Recenze na GfK MyScan Panel domácností – o co se jedná?

Logo mezinárodní výzkumné společnosti GfK.

Česká republika má více než čtyři miliony domácností a jejich nákupní zvyklosti jsou velmi různorodé. Jak se v nich mají prodejci zboží a služeb vlastně orientovat? Nápovědou jim může být třeba GfK MyScan Panel domácností, firma, která monitoruje nákupní chování českých domácností. Tato firma nejenže pomáhá prodejcům zlepšovat jejich služby a produkty, ale nabízí běžným domácnostem možnost přivydělat si něco navíc ve formě hodnotných dárků a katalogových odměn. Co všechno vlastně GfK Panel nabízí a na jaké odměny máte nárok?

 

Mezinárodní výzkum monitorující nákupní chování

GfK MyScan Panel domácností je renomovaná mezinárodní společnost, která funguje na trhu v oblasti průzkumů již přes 25 let. GfK Panel tedy není žádným nováčkem nebo neznámou firmou, právě naopak.

Tato firma působí ve více zemích EU, včetně Česka. Webová stránka je tedy přeložena i do českého jazyka.

GfK MyScan Panel je mezinárodní výzkum monitorující nákupní chování českých domácností. Prostřednictvím těchto výzkumů GfK ve výrazné míře napomáhá prodejcům potravin a jiného zboží zlepšovat jejich služby a produkty.

 

Úvodní stránka firmy GfK Myscan panel domácností.

 

Určíte místo nákupu a zaznamenáte položky

Nakupovali jste v supermarketu? Uveďte to, stejně jako kdyby šlo o maloobchod. Potraviny, nápoje, drogerie, masna nebo krmení pro zvířata a čisticí prostředky, to vše můžete zaznamenat do příslušných kolonek. Pečlivé vyplnění dat je velmi důležité, na žádnou z položek byste neměli zapomenout (v opačném případě je nutné kliknout na „zapsat nákup“ a vše doplnit).

 

Jak skenovat zakoupené položky? Třeba nasnímat čárový kód.

Zaznamenávat můžete i léky z lékárny/drogerie, ať už jde o léky na předpis nebo volně prodejné vitamínové preparáty či léčiva proti bolesti. Důležité je nasnímat čárové kódy, stejně jako u potravin a dalšího zboží denní potřeby. Uzeniny, pečivo, ovoce, zaznamenává se naprosto vše, stejně jako nápoje nebo kosmetika.

GfK MyScan Panel tak má k dispozici zajímavá data napříč celou Evropou, ze kterých lze vyvozovat nákupní zvyklosti a pomoci tak prodejcům potravin nebo jiného zboží zlepšovat jejich služby. Máte tak jedinečnou příležitost v něčem ovlivnit nynější trh, změnit jej k lepšímu, respektive přímo obrazu svému – a dostat za to zajímavé odměny (těch je k dispozici přinejmenším deset a nabídka se neustále obměňuje, takže si určitě vyberete)…

 

Co za to GfK MyScan nabízí, na jaké odměny máte nárok?

Aktivita za skenování vašich nákupů je odměněna body a z bodového konta si můžete nechat vyplatit zajímavé odměny. Na rozdíl od jiných subjektů na trhu nedostanete hotové peníze na bankovní účet, GfK MyScan Panel domácností je jedním z těch portálů, kde získáte za svou příkladnou aktivitu různé dárky a věcné odměny, například elektroniku, bílé zboží nebo i vybavení pro domácnost a zahradu. Tyto věci ale pak můžete prodat na nějakém inzertním portálu, čímž získáte peníze. Alespoň takto to dělám já.

 

Na hodnotnější ceny samozřejmě dosáhnete až po delší době, takže zatímco příjemná osuška nebo rychlovarná konvice budou k mání zanedlouho – na kuchyňského robota nebo sadu hrnců do kuchyně si budete muset trochu počkat a mezitím poctivě spořit body.

 

Katalog se pravidelně obměňuje a můžete v něm nalézt i sezónní zboží, takže si jistě přijdete na své. Praktické věci, se kterými uděláte radost sobě i svým blízkým. Tak proč ne, že?

 

Nasbírané body si můžete později zaměnit za zajímavé dárky a věcné ceny.

 

Za co všechno lze získávat body?

GfK MyScan Panel nabízí několik možností, jak získat body a jak se tak dostat k vaší vysněné odměně co nejdříve. Zde je pár příkladů.

 • Za úspěšně provedenou registraci (registrovat se můžete zde) a stáhnutí aplikace MyScan na skenování nákupů dostanete následující den 100 bodů na konto.
 • Provedené zápisy, a to nákupy potravin (popř. léků). Cílem zápisu je jediné – naskenovat nákup mobilem připojeným k internetu (další možností je využití čtečky). Můžete získat 12 bodů jednou týdně.
 • Kompenzace za spotřebovaná data, resp. el. energii, skener apod. Třicet bodů třikrát ročně.
 • Pravidelná spolupráce je odměněna, a to padesáti body, které jsou k mání třikrát ročně.
 • Vyplňování dotazníků. Zde samozřejmě záleží na konkrétním typu a náročnosti dotazníku.
 • GfK Panel nabízí i možnost zúčastnit se soutěží a vyhrát tak různé ceny.

 

Navíc, pokud doporučíte jinou domácnost a ta začne na panelu MyScan pracovat také, získáte jednorázově 200 bodů.

 

Body není možné převést na jinou domácnost. Spolupráce je dobrovolná, můžete ji tedy kdykoliv ukončit.

 

Jak to funguje? Skenuj nákupy, rozhoduj o trhu, získávej odměny.

 

Dovolená nebo týden, kdy nenakupujete? Nevadí, stačí to ohlásit a o své body za konkrétní týden (až 12 bodů) určitě nepřijdete. Body zůstávají na kontě a střádají se i v průběhu měsíců nebo také let, takže nemusíte nikam spěchat, pokud například šetříte na hodnotnější dárek.

 

Pár slov na závěr

Výzkum probíhá už celé čtvrtstoletí, takže MyScan Panel domácností rozhodně není žádným nováčkem. Spíše naopak, máte zde jistotu, že nejednáte s pochybnou firmou – jde o zavedenou společnost s tradicí, která je ve svém jednání naprosto transparentní.

Registrace je snadná a vyřídíte ji už za pár minut. Pak si stačí donést účtenku, naskenovat zboží do mobilu a odeslat příslušná data. Nic složitého, zvládnete to i tehdy, pokud nejste s internetem právě přátelé a spíše se řadíte mezi začátečníky v online prostoru.

Tisíce českých domácností už s GfK Panel spolupracují, připojíte se? Registrovat se může kdokoliv, kdo dovršil hranici 18 let.

 

 

Pokud však očekáváte hotové peníze na účet, systém GfK MyScan bohužel asi není úplně pro vás. Naštěstí platí, že nabídek na trhu najdete více než dost. Například v tomto článku najdete dalších 20 společností, které se věnují online průzkumu trhu a které na rozdíl od GfK nabízejí možnost zaměnit si nasbírané body i za hotové peníze na účet.

 

Máte se společností GfK MyScan Panel nějaké osobní zkušenosti? Pokud ano, podělte se o ně a napište do diskuse. Každý názor si cením, může to být inspirace či motivace pro ostatní čtenáře.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

3 Responses to “Recenze na GfK MyScan Panel domácností – o co se jedná?”

 1. Lucie napsal:

  Já jsem už zde necelý rok. Jako odměna za nafocení výrobků, které byly nově v prodeji mi přišlo prkénko s nožem 🙂 Na konci roku kalendář na rok 2022. Nyní probíhá soutěž o 3 mobilní telefony. Zatím šetřím body.

 2. Miroslav napsal:

  Naprosto férová a bezproblémová spolupráce. Už jsem za naspořené body získal nějaké zboží a dnes mi byl doručen mobilní telefon z losování spolupracovníků, v hodnotě 7500,-Kč. Kdo je trpělivý a vydrží střádat body, tomu jen doporučuji.

  • Pavel napsal:

   Bejvávalo. Jsem u nich od počátku. Koncem října jsem si chtěl směnit body za odměnu z jejich katalogu. Dnes je polovina prosince, údajně nestíhá jejich e-shop. TAKŽE NEDOPORUČUJU!!

Leave a Reply