Nejatraktivnější (netradiční) profese na práci z domova

Netradiční a zároveň finančně atraktivní povolání k práci z domova.

Povolání jsou prostě různá, ale živit se nějak musíme. Někdo sedí v kanceláři, jiný prodává v supermarketu, takový už je život. Platí ale, že i při práci z domova lze zažít mnoho zajímavého a nemusíte se nikdy nudit. Pojďme si ukázat na nejatraktivnější a zároveň netradiční profese na home office, které se nabízí. Pravda, nebudou určeny úplně pro každého, ale pokud nemáte rádi stereotyp, mohli byste se nad podobnými scénáři alespoň trochu zamyslet.

 

Možná najdete i novou životní vášeň, další impuls, který vám přinese radost a v neposlední řadě i dobrý výdělek, což se také počítá!

 

1. Digitální malba

Jste na jedné lodi se spisovateli a autory krátkých příběhů, pomáháte jim oživit jejich práci, doplnit o další důležitý artikl, aby byla zajímavější. Jednoduše řečeno, obrázky prodávají! Musíte rozumět 3D a barvám, znát, jak se dají vzájemně sladit a především pak je důležité, abyste brilantně ovládali práci s Photoshopem.

 

2. Videokorespondent

Každá společnost, která chce na trhu uspět, pracuje se sociálními sítěmi. A vy k tomu můžete dopomoci, stačí chytrý mobilní telefon s dobrou kamerou a dostatkem nápadů v rukávu. Schopnost propagace výrobků od A do Z, originalita, nadšení.

Schopnost psát krátké popisky a obecně slovní ekvilibristika jsou jistě vítané.

 

3. Finanční a bankovní překladatel

Bankovní překladatelka.

Tady vyjde najevo jazykový talent! Jednoduše, musíte být schopni překládat i mezi dvěma cizími jazyky, a to zejména právní dokumenty nebo složitější bankovní materiály.

Nejde o jednoduché texty, ale mohou být zajímavě finančně ohodnocené. Tudíž, pokud umíte vícero jazyků, stáli byste sami v cestě osobnímu štěstí, kdybyste do takových projektů nešli, že? Jen pozor, každé slovo musí sedět přesně na svém místě!

 

4. Character artist

Co se skrývá pod těmito dvěma anglickými slovíčky? Jednoduše, budete umělcem, a to rozhodně ne ledajakým! A měli byste být psycholog, alespoň v základech.

Grafické programy, animace postavy, ale i povědomí o lidské anatomii. Budete si hrát a zkoušet nové věci. Herní průmysl si totiž žádá nové kandidáty pro pozici character artist, tedy umělce, jenž navrhne, nakreslí a uvede k životu postavu v nějakém herním díle. A je to práce pro pečlivé, kteří rádi zkoumají každý detail. Víte, on vývoj počítačové hry je spíše o letech, ne několika dnech! Udělat jednu postavu trvá i měsíc, ale pozor, musíte sbírat i zkušenosti, učit se, do role odborníka se nedostanete hned.

 

5. IT evangelista

Zní vám toto slovní spojení poněkud zvláštně? Ale to rozhodně nemusí! Vlastně budete takový misionář, dá se říci! Ale nešíříte víru mezi naše spoluobčany, nýbrž propagujete po síti určitou technologii nebo produkt. Všemi silami, které máte.

Zorganizujete seminář (klidně i v online formě), napíšete článek, naplníte blog a seznámíte širokou veřejnost s novinkou, kterou připravujete. Odborníci na marketing si takto mohou vydělat skutečně velmi zajímavé peníze. A s trochou nápaditosti máte vybraný home office pro další měsíce i vy!

 

6. Degustátor whisky

Degustátor, sommelier nebo ochutnávač alkoholu.

Nejen whisky, ale i vína a dalších alkoholických nápojů. Zaměstnání, ve kterém budete jen popíjet a hodnotit, se dá provozovat s trochou snahy a štěstí i z domova.

Degustátor, přesně tak zní profese, která je pro někoho vysloveně snem. Pokud nepijete přes míru a nemáte s alkoholem trable, víte, kde jsou vaše mantinely a rádi si vychutnáváte život po malých douškách, proč to nezkusit? Už jen najít nějaký inzerát na takovou nabídku práce.

 

7. Strážce ostrova

Další netradiční profese pro práci z domova, kvůli které se ale budete muset tak trochu přestěhovat. Pokud máte dost tisíců lidí z každodenního shonu, kde každý někam míří a nemá ani vteřinu času, neděste se obrovského kolektivu a začněte znovu tam, kde vládne příroda. Hlídat ostrov, kde budete prakticky sami. Dostanete se na něj vrtulníkem, můžete mít s sebou bagáž na tři metráky – první dodávka z pevniny totiž může přijít nejdříve za pár týdnů.

Žít na majáku, společně s přítelem nebo někým, kdo je vám hodně blízký, zaznamenávat proměny počasí a prostě hlídat, co se zrovna děje. Homeoffice, které si zamilují romantické duše, viďte?

 

8. Pozlacovač

Udělejte si prostor pro dílnu třeba vedle garáže a můžete se do toho zanedlouho pustit, tohle je home office profese pro zájemce, kteří se nebojí nějaké té fyzické práce. Výuční list rámaře-pozlacovače se hodí. Ruční dodělávání obrazových lišt a rámů, přičemž zlato vám vůbec nemusí přijít do ruky. Jednoduše řečeno, budete dělat věci hezčí! Mít z toho profit, ale i dobrý pocit, že zlepšujete svět, to je zkrátka výborné!

 

9. Pojistný matematik

Jaká je asi pravděpodobnost, že se právě pojišťované auto dostane do nějakých dopravních komplikací? Pojistný matematik si hraje s čísly a dělá neustále nové a nové statistiky. Zohlední řidičův ročník narození, ale i místo, kde žije a minulost za volantem. Podle rizikového koeficientu se pak vypočítá pojistná sazba, na první pohled jednoduché, ale stojí za tím desítky grafů a tabulek. Chcete je dělat vy? S trochou snahy i z domova, dnešní firmy milují home office a pojišťovny rozhodně nejsou stranou!

 

10. Etický hacker

Etický hacker, který se snaží odhalit chyby.

Je to jako kdybyste se z temné strany síly dostali zpět ke světlu. Etický hacker se snaží, aby měly firmy co nejmenší mezery v zabezpečovacích systémech. Únik dat z databáze je noční můra nemocnic, škol, ale i velkých firem, které mají co utajovat. Potom prostě platí, že prevencí se dá předejít hodně problémům.

Etický hacker může pracovat z domova a snaží se odhalit, kde by ještě šlo bezpečnostní procesy zefektivnit a zlepšit.

 

11. Ochutnávač psích granulí

Pokud máte doma čtyřnohého přítele, určitě vám hodně záleží na tom, jak se stravuje. Možná mu kupujete i nějaké speciální krmivo, které má vysoký podíl masa, ovoce a nepočítá s obilovinami, které mají nízkou výživovou hodnotu. Každá firma má obvykle svého dvorního koštýře, někoho, kdo se bude zabývat jídlem pro psy – ochutná, ve finále klidně i vyplivne, ale předtím senzoricky zhodnotí, jestli je strava poživatelná. Kvalita, složení i chuť, musí to být kombinace, kterou psi neodmítnou. Podobně se testují i konzervy, pokud vám nevadí sousto vydatného kuřecího! Pravda, práce není pro každého, ale dá se dělat s trochou snahy a domluvy i jako home office.

 

12. Instagramový influencer

Instagramový influencer je je poměrně moderní profese.

Rozvíjejte diskuzi, dejte lidem tipy, naučte je číst knihy. A zlepšujte svět kolem sebe. Další poměrně moderní profesí, kterou lze vykonávat z domova jen za počítačem, je instagramový influencer.

Příspěvky jsou jen na vás, sledujte reakce a přizpůsobujte obsah. Naučte lidstvo kriticky myslet, všechno je na bázi dobrovolnosti – když nemáte chuť, nic nepřidáváte a může to tak být i několik dnů po sobě.

 

13. Oprava inkoustových per

I když moderní doba přeje tužkám a propiskám – ještě lépe pak online uchovatelům informací, jako jsou tablety, smartphony a notebooky – stále ještě existují lidé, kteří píší, alespoň občas, s tradičními inkoustovými pery. Pokud máte přehled o tom, jak fungují a umíte je po rozbití opravit, připravit náplň nebo běžně servisovat, jen do toho! Inkoustová pera si zaslouží kvalitní péči!

 

14. Demograf

Je vám vlastní analýza dat, rádi pracujete s čísly a stavíte tabulky a grafy? Možná vás zaujme obor zvaný demografie, díky němuž pomůžete vytvářet plány pro místní samosprávy, obce nebo třeba malá města. Připravte svou domovinu na rozvoj, bude vám k tomu stačit jen podrobná komunikace s úřady a internetové připojení do bytu – práce demografa lze samozřejmě vykonávat z domova.

 

Pár slov na závěr

V tomto článku jste si mohli přečíst o několika netradičních, ale dobře finančně ohodnocených profesí, které lze provádět z pohodlí svého domova. Které povolání se vám zamlouvá nejvíce? Napište do diskuse, pokud již máte s některou z výše zmíněných profesí nějaké zkušenosti.

 

Mohlo by vás zajímat:

Seriózní práce z domu – v článku naleznete TOP 20 běžných profesí, které můžete provádět z domova.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply