Termínované vklady v 2024. Která banka nabízí nejlepší zhodnocení?

Termínované vklady a spořící účty v ČR.

V poslední době nás provází dramatická míra inflace a nedá se očekávat, že se všechno brzy vrátí do starých kolejí. Pokud tedy máte peníze, které aktuálně nepotřebujete využít, měli byste přemýšlet nad různými formami investic, které mohou volné prostředky zhodnotit. Investice do akcií nebo nemovitostí jsou oblíbeným tématem, ale řada Čechů je mnohem konzervativnějších. Solidní zhodnocení a prakticky nulové riziko mají totiž i termínované vklady.

 

Pojďme se podívat na nejzajímavější nabídky, nad nimiž se můžete v blízké době zamyslet. Nebyla by škoda nechat peníze jen tak ladem?

 

TOP 9 termínovaných vkladů 

V tuzemských bankách se stále lze dostat k zajímavým nabídkám termínovaných vkladů. Krátce před vánočními svátky dvoutýdenní REPO sazba České národní banky klesla na 6,75 % a očekává se její další pokles. Ekonomičtí analytici se shodují, že bude spíše pozvolný, ale koncem roku 2024 by mohl atakovat pětiprocentní hranici. Spořicí účty proto začínají ustupovat ze scény a přichází doba, kdy je vhodné přemýšlet o dlouhodobých termínovaných vkladech. Ty jsou jednou ze zajímavých cest, jak ochránit své úspory před inflací. Ta naši společnost provází nakonec podstatně déle, než se čekalo.

Termínovaný vklad je velmi oblíbeným produktem, který je vhodný pro drobné střadatele, ale i pro ty, kdo chtějí zhodnotit svou volnou hotovost a nehodlají z různých důvodů vkročit do světa investování. Podmínky na trhu jsou různé a banky je budou v roce 2024 velmi dynamicky měnit. A to určitě nejen v reakci na rozdané karty od ČNB. Při rozhodování, kam vložit finance, ale nemůžete nikam spěchat. Pečlivě si prohlédněte nabídky, zjistěte si podrobnosti a teprve pak se vydejte po cestě, jíž považujete za správnou.

 

Představme si nejzajímavější varianty.

  • Fio banka,
  • Raiffeisenbank,
  • Banka CREDITAS,
  • mBank,
  • MONETA Money Bank,
  • ČSOB,
  • Česká spořitelna,
  • Komerční banka,
  • Air Bank.

 

Přehled termínovaných vkladů jednotlivých bank v roku 2024. Vklady jsou ze zákona pojištěné do částky odpovídající 100 000 EUR.

BankaMinimální a maximální vkladÚroková sazba (p. a.)Období úročení penězJe možné zrušení či předčasný výběr?
Fio banka3 000 Kč až neomezeně.1,9 až 4,1 %Jeden týden až 60 měsíců.

Nejvyšší úrok 4,10 % dostanete na 6 měsíců.
Ano, je však zatížen sankční úrokovou sazbou.
Raiffeisen bank10 000 Kč až neomezeně.2,0 až 5,0 %1 až 48 měsíců.

Nejlepší úrok 5,00% dostanete na 2 měsíce.
Ano, poplatek je 2 % z předčasně vybrané částky, minimálně
1.000,- Kč.
mBank1 000 Kč až neomezeně.0,01 až 0,1 %3,6 nebo 12 měsíců.

Nejlepší úrok 0,10% dostanete na 12 měsíců.
Ano, poplatek za předčasné zrušení je 50 % z vypočítaného úroku.
MONETA Money Bank40 000 Kč až neomezeně.0,01 až 5,4 %1 až 60 měsíců.

Nejvyšší úrok 5,40 % dostanete na 6 měsíců.
Ano, poplatek je 0,5 % až 6 % ze zůstatku termínovaného vkladu.
ČSOB 5 000 až 3 000 000 Kč0,05 až 5,5 %1 až 36 měsíců.

Nejlepší úrok 5,50% dostanete na 3 měsíce.
Ano, poplatek je 1 % z vybírané částky (minimálně 50 Kč).
Česká spořitelna 5 000 Kč až neomezeně.0,05 až 5,5 %1 až 48 měsíců.

Nejvyšší úrok 5,50 % dostanete na tři měsíce.
Ano, poplatek je 0 Kč.
Komerční banka 5 000 Kč až neomezeně.0,01 až 5,25 %Jeden týden až 60 měsíců.

Nejlepší úrok 5,25% dostanete na 3 měsíce.
Ano, poplatek je 250 Kč.
Banka CREDITAS 5 000 Kč až neomezeně.2,5 až 5,4 %1 až 60 měsíců.

Nejvyšší úrok 5,40 % dostanete na 6 měsíců.
Ano, poplatek je 2 % z vybírané částky (minimálně 1000 Kč).
Air Bank----

 

Fio banka

Termínovaný vklad u této banky, jenž je k dispozici od 3 000 Kč? Nabídka je hodně pestrá, lze si sjednat vklad s termínem od 1 týdne do 60 měsíců, tedy až na pět let. Nejzajímavější je období 6 měsíců, které přinese zhodnocení 4,10 % p. a. I celoroční uložení znamená čtyřprocentní výnos, s uložením vkladu na 48 měsíců se už ale dostáváme jen na dvě procenta ročně. Vše je zcela bez poplatků.

Předčasný výběr termínovaného vkladu je minimálně za 1 000 Kč, vypočítává se z platné úrokové sazby násobené počtem dní do splatnosti děleno 365.

 

Termínovaný vklad v Raiffeisenbank

Raiffeisenbank nabízí termínovaný vklad, kde je limit 30 milionů korun, maximální možné úročení je 5,0 % ročně. Minimální vklad je stanoven na 10 000 Kč, spoření se klientům nabízí rovněž v amerických dolarech či eurech a britských librách šterlinků. Úroková sazba trvá po celou dobu vkladu a spořit lze bez časových mantinelů.

Až pětinu vkladu lze kdykoliv vybrat a využít, to vše zcela bez poplatků. Při výběru vyšší částky je poplatek 2 % z předčasně vybrané částky, minimálně 1.000,- Kč.

 

Banka CREDITAS

Termínovaný vklad u CREDITAS nabídne zhodnocení až 5,4 % ročně s garantovanou sazbou po celou dobu vkladu. Zhodnocení 5,4 % platí u půlročního termínovaného vkladu, v případě ročního uložení je to 5,0 %. Minimální vklad je 5 000 Kč.

Pokud budete chtít termínovaný vklad předčasně vybrat, bude vám naúčtována přinejmenším tisícikoruna, ev. více (2 % z celkové vybírané částky).

 

Termínovaný vklad u mBank

mVklad je termínovaný účet od mBank, který si můžete založit už s tisícikorunovým vkladem. Platí vždy na předem stanovené období, k výběru jsou tři různé varianty, a to 3, 6 a také 12 měsíců. Je však nyní úročený sazbou 0,01 % p. a., což je skutečně jenom kosmetické zhodnocení. V případě mBank tak lze doporučit jedině klasický spořicí účet, jenž má dvě různé variace.

Poplatek za předčasné zrušení je 50 % z vypočítaného úroku.

 

MONETA Money Bank

Banka, která se dříve jmenovala GE Money Bank, má připravenu rovněž atraktivní nabídku pro zájemce o spořicí účty nebo termínované vklady. Pojďme si proto společně prohlédnout všechny podrobnosti, které se jí týkají.

Minimální vklad zde činí 40 tisíc korun, v případě dolarového nebo eurového účtu je to 1 500 USD nebo EUR, eurový termínovaný vklad je na 2,5 % p. a. Platí také, že horní výše je neomezená, úročení korunového termínovaného vkladu je 4,5 % na dvanáct měsíců a 5,1 až 5,4 % na tři nebo šest měsíců. V nabídce jsou i revolvingové termínované vklady (tedy jinak řečeno, je zapnuté automatické prodloužení na další období).

Pokud termínovaný vklad vyberete dříve, respektive jej předčasně zrušíte, poplatkem jsou 2 % p. a. z vybírané částky.

 

Zaměřme se ještě na ČSOB

Termínovaný vklad u ČSOB zaujme už na první pohled úrokovou sazbou ve výši až 5,5 % p. a. (ta platí pro termínovaný účet s lhůtou tří měsíců). Na dvanáct měsíců je úročení 4,0 % p. a., v případě šestiměsíčního vkladu získáte 5,0 % p. a.

Minimální vklad je 5 000 Kč, maximální 3 000 000 Kč.

Chcete si vybrat peníze? Samozřejmě, lze to udělat. Mimo uvedené lhůty je to ale 1 % z celkové vybírané částky, které musíte oželet (minimálně 50 Kč).

 

Česká spořitelna

Zajímavé výnosy nabízí terminovaný vklad od České spořitelny, kdy si uložíte peníze na určité období. Úroky se odvíjí podle této lhůty, měsíční úročení je 5,10 % p. a., na tři měsíce 5,50 p. a. a na šest měsíců nebo dvanáct měsíců jsou úrokové sazby na hodnotách 4,8 % a 4,0 % ročně.

Minimální vklad je 5 000 Kč. Zajímavé je, že v případě předčasného výběru peněz neplatíte žádné poplatky.

Všechny účty u ČS lze založit online v mobilní aplikací George.

 

Komerční banka 

Jak vypadá termínovaný vklad u KB? Minimálně pět tisíc korun jako vklad a garance úrokové sazby, taková je nabídka KB. Komerční banka má kromě spořicího účtu také termínovaný vklad, kam můžete uložit až tři miliony korun. Úroková sazba na dvanáctiměsíční úložku je 4,0 % p. a. a na tři měsíce je avizovaných 5,25 % p. a.

Minimální vklad je 5 000 Kč, v případě předčasného výběru zaplatíte poplatek 250 Kč.

 

Pár slov na závěr

Uvedená devítka samozřejmě není jediná, inspirovat se můžete i mezi jinými českými bankovními domy. Nabídka termínovaných vkladů je tedy velmi pestrá. A záleží jen na vás, pro kterou z nich se rozhodnete, nikdo vám nebude bránit ani v tom, abyste větší množství volných prostředků vložili na dva různé účty vedené u odlišných bankovních domů. Je jen na vás, jak s nimi přesně naložíte.

 

Některé banky zmiňované v této recenzi nabízejí novým klientům za zřízení účtu docela zajímavý bonus. Ve hře je několik tisíc korun. Více informací si můžete přečíst v článku Top příležitosti, kde získat peníze zdarma.

 

Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto tématem? Která banka má podle vás nejlepší služby? Napište do diskuse.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply