Uklízení a domácí práce – seznam portálů, kde hledat práci

Nářadí na úklidové práce - čistící prostředky, košťata.

Jste důslední, máte dostatek volného času a chcete si přivydělat? Potom by bylo určitě zajímavé najít si dlouhodobou brigádu prostřednictvím internetu, stačí vám k tomu jedno jediné, a sice umění hledat. Péče o domácnost je sice všední rutinou, která nikoho moc netěší, ale když dostanete zaplaceno za podobnou činnost u někoho jiného, strávíte čas velmi smysluplně. Hledání nemusí být vůbec těžké, stačí jen vědět, kam se podívat.

 

V tomto článku si představíme seznam portálů/tržišť, na kterých naleznete zajímavé brigády v oblasti domácí práce/péče o domácnost.

 

Zajímavá možnost brigády

Je možné konstatovat, že úklid a různé domácí práce jsou běžnou součástí našeho života. Zároveň je to však zajímavá možnost, jak si přivydělat během studia, mateřské dovolené (pokud vám má kdo pohlídat dítě) nebo jen tak, pokud si chcete přilepšit při práci. Pokud vás tato možnost výdělku zaujala, tak vás jistě bude zajímat i to, jaká by byla vaše náplň práce. Jedná se o provádění klasických domácích prací jako úklid – čili vysávání, utírání prachu, mytí oken, vynášení smetí, vytírání podlah, čištění apod. Součástí vaší náplně práce může být také praní či žehlení. Vše závisí na tom, jak se domluvíte se zákazníkem. Někteří zákazníci potřebují výpomoc v domácnosti jednou či dvakrát týdně na pár hodin, jiní zase méně. Na začátku se určitě nezapomeňte dohodnout, ve které dny a v jakou dobu máte chodit svou práci vykonávat.

 

Druhy domácích prací - vysávání, mytí podlah a talířů, utírání prachu a čištění.

 

Seznam portálů, kde můžete hledat brigády

Domelie.cz

Na tomto webu jsou desítky různých nabídek, které se točí kolem domácích prací a úklidu. Doučování dětí, péče o seniory, ale také práce hodinového manžela. Stránky Domelie využilo už více než osmdesát tisíc pomocníků a téměř 27 tisícovek domácností, za 12 let působení v ČR a SR mají dobrou reputaci.

Vyberte si mezi bezplatným a prémiovým členstvím, udělejte jednoduchou registraci a vytvořte si profil, protože i vaše prezentace prodává. Pokud vás baví například vysávání nebo mytí oken, budete tu jako doma!

 

Supersoused.cz

Šikovná slečna, maminka na MD nebo starší paní hledající pravidelné zakázky, které nevadí práce s žehličkou, je opravdu horkým kandidátem. Čisté a vyžehlené šaty potřebuje mnoho lidí, nejen ti, kteří vykonávají kancelářské profese a nemají mnoho času nazbyt.

Přidejte se mezi šest tisíc ověřených brigádníků, které na tomto webu nabízí své služby. Úklid v domácnosti, ale i drobné opravy, šikovné ruce se vždycky hodí.

Vyberete si úkol, přijdete v domluvený čas a uděláte vše, co bude ve vašich silách. Supersoused.cz je portálem, který funguje systémem peer-to-peer Marketplace, tedy jinak řečeno, lidé jednají s lidmi, a nikoliv se zcela neosobními agenturami.

Výhodou je i možnost využití mobilní aplikace, která vám usnadní hledání příležitostí pro další brigády. A pak už stačí se jenom ozvat, dveře k přivýdělku jsou otevřené!

 

Hlidacky.cz

Tento portál se zaměřuje hlavně na seniory, což však nemusí být problém – naopak – budete uklízet právě u nich doma, sekce Úklid domácnosti je tu k dispozici.

Hlidacky.cz mají více než tři sta tisíc uživatelů, přes sedm tisíc hodnocení. Pokud se nebráníte práci se seniory nebo s dětmi a současně úklidu či jiným domácích prací, můžete nabídnout komplexní balíček služeb, a to se v dnešní době určitě cení!

 

Personalka.cz

Další přehledný server, kde jen zadáte několik málo údajů a hned naleznete zajímavé nabídky, na které se můžete obratem ozvat.

Personalka.cz nabízí desítky tisíc různých pracovních pozic a záleží jen na vás, kam a kdy se ozvete. Vše je přehledně tříděné na kraje a okresy, na Personálce hledá i řada známých firem. Když se budete dobře rozhlížet, najdete ale nepochybně i řadu majitelů rodinných domů, kteří hledají pomocníky nejen před vánočními svátky.

 

Easy-práce.cz

Web, který nabídne jednoduché vyhledávání, stačí zadat klíčová slova spojená s úklidem a místo, odkud jste. Poté najdete na easy-prace.cz příležitosti, stačí se jen ozvat. Přidejte životopis nebo zadejte inzerát, štěstí při sobě nemá jen ten, kdo se vůbec nesnaží hledat. Je tu připraveno více než šedesát tisíc nabídek, řada z nich se určitě bude týkat také domácích prací.

 

Indeed.com

Vytvořte životopis, napište poutavý inzerát nebo prohledejte možnosti, které se vám nabízejí! Indeed.com je portálem, jenž slouží k hledání zajímavých alternativ pro všechny, kdo mají volný čas a chtějí nabídnout vše, co umějí. Uklízení, mytí oken, čištění, vysávání, doma je přece pořád co dělat, nebo snad ne?

Indeed funguje celosvětově, jeho weby mají čtvrt miliardy unikátních návštěvníků každý měsíc a najdete zde přes 200 milionů životopisů. Pak už je mnohem snadnější vybírat!

 

Fajn-brigady.cz

Nabídky můžete hledat i na portálu Fajn-brigady.cz, kde se počítá nejen s prací na plný úvazek, ale také s příležitostí pro brigádníky.

Stačí najít město a napsat pár klíčových slov, které se týkají úklidu. Rovněž si můžete vytvořit osobní profil nebo využít propracovanou mobilní aplikaci.

Fajn-brigady.cz cílí na všechny, kdo se nebojí nových výzev. Připravená je i pestrá nabídka částečných úvazků, pokud tedy máte dostatek volného času.

Fajn brigády fungují od roku 2009, můžete si nechat zasílat zajímavé tipy přímo na e-mail a využít i řadu dalších možností.

 

Práce.bazos.cz

V českém prostředí už zavedená klasika, bazos.cz je jedním z nekorunovaných králů inzertních serverů. Pokud hledáte brigádu spojenou s úklidem, tady najdete řadu nabídek. Stačí jen zadat patřičná klíčová slova a uvést lokalitu, ve které chcete pracovat (případně i jak daleko můžete ještě dojíždět).

Přímo kategorie Úklid v rámci sekce Práce – Brigády k dohledání není, nicméně najdete zde například podkategorii nazvanou Práce v domácnosti, kterou stačí jen rozkliknout a podívat se blíže, co vám nabídnou zajímavého. Vytírání podlah, praní prádla, úklid koupelny, jednoduše řečeno klasické a každodenní činnosti v domácnosti.

 

Flek.cz

Další z portálů, na které se může zaměřit každý, kdo umí uklidit byt nebo se nebojí podobné práce například i v administrativních budovách.

Hledáte jednorázovou zakázku nebo pravidelný úklid na několik hodin denně, ideálně odpoledne? Na flek.cz se stačí zeptat, vždy přijde nějaká odpověď, o které můžete přemýšlet.

Nabídky, které by vás mohly zaujmout, si můžete nechat zasílat pravidelně na e-mail. A každý uživatel může měsíčně vložit dva inzeráty zdarma, což je takový milý bonus navíc.

 

Jaké portály vás ještě mohou zaujmout?

Podívejme se ještě na pár dalších webů, které by mohly oslovit každého, kdo hledá brigádu v oblasti domácích služeb.

  • Aaabrigady.cz – také zde najdete nabídky týkající se úklidu, stačí je vytřídit podle filtru.
  • hyperinzerce.cz – prohlédněte si inzeráty i na tomto mnoho let oblíbeném serveru.
  • Nejlepsibrigady.cz – portál s tradicí od roku 2016 nabídne i dobré rady do každého začátku.

 

A jak hledat, abychom našli?

Je dobré, pokud se při hledání nové brigády spojené s úklidem a domácími pracemi snažíte hledat opravdu cíleně. Nedívejte se jen na jednu nabídku, ale mějte jich v záloze více a nebojte se ozvat klidně na všechny z nich. Pečlivě si také prohlédněte, jestli má potenciální zaměstnavatel dobrá doporučení i z dřívějška, snažte se hledat co nejvíce informací.

Měli byste mít také svůj inzerát, životopis, skrze který vás může někdo oslovit sám. Snad budete po čase i překvapeni, kolik nabídek vlastně přišlo! Snažte se tedy i touto formou, protože nestačí jenom odpovídat na inzeráty. Dobře propracovaná sebeprezentace vyhrává, pochvalte se, co umíte a zmiňte i předchozí zkušenosti, protože praxe se počítá až na prvním místě.

 

Pár slov na závěr

Množství lidí, kteří jsou často na pracovních cestách či s velkými domy nebo starší lidi, kteří již nemohou uklízet sami, přijme vaši pomoc v domácnosti s otevřenou náručí. Věřte, že takových možností je více než dost, vždyť předchozí řádky vás o tom už jistě přesvědčily.

Nejdůležitější věc, kterou musíte udělat, je být iniciativní a vyhledat nabídky práce, které vám časově i náročností vyhovují. Pokud nemáte moc času nebo máte jako student volno jen o prázdninách, nezoufejte. Množství hotelů či penzionů vyhledává výpomoc právě v takovém čase, kdy je sezóna v plném proudu a je zapotřebí každá ruka navíc. Jediné, co k takové prácičce budete potřebovat, je určitá fyzická zdatnost, kázeň a chuť pracovat. Pokud vás toto vystihuje, můžete si takovými brigádami hezky přivydělat nebo i slušně vydělat, je to jen a jen na vás.

 

Pokud víte o nějakých portálech zaměřených na uklízení a domácí práce , klidně je napište dolů do diskuse, ostatní čtenáři vám budou vděční.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply