Vydělávat lajkováním příspěvků? Brigádo takovou možnost nabízí

Brigado.cz je online portál, který nabízí možnost vydělávat prováděním jednoduchých úkolů.

Chtěli byste si přivydělávat na internetu jednoduchými úkoly, jako je na příklad sledování různých reklamních videí, psaní komentářů a recenzí na produkty, hodnocení webových stránek či lajkování facebookových příspěvků? Pokud jste odpověděli ano, možná vás bude zajímat online portál Brigado.cz, který takovou příležitost nabízí. Splnění výše zmíněných úkolů vám nezabere více než 1 minutku, přičemž podle informací uvedených na stránce Brigádo se můžete těšit údajně na odměnu až do 50 Kč za jeden úkol.

 

Přiznám se, že na internetu jsem toho, co se týče vydělávání, zažil hodně, ale s podobným systémem jsem se ještě nesetkal. I to je důvod, proč mě to zaujalo a proč jsem se rozhodl napsat tuto recenzi.

 

Co je to Brigado.cz?

Brigádo je nový projekt, za kterým stojí společnost Webařství s.r.o. Je to online portál, který na jedné straně sdružuje inzerující firmy, které by chtěly zviditelnit své produkty a služby a zlepšit jejich prodej, na druhé straně stojí brigádníci, kteří mají zájem vylepšit si svou finanční situaci a vydělat tak nějaké peníze navíc.

 

Jak to funguje

Princip tohoto systému je velmi jednoduchý. Řeknu příklad, majitel eshopu potřebuje více lajků na svou facebookovou stránku. Osloví tak portál Brigádo.cz a zakoupí si jejich služby. V tom přicházejí na řadu brigádníci, kteří FB stránku inzerenta olajkují. Za úspěšně provedenou práci se portál Brigado.cz se svými „zaměstnanci“ podělí o zisk.

Brigado proklamuje na své stránce, že za takovou práci si můžete vydělat až do 50 Kč.

 

Plněním těchto úkolů tak pomáháte různým firmám zviditelnit se a zlepšit jejich prezentaci na internetu.

 

Pro koho je stránka Brigado vhodná?

Do systému se může zapojit každá osoba, která dosáhla věku 15 let, má stabilní připojení na internet a chuť plnit úkoly aktivně.

Další podmínkou je mít účet na nějaké sociální síti. Například, pokud si chcete na Brigado.cz vydělávat lajkováním FB skupin a různých příspěvků, musíte mít funkční facebookový účet alespoň s 50 reálnými přáteli, v případě Instagramu alespoň 20 odběratelů, na Twitteru alespoň 10 followerů.

 

Kolik se dá vydělat?

Po registraci si vybíráte typy úloh, které chcete provádět. Je jich několik. Čím více si jich zvolíte, tím více úloh budete dostávat, a tím i více vyděláte.

Kolik bodů dostanete za provedení daného úkolu najdete v administraci svého účtu. Kromě toho tam najdete i video návod, jak daný úkol splnit, a jak ho následně poslat k ověření.

 

O jaké typy úloh se vlastně jedná?

 • návštěva webových stránek,
 • sledování Youtube videí,
 • sdílení příspěvků na sociálních sítích,
 • psaní recenzí na produkty,
 • lajknutí FB stránky,
 • lajkování příspěvků na sociálních sítích,
 • komentování webových stránek,
 • další úkoly.

 

U všech typů úloh musíte ale splňovat určité podmínky. Ty můžete najít na obrázku níže.

Podmínky pro kategorie, které musíte splňovat.

 

Já osobně splňuji podmínky pouze u Facebooku, Twitter, Instagram a Youtube kanál nevlastním. Tím pádem mohu vykonávat pouze úkoly spojené s lajkováním, sdílením a komentováním na Facebooku.

 

Co s vydělanými penězi?

Za plnění úkolů dostáváte body. Ty můžete následně využít pěti způsoby:

 • vystavíte firmě Brigádo fakturu a oni vám pošlou peníze na bankovní účet. Dodám ještě, že 1 bod = 1 Kč,
 • vyměníte za dárkové kupóny,
 • darujete na charitu,
 • vyměníte za služby Brigado.cz = stanete se inzerentem,
 • body můžete použít i na nákup losů, které pak využijete v různých soutěžích.

 

Přístupný je i partnerský program

Pokud si chcete vydělat ještě víc, můžete portál Brigado.cz doporučovat dalším lidem. Za každého člověka, kterého přivedete do systému, budete dostávat 10 % z jeho výdělku.

 

Jak je to s vyplácením peněz?

Peníze vám vyplatí do 30 pracovních dnů na bankovní účet, a to po dosažení částky 200 Kč. Svou odměnu si můžete vyplatit i v Bitcoinech.

 

Můj názor na tento projekt

Zaregistroval jsem se teprve před pár dny, takže mi asi stránku Brigado.cz nepřísluší hodnotit, alespoň prozatím. Za takovou krátkou dobu se výplatního minima 200 Kč nedá dosáhnout, natož pokud jsem stále ve fázi zkušební doby. Zda se tedy jedná o seriózní společnost, která vyplácí, neumím posoudit.

Navzdory výše uvedenému, považuji za nutné, předtím, než se zaregistrujete i vy, vás alespoň obeznámit s pár negativy, které jsem na stránce našel. Sami zvažte, zda jsou to vážné věci, nebo jen nepodstatné drobnosti.

 

1. Zkušební doba

Každý zaregistrovaný účastník musí projít takzvanou zkušební lhůtou. Ta trvá 5 až 30 dní, v závislosti na jednotlivé kategorii. Co to znamená? Znamená to prostě to, že 5 až 30 dní budete vykonávat svou „práci“ zdarma.

Portál Brigádo uvádí na své stránce několik důvodů, proč to tak je. Jedním z nich je, že jim tento postup slouží jako záruka, že máte skutečný zájem o práci, a že dokážete aktivně, důsledně a dlouhodobě plnit jejich úkoly. Odkazují se i na kvalitu, prý během zkušební doby „odpadnou“ nekvalitní brigádníci a údajně takto dokáží odhalit i podvodníky. Přiznám se, že jsem jim tyto důvody moc „nesežral“.

 

2. Přehnaná odměna za plnění úkolů

Brigádo.cz uvádí na své oficiální stránce, že za jednu úlohu si můžete vydělat až do 50 Kč. Ve skutečnosti je tato částka ale nereálná. Pochybuji, že by nějaká inzerující firma platila za návštěvu své webové stránky, shlédnutí videa, lajknutí FB skupiny či sdílení příspěvku až 50 Kč. Reálně se odměna bude pohybovat v intervalu pár haléřů až korunách.

 

3. Poměrně vysoké výplatní minimum

Nejenže musíte pracovat prvních 5 až 30 dní zdarma, další dny, týdny možná i měsíce budete muset sbírat 200 Kč. Následně po překročení zmiňované sumy – výplatního minima budete moci požádat o výplatu.

 

Pár slov na závěr

Pokud vás výše uvedené negativa neodradily a máte zájem zaregistrovat se, můžete tak učinit. Registrace je zdarma, nikdo od vás nebude chtít ani korunu.

 

Celý projekt stojí a padá na zájmu inzerujících společností. Pokud ty budou mít zájem o takovou formu reklamy, tak to klidně může fungovat. To se však dozvíme časem.

Za mě má ale autor projektu pochvalu. Po všech těch klikačkách a dalších projektech, které se nedaly označit jinak než podvod, je portál Brigado.cz příjemným překvapením. Je vidět, že si na tom autoři dali záležet, a to nejen po obsahové, ale i grafické stránce.

 

Když dosáhnu výplatního minima 200 Kč, budu vás informovat o tom, jak jsem dopadl.

 

Doporučuji si přečíst také diskusní fórum, možná tam najdete další zajímavé informace k tématu.

Pokud už máte s Brigado.cz nějaké vlastní zkušenosti, podělte se o ně a napište do diskuse. Každého názoru si cením, může to být inspirace nebo motivace pro ostatní čtenáře.

 

Mohlo by vás zajímat:

Doporučuji prohlédnout si také článek průzkumy za peníze. Tento způsob internetového výdělku je vhodný nejen pro studenty, ale i pro důchodce, maminky na MD či normálně pracující.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

2 Responses to “Vydělávat lajkováním příspěvků? Brigádo takovou možnost nabízí”

 1. Honza Nový napsal:

  Zdravím,

  Chtěli bychom doplnit za tým brigádo.

  Zkušební doba už neplatí. Jen jsme to nezměnili na webových stránkách. Je jen 1 zkušební úkol a po schválení můžete plnit placené úkoly.

  Co se týče odměny za plnění úkolů, máme mnohem složitější úkoly než jen lajky a v budoucnu plánujeme mít ještě složitější úkoly, které budou i za desítky i třeba stovky. Vše je jen na poptávce od firem, s kterými jednáme. A také se to odvíjí od schopnosti a počtu aktivních uživatelů.

  Výplatní minimum máme v plánu co nejdříve snížit, jelikož jsme projekt otevřeli před pár měsíci, tak jsme dvě stovky brali jako vhodnou hranici pro všechny, když platby zpracováváme ručně, v budoucnu bychom chtěli vyplácet od libovolné částky.

  Chtěli bychom vytvořit opravdu fungující projekt, který bude zajímavým přivýdělkem pro kohokoliv.

  Děkujeme vám za článek a přejeme hezký den.

  • Ja odkedy to robím, za 8 mesiacov som získal 200 bodov (cca cena za dve lacné obedy), a zablokovali mi účet, a už týždeň so mnou nekomunikujú.Vypadá to na to, že mojich 200 bodov pridelia nejakým vyvoleným darmožráčom, ktorí tvoria tú špinavú bandu. A bohvie koľkých je takých, ako ja, je to toľkokrát 200 bodov. Nech si ti odložia na svoj pohreb.

Leave a Reply