Falešný příběh o studentce Janě Petrové, která vydělává miliony

Obrázek s nápisem - otestujte vaši inteligenci, vložte prosím 100 dolarů.

Na internetu jsem narazil na další podvodný web, který láká lidi na jednoduchý výdělek úplně bez práce. Jedná se o webovou stránku www.trackea1.com, která má budit dojem seriózního Life & Style magazínu. Zmíněný online časopis vypráví příběh o tom, jak 26letá žena, Jana Petrová, která v minulosti pracovala jako prodavačka, a kterou vyhodili ze studií na vysoké škole, je v současné době jednou z nejmladších milionářek na světě. Už na první pohled musí být každému jasné, že na tomto příběhu něco nesedí.

 

Dojemný příběh, jak se z „loserky“ stala milionářka

Jana Petrová prý vždy snila o tom, že si jednou otevře vlastní obchod s ručně vyráběnými šperky. Její plat prodavačky byl ale příliš malý na to, aby se sen stal skutečností. Začala tedy hledat i další možnosti, jak si přivydělat něco navíc.

Jednoho dne při surfování na internetu objevila na YouTube video o binárních opcích. To ji natolik zaujalo, že začala hledat další informace. Údajně narazila na návod, jak si díky binárním opcím velmi snadno vydělat. Návod prý fungoval tak dobře, že už za tři měsíce si koupila Mercedes CLS 63AMG a také otevřela svůj obchod se šperky. Splnil se jí sen! Teď je tak laskavá, že se chce o návod podělit i s vámi. Abyste si i vy mohli splnit svá přání. No není to dojemné?

 

Příběh, stejně jako celý web, je falešný

Celý příběh je samozřejmě podvrh, lež, podvod. A nejen to, podvod je i zmiňovaný časopis Life & Style. Předpokládám, že fotky, které se v článku nachází, jsou stažené z nějaké fotobanky a jméno Jana Petrová je vymyšlené. Pojďme ale pěkně popořádku.

 

Příběh úspěchu - jak se z 26 roční prodavačky Jany Petrovej stala milionářka obchodováním binárních opcí na platformě Binatex.

 

Na první pohled vypadá web možná seriózně, když se ale na stránce chvilku zdržíte a pořádně se porozhlédnete, zjistíte, že to vlastně ani žádný magazín není. Je to jen jakási vstupní stránka, která má nalákat potenciální oběti a navést je k bezhlavému obchodování s binárními opcemi. Jak jsem na to přišel? Zkuste na webu kliknout na jakýkoliv link (například v menu na Novinky, Zábava, Móda) a vždy vás to přesměruje na stránku Binatex. Dokonce i když kliknete v pravém horním rohu na „Máte pro nás tip?“, dostanete se na zmíněný web. Binatex je internetová platforma sloužící k obchodování s binárními opcemi.

 

Falešné facebookové profily v diskusi na konci článku jsou také směšné. Celé je to vymyšlené, resp. „naaranžované“ tak, aby vzbudili u potenciálních obětí zájem. Kdybyste tam nedejbože chtěli přidat nějaký vlastní komentář, máte smůlu.

 

Co jsou to vlastně ty binární opce?

Binární opce nejsou podvod. Jsou ale jedním z nejrizikovějších obchodních nástrojů. Na rozdíl od jiných finančních nástrojů, jako je forex, komodity a podobně, binární opce bych přirovnal spíše k hazardu – gamblingu.

Je to skutečně seriózní metoda internetového výdělku, která se dá přirovnat k tipování výsledků sportovních akcí. Rozdíl je v tom, že při binárních opcích netipujete výsledek zápasu, ale zda cena něčeho konkrétního (káva, stříbro, ropa, akce Facebooku nebo kurz dolaru, atd.) bude klesat, nebo stoupat. Co je ale nejpodstatnější, pokud neuhádnete směr kurzu, ztrácíte všechny své vložené peníze. V podstatě úplně stejně jako při tipování nebo ruletě.

 

O co tedy jde? Jaká je skutečnost?

Dotyčná osoba, která vytvořila ten falešný magazín a také dojemný příběh o prodavačce, z které se stala milionářka, nevydělává na binárních opcích. Na binárních opcích si asi ani nemůžete vydělat 19 000 000 Kč měsíčně. Jak už jsem zmiňoval, je to víceméně čistý hazard. Osoba jednoduše vydělává zprostředkováváním služeb brokera Binatex.

Jak už jsem zmiňoval, Binatex je online platforma, která slouží k obchodování s binárními opcemi a pravděpodobně i s jinými finančními nástroji. Dotyčná osoba je jejich affiliate partner. Co to znamená? Pokud díky falešnému příběhu Jany Petrové zláká nějaké lidi, kteří se zaregistrují do Binatexu, vloží peníze a začnou obchodovat, dostane z vkladu celkem slušnou provizi.

 

Další podobné příběhy o tom, jak to funguje

Každý měsíc vznikne v Čechách i na Slovensku hned několik podobných stránek. Většinou se liší jen tím, co propagují. Některé podvodné stránky lákají na lehký výdělek bez práce hraním internetové rulety, jiné na bezrizikové tipování, další na obchodování na burze, resp. jako v tomto případě – na obchodování s binárními opcemi. Všechny stránky mají ale hodně společného. Ptáte se, co?

 

  • Dojemný příběh. Jednou jde o neúspěšného studenta nebo studentku, která byla tak hloupá, že měla problém odmaturovat. O pár měsíců později vymyslela vlastní stroj na peníze. Jindy jde o neúspěšného člověka, kterého nikdo nechtěl zaměstnat, tak začal obchodovat s binárními opcemi a stal se z něj milionář. Někdy to bývá maminka na mateřské dovolené, která si dlouho nemohla najít práci z domu, až objevila web, kde se peníze hrnou samy. Kreativitě se meze nekladou. Podvodníci vymýšlejí nové a nové příběhy, aby zaujali.
  • Přišli vám zvěstovat, jak díky jejich návodu můžete i vy vydělávat astronomické sumy.
  • Všichni něco propagují, někdo online kasíno, jiný brokera na binární opce, další sázkovou kancelář.
  • Všichni vám radí, jak se zaregistrovat, vložit peníze a jak „zaručeným a ověřeným způsobem“ zbohatnout.

 

Jejich cílem je prostřednictvím podvodných stránek a falešných příběhů nalákat naivní lidi na rychlé výdělky. Když se zaregistrují, vloží peníze a prohrají, dostanou tihle podvodníci provizi.  

 

Pár slov na závěr

Kohokoliv rozumného, kdo se dostane na pochybný web podobný stránce www.trackea1.com, musí hned napadnout, proč by se někdo, kdo objevil díru na trhu nebo vymyslel perfektní byznys s jednoduchými výdělky úplně bez práce, chtěl o něco takového podělit s ostatními lidmi. Vždyť to je nelogické.

 

Doufám, že vám tato recenze pomohla a odradila vás od registrace. Pokud ne, přeji vám hodně štěstí ve hře.

 

Článek nekritizuje brokera Binatex. Kdo chce vyzkoušet obchodování na této obchodní platformě, směle do toho. Pokud jste si vědomi rizik a toho, co všechno to obnáší, tak proč ne. Kritizuji podvodnou stránku jejich affiliate partnera, který lže a slibuje lidem rychlé zbohatnutí.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Zkuste se podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma.
Setkali jste se už někdy s něčím podobným? Potěší mě, když do diskuse napíšete své vlastní zkušenosti.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na  „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply