Péče o seniory a hlídání dětí – seznam portálů, kde hledat nabídky

Hlídání dětí a domácích mazlíčků je zajímavá práce.

Rozumíte si se staršími lidmi, dlouhá léta jste se starali o vlastní prababičku a víte dobře, co všechno je třeba řešit? Nepřekvapí vás maličkosti, umíte se dobře vyrovnat s požadavky seniorů a jste plně soběstační? Pokud máte cit pro podobnou práci, není důvod, abyste si touto formou nemohli zajistit třeba i dlouhodobou brigádu. A navíc, pokud to bude v místě vašeho bydliště, tedy bez nutnosti dlouhého a úmorného dojíždění.

 

Péče o seniory, ZTP a také hlídaní děti nebo domácích mazlíčků je někdy náročné na psychiku. Kdo ale má obecně dobrý vztah k lidem a zvířatům, ten se pro podobné povolání snad narodil.

V této recenzi naleznete kromě pár tipů a rad také seznam portálů, kde můžete hledat práci, případně brigádu jako pečovatel seniorů, ZTP, případně hlídání dětí a domácích mazlíčků.

 

Certifikát je samozřejmě velkou výhodou

Pokud hledáte přivýdělek nebo full-time práci v oboru péče o seniory, případně děti a domácí mazlíčky, měli byste nejprve ukázat, co umíte a také, jaká je vaše kvalifikace. Kdo má k dispozici certifikát, neměl by jej rozhodně tajit, bude to velký bonus navíc, jenž znamená i prakticky jistý náskok před ostatními uchazeči o podobné zaměstnání. Působit důvěryhodně, mít potřebnou specializaci, ale také něco za sebou. Nejlepší jsou totiž pozitivní reference z dřívějška, které vám pomohou otevírat pomyslné dveře.

Máte za sebou dlouholetou praxi jako zdravotní sestra? Pak snad ani není lepší doporučení pro péči o staré lidi. Už dobře víte, co a jak a nebudete si muset na nic dalšího zvykat. Plus je i v tom, že se nebudete starat o celé oddělení na LDN, ale například jen o jednoho nebo dva seniory v domácnosti.

 

Co všechno bude náplní vaší práce?

Péče o důchodce a hlídání dětí a domácích mazlíčků je naprosto komplexní, připravte se proto téměř na vše. Doprovod na úřady, ale i domácí práce, podávání jídla a pravidelné procházky, možná i společnost na různé kulturní akce.

 

Nutné je umění empatie, starší lidé, kteří už nejsou plně soběstační, si rádi s někým popovídají. Zpravidla nejsou nutné cizí jazyky nebo diplomy z ekonomie, ale pomoc při osobní hygieně nebo zajišťování nákupů je nezbytností, které se jednoduše nevyhnete.

 

Ruce seniora a nějaké pečovatelky.

 

Seznam portálů zaměřených na péči o důchodce, hlídání dětí a venčení psů

Nabídka ve vodách českého internetu je velmi pestrá, stačí ji jen najít, pořádně prohlédnout a ozvat se na vybrané inzeráty! Někdy můžete podat inzerci i sami za sebe, pak je nutné ve stručnosti popsat vše, co máte za sebou a jaké věci můžete nabídnout oproti konkurenci. Výhodou je specializace na zdravotnické služby, certifikát, léta praxe v oboru. Tehdy totiž budete mít práci téměř jistou! Pamatujte na to, že někteří senioři mohou být po mrtvici, jiní na invalidním vozíku, chodit o francouzských holích a podobně. Musíte být připraveni poskytnout jim plnou součinnost, mít dostatek času a trpělivosti na jejich různé problémy.

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

 

Laskavost je důležitá, někdy budou požadavky i hodně nestandardní. Informujte se dopředu, co který senior vyžaduje, ať víte jasně, že pro vás nepůjde o problém.

 

Fermeria.cz

Fermeria je portálem, jenž vás může zaujmout už na první pohled. Nezáleží na tom, jak dlouhou máte praxi, můžete nabídnout nepravidelné hlídání, ale i docházení každý den. Pokud si dobře rozumíte se seniory, víte, jak se k nim chovat a máte pozitivní reference z minulosti, najdete zde pravidelně velmi zajímavé příležitosti. Napište svůj inzerát, inspirujte se u dalších, kteří nabízejí své služby a zjistěte víc.

Přivýdělek nebo pravidelná práce, možností je opravdu hodně. Doprovod k lékaři nebo za úředními povinnostmi, pravidelné procházky v parku nebo péče o domácnost, záleží vždycky jen na dohodě s ostatními členy rodiny. Praxe z nemocničního prostředí je velkou výhodou, ale ne podmínkou. Fermeria.cz se může stát zajímavou brigádou i pro vás! Pracovní nabídky vyhledáte jednoduše, stačí zadat do vyhledávání PSČ.

 

Hlidacky.cz

Pečujte o seniory u nich doma, v prostředí, na které jsou roky zvyklí. Web hlidacky.cz se může stát vaším odrazovým můstkem v práci, které jste zasvětili většinu života. Jednoduchá registrace a také několik tisíc hodnocení, to je něco, čemu můžete důvěřovat. Tento portál má více než 320 tisíc uživatelů a další přibývají. Proč se tedy nezapojit do pracovního procesu a nezískat stabilní práci v prostředí, v němž se pohybujete už dlouhá léta? Pokud máte zkušenosti s chodem domácnosti, kde žijí senioři, byla by škoda, kdybyste nepomohli i dalším lidem, kteří to potřebují.

Je to dlouhodobý přivýdělek, a navíc i pocit z dobře odvedené práce. Díky ověřovacímu centru mají zájemci o zprostředkování jistotu, že jednají s někým, kdo je už zkušený a má za sebou také řadu pozitivních referencí. To je dobrá zpráva i pro všechny, kteří si chtějí najít práci nebo brigádu.

 

Domelie.cz

Další web, kam se můžete podívat, je domelie.cz. V úvodní nabídce mezi „Potřebuji pomoci“ a „Chci si přivydělat“ vyberete druhou z variant. Stačí zadat práci a lokalitu, kromě hlídání dětí, doučování nebo prací spojených s domácím kutilstvím je zde speciální sekce „Péče o seniory, ZTP“, která odkazuje zcela jasně. Ranní, odpolední nebo i večerní péče, záleží na dohodě. Pečovat můžete například i o vozíčkáře, buďte připraveni i na chodítko a pomoc s ním apod.

 

Sluzbyprodomacnost.cz

Služby pro domácnost nabídnou příležitost pro všechny, kteří mají zkušenosti s prací pečovatelky / pečovatele a chtějí je zúročit. Zajímavé místo, kde se počítá s dlouhodobou spoluprací, nepřijde jen tak samo od sebe.

Portál sluzbyprodomacnost.cz nabízí možnost zviditelnit se, což se rozhodně počítá! Vyplníte krátký profil, prohlédnete si nabídku volných míst, jež je pravidelně aktualizovaná. V nabídce nechybí péče o seniory, ale také úklid domácnosti nebo hlídání dětí a venčení psů nebo dalších domácích mazlíčků. Záleží jen na vás, co považujete za svou přednost. Samozřejmostí je i možnost nabízet více služeb v jednom balíčku.

 

Hafio.cz

Pokud patříte mezi milovníky roztomilých chlupáčů, zbystřete pozornost! Hafio.cz nabídne brigádu formou venčení pejsků a všestranné péče o ně. Portál je k dispozici v českém i anglickém jazyce, na úvodní obrazovce stačí jen zadat lokalitu a uvést, zda sháníte hlídání nebo naopak pracovní příležitost. Nabízí se i možnost společného venčení, při které najdete nové přátele a seznámí se i vaši čtyřnozí mazlíčci. Každá příležitost poznat nové lidi je přece vítaná, takže se nebojte ozvat právě na tomto portálu. Krátkodobé venčení i pravidelná spolupráce, záleží pouze na tom, co přesně hledáte. Zadejte poptávku, vytvořte inzerát a pak už stačí jen dostat příležitost. Nezapomeňte, důležitá je v tomto případě hlavně trpělivost.

Kdo má rád psy, měl by o podobné brigádě určitě přemýšlet, zvláště pokud má hodně osobního volna a neví, jak jej využít. Jde o ideální příležitost pro studenty, seniory i pracující. Vytvořte si profil hlídače, zadejte lokalitu, požadovaný ceník a brzy se můžete dočkat prvních nabídek. Stačí zaujmout, o nic jiného nejde! Registrace je rychlá a bez poplatků, to platí pro všechny. Pokud jsou pejsci opravdu váš život, není nač čekat!

 

Jobs.cz

Brigáda napříč celou ČR, stačí jen vybrat region a upřesnit, co vlastně hledáte. Jobs.cz umožní jednoduchý systém vyhledávání, kde budete hned vědět, na čem jste. Vybrat si můžete i třídění podle hodinové sazby. Chcete pracovat v domově pro seniory nebo spíše docházet do nějaké domácnosti, kde bude koordinátorem vaší práce někdo ze seniorovy rodiny?

 

Bazos.cz

Tento portál je klasikou, ať už jde o prodej zboží nebo hledání brigád. V sekci „Práce“ najdete „Práce v domácnosti“, kde je mezi inzercí zaměřenou spíše na samotný úklid i péče o seniory. Některé poptávky lze rozhodně najít i v sekci „Zdravotnictví“, i když se zde hledá spíše personál pro nemocnice a soukromé ordinace. Do třetice pak můžete na webu Bazos.cz hledat i v sekci „Brigády“. Do vyhledávače v horní liště napište hesla jako „pečovatelka“, „pomoc se seniory“, „péče o důchodce“ apod. Určitě po chvilce najdete několik zajímavých inzerátů v okolí vašeho bydliště. Pak stačí jen zavolat a informovat se!

 

Fajn-brigady.cz

Vyberte si region nebo město, v němž hledáte nabídku péče o seniory a pak můžete dostat odpověď během pár okamžiků! Fajn-brigady.cz jsou oblíbeným vyhledávacím nástrojem, pokud jde o krátkodobý i dlouhodobý přivýdělek. Nabízí se i možnost hledat brigády v zahraničí, protože péče o seniory může být dostupná i v Rakousku nebo v Německu, což je výborná zpráva pro obyvatele příhraničních oblastí s vlastním autem nebo dobrou dopravní dostupností do jednotlivých sousedních regionů ČR.

 

Prace.cz

Osvědčená klasika, tento portál zná snad každý, kdo někdy hledal přivýdělek nebo pracovní pozici na plný úvazek. Prace.cz samozřejmě inzeruje i na nabídky péče o seniory, které si můžete pečlivě prohlédnout. Stovky různých nabídek v regionech, do nichž to máte opravdu blízko. Stačí zadat klíčová slova a máte hned soupis aktivních příležitostí. Pak se stačí ozvat a doladit podrobnosti, informovat se na detaily a možná i vytvořit na delší dobu i pracovní místo, proč by ne?

 

Inwork.cz

Portál, kde najdete více než patnáct tisíc nabídek z celé ČR. Inwork.cz je webem, jenž je pravidelně aktualizován a velmi rychle se na něm zorientujete. Nabízí se i možnost vytvoření osobního profilu nebo nastavení zasílání pracovních nabídek zdarma na e-mail. Může jít o řadu příležitostí právě z oboru, který hledáte.

 

Robeeto.com

Poptávka a nabídka brigád, kde můžete vystavit svůj inzerát, ale také odpovědět na poptávku, která se týká i světa seniorů. Péče o naše nejbližší je důležitá i na Robeeto, pražském startupu, jehož popularita strmě roste. Je v provozu od roku 2017 a nabídne přivýdělek i z jiných oborů. Můžete hlídat děti, venčit pejsky, a kromě seniorů pečovat i o zdravotně postižené osoby.

 

Sociální sítě

Pokud hledáte práci v oblasti hlídání seniorů a péče o děti nebo domácích mazlíčků, bude dobrým krokem navštívit i vybrané sociální sítě, mezi nimiž je jasnou jedničkou Facebook. Různé skupiny, ve kterých lidé hledají práci, se mohou stát i zajímavým místem pro vaši osobní poptávku. Netapetujte na zeď a nevnucujte se do každé soukromé skupiny, ale využijte na maximum potenciál skupin otevřených, kam můžete během pár vteřin umístit svou předpřipravenou inzerci.

Zajímavým tipem může být i návštěva dalších portálů, protože jak jistě poradí každý rybář – čím více nahozených udic, tím větší pravděpodobnost úlovku pěkné ryby. Flek.cz, volnamista.cz, pracomat.cz ale například také poptavka.net, aaapoptavka.cz a poptavky.cz. Nebojte se prohlížet i další podobné portály, a to i kdyby byla nabídka na první pohled poměrně skromná. Možná totiž naleznete něco, co jste opravdu dlouho hledali.

 

Vždy jde o věc domluvy

Musíte umět komunikovat i s rodinnými příslušníky a dobře plánovat pracovní dobu. Být po ruce vždy, když se to od vás vyžaduje, bude nutností. Něco podobného vlastně platí i pro hlídání dětí. A senioři mají nezřídka i domácího mazlíčka, takže buďte připraveni například na venčení pejska, položku, která patří ještě k dalším důležitým úkonům v domácnosti. Co je nutné vědět a umět, když se chystáte pečovat o seniory, případně hlídat děti?

  • Empatický projev. Kdo se neumí vcítit do role osamělého seniora, musí zkusit jinou práci.
  • Odolnost vůči stresu. To není jenom klišé. Musíte zachovat klid v každé situaci, jež nastane.
  • Pečlivost. Nic nesmíte dělat napůl, tohle se v podobném zaměstnání jednoduše nestrpí.
  • Nestydět se mluvit, zeptat se, informovat se. Musíte vědět, jak jednat s lidmi.

 

Dohled nad pitným režimem je důležitý

Je to komplexní péče, kterou musíte zajišťovat někdy téměř nepřetržitě celý den. Zajít na nákup nebo jim pomoci umýt se, tohle jsou věci, které patří ke každodennímu servisu pečovatelů o seniory, případně zdravotně postižené lidi. Pomoc při oblékání, ale i asistence u běžných činností, za všech okolností je nutno jednat vlídně. A co předčítání knih? I to může patřit do náplně vaší práce, příběhy se totiž nečtou jen dětem.

 

Podívejte se také na článek, jak si přivydělat vedle důchodu placenými anketami. Tento způsob výdělku na internetu je vhodný nejen pro důchodce, ale i pro zaměstnance, studenty či maminky na MD.

 

Pár slov na závěr

Práce pečovatelky je časově náročná, to sice ano, ale můžete se rovněž spolehnout na jistý příjem. Zajistíte doprovod, úklid, ale také společnost pro osamělé seniory, kteří se nebudou cítit tolik sami. Vlastně je to ve finále i dobrý pocit, jenž bude vaší velkou odměnou navíc k penězům. Pokud ale víte, že jste v jádru povahy netrpělivé, poněkud vznětlivé a lehce konfliktní, asi to nebude dobrý nápad se vydávat tímto směrem. Připravte se totiž na to, že budete hlídat lidi s pohybovým omezením, možná i vážnou nemocí, jako je například Alzheimerova choroba. Tehdy můžete zaskakovat za ty, kteří se starají o své blízké po celý den a někdy přichází chvíle, kdy musí řešit i jiné věci. Je nutné mít praxi a působit důvěryhodným dojmem. Dostatek trpělivosti není předností, jako spíš nutností pro tuto práci.

 

Pokud víte o nějakých portálech zaměřených na péče o seniory, hlídání dětí či venčení psů, klidně je napište dolů do diskuse, ostatní čtenáři vám budou vděční.

 

Mohlo by vás zajímat

Jak si může učitel, lektor přivydělat online doučováním? – článek je vhodný i pro chytré studenty, kteří by chtěli doučovat své méně zdatné vrstevníky, ale i pro ty, kteří jsou v něčem výjimeční a chtěli by své zkušenosti předat dál.

 

Rozhodně si přečtěte také diskusní fórum, je pravděpodobné, že tam najdete další zajímavé informace k tématu.

Jestli už máte s tímto tématem nějaké vlastní zkušenosti, podělte se o ně a napište do diskuse. Možná svým příspěvkem inspirujete a motivujete další návštěvníky mé stránky.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

One Response to “Péče o seniory a hlídání dětí – seznam portálů, kde hledat nabídky”

  1. Hledáte práci v oboru hlídání dětí? Neváhejte se ozvat Hlídacím Babičkám. Více na http://www.hlidacibabicka.cz nebo na tel.: 777 714 614.

    Vaše Hlídací Babičky

Leave a Reply