsobí seriózním dojmem.

 

Navzdory výše uvedenému jsem se rozhodl na stránce zaregistrovat a přivýdělek vyzkoušet. Pokud vás zajímá, kolik jsem si vydělal za jeden měsíc, pokračujte ve čtení.

 

Něco málo o společnosti a projektu Centrum Průzkumů

Centrum Průzkumů je projekt společnosti Marketing VF Ltd registrované ve Velké Británii, vlastníkem domény je MVF Global. Stránka centrumpruzkumu.cz funguje již od roku 2012.

 

Centrumpruzkumu.cz není průzkumná agentura!

V úvodu se na stránce centrumpruzkumu.cz můžeme, kromě různých klamavých tvrzení, dočíst, že společnost Marketing VF Ltd v podstatě žádnou průzkumnou agenturou není. Jsou pouze zprostředkovateli, kteří vás propojí s průzkumnými společnostmi.

 

Stránka centrumpruzkumu.cz láká na 7500 Kč výdělek.

 

Pokud se tedy zaregistrujete na jejich stránce, propojí vás s různými firmami, které vám budou posílat pozvánky na placené průzkumy. Jinak řečeno, projekt Centrum Průzkumů žádný výdělek nenabízí, je pouze nadbytečný mezičlánek, který si za svou službu – propojení s průzkumnými agenturami – pravděpodobně něco vyžádá (dnes nikdo nedělá nic zdarma).

 

Centrum Průzkumů neprovádí žádné průzkumy a ani nenabízí žádný výdělek! Je to jen prostředník mezi firmami, které se zabývají průzkumem trhu a veřejného mínění a zájemci, kteří jsou ochotni vyjádřit svůj názor za malou finanční odměnu.

 

Registrace je jednoduchá a zabere jen pár minut

V prvním kroku vyplníte pár základních údajů jako jméno, příjmení a datum narození.

Drobný problém může nastat v druhém kroku při zadávání emailu. Doména Centrum.cz totiž nefunguje, musíte tedy zadat emailovou adresu, kterou máte na Gmailu. Možná fungují i jiné.

V dalším kroku jsem byl vyzván k výběru průzkumných společnosti, od kterých chci dostávat dotazníky. K mému překvapení tam byly pouze 3 průzkumné agentury, a to – GFK, Mobrog a Daedalus Online (seznam se prý obměňuje, takže vy v době registrace můžete dostat více příležitostí od dalších firem).

Centrum Průzkumů uvádí, že ve svém seznamu doporučuje výhradně spolehlivé agentury, které vyplácejí. Já osobně mám se všemi třemi výše uvedenými firmami jen dobré zkušenosti, nicméně na třetí jmenovanou – Daedalus Online – si stěžuje mnoho lidí a říkají, že se jedná o podvod. Společnost nedodržuje závazky vůči svým respondentům (tazatelům) a nevyplácí provize.

Na závěr si zvolíte ty společnosti, se kterými chcete spolupracovat. Ze seznamu si můžete vybrat pouze jednu firmu, nebo všechny.

 

Jakmile výběr potvrdíte, obdržíte do emailové schránky odkaz pro potvrzení a dokončení registrace. Registraci musíte dokončit u každé vybrané společnosti zvlášť, takže emailů můžete obdržet hned několik.

 

Za měsíc mi přišlo jen 5 dotazníků!

A jak jsem vlastně dopadl? Nebudu to zbytečně natahovat. Za jeden celý měsíc mi od 3 výše uvedených firem přišlo dohromady celkem 5 dotazníků, přičemž ve 2 případech jsem nepatřil mezi odpovídající vzorek respondentů, proto spolupráci se mnou ukončili. Ve zbývajících 3 případech jsem dotazníky úspěšně dokončil, za což jsem dostal odměnu 60 Kč. V průměru je to přesně 20 Kč za dotazník.

Takže jak vidíte, žádný 7500 Kč výdělek se nekoná, je to nereálná částka, kterou nikdy nedosáhnete. Lze tak za rok, určitě ne za měsíc. To by vás ale museli propojit s více než 3 průzkumnými společnostmi.

 

Za absolvování 1 průzkumu si můžete údajně přivydělat až 100 Kč. Je to skutečně tak?

 

Také avizovaná průměrná platba za průzkum 75 Kč je nereálná. Ano, čas od času se může stát, že vám některá průzkumná agentura pošle 30 minutový dotazník, za jehož vyplnění dostanete 75 Kč (pokud tedy patříte do vhodného vzorku respondentů). Je to ale možná jeden z 20 případů. Obvykle chodí 10 minutové průzkumy, za které dostanete maximálně 35 Kč, případně nějaké slevové kupóny, produkty (například dostanete produkt na otestování, který si pak můžete nechat) či dárkové poukázky.

 

Jde jen o drobný výdělek

Já osobně s touto formou vydělávání na internetu nemám žádný problém, naopak, placené průzkumy považuji za jednu z nejjednodušších a mých nejoblíbenějších způsobů, jak si přivydělat něco navíc. Sám jsem registrovaný v minimálně 20 společnostech a touto formou si přivydělávám už několik let. Jde však o výdělek, na kterém nezbohatnete, a určitě si nevyděláte tímto způsobem ani 7500 Kč měsíčně, to je prostě nereálné.

 

V tomto článku (překlikněte se zde), najdete poměrně slušný přehled a porovnání jednotlivých průzkumných společností, které působí v České republice. Je jich tam přes 20. U každé firmy najdete i pár důležitých informací. Například, kolik vám musí být let, abyste se mohli zapojit, jakými způsoby si můžete nechat vyplatit vydělané peníze, jaký registrační bonus daná firma nabízí a podobně.

 

Pár slov na závěr

Pokud vás tato forma online vydělávání oslovila a chtěli byste si začít přivydělávat měsíčně pár drobných vyplňováním dotazníků, zkuste to. Místo registrace v centrumpruzkumu.cz vám ale doporučuji zvolit registraci do jednotlivých průzkumných společností.

Jak jsem již zmiňoval centrumpruzkumu.cz je v podstatě jen zprostředkovatel, který vás propojí s průzkumnými agenturami. Je to jen zbytečný mezičlánek.

 

Pokud jste v této recenzi nenašli, co jste hledali, zkuste si přečíst i diskusní fórum, tam možná najdete nějaké zajímavé informace k tématu.

Přišli jste již někdy do kontaktu se společností Centrum Průzkumů? Co říkáte na tento drobný výdělek? Zapojte se do diskuse a napište své vlastní zkušenosti.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

One Response to “Recenze na centrumpruzkumu.cz – je možné si vydělat 7500 Kč?”

  1. K. Janíková napsal:

    Děkuji za skvělý článek.

Leave a Reply