Recenze na Žlutý Meloun – jaké jsou výhody a nevýhody?

Žlutý meloun - P2P půjčky - investujte do nich.

Lidé si půjčují mezi sebou, přesně na tomto systému rostou P2P platformy doslova jako houby po dešti. Znáte také nějaká jména? Samozřejmě, nabízí se například Zonky, ale v českém prostředí je hlavním tématem Žlutý meloun. Založení se dočkal už v roce 2012, nabízí přívětivé online prostředí, které slibuje vyřízení žádosti o půjčku nebo investice bez nutnosti osobních schůzek. Žltý melón, jak se web jmenuje ve své domovině, nabídne tři jazykové mutace, a sice českou, anglickou a slovenskou.

 

Co dalšího o něm můžeme říci? V čem tkví atraktivita jeho nabídky pro soukromé investory?

 

V této recenzi se podíváme podrobněji na tuto P2P platformu. Řekneme si, co je Žlutý meloun, jaká je minimální částka, kterou můžete investovat, jaké je roční zhodnocení investice, jaké jsou poplatky a možná rizika investice a naopak, jaké výhody nabízí portál.

 

Proč investovat se žlutým melounem?

Úvodní stránka žlutý meloun.

Můžete si vybrat ze čtveřice různých možností. Je to dynamické, vyvážené, ale i konzervativní a zabezpečené portfolio. Aktuální výnos se dozvíte vždy na oficiálním webu, je ale jasné, že se může měnit. V lednu 2022 ale žádná z těchto variant nešla níže než na 8 % p. a. (tedy ročně), vyvážené portfolio dokonce atakovalo jedenáctiprocentní hranici. Automatické investiční portfolio můžete ale doplnit i vlastním přístupem, je jen na vás, kolik času vlastně do projektu vložíte. Jinak řečeno, můžete snadno zkusit A i B a zjistit, co bude více vyhovovat. Do ničeho nejste nuceni, nejste ani nikterak omezováni.

Investovat můžete už od sumy, která je velmi symbolická. Nejnižší vklad činí 500 Kč, což umožňuje vstoupit na trh prakticky každému zájemci. Později můžete vložit víc peněz, záleží na tom, jak se vám vlastně Žlutý meloun zalíbí a jak budete úspěšní ve svých investicích.

 

Na jaký účel si zájemci o úvěr chtějí půjčit? Jaký je jejich výsledný scoring, jaké mají možnosti? V případě, že vás to bude opravdu zajímat, lze se jich i na něco zeptat. Přichystáte základní nabídku – suma, úroková míra apod. – a pak už jen vložíte investiční nabídku tam, kam patří. Osloví někoho? Téměř jistě, ale někdy budete muset nějakou chvíli na svou příležitost počkat. Což jistě nevadí, když nastavíte automatickou správu portfolia, zájemce se vždy najde a vy už pak budete jen informováni o tom, že je ruka v rukávě.

 

Výhody platformy.

 

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

Kdo může investovat na Žlutém melounu?

Otevírá se příležitost nejen pro české a slovenské investory, ale i mnoho dalších – šance je tu pro všechny plnoleté občany zemí SEPA, tedy například Italy, Belgičany, Finy a Francouze, Rakušany a Španěly, ale i občany řady dalších evropských zemí. Nezapomeňte také na to, že když je minimální výše investice 500 Kč, je stanovený i maximální strop, kolik finančních prostředků můžete vložit do jedné půjčky – je to nanejvýš 6 500 Kč s výjimkou tzv. CashFree půjček, které jsou pečlivě zajištěné. Jaký bude výnos? To je vždy proměnlivé a závisí zde na několika různých faktorech.

 

Je ale pravdou, že v posledních dvou sezonách je průměrný čistý výnos prakticky na osmi procentech, což je v dnešním světě velmi zajímavé číslo.

 

Jaké výnosy lze získat?

 

Žlutý meloun posuzuje žadatele o úvěr a zařazuje je do rizikových tříd, to je ostatně na P2P trhu dobrým zvykem a jistě jste se s podobnou věcí setkali i u jiných poskytovatelů. Jistě, A, B, C, ale také D-, nebo AA, to jsou obvyklé třídy, s nimiž se při svých investičních plánech můžete setkat. Naznačují pravděpodobnost, že může dojít k jistým potížím se splátkovým kalendářem. A informují třeba i o tom, že máte před sebou zájemce s vynikající úvěrovou historií, u nějž jsou problémy vlastně velmi nepravděpodobné.

 

Jak je na tom vlastně sám investor, jehož nabídka zaujala?

Může si vybírat žadatele o půjčku sám podle vlastní intuice nebo o podobnou věc požádá automatickou platformu, která mu může ušetřit čas a zbytečné vrásky. Jak vysokou sumu jste ochotni konkrétnímu dlužníkovi půjčit? Nastavte částku a pak jen počkejte, jestli si vás vybere. U Žlutého melounu je totiž všechno nezávazné. Výhodou je také dosti propracovaná aplikace na Google Play, která vám umožní správu vlastního portfolia doslova odkudkoliv.

 

Minimum papírování pro každého investora

Schválíte tzv. Všeobecné smluvní podmínky a podepíšete Rámcovou smlouvu o spolupráci. Víc nic, administrativa je dokončena a můžete se věnovat hlavně svým investicím. Aktuálně je k dispozici aplikace pouze pro Android (stáhnete ji jednoduše z Google Play), verze pro vlastníky zařízení s operačním systémem iOS je zatím v přípravě. Skrze aplikaci lze snadno obsluhovat účet, podívat se, jaká je aktuální skladba portfolia, provést dotaci konta, prohlédnout si nejnovější investiční nabídky, a ještě mnoho dalšího.

A jak je to s poplatky? Zkušení investoři budou jistě potěšeni nad následujícími ciframi, neboť obecně platí, že odvést bude nutno 1 % z měsíčních splátek, které uhradí dlužníci. U CashFree půjček je tento podíl dokonce jen 0,33 %, protože parametry tohoto produktu jsou nastaveny jinak než u klasických úvěrů skrze Žlutý meloun.

Registrovat se můžete zde.

 

Jaké jsou poplatky?

 

Opožděné splátky a možnosti, které máte

Dlužník nesplácí včas? Ano, i s tím se dá něco dělat, nikdo neříká, že musíte vy nebo pracovníci ve službách Žlutého melounu sedět s rukama založenýma v klíně. Každý měsíc, kdy se klient zpozdí se splátkou, vymáhá Žlutý meloun 10 euro, respektive 300 Kč jakožto kompenzaci. Z této částky pak náleží investorům čtyři pětiny, zbytek je na poplatky, které si Žlutý meloun naúčtuje ve spojitosti s vymáháním pohledávky. Krátká, stručná a jednoznačná smlouva, to je na portálu s logem melounu také velmi důležité téma. Nemusíte se bát žádné složité administrativy. Důležitá je i ochrana osobních dat, na což jsou kladeny ty nejvyšší nároky. Už jen proto, že budete na portálu vystupovat pod přezdívkou (resp. nickname) znamená, že tato data budou v bezpečí.

 

Žlutý meloun provozuje akciová společnost iService se sídlem v Bratislavě na adrese Laurinská 3. Nejde o klasickou nebankovní společnost, jakých je na českém i slovenském trhu už celá řada. Tady jsou parametry nastaveny jinak, P2P systém je o důvěře lidí, ale také minimálních zásazích ze strany zprostředkovatele půjčky.

 

Půjčuje se tady až čtvrt milionu korun

Základní parametry pro zájemce o půjčku? Splátkový kalendář v rozmezí 1 a 60 měsíců, úvěr má mantinely nastavené mezi 2 a 250 tisíc korun. Nejnižší možný úrok je dnes 4,4 %, což je rozhodně zajímavé číslo. Díky nízkým nárokům na žadatele, z nichž základní jsou plnoletost a například trvalý pobyt v ČR, je půjčka u Žlutého melounu otevřena téměř všem, kdo o ni v budoucnu projeví zájem. Je ale jasné, že rating hodně ovlivní úrokovou sazbu, takže u koho je předpoklad, že bude všechno splácet v pořádku a včas, může získat zajímavější nabídku než někdo s mírně negativní úvěrovou historií. Tolik základní řeč čísel.

Máte-li zájem o půjčku na Zlutymeloun.cz, registrujte se přes tento odkaz a vyplňte žádost.

 

Proč si půjčit?

 

Pár slov na závěr

Trh kolektivních půjček neustále roste. Formát, kdy lidé půjčují lidem, se i díky Žlutému melounu stává stále populárnějším. Objem trhu jde do miliard dolarů, pokud se rozhlédneme po Evropě i zámořském prostoru.

Registrace do Žlutého melounu je bezplatná, sama o sobě se tedy nepojí s žádnými poplatky – ty totiž budete hradit, až když začnete pomalu zhodnocovat svou investici.

A jak je to s platbami? Proběhnou přes bankovní účet, přesně tak, jak by se dalo očekávat.

 

Skryté poplatky tu nečekejte, stejně jako jakékoliv dodatečné náklady. Peníze získané ze splátek pak lze samozřejmě i reinvestovat.

 

Pokud vás společnost Žlutý Meloun zaujala a chcete více informací o investiční nabídce, pak můžete pokračovat na této stránce.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Zkuste se podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma.

Máte nějaké zkušenosti s portálem Žlutý meloun? Pokud ano, co říkáte na tento způsob kolektivního investování do půjček na internetu? Budu rád, když se zapojíte do diskuse. Každého názoru si vážím, může to být inspirace nebo motivace pro ostatní čtenáře.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply