Jak podvodníci mezi tipéry slibují zbohatnutí na fixed tipech

Podvodné praktiky při sázení.

Tento článek bych chtěl věnovat všem lidem, kteří se věnují sázení, ať už pro zábavu nebo naplno. V minulosti jsem napsal článek o podvodnících s online ruletou a podvodnících, kteří lákají na bezhlavé obchodování na burze. V tomto článku bych se chtěl věnovat podvodným praktikám při sázení, přesněji řečeno pochybným a podvodným praktikám lidí, kteří balamutí slibováním zaručeného výdělku v podobě dohodnutých zápasů, mnoho z vás se určitě setkalo i s názvem fixed tipy, fixed sázky nebo dohodnuté tipy.

 

O co vlastně jde?

Sázení se věnuji už poměrně dlouhou dobu a myslím si, že mám solidní přehled. Z tohoto důvodu tipuji převážně sám, vytvářím si své vlastní tipy. V poslední době je ale času méně, proto jsem se rozhodl přidat se do různých facebookových skupin s tím, že se čas od času inspiruji i tipy od lidí, kteří se sázením živí, tedy se tomu věnují naplno.

Pár lidí nabízí ve své facebookové skupině takzvané „free tipy“, což znamená „tipy zdarma“. Další skupina lidí nabízí i takzvané „VIP tipy“, za které je ale třeba zaplatit. Nevidím na tom nic špatného, ​​protože dělat analýzy k zápasům, kdo nebude hrát pro zranění nebo vykartovaní apod, je poměrně složité a hlavně to zabere hodně času. Času, který mnozí lidé nemají. V dnešní době platí, že zadarmo ani kuře nehrabe, proto pokud si někdo žádá peníze za to, že vám nabídne pár tipů s analýzami, je to podle mě v pořádku. Konec konců, můžete ho odmítnout a udělat si vlastní analýzu. Jak jsem už ale zmiňoval, zabere to hodně času, proto ti, kteří čas nemají, si tímto způsobem mohou tipy kupovat. Většina tipérů chce peníze až po odehrání zápasu. Pokud zápas nevyjde tak, jak se předpokládalo, nemusíte platit nic, pokud zápas vyjde, dáte tipérovi z výhry určitý podíl.

 

Vrátím se ale k tomu hlavnímu, o čem jsem chtěl psát tento článek. Jelikož jsem členem několika facebookových skupin, neušlo mé pozornosti, že v poslední době se doslova roztrhl pytel s podvodníky, kteří za nemalou finanční odměnu nabízí takzvané fixed zápasy. Fixed je v překladu dohodnutý, to znamená, že vám za peníze nabídnou dohodnutý zápas, který má vyjít na 100 %. Některým, to možná bude připadat směšné, ale věřte, že se najde velký počet naivních lidí, kteří těmto podvodníkům uvěří. Ale pokud použijete rozum a začnete kriticky myslet, okamžitě vás napadnou tyto dvě otázky.

 

1. Dohodnuté zápasy existují, ale mám šanci se k nim dostat?

 

Fixed sázky za levný peníz. Nabízím za 1000 Kč dohodnutý zápas z české extraligy. 1000% úspěšnost.

 

Dohodnuté zápasy bezpochyby existují. Stačí, když si vzpomenete na nedávnou aféru slovenského klubu DAC Dunajská Streda, kdy se někteří zkorumpovaní hráči klubu dohodli s bohatými mafiány z Asie na tom, že klub prohraje o dva góly, nebo že v přípravě prohrají a v zápase padne alespoň pět branek atd. Více o této aféře si přečtěte zde: http://sport.aktuality.sk/c/155072/v-korupcnej-afere-obvineni-aj-styria-futbalisti-z-corgon-ligy/.

 

Ovlivňování výsledků zápasů se považuje za trestný čin a hráčům zmíněným v článku hrozí 3 až 8 let za mřížemi. Proto se mi automaticky vnucuje otázka: vážně by tito zkorumpovaní fotbalisté ohrozili sebe tím, že by všem rozkřikli „Dnes prohrajeme o dva góly, podejte si to…“ ?

 

Takové dohodnuté zápasy prodává sázková mafie za stotisícové, někdy i milionové sumy a ví o nich vždy jen pár lidí. Jsem si jist, že určitě mezi ně nepatří pionýři z facebookových skupin, kteří údajně dohodnutý zápas prodávají za směšných pár stovek.

 

2. Proč ty dohodnuté zápasy prodávají, proč si je raději nepodají sami?

Teoreticky ale předpokládejme, že by se i k těm, co prodávají „dohodnuté zápasy“ ve svých facebookových skupinách, dostali nějaké takové tipy. Nepochopím, proč je prodávají? Proč nejdou do sázkové kanceláře a nepodají si ten zápas dejme tomu za 100 000 Kč. Pokud bude kurz 3, každý vyhraje 300 000 Kč a všichni mohou být vysmátí od ucha k uchu.

Oni místo toho prodávají tyto na 1000 % dohodnuté zápasy za 1000 Kč. Bude to asi proto, že těmto „dohodnutým utkáním“ sami nevěří, přesto balamutí naivní lidi, což z nich jednoznačně dělá podvodníky. Pokud zápas, který jste si podali, nevyjde a vy prohrajete, při požadování vrácení peněz dostanete BAN. Do skupiny se nikdy více nedostanete.

 

Dohodnuté zápasy, mám šanci se k ním dostat?

 

Pár slov na závěr

Všem vám, kteří tipujete, proto doporučuji vyhýbat se takovým skupinám a hlavně lidem, kteří vám za nemalou finanční odměnu slibují takové dohodnuté zápasy. Pokud si chcete sázením přivydělávat, zkuste to sami. Pokud na to nemáte čas nebo se vám nedaří, vyhledejte si nějaké skupiny nebo web stránky, které nabízejí informace o zápasech a různé analýzy zdarma.

 

V případě VIP tipů nikdy neplaťte předem! Se seriózním tipérem nebude problém dohodnout se, že za tip zaplatíte až po skončení nabízeného zápasu, samozřejmě jen v případě, že vyhrajete. Pokud zaplatíte předem, může se stát, že vám žádný tip nepošle, popřípadě pošle zcela náhodný tip (bez analýzy), který byste si mohli tipnout i sami.

 

Pokud jste v článku nenašli to, co jste hledali, zkuste si přečíst i diskusní fórum, tam možná najdete nějaké zajímavé informace k tématu.

Chcete pomoci? Pokud máte nějaké zkušenosti s těmito podvodníky, budu rád, pokud napíšete do diskuse. Klidně je můžete jmenovat a také můžete vypsat i podvodné stránky.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

0 0 vote
Article Rating
Sdílejte:
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments