Podvodné praktiky při sázení – fixed sázky, placené tipy apod.

Podvodné praktiky při sázení.

Tento článek bych chtěl věnovat všem lidem, kteří se věnují sázení, ať už pro zábavu nebo naplno. V minulosti jsem napsal článek o podvodnících s online ruletou a podvodnících, kteří lákají na bezhlavé obchodování na burze. V tomto článku bych se chtěl věnovat podvodným praktikám při sázení, přesněji řečeno pochybným a podvodným praktikám lidí, kteří balamutí slibováním zaručeného výdělku v podobě dohodnutých zápasů, mnoho z vás se určitě setkalo i s názvem fixed tipy, fixed sázky nebo dohodnuté tipy.

 

O co vlastně jde?

Sázení se věnuji už poměrně dlouhou dobu a myslím si, že mám solidní přehled. Z tohoto důvodu tipuji převážně sám. V poslední době je ale času méně, proto jsem se rozhodl přidat se do různých facebookových skupin s tím, že se čas od času inspiruji i tipy od lidí, kteří se sázením živí, tedy se tomu věnují naplno.

Pár lidí nabízí ve své facebookové skupině takzvané „free tipy“, což znamená „tipy zdarma“. Další skupina lidí nabízí i takzvané „VIP tipy“, za které je ale třeba zaplatit. Nevidím na tom nic špatného, ​​protože dělat analýzy k zápasům, kdo nebude hrát pro zranění nebo vykartovaní apod., je poměrně složité a hlavně to zabere hodně času. Času, který mnozí lidé nemají. V dnešní době platí, že zadarmo ani kuře nehrabe, proto pokud si někdo žádá peníze za to, že vám nabídne pár tipů s analýzami, je to podle mě v pořádku. 

 

Vrátím se ale k tomu hlavnímu, o čem jsem chtěl psát tento článek. Jelikož jsem členem několika facebookových skupin, neušlo mé pozornosti, že v poslední době se doslova roztrhl pytel s podvodníky, kteří za nemalou finanční odměnu nabízí takzvané fixed zápasy. Fixed je v překladu dohodnutý, to znamená, že vám za peníze nabídnou dohodnutý zápas, který má vyjít na 100 %. Některým, to možná bude připadat směšné, ale věřte, že se najde velký počet naivních lidí, kteří těmto podvodníkům uvěří. Ale pokud použijete rozum a začnete kriticky myslet, okamžitě vás napadnou tyto dvě otázky.

 

1. Dohodnuté zápasy existují, ale mám šanci se k nim dostat?

 

Fixed sázky za levný peníz. Nabízím za 1000 Kč dohodnutý zápas z české extraligy. 1000% úspěšnost.

 

Dohodnuté zápasy bezpochyby existují. Stačí, když si vzpomenete na nedávnou aféru slovenského klubu DAC Dunajská Streda, kdy se někteří zkorumpovaní hráči klubu dohodli s bohatými mafiány z Asie na tom, že klub prohraje o dva góly, nebo že v přípravě prohrají a v zápase padne alespoň pět branek atd. Více o této aféře si přečtěte zde: http://sport.aktuality.sk/c/155072/v-korupcnej-afere-obvineni-aj-styria-futbalisti-z-corgon-ligy/.

 

Ovlivňování výsledků zápasů se považuje za trestný čin a hráčům zmíněným v článku hrozí 3 až 8 let za mřížemi. Proto se mi automaticky vnucuje otázka: vážně by tito zkorumpovaní fotbalisté ohrozili sebe tím, že by všem rozkřikli „Dnes prohrajeme o dva góly, podejte si to…“ ?

 

Takové dohodnuté zápasy prodává sázková mafie za stotisícové, někdy i milionové sumy a ví o nich vždy jen pár lidí. Jsem si jist, že určitě mezi ně nepatří pionýři z facebookových skupin, kteří údajně dohodnutý zápas prodávají za směšných pár stovek.

 

2. Proč ty dohodnuté zápasy prodávají, proč si je raději nepodají sami?

Teoreticky ale předpokládejme, že by se i k těm, co prodávají „dohodnuté zápasy“ ve svých facebookových skupinách, dostali nějaké takové tipy. Nepochopím, proč je prodávají? Proč nejdou do sázkové kanceláře a nepodají si ten zápas dejme tomu za 100 000 Kč. Pokud bude kurz 3, každý vyhraje 300 000 Kč a všichni mohou být vysmátí od ucha k uchu.

Oni místo toho prodávají tyto na 1000 % dohodnuté zápasy za 1000 Kč. Bude to asi proto, že těmto „dohodnutým utkáním“ sami nevěří, přesto balamutí naivní lidi, což z nich jednoznačně dělá podvodníky. Pokud zápas, který jste si podali, nevyjde a vy prohrajete, při požadování vrácení peněz dostanete BAN. Do skupiny se nikdy více nedostanete.

 

Dohodnuté zápasy, mám šanci se k ním dostat?

 

3. Další podvody související se sázením

Lidská kreativita nezná meze. Na co dalšího si dát pozor? Toto je zkušenost mého čtenáře (Roman), jehož přes Facebook oslovil údajně bývalý pracovník nejmenované sázkové společnosti. Dotyčná osoba o sobě tvrdila, že má skvělou bilanci a že patří mezi nejlepší sázející. Prý je až tak dobrý, že mu všechny sázkové kanceláře buď zrušily účet, nebo omezily sázky a pod svým jménem už nemůže tipovat. Nyní hledá nějakého prostředníka, který bude podávat jeho „výherní“ tipy na svém účtu.

Poslal i pár výherních tiketů, aby Roman viděl, že mu všechno vychází (není nic lehčího, než zfalšovat tiket). Tak se Roman rozhodl navázat spolupráci s dotyčným podvodníkem a podat jeho „výherní“ tiket za své peníze. Vždyť dopředu nechtěl žádnou odměnu za tip, prý až když vyjde tiket, rozdělí si výhru 50% na 50%. Tiket samozřejmě nevyšel a po sázejícím se slehla zem.

Zmatený Roman nevěděl, co si o tom má myslet. Výherní tiket nevyšel a on přišel o 25 000 Kč.

I toto je jeden ze způsobů, jak si vydělat peníze. Lhář díky Romanovi sice nic nevydělal, ale pokud tímto způsobem oklame několik lidí měsíčně, některé z tiketů můžou vyjít a on má garantovaných 50% ze zisku.

Podvodník tak nenese žádné riziko (tiket nepodává za své peníze) a přitom může profitovat, pokud tiket vyjde.

 

Jaké ponaučení vyplývá z Romanovi zkušenosti? Spoléhejte se jen sami na sebe a nevěřte falešným sázejícím, kteří mají údajně zaručené výherní tipy.

 

4. Pozor i na affiliate partnery

Dotyčný podvodník, který oklamal Romana, byl zřejmě i affiliate partner jedné nejmenované sázkové kanceláře, protože od Romana požadoval před podáním tiketu, aby se proklikl přes jeho partnerský odkaz a vytvořil si nový účet v jiné sázkové kanceláři. Roman to neudělal a tipoval přes svůj starý účet. Pokud by to však udělal, podvodník by na něm vydělal i v případě nevýherního tiketu. Ptáte se jak?

Sázkové kanceláře nabízejí možnost vydělat si peníze i skrz affiliate partnerství. Každého, kdo jim přinese nové zákazníky (v tomto případě sázející), odmění až 50% z vkladu nového hráče.

Pokud by se tedy Roman registroval přes daný odkaz podvodníka a podal by tiket přes svůj nový účet, podvodník by vydělal tak či tak. V případě výherního tiketu by měl 50% od Romana, kdyby tiket nevyšel, měl by 50% od sázkové společnosti.

 

Affiliate marketing považuji za férový způsob online podnikání. To, že ho někteří „šmejdi“ zneužívají pro své podvody, je věc druhá. A nevidíme to jen u sázení, ale i v online kasinech či obchodování na burze. Určitě znáte různé webové stránky a reklamy tipu: „Banky ho nenávidí, vymyslel způsob, jak vydělávat měsíčně stovky tisíc Kč.“ A když se prokliknete na web, najdete tam „frajera“ s Ferrari i s jeho zaručenými tipy, jak i vy můžete hodně vydělávat. Jsou to podvodníci, kteří pracují jako affiliate partneři pro online kasina a podobně…

 

Pár slov na závěr

Všem vám, kteří tipujete, proto doporučuji vyhýbat se takovým skupinám a hlavně lidem, kteří nabízejí tyto „dohodnuté“ zápasy. Pokud si chcete sázením přivydělávat, zkuste to sami. Pokud na to nemáte čas nebo v tom nejste dobří, nesázejte. :-).

 

Pokud jste v článku nenašli to, co jste hledali, zkuste si přečíst i diskusní fórum, tam možná najdete nějaké zajímavé informace k tématu.

Chcete pomoci? Pokud máte nějaké zkušenosti s těmito podvodníky, budu rád, pokud napíšete do diskuse. Klidně je můžete jmenovat a také můžete vypsat i podvodné stránky.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

One Response to “Podvodné praktiky při sázení – fixed sázky, placené tipy apod.”

  1. Filip napsal:

    Přesně na tomhle principu jede pragueboss a jeho skupina

Leave a Reply