Recenze na Video-p11.buzz – seriózní výdělek nebo podvod?

Video-p11.buzz je podvod.

Internetem se šíří nový podvod, který láká na snadný a bezpracný výdělek. Řeč je o webové stránce https://video-p11.buzz/ (pravděpodobně existují i další webstránky). Pár lidí mi to nabízelo. Doposud jsem tomu nevěnoval žádnou pozornost. Jelikož se ale množí spamy v mé e-mailové schránce, rozhodl jsem se udělat krátkou recenzi a podívat se na tento projekt trochu blíže. V tomto článku vám vysvětlím, proč nejenže nic nevyděláte, ale navíc riskujete, že vám vyluxují účet.

 

O čem má být tento web?

Majitel portálu nabízí možnost vydělávat peníze pouze sledováním propagačních videí. Za jednu minutu sledování máte údajně možnost získat až 0,55 eur. Za hodinu „práce“ to má být cca 30 eur a za měsíc až 2 700 eur.

 

Úvodní stránka projektu.

 

Firma dokonce nabízí cca 10 eur za registraci a další peníze za doporučení dalším lidem. Výplata má probíhat na bankovní účet, PayPal, Bitcoin, a to jakmile nasbíráte částku 200 eur. Toho byste měli dosáhnout za necelých 7 hodin sledování videí (slibují 30 eur za hodinu).

Pojďme si uvést pár důvodů, pro které byste se raději neměli registrovat do tohoto projektu.

 

Žádné informace o stránce ani firmě

Na stránce nenajdete absolutně žádné kontaktní údaje, ochranu osobních údajů a dokonce ani název firmy. Pokud zadáte stránku do Whois domain, zjistíte akorát to, že web byl založen 23. 05. 2023 (na webu mají uvedený rok 2007), opět žádné informace o firmě.

První výstražný signál obdržíte již při snaze otevřít si jejich webovou stránku. Obdržíte upozornění od antivirové společnosti ESET (nevím, zda na to upozorňují i jiné antivirové společnosti), že na dané stránce se nachází potenciálně škodlivý obsah.

 

Komentáře a platby na stránce jsou falešné

Pokud se na jejich stránku přece jen dostanete, určitě neunikne vaší pozornosti kromě „propagačních videí“ i vyskakovací okénko, že byl právě někdo vyplacen. Dal jsem si tu námahu a chvilku jsem ta vyskakovací okna sledoval. Zvláštní je, že vyskakují vždy přesně každých 33 až 34 vteřin. Jako kdyby to byl nějaký automat s fiktivními jmény a platbami (samozřejmě, že je). Ještě divnější je, že během půl hodiny byl vyplacen uživatel (samozřejmě, bot) Layi King několikrát. Poprvé obdržel kolem 1 500 eur, za 15 minut dalších 1 900 eur a o 15 minut později 2 200 eur. Zdá se, že ten „člověk“ vydělal za hodinu více peněz než ředitel nějaké velké firmy za měsíc práce.

 

Uživatelské recenze.

 

Nejpodivnější jsou ale uživatelské recenze. Ty jsou výlučně pozitivní, žádná negativní odezva. Recenzi tam můžete přidat i vy, ale nezobrazí se. A to jsem přidal negativní i pozitivní komentář. Pravděpodobně také nějaký bot systém pro generování fiktivních komentářů. Asi nejvíc mě na těch uživatelských recenzích zaujalo, že jsou téměř všechny v českém jazyce. Na to, že jsou tam registrovaní údajně lidé z celého světa, soudě podle posledních plateb, viz obrázek níže, je zvláštní, že tam nejsou komentáře i z jiné země (OK, je tam jeden v angličtině).

Poslední platby.

 

Výdělek 2 700 eur měsíčně pouze za sledování videí? Nesmysl.

V reklamě pracuji už něco přes 5 let. Vím, jaké ceny se zde pohybují a i to, že žádná normální inzertní společnost nedá 0,55 eur za zobrazení takové reklamy. Proč? Neboť jde o podivnou webovou stránku s otřesným designem (i školák by vytvořil lepší stránku) bez firemních kontaktů a informací.

Jako inzerující firma bych měl jistě podezření, že na stránce jsou boti, a ne reální lidé, kteří by si prohlédli mé propagační video.

Mimochodem, pokud si pozorně prohlédnete jejich propagační videa, zjistíte, že jsou to náhodná videa z YouTube, za která portálu https://video-p11.buzz/ určitě nikdo neplatí. Odkud pak berou peníze na vaše vyplacení? Odnikud, protože vás ani nevyplatí. Tedy, abych byl přesný, portál video-p11.buzz peníze vydělává, ale ne od inzerujících firem. Vydělává je od lidí, kteří se zaregistrují, aby si něco vydělali.

 

O co tedy vlastně jde?

To přesně vystihuje níže uvedený komentář od „uživatelky“ HelenaGilmore2000, který můžete nalézt na jejich webstránce. Ta píše:

 

HelenaGilmore2000: Jednoduše nemám slova, jsem v šoku !!! Vydělala jsem 800 dolarů, ale neměla dost doporučení, rozhodla se je koupit na burze. Koupila jsem kód za 12 dolarů, doporučení dorazila okamžitě a po 5 minutách mi přišla zpráva o doplnění mé karty o 800 dolarů. Páni! Chci křičet štěstím, do poslední chvíle jsem nevěřila, že dostanu platbu !!! V případě dotazů pište, ráda odpovím všem!

 

Čili zaregistrujete se, shlédnete pár náhodných videí z YouTube, za které vám portál připíše fiktivní eura (jsou to jen čísla bez hodnoty). Jakmile dosáhnete výplatního minima 200 eur (nebo dolarů), zjistíte, že si peníze nemůžete vybrat, neboť musíte doporučit tento scam dalším 40 lidem. A čirou náhodou si těchto 40 lidí můžete nakoupit od portálu na nějaké fiktivní burze za 12 dolarů. To znamená, že kreditní kartou jim musíte zaplatit 12 dolarů, abyste měli nárok vybrat si od nich 200 dolarů :D. A to není to nejhorší. Ti, kdo jim těch 12 dolarů pošlou, riskují, že jim vyluxují bankovní účet, případně kreditní kartu (předpokládám, že se tam zadávají údaje z karty).

 

Za mě, velmi amatérský podvod a udivuje mě, že mi mnoho lidí posílá na můj e-mail pozvánku k registraci. Neblázněte…

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply