Recenze na fumbi.cz – výhody a nevýhody investice

Investujte do kryptomen s portálem Fumbi.cz.

Start-up s dobrou pověstí, takových rozhodně není nikdy dost. Pokud jste již někdy uvažovali o investicích do kryptoměn a obávali se toho, že na vlastní pěst byste to zřejmě nezvládli, nabízí se pomocná ruka právě od Fumbi. Tato novinka v sobě skrývá pestrý svět, ve kterém se nováčci neorientují právě snadno. S dobrým průvodcem by mohly jít první krůčky lépe, záleží ale samozřejmě i na osobním rozhodnutí každého jednotlivce.

 

Investice do kryptoměn 

Jde o novinku, protože šperky, akcie, dostihoví koně a starožitnosti nebo cenné kovy mají tradici mnohem delší. Proč ale nejít ruku v ruce s dobou, když se nabízí dosud netušené možnosti? Klasik radí jasně, portfolio je třeba rozložit, peníze investovat do různých věcí a raději nesázet všechno jen na jednu jedinou kartu. To by bylo rozhodně bláhové.

Bitcoin znají všichni, ale kryptoměn je dnes mnohem více. Je to podobné, jako kdybyste řekli fotbal a Barcelona nebo Chelsea. Klubů a lig však existuje více, díváme se však často jen na ty, o nichž se mluví nejčastěji. Ještě se v tom pestrém světě nevyznáte? Nemáte dostatek času na to, abyste pronikli naplno do kryptoměnové problematiky, a přitom byste rádi investovali? Nevadí! Pomalu se rozhlížejte a svěřte se do rukou profesionálů.

 

Fumbi homepage.

 

Nikde není psáno, že musíte vložit velké částky. Investice do kryptoměn je možná i v řádu tisíců korun, existují velcí hráči, ale také drobní investoři, tak jako ostatně všude jinde. Můžete zhodnotit třeba jen menší část svých úspor. Boj proti inflaci je různý, investice také. Někdo vkládá peníze do nemovitostí, jiný zase do zlata a platí, že moderní scénář obsahuje i kryptoměny. Tedy jinak řečeno, měny, které jsou digitální a decentralizované. Nemohou je tedy v zásadě ovlivňovat například národní banky a jejich úrokové sazby. Zjednodušeně řečeno, jsou svobodné do té míry, jak sami určí její majitelé.

 

Investujte s Fumbi.cz

Pojďme si představit Fumbi.cz, web, který zprostředkovává investice do kryptoměn a je k dispozici nejen v české, nýbrž i ve slovenské verzi. Vlastně se dá říci, že právě na Slovensku společnost začala, Fumbi Network má totiž svou základnu v Bratislavě – na Novém Městě na adrese Mlynské nivy 5.

 

Jak to funguje?

 

Nejdříve se podívejme na Google hodnocení. Tam je napsáno více než padesát recenzí, často obsáhlejších a více k věci než jen pouhé číselné hodnocení. 3,8 z 5 možných? Na jednu stranu to zní dobře, ale nespokojených ohlasů zde není právě málo. Je otázkou, zda snad neměli tito nespokojení klienti na začátku moc velká očekávání. Zadívejte se na ně podrobněji, přemýšlejte o nich a přečtěte si samozřejmě i ty kladné. Rozhodnutí je jen na vás…

Jak říká i jeden z hlavních mužů Fumbi, Juraj Forgács, klienti by neměli investovat jen do jednoho obchodu. Pokud se zajímají alespoň okrajově o kryptoměny, možná se jim hodí pomoc do začátku, protože tato problematika je pro nováčky doslova plná otazníků. Jde hlavně o bezpečnost, protože zkusit obchodovat na vlastní pěst se může bohužel dosti vymstít. Navíc, kromě Bitcoinu je na světě už několik tisíc dalších kryptoměn. Jaké produkty vlastně Fumbi nabízí?

 

Čtveřice různých produktů k dispozici

Jaké produkty nabízí společnost?

Na Fumbi se bude líbit nejen začátečníkům, ale i pokročilým. Fumbi Index Portfolio je jednoduchá cesta, se kterou může odstartovat mezi kryptoměnami vlastně kdokoliv. Jste konzervativní ve svých investicích? Jistě, pak je Index Portfolio dobrá volba, najdete na něm vybrané kryptoměny, které jsou bezpečně uschované (Ledger Vault, což je bezpečný mechanismus).

Chcete si co nejvíce vybírat dle svého uvážení? Jistě, Fumbi Vlastní Volba je produktem pro všechny, kteří se už v tomto odvětví orientují na pokročilejší úrovni. Zvolíte si kryptoměnu a pak už jen spoléháte na trh a vlastní štěstí. Samozřejmě je jasné, že ne vždycky bude jasno a slunce, ale o tom už investice jsou, není proč se vzdávat.

 

Nabízí se ještě dvě další varianty:

Fumbi Bitcoin a zlato, to je volba určená pro milovníky blyštivého kovu. V současnosti je však nabízena jen na Slovensku a prochází beta testováním, nejde tedy, alespoň zatím, o plnohodnotný produkt. Bitcoin a zlato si spolu rozumějí, přestože jsou každý jiný – zlato je totiž konzervativní investice, Bitcoin je rychle rostoucí záležitost. Jako oheň a voda, přitom živly potřebujeme v životě oba, že?

Fumbi Byznys, to je produkt, v němž se může zhodnotit firemní majetek. Kromě účtu pro jednotlivce, respektive fyzické osoby, pak existuje i tzv. Fumbi byznys účet. Jednoduše si vaše firma vybere z nabídky kryptoměn a pak už necháte vše na Fumbi. Další alternativou je i Fumbi úschova, kde jde hlavně o bezpečnost vašich kryptoměn – nedostanou se pod kontrolu hackerů, které mohou majitele připravit o vše. Zabezpečení klíčů, přidělení osobního poradce, kvalitní pojištění a dedikovaná adresa, která tu bude jen pro vás. Pokud víte o světě kryptoměn trochu více, dobře víte, že tohle je dobrá sestava bezpečnostních prvků, odolná bariéra proti nenechavcům.

Registrovat se můžete zde.

 

Podle čeho vybírat obchodníka?

Měli byste mít jistotu, že víte, co děláte, ať už se rozhodnete pro Fumbi nebo jinou společnost. Důležitá je nezávislá kontrola auditora, jenž potvrdí, že je vše v pořádku a připraveno.

 

Rovněž jako v mnoha dalších investicích, ani tady není výnos zaručený a stoprocentně jistý – nejde o spořicí účet či termínovaný vklad, je proto nezbytné vědět, že kromě atraktivních výnosů je zde i riziko jisté ztráty.

 

Kdo je skutečně tělem i duší hráč, ten vlastně velmi dobře chápe, o čem je řeč! A za třetí, důležité je, abyste znali sídlo společnosti. Pokud je někde v Karibiku nebo obecně na druhém konci světa, budí ve vás ještě vůbec nějakou důvěru? Správně, kdo se schovává, ten je v podezření, což platí naprosto beze zbytku i ve světě různorodých investic.

 

Kolektivní investování? Ale vůbec ne

Platí, že jste přímo majitelem kryptoměn, žádné kolektivní investování vás s Fumbi nečeká, nechodí se tedy nějakými stezkami, ale vždy víte, na čem přesně jste. Začít investovat můžete záhy po registraci, podmínkou je tedy kromě vkladu vlastně už jen pár kliknutí myši a vyplnění příslušných online dokumentů. Nic dlouhého a nic na celý večer, dalo by se říci. Vaše portfolio není rozdělené mezi více lidí, jako investor jste jeho jediným vlastníkem. Kdykoliv si jej můžete nechat vyplatit zpátky na účet, záleží na okolnostech. Kryptoměny lze převést i do své „peněženky“.

 

A jaké měny jsou vlastně ve hře?

I kromě Bitcoinu (tedy BTC), jenž je široko daleko nejslavnější kryptoměnou a patří mu na trhu jasný primát, je nabídka hodně pestrá. Platí však, že Bitcoin má nadpoloviční podíl v investicích. Zkrátka, je to pomyslný svatý grál, všichni ho chtějí a rozhodně se není co divit. Značnou část, téměř třetinu všech portfolií, tvoří Ethereum (ETH). Téměř čtyři z pěti investovaných prostředků jsou vložené právě do těchto dvou kryptoměn. To však neznamená, že jsou investoři ochuzeni o další slavné varianty.

 

Kryptoměny podle vlastního výběru

Stellar (XLM), Litecoin (LTC), jenž je také jednou z proslulých kryptoměn, ale také například Cardano (ADA) a Chainlink (LINK). Chcete další? Samozřejmě, výběr je velmi rozsáhlý. Investiční platforma Fumbi nabízí ještě Filecoin (FIL), Avalanche (AVAX) a Polygon (MATIC). Samozřejmě jsou k mání i další, spíše okrajově a pro zajímavost. Můžete jim dát příležitost nebo investovat většinu do Bitcoinu, to je už pochopitelně jen a jen na vás.

Nyní je kryptoměn celkem 26, ale Fumbi plánuje další rozšíření, cílem je pak alespoň padesátka možností v nabídce. Partnerem pro Fumbi jsou financer.com, SGS nebo Ledger, což jsou známá jména. V médiích už Fumbi zmiňoval například Forbes, Reflex, E15 a také nejpopulárnější zpravodajské servery v čele s Bleskem a iDNES.cz. Kalkulačka hodně napoví, i když jde pouze o základní informaci, a nikoliv o něco, co by bylo zcela stoprocentně jisté.

 

Poplatky aneb výběr, vklad a investice

Samotné vedení účtu je zcela bez poplatků, totéž platí o registraci. Avšak Fumbi si účtuje poplatky, pokud jde o vklad, výběr či provedenou investici. Případné zrušení účtu kdykoliv v budoucnu je bezplatné.

Poplatky jsou relativně vysoké, protože majitelé Fumbi mají systém nastaven tak, aby vydělal bez ohledu na situaci. Úschovný poplatek za uložení kryptoměn je mezi 0,9 až 1,99 %, směna mezi fiat měnou (např. euro) a kryptoměnou je 1,49 %.

 

A co podíl ze zisku? Ten po dvou letech účasti na programu neplatíte, v jiných případech může činit až celých 7,9 % ze zisku, jehož jste dosáhli. Jste místo zisku naopak ve ztrátě? Ne, pak poplatek nehradíte, samozřejmě…

 

Fumbi vám aktuálně nabízí za registraci vstupní bonus 100 Kč a slevu 7% na poplatky. Promo kód je: pracezdomova. Registrovat se můžete zde.

 

Plusy:

  • Snadná investice bez dalšího čekání a ověřování. Navíc v CZK, nemusíte tedy investovat eura.
  • Více než dvacet kryptoměn k dispozici, toto číslo do budoucna velmi pravděpodobně poroste.
  • Přehledný web, registrace doslova za pár minut. Dobrý úvod do světa kryptoměn, co myslíte?

 

Mínusy:

  • Portfolio je v drtivé většině ze dvou kryptoměn, tedy Bitcoin a Ethereum nemají alternativu.
  • Velmi, ale opravdu velmi vysoké poplatky. Na jiných portálech se dočkáte přívětivějších cifer.
  • Takzvaný dílčí výběr je možný až od deseti tisíc eur. A není to poněkud vysoké číslo? Jen pro velké hráče. Pokud máte na účtu nižší sumu, lze ji vybrat také, ale jen a pouze v celé výši. Min. 1 400 Kč nebo 50 eur.
  • Vybíráte jen v eurech a jen skrze banku. Výběr v korunách Fumbi bohužel přímo nepodporuje.

 

Výhody Fumbi portálu.

 

Pokud jde o daně, pak ano, příjem z kryptoměn je zdanitelnou položkou. V profilu si proto vždy zjistěte, zda je opravdu povinnost daň zaplatit, případně konzultujte situaci s daňovým poradcem. Profil nabídne veškeré nutné informace pro účely daňového přiznání, rozhodně tedy není důvod se něčeho obávat.

 

Pár slov na závěr

Portfolio Fumbi čítá 26 kryptoměn, počet registrací už překročil osmdesátitisícovou hranici a v průměru činí investice klienta dobrých 40 tisíc korun. Investují tedy opravdu malí hráči, ale i velké ryby. Protože je minimální investice rovná 1 400 Kč (resp. 50 eur), tak se bez nadsázky dostane touto cestou ke kryptoměnám vlastně úplně každý. Připraveny jsou produkty jak pro nováčky, tak i pro ty, kteří jsou už poněkud pokročilejší.

Registrace je otázkou pár minut, stačí e-mail, heslo a ověření totožnosti, pokud vaše investice bude vyšší než 10 tisíc euro. Vklad je umožněn přes banku (převod z účtu, platební karta) či například skrze PayPal. A co výběr? Dílčí výběr je umožněn až od hranice 10 tisíc eur (tedy zhruba čtvrt milionu korun). Fumbi nepodporuje vklad nebo výběr v kryptoměně, musíte výběr uskutečnit ve měně tzv. fiat.

 

Fumbi vám aktuálně nabízí za registraci vstupní bonus 100 Kč a slevu 7% na poplatky. Promo kód je: pracezdomova. Registrovat se můžete zde.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Zkuste se podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma.

Máte už s portálem Fumbi nějaké zkušenosti? Případně jste již investovali do kryptoměn? Pokud ano, podělte se o své zkušenosti a napište do diskuse.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply