10 tipů, jak si přivydělat na Vánoce a mít dostatek peněz na dárky

Jak si přivydělat na Vánoce a mít peníze na dárky.

Svátky, které nás čekají každý rok, jsou hlavně o pospolitosti, pozitivních emocích a klidu. Ale je pravdou, že příprava na ně zaberou velkou spoustu času. Hlavně nakoupit dárky pro všechny členy domácnosti a také další členy rodiny. A ještě, než je začneme vybírat, je vhodné mít dostatečný rozpočet. Kde si přivydělat ve volných chvílích, abychom měli dost peněz ještě před tím, než přijde vrchol svátečního období? Hodí se každá koruna, výdělek je možný i z domova, kdy bude stačit vlastně jen internet.

 

Jindy zase investujete volné chvíle do prací, které jsou vlastně vaším koníčkem. Pojďme si proto dát k dobru pár možností, mezi nimiž si určitě vyberete nějakou, co vám bude vyhovovat!

 

1. Dotazníky

Dotazníky nabízejí zajímavou možnost přivydělat si.

Začít můžete hned a nic vám nebrání, abyste věnovali pár minut na svém smartphonu vyplňováním podobných věcí. Dotazníky jsou jednoduché, nenucenou formou se ptají na preference výrobků, životní styl a další věci, jsou to obecné dotazy, které rozhodně nevyžadují dlouhé rozmýšlení.

Ano nebo ne? Placené online průzkumy mohou vynést řádově stokoruny měsíčně. Protože je ale můžete vyplnit kdykoliv, třeba i v čekárně u lékaře, kdy si jen chcete ukrátit čas, nebudou znamenat zátěž. Některé trvají jen pár minut a jiné až půl hodiny nebo hodinu, záleží na tématu. O tom, za kolik budou a jak dlouhou dobu přibližně zaberou, se dozvíte předem, nečekají vás tedy žádná velká překvapení.

 

2. Prodejte starší oblečení

Online bazarů je všude dost a dost, takže proberte šatník a vyřešte problém s místem. Nemusíte přece obnošené svetry, košile a trička vyhazovat. Někomu mohou ještě udělat radost, rozhodně se proto neukvapujte. Pokud je starší oblečení v dobrém stavu, rozhodně bude zajímat někoho, kdo si nemůže dovolit nové nebo nemá v tomto směru osobní prioritu. Kvalitního materiálu je přece škoda!

 

3. Cashback za nákupy

Cashback nakupování.

Peníze navíc jen za to, že nakupujete u konkrétního prodejce? Jistě, tomu se říká cashback a jde o věc, co je v posledních letech hodně rozšířená. Proč ji potom nevyužít před Vánoci, kdy se každá koruna hodí? Existují služby, jako je například Plná peněženka, ale svůj program má i mnoho bank. Stačí jen platit jejich kartou na vybraných e-shopech a jednou měsíčně dostanete zpátky pěkné peníze. Ty pak můžete využít podle libosti, třeba právě na prosincový last-minute výběr dárků.

 

4. Vyučování cizích jazyků a předávání znalostí

Můžete učit online, ale nabízí se také osobní kontakt. Šel vám ve škole některý z předmětů víc, než jiné? Potom předejte svůj zápal dál a vysvětlete učivo zábavnou formou tak, že bude školáky výborně bavit. Totéž platí i pro cizí jazyky, pokud je zvládáte na úrovni C, není důvod své schopnosti alespoň trochu nezužitkovat.

Online lektor nepotřebuje kromě času a počítače téměř nic, snad jen kvalitní sluchátka a stabilní internetovou přípojku, která zaručí, že nebude vypadávat signál. Tak hurá do práce, Vánoce se už blíží mílovými kroky! Angličtina je potřebná, ale také není jedinou řečí, s níž se uplatníte. V našich zeměpisných šířkách může být důležitá i němčina nebo polština, oblíbená bude také francouzština. Záleží na poptávce, může to být samozřejmě italština nebo další světové jazyky.

 

5. Hlídání dětí nebo domácích zvířat

Přivydělejte si hlídáním domácích mazlíčků.

Výborný vztah s předškoláky nebo kočkami se musí zužitkovat. Pokud máte volné víkendy, lze si přivydělat i tím, že budete hlídat děti nebo domácí zvířata. Venčení pejsků do toho samozřejmě patří také a zbývá jen mít oči otevřené, protože něco podobného je potřeba v každé ulici. Pokud jste časově flexibilní, je to velká výhoda. A s trochou snahy budete mít na dárky za pár týdnů, navíc si budete přivydělávat něčím, co vás vlastně baví.

Pes, kočka, ale i fretka, repertoár můžete mít hodně široký. Pokud to se zvířaty umíte, byla by škoda, abyste se tím dobře nepobavili a zároveň si nevydělali pěkné peníze, že?

 

6. Prodejte všechny nepotřebné věci

Mobil, který je už měsíce a roky v šuplíku, přitom nabízí velmi slušné parametry a někdo by jej jistě využil jako první telefon pro své děti. To je jen jeden z tipů, protože nepotřebných věcí má každý doma desítky. Stačí je vyfotit a nabídnout na různých portálech, které jsou k tomuto účelu vystavěny. Kuchyňský robot, jenž jste od předminulých Vánoc ani nevyndali z krabice, je horkým kandidátem na takový prodej. Možná se zbavíte i části knihovny, kterou už vlastně znáte spíše nazpaměť. Proč nepředat radost z kvalitní poezie někam dál? A totéž se nemusí týkat jen knih, možná je to kávovar nebo servis nádobí, o nichž už víte, že je nejspíše nepoužijete a jen zabírají doma místo navíc.

 

7. Mystery shopping

Co se pod tímto cizím výrazem vlastně skrývá? Je to jednoduché, vlastně si zahrajete na tajné agenty a vaším cílem budou recenze zboží nebo služeb. Podíváte se do nově otevřené restaurace, navštívíte se svým vozem autoservis a zhodnotíte přístup majitelů. Mystery shopping je pro ty, kteří patří spíše mezi extroverty a rádi navazují nové kontakty.

Stačí krátká registrace na konkrétních portálech a první krok je za vámi. Teď už si jen vybrat misi, s níž se rádi ztotožníte a bude vás bavit. Výběr je velmi pestrý, stačí si tedy jen počkat. Zajdete do banky, obchodu nebo na jiné místo, koupíte zboží, necháte se ostříhat u holiče a napíšete k tomu elaborát. Podnětné věci, které mohou lidi zajímat? Předmětem vašeho snažení může být i cestovní kancelář, pojišťovna nebo kavárna. Hodnotit se bude i pobyt v hotelu nebo večeře s rezervovaným stolem. Odměnu znáte dopředu a rozhodnete se snadno. Mystery shopping se nemusí vykonávat jen osobně. Telefonický hovor či emailování sem patří též.

 

8. Píšete si svůj blog?

Máte téma, které lidi baví. Pokud jste originální tak, abyste zaujali širokou veřejnost, založit blog a plnit jej obsahem pro vás nebylo nic složitého. Teď můžete udělat ještě jeden krok, a to začít skrze něj vydělávat. Affiliate marketing funguje, není to jen výlučně západoevropská záležitost, dnes už zasahuje do celého světa. Pokud věnujete blogu svůj volný čas, byla by škoda nevyužít jeho skrytý potenciál, že? Může se týkat cestování, přírody, zajímavostí, historie, vlastně téměř čehokoliv, co vás napadne a oč je zájem. Klidně i vlastní prožitky, které budete sepisovat vtipnou formou. Humor, který nikoho neurazí a naopak pobaví celé davy, to je trefa do černého!

 

9. Prodávejte vlastní výrobky

A klidně může jít o spojitost s vánočním tématem. Jak konkrétně? Pokud upečete dort nebo kvalitní cukroví, zájemci se budou opravdu jen hrnout! Šikovných pekařů je totiž opravdu jako šafránu, stačí proto, abyste nabídli své služby veřejnosti. Reputaci už ve svém okolí máte, stačí ji jenom rozšířit ještě dál, tak, aby přicházely také objednávky.

Existují i ručně vyráběné věci s duší, které jsou krásnou dekorací moderních domovů. Repertoár je velmi pestrý a šikovné ruce, které umí plést, dělat šperky či háčkovat, si svou klientelu vždycky najdou. Určitě znáte web, kde můžete buď zdarma, nebo za mírný poplatek nabídnout své výrobky. Kvalitní fotka a popis, co chytne u srdce? Ano, to je základ! Hand made výrobky jednoduše frčí, teď už jen, abyste lidem ve svém okolí takzvaně „kápli do noty“.

 

10. Cestujte, foťte a fotky nabízejte

Pokud je fotografie váš celoživotní koníček, měli byste vědět, že existují weby jako Shutterstock, které přinášejí možnost velmi zajímavého přivýdělku. Fotografie pro e-shop jsou také dobrým nápadem, snad každý je potřebuje a originalita je v tomto sektoru velmi žádoucí. Kdo trumfne konkurenci kvalitní fotkou, ten má šanci uspět! Nemusíte mít nutně drahou zrcadlovku, protože kvalitní fotografii zvládne leckterý dnešní smartphone. A pak už jen stačí být ve vhodný čas na dobrém místě, odkud se dá dobře fotit.

Kvalitní fotka je otázkou okamžiku, přitom prodejní cena pak může být velmi zajímavá. Za jedno odpoledne v přírodě uděláte spoustu pěkných fotek, takže proč do toho nejít? Spojit koníček a práci, příjemné s užitečným? Jistě, není co dodat!

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply