Mintos recenze – jaké jsou výhody a nevýhody investování?

Mintos, to je investice do kolektivních půjček.

Kam investovat volné prostředky? Zhodnocení, ale také záchrana před inflací, tato slovní spojení se v posledních měsících a letech skloňují stále častěji. Akcie, nemovitosti, stříbro a zlato, ale například také dluhopisy, respektive půjčky. Poslední dobu objevují Češi kouzlo peer-to-peer půjček, a to nejen díky značkám, jako je například Prosper Marketplace, Zonky nebo Žlutý meloun. Jednou z dalších alternativ je například společnost Mintos, která je v českém prostoru určitě jednou z těch významnějších.

 

Pokud jste už někdy slyšeli o úvěrech P2P, jistě víte, co si pod touto zkratkou představit. Lidé půjčují lidem, bez aktivní účasti banky. Znamená to rychlejší proces sjednání a také méně podmínek. Moderní způsob, se kterým má zkušenost stále více lidí. Jedni na straně, která si půjčuje peníze, druzí pak v roli soukromých investorů.

V této recenzi se podíváme podrobněji na tuto P2P platformu. Řekneme si, co je Mintos, jaká je minimální částka, kterou můžete investovat, jaké je roční zhodnocení investice, jaké jsou poplatky a možná rizika investice a naopak, jaké výhody nabízí portál Mintos.

 

Peer-to-peer, seznamte se s novinkou

Někdy se říká také peer-to-peer lending, tedy půjčování (kolektivní investování do P2P půjček), kdy se dohodnou dva uživatelé online platformy. Sdílená ekonomika je něčím, čemu jistě patří žhavá budoucnost. Žádné poplatky bance, klasika pro 21. století, která přišla původem z Velké Británie. Žadatel o úvěr se zaregistruje a buď bude souhlasit s podmínkami, které nastavil investor nebo se obrátí jinam, vše je maximálně zjednodušeno. Rating úvěru, smlouva, rozúčtování splátek, P2P platformy se starají o celou administrativu.

 

Mintos, to je investice za pár korun, ale i statisíce

Mintos zve nejen větší investory, ale i ty drobné, kteří nechtějí riskovat velké částky. Nebo ty, kdo si jednoduše nemohou takový vklad dovolit, přesto by rádi alespoň nahlédli na P2P trh. Samozřejmě, protože portfolio může být velmi různorodé. Někdo chce jen otestovat své možnosti, jiný zase vložit větší obnos.

 

Mintos - přední tržiště pro investování do úvěrů.

 

Podnikatelské úvěry nebo financování faktur, úvěr na nový automobil nebo se zástavou. V neposlední řadě též krátkodobý spotřebitelský úvěr, Mintos nabízí pestré možnosti pro všechny, kteří se nebojí investovat. Nově má Mintos i bankovní licenci, přináší proto ještě širší nabídku – konkrétně pak investice do dluhopisů. Ta může začínat na pouhých 50 eurech (1200 Kč). Obávat se přitom ničeho nemusíte, obecně je tu The Mintos Risk Score, které naznačí, jestli jde o poměrně rizikovou investici nebo nikoliv.

 

Jaké roční zhodnocení investice nabízí Mintos?

Portál Mintos nabízí průměrné roční zhodnocení téměř 10 procent, což je i na tomto trhu poměrně vysoké číslo.

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

Mintos odstartoval už v roce 2014 a zatím investorům vyplatil velmi zajímavé peníze. Ano, přesně tak – přímo na úrokových sazbách. Má svůj původ v Lotyšsku, ale je jasné, že pobaltský trh byl takové firmě brzy příliš těsný. Rozlet směrem do Evropy se proto dal dříve či později očekávat.

 

V současnosti působí Mintos ve více zemích, výhodou této platformy  je i několik jazykových mutací – němčina, polština, ruština a angličtina, ale také čeština nebo španělština.

 

Registrovaných je skoro půl milionu

Čísla, která mluví za vše.

Více než 460 tisíc registrací (registrovat se můžete zde, doporučuji přepnout stránku do českého jazyka), takové je skóre globální platformy Mintos. 25 milionů financovaných úvěrů je také číslem, které budí respekt. Od roku 2015 bylo proinvestováno celkem více než 7 miliard eur, přičemž výnos na úrocích je dobrých 180 milionů eur.

Šedesátka úvěrových společností z více než třiceti zemí, investiční příležitosti jsou velmi široké a stačí si mezi nimi jen vybrat. A pochopitelně mít šťastnou ruku, jak už to v byznysu chodí! Spolupráce s EFA, Forbes, Bloomberg nebo TechCrunch je zárukou, že Mintos je stabilním partnerem na světovém úvěrovém trhu.

Řada poskytovatelů, dle údajů Mintos prakticky všichni (95 % z celku) přináší buyback guarantee, tedy GARANCI, že bude umožněn i případný zpětný odkup půjčky. Dlužník nesplácí déle než dva měsíce? Potom přichází podobná záruka ke slovu, začne se brzy jednat. Pamatujte však, že trpělivost růže přináší, jak říká starý slogan. Nic se nevyřeší za pár minut!

 

Auto Invest je hodně oblíbenou alternativou

Nechte své finance růst.

Nechte Mintos investovat za vás, jen na úvod nastavte detaily a pak už se nemusíte svému účtu prakticky vůbec věnovat. Auto Invest je systém, který ocení všichni, kdo nemají na P2P svět příliš mnoho času, ale chtěli by do něj alespoň čas od času nakouknout. Obecně vzato má Mintos primární a sekundární trh. Na prvním koupíte investice od poskytovatelů úvěrů, tedy od úvěrových firem, které jsou specialisty v oboru. Sekundární trh je hlavně o tom, že prodáte své investice předčasně, odkoupí je od vás soukromí investoři (někdy i se slevou, ale není to nutně podmínkou, záleží obecně na vyjednávání).

 

Auto Invest je vhodný pro začátečníky, ale i ty, kdo chtějí ušetřit čas. Nastavte si strategii a nechte investici volně plynout, jak jednoduché! Vedení účtu máte tak či onak bezplatné, a protože je Mintos největším P2P zástupcem v rámci Evropy, byla by škoda jej opomenout.

 

Největším bonusem Mintosu je bezesporu investování bez poplatků, nemusíte se proto zaobírat propočty s kalkulačkou v ruce. Jednoduše vypusťte poplatky (respektive jejich většinu) z hlavy, Mintos je nemá! Žádné poplatky za investování, vklad i výběr, obsluhu účtu a tak podobně.

Lhůta splatnosti jednotlivých úvěrů je přitom nastavitelná od jednoho měsíce do šesti let. Můžete tedy investovat jak krátkodobě, tak i ve střednědobém a dlouhodobém horizontu.

 

Výhody a nevýhody Mintos P2P půjček

Co nám P2P úvěry přinesou jako investorům? A kde naopak mohou být jejich úskalí? Jistě, je pravda, že nic na světě není stoprocentní. Spořicí účet v bance je bezpečný, ale přinese naprosto minimální zhodnocení. P2P půjčka s portálem Mintos může vynést i 10 % ročně, případně ještě více, záleží také na splátkovém kalendáři, umění a štěstí a také na tom, jestli půjčujete jednotlivci nebo firmě. Rozhodně je zde více proměnných.

Investovat můžete v horizontu měsíců i let, také za naprosto minimální částky. A díky P2P platformě máte maximální přehled.

 

A jaká jsou rizika (nevýhody)?

  • Kurz měn nemusí být vždy výhodným a kromě toho, pokud převádíte peníze, počítejte až s 3% poplatkem za směnu (ten nejnižší je asi 0,5 %, obecně záleží na kombinaci měn). K dispozici je dvanáct různých měn, tedy rozhodně nejsou v kurzu jen eura, ale třeba i kazašská měna (tenge). V českých korunách je půjček bohužel spíše minimum, což je samozřejmé, protože nejde o takzvaně „světovou“ měnu. Bude tedy nutné lehce zariskovat a jít do kurzového rizika při obchodování v dalších měnách.
  • Jistě je to vyšší riziko, které se běžně ve světě financí pojí s možností velkého výnosu investice. Jak to je, když dlužník přestává splácet?
  • Mintos směnárna může ukrojit malý podíl ze zisku, ale i tak by mělo dojít k dobrému zhodnocení investice. Tedy, pokud vše poběží tak, jak bylo původně v plánu! I když není obchodování v korunách nijak rozšířené, tak se můžete spolehnout na české rozhraní, v němž bude vše naprosto přehledné.
  • V neposlední řadě, tahle investice podléhá zdanění, jsou zde jisté nároky na administrativu.

 

Něco málo o firmě.

 

Vybírání nastřádaných prostředků je jednoduché

A výběr peněz? Buď bankovní účet nebo také e-money účet, vybírání je umožněno všem ověřeným uživatelům – hned poté, co kliknete na zůstatek ve svém osobním profilu. Žádost je zpracována nejvýše do dvou pracovních dnů (pak už záleží jen na bance). Vybírat lze jakoukoliv sumu, ta je pak odeslána na ověřený účet (symbolická platba na Mintos, která slouží k potvrzení, což je vlastně podobné, jako když si sjednáváte půjčku).

 

Pár slov na závěr

Výborný průměrný výnos, ale také propracovaná mobilní aplikace, to jsou hlavní výhody portálu pro P2P investice, jako je právě Mintos. Připraveno je i rozhraní plně v češtině, nemusíte tedy trávit večery u překladačů. Investovat můžete už od padesáti eur výše, k dispozici je potom kromě nejfrekventovanější evropské měny připraveno i dalších deset různých platidel. Jde tedy o prostředí i pro malé investory, ačkoliv průměrná investice činí téměř 3 tisíce eur.

Díky funkci Auto Invest se nemusíte aktivně věnovat svému portfoliu každý den, jen necháte události volně plynout a nastavíte základní mantinely. Existuje i tzv. Garance zpětného odkupu, která se aktivuje v momentě, kdy je prodlení dlužníka u splátek delší než šedesát kalendářních dnů. Poplatky za investování, vklad i výběr peněz Mintos neúčtuje, totéž platí pro obsluhu účtu. Zpoplatněn je však prodej investic a převod mezi měnami, jenž začíná na hranici 0,5 %. Neaktivita (tedy účet bez investice po dobu nejméně půl roku) je zpoplatněn taxou 2,90 euro měsíčně.

Obecně platí, že reference P2P půjček na Mintos a investice do nich mají ve vodách světového internetu kladné ohlasy. Nadpoloviční většina půjček na Mintos spadá do kategorie osobních půjček, zastoupeny jsou ve větším objemu také krátkodobé úvěry.

Chcete-li více informací, začít můžete zde. Nezapomeňte si stránku přepnout do češtiny.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Zkuste se podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma.

Máte nějaké zkušenosti s portálem Mintos.com/cz? Pokud ano, co říkáte na tento způsob kolektivního investování do půjček na internetu? Budu rád, když se zapojíte do diskuse. Každého názoru si vážím, může to být inspirace nebo motivace pro ostatní čtenáře.

 

Pokud se vám líbí tato recenze (nebo celý můj web), sdílejte ji se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply