Práce z domu pro Alza, Siemens, Lidl apod. – kde hledat nabídky?

Volná pracovní místa v Alze, Siemens, Seznam, Lidl a další.

Příležitost, která se neodmítá. Populární firmy hledají nové zaměstnance a spolupracovníky, stačí mít jen trochu štěstí a ukázat, že máte potřebné schopnosti. Chcete pracovat z domova a dostat šanci u známé firmy? Pak stačí být jen ve správný čas na správném místě, sledovat inzerci, dát o sobě vědět celému světu prostřednictvím kvalitní sebeprezentace. Nevíte, kde nabídky práce pro společnosti, jako jsou Alza, Siemens, Seznam, Lidl, Kaufland a podobně vlastně hledat?

 

V tomto článku najdete pár tipů, které vás určitě navedou na správnou cestu. Článek je vhodný i pro ty, kteří nehledají primárně práci z domova, ale spokojili by se s jakoukoliv prací v Alze, Siemens, Lidlu či v jiné oblíbené firmě.

 

Jak začít pracovat pro Alzu, Siemens nebo jakoukoli jinou firmu?

 

1. Prohlédněte si oficiální web společnosti

Pátrejte po zajímavých nabídkách na vlastní pěst. První indicie je naprosto jasná, podívejte se na webovou stránku firmy, kde byste chtěli pracovat, zda se neobjeví nějaké podnětné a zajímavé informace. Ať už je to Lidl, Alza, Siemens nebo jiná známá společnost, vždy se jako první informujte přímo u zdroje. Homeoffice je oblíbenou záležitostí, a i velcí hráči na trhu se aktivně snaží najít nové kolegy na pozice, které nevyžaduji cestování / přesun do kanceláře. A to hlavně v této covidové době.

 

Alza má spoustu inzerátů nabízejících home office.

 

Nemusíte pracovat v úloze skladníka, prodavače nebo vedoucího prodejny. Například u Alzy je možnost občasné práce z domova u nabídek jako je specialista zákaznického servisu v Praze. Prohlédněte si například záložku alza.cz/kariera, kde najdete několik desítek zajímavých příležitostí.

Online marketing, copywriting, korektor a editor textů, virtuální asistentka, zákaznická péče, telefonista call centra, správa e-shopu, IT, grafika, to vše jsou šance na zajímavou práci, kdy budete přinejmenším část pracovní doby trávit doma u počítače. U některých nabídek je možná i full-time práce z domova (pracujete výhradně z domu).

 

Samozřejmě ne všechny nabídky práce, které tam najdete lze provádět z pohodlí domova. Musíte být však trpělivý a pravidelně sledovat jejich stránky.

 

Na alza.cz/kariera je momentálně dostupných okolo 300 pracovních nabídek. Přes některé jsem se proklikal a skutečně mnoho z nich je vhodných pro flexibilní uchazeče, kteří by rádi pracovali z domu.

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

Nabídky můžete filtrovat podle názvu pracovní pozice a podle lokality. Drobný problém vidím v tom, že když zadáte do vyhledávacího pole práce z domova nebo homeoffice, nevyhledá vám žádnou nabídku. Budete se tedy muset proklikat přes každý inzerát.

 

Poměrně často vídám u nás nabídky na práci z domova hlavně od společností jako je Lidl, Siemens či Seznam. Jejich inzeráty můžete sledovat na těchto stránkách:

https://kariera.seznam.cz/volne-pozice/  – momentálně přes 120 pracovních nabídek

https://jobs.siemens.com/jobs – více než 8000 pracovních nabídek, avšak pro celý svět. V sekci „Location“ je třeba zvolit kolonku ČR, abyste si následně vyfiltrovali nabídky jen pro Českou republiku.

https://kariera.lidl.cz/

 

Hledat můžete i u CZC (czc.cz/volna-mista), Datartu (datart.cz/napoveda/zamestnani) a podobně. Velkých firem je opravdu hodně, nejen v sortimentu elektro. Když se jednou týdně podíváte na novinky pod těmito (a mnoha jinými) odkazy, možná narazíte na něco, co vás opravdu osloví.

Když se setkáte s pozitivní odezvou, stačí už pak jen dořešit formality na osobní schůzce. Celou pracovní dobu – nebo i její část – pak můžete trávit v pohodlí domova. Teď ale ruku na srdce, opravdu jste na podobnou věc připraveni? Pokud ano a máte už s homeoffice zkušenosti, nic vám nebrání začít další kapitolu vaší osobní kariéry.

 

2. Podívejte se i na vyhledávače práce Indeed a Jooble

Znáte servery, jako je například indeed.com nebo cz.jooble.com? Potom máte náskok před všemi, kteří o těchto možnostech nevědí. Nemusí jít pokaždé jen o práci na dálku, určitě zde najdete spoustu různých nabídek. Jak tedy postupovat? Podle čeho se orientovat na webech, které známe pod souhrnným názvem „vyhledávače práce“?

Například na cz.jooble.org je to jednoduché. Připraveno je více než 172 tisíc pracovních míst a vyhledávání bude zcela triviální – uvedete město (nejbližší) a pozici, kterou hledáte. Nezapomínejte proto na klíčová slova – homeoffice, práce z domova plus jména firem, pro něž byste chtěli pracovat. Tedy třeba Alza, Siemens, Seznam nebo jakákoli jiná firma.

 

Napoprvé možná nenajdete nic zajímavého, proto se nevzdávejte a zkoušejte následně různé kombinace, jistě se dočkáte po pár minutách výsledků. Potom už máte celé volné odpoledne na to, abyste si pročetli jednotlivé nabídky a případně na ně odpověděli.

 

Jooble vyhledávač.

 

Vyhledávejte tak, abyste opravdu našli! Mezi jednotlivá klíčová slova dávejte symbol „+“ viz obrázek výše. Oddělíte proto pečlivě zrna od plev, vyhledávač Jooble nabídne pouze inzeráty, které obsahují všechny zadané výrazy. Jinak řečeno, vy nehledáte jakoukoliv práci z domova, ale chcete dělat homeoffice například pro Alzu. Pokud tam + nedáte a do vyhledávacího pole Jooble napíšete jen „Alza domova“, vyhledá vám stovky nerelevantních inzerátů, ve kterých se bude vyskytovat slovíčko domova, ale ne Alza. Nebo naopak, vyhledá desítky inzerátů obsahujících výraz Alza, ale nebude se v nich nacházet výraz domova (práce z domova).

 

Filtrujte podle formy úvazku, nastavte si i podmínky, pokud jde o pobíranou mzdu, tento vyhledávač se přizpůsobuje moderní poptávce. Najděte podle města, kraje, regionu nebo konkrétního místa, nabízí se třeba Cholupice, Hostivař nebo Záběhlice v rámci Prahy.

 

Podobným způsobem můžete vyhledávat nabídky práce pro jakoukoli jinou firmu. Chcete pracovat například pro Lidl? Zadejte do vyhledávače „+Lidl +domova„, nebo „+ Lidl +homeoffice„, případně pokud chcete pracovat výlučně v administrativě, tak „+Lidl +administrativa“ a vyhledávač by vám měl vyhledat všechny dostupné nabídky na zadané výrazy. Je možné, že v dané chvíli není dostupná žádná nabídka, musíte být trpěliví a zkoušet to častěji.

 

Jak vyhledávat nabídky práce na Jooble.cz.

 

Určitě neuděláte chybu, pokud si vytvoříte agenta (hlídacího psa), který vám bude na vámi zvolené výrazy posílat nabídky práce na váš e-mail každý den.

 

Vyhledávač práce Indeed.com funguje vlastně velmi podobně, jen nemusíte vyplňovat do vyhledávacího pole symbol „+“.

 

Tyto vyhledávače zatím bohužel nejsou dokonalé, takže ne vždy při zadání vhodných klíčových slov zobrazí relevantní výsledky. Musíte se s tím nějak pohrát.

 

3. A prohlíželi jste už pracovní portály?

Jak hledat nabídky na inzertních serverech jako Profesie.cz.

Další jednoduchý tip, který může už po krátkém čase zabrat jako ryba na udici. Podívejte se na portály jako je jobs.cz, prace.cz, profesia.cz, volnamista.cz nebo easy-práce.cz. A mohli bychom pokračovat ještě dlouho, podobných serverů existují desítky, i když jen několik z nich je opravdu komplexních a velkých. Pokud jste už někdy v minulosti hledali zaměstnání přes internet, odkazy na tyto stránky pro vás jistě nebudou velkou neznámou.

 

Opět jako v předchozích případech, cílem je zadat správná klíčová slova / výrazy. Tedy jinak řečeno – „Alza“, „práce v Alze“, „Seznam práce“, „práce z domu v Alze“ a podobně.

 

Je téměř jisté, že na každé z podobných klíčových slov narazíte na zajímavé inzeráty, pak už stačí jen dále filtrovat a třeba odhalíte i nějakou nabídku, které se prostě nedá odolat.

 

Homeoffice rozhodně není jen snem, v dnešní době se k němu odhodlává stále více zaměstnavatelů. Výhod je celá řada, kromě toho, že se nemusí financovat pronájem kanceláře a ušetří se i za platby za energie, jsou zaměstnanci v této pozici často spokojenější a mají více chuti do života. Ujasněte si proto své priority a možná, že bude práce z domova tím pravým i pro vás!

 

Doporučuji přečíst si článek Seznam pracovních portálů, kde můžete hledat práci na homeoffice. Najdete tam TOP 10 nejznámějších a nejvyhledávanějších pracovních portálů a také tipy a rady, jak na nich vyhledávat nabídky práce z domova.

 

4. Nabídky práce můžete sledovat i na mé stránce

Pokud vás téma práce z domova zaujalo, ale nechcete pátrat na vlastní pěst nebo nemáte čas navíc, nevadí. Sledujte tento web a zajímavé pracovní nabídky, třeba i od Alzy, na sebe nenechají dlouho čekat. Najdete inspiraci, šanci zlepšit svůj dosavadní život a dobré tipy do budoucna, jak se ještě zlepšit. A to určitě není málo!

A pro koho je homeoffice určený?

  • Bez věkových omezení, mluví tu hlavně schopnosti. Nemusíte se stěhovat, stačí plnoletost.
  • Cizí jazyky a vy – jak se cítíte? Angličtina, němčina, ale i další řeči, zvládáte je na výbornou?
  • Je nutné, abyste si dobře zorganizovali čas a byli dostatečně pečliví a důkladní.
  • Nemusíte mít velké pracovní zkušenosti. Homeoffice je na full-time, ale i jako přivýdělek či brigáda.

 

Pár slov na závěr

V tomto článku jsem vám poodhalil několik způsobů, jak hledat nabídky práce z domova nejen od Alzy. Nevzdávejte se po prvním pokusu. Dost možná neuspějete hned na začátku, v životě nejde vše hned a podle představ. Jen vzácně se stává, že vám štěstí doslova spadne do klína, že? Proto vytrvejte a najděte v sobě dostatek trpělivosti, neboť jedině tehdy se můžete dočkat očekávaných výsledků.

Věnujte hledání práce přes internet každý den chvilku, třeba i deset nebo patnáct minut. Sbírejte zkušenosti a nalaďte se na pozitivní vlnu. Kupte si dobrou kancelářskou židli, která zajistí pohodlné a zdravé sezení, pořiďte si kvalitní kávovar a najděte doma koutek, v němž se vám bude dobře pracovat. Připravte si životopis a budujte svou online prezentaci. Ano, vyplatí se to!

 

Pokud jste v tomto článku nenašli to, co jste hledali, zkuste si přečíst i diskusní fórum, tam možná najdete další zajímavé informace.

Pracujete nebo jste již někdy pracovali pro Alzu, Siemens, Seznam, Lidl nebo jinou známou firmu na dálku z pohodlí svého domu? Pokud ano, napište do diskuse své zkušenosti s touto společností. Každý názor si cením, můžete jím inspirovat či motivovat čtenáře mé stránky.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply