Kairos Technologies aneb neslavný konec jedné pyramidové hry

Kairos technologies (planet) jde do likvidace.

Princip pyramidy je pro obyvatele střední Evropy poměrně známý. Je ale pravdou, že i tak bohužel mnohdy sklízí úspěch. Důkazem toho je příběh o Kairos Technologies, která přišla s poměrně nevšedním způsobem výdělku. Prostě pronajmete část svého pevného disku firmě, která vám za toto bezpečné úložiště bude pravidelně vyplácet peníze. Vypadalo to zdánlivě jednoduše a řada lidí s touto společností dokonce podepsala smlouvu. Ptáte se, jak celá, na první pohled poměrně podezřelá, akce vlastně dopadla?

 

Zhodnocení vkladu až o 250 % ročně, pyramidové/Ponziho schéma jako vyšité

Vlastně mělo jít o netradiční pasivní příjem. Společnost Kairos Planet Technology byla zaregistrována ve Spojeném království v roce 2014 a nabízela zhodnocení vkladu až o úctyhodných 250 %! Webové stránky bez fotografií byly zpracovány poměrně jednoduše, mnohým řadovým investorům to ale vůbec nevadilo. Základní balíček stál 125 amerických dolarů, za které jste firmě pronajali 15 GB na svém disku.

 

Abyste mohli přivádět nové členy a „vydělávat“ tak více, bylo nutné si koupit balíček s hodnotou necelých šesti stovek dolarů. Balíčky byly ještě dva (balíček za 1577 dolarů a balíček za 2777 dolarů pro 320 GB místa na harddisku). A celé to mělo ještě jednu podmínku, počítač musel být připojen do sítě nejméně deset hodin denně.

 

Zajímavé bylo například i to, že firma Kairos sídlila na virtuální adrese, měla přitom spolupracovat třeba se světoznámou automobilkou Nissan motors. V Bělorusku zatkli lídra Kairosu již po dvou měsících od první propagace.

 

Kairos technologies jde do likvidace

A jak to tedy celé s tímto projektem dopadlo? Celá bublina nedávno splaskla, protože společnost jde do likvidace. Rozhodl o tom britský soud již na konci listopadu, přelíčení se konalo bez oficiálního zástupce společnosti. Firemní schránka v Londýně na Praed Street 61 je zřejmě již opuštěná.

 

V ČR a na Slovensku byly podvedeny tisíce lidí, kteří se pravděpodobně svých vložených prostředků již nikdy nedomohou.

Pokud máte s Kairosem uzavřené smlouvy a chcete své peníze zpět, máte před sebou náročnou a nejistou cestu. V oficiálních soudních dokumentech můžete dohledat likvidátora společnosti a žádat odškodnění.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Zkuste se podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma.

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

Už jste někdy přišli do kontaktu s Kairosem? Potěší mě, když do diskuse napíšete své vlastní zkušenosti.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

2 Responses to “Kairos Technologies aneb neslavný konec jedné pyramidové hry”

  1. Anna napsal:

    Dobry den, prosím, lze najit nekde ty oficialni soudni dokumenty? Nedokazi je dohledat…bohuzel patrime mezi podvedene, manzeluv kamarad nam to doporucil a manzel v dobre vire privydelku před mou materskou do toho sel…
    Moc vam dekuji 🙁

Leave a Reply