Jak fungují internetové průzkumy na Talk Online Panel

Vyplňování dotazníků a anket se stránkou talkonlinepanel.com.

Vyplňování dotazníků veřejného mínění a pravidelná odměna ve výši několika stokorun ročně je pro mnohé domácnosti příjemným přivýdělkem. Minimum podmínek, které si společnosti zprostředkovávající takové možnosti kladou, určitě mnoho zájemců také velmi potěší. Například na talkonlinepanel.com stačí vypsat několik základních osobních údajů do krátkého formuláře a brzy začnete vyplňovat dotazníky. Za ně pak dostanete body, a jestli je vyměníte za nákupní poukázky nebo hotovost, je jen na vás.

 

Talk Online Panel je původem z Rakouska

Společnost Talk Online Panel GmbH byla založena v Rakousku, aktuální sídlo je ve Vídni na Karlsgasse 7. Jedná se o léty prověřenou západní firmu, takže o transparentnosti celé nabídky nemůže být nejmenší pochyb. Proces registrace, ostatně podobně jako mnohde jinde, zabere řádově několik málo minut. Registrovat se mohou osoby starší 15 let.

 

Jak fungují online průzkumy na Talkonlinepanel.com

Průzkumy trhu jsou usnadněny tím, že pouze zaškrtáváte jednotlivé nabízené možnosti a nikdo vás nenutí vypisovat dalekosáhlé odpovědi. Ty jsou po vyplnění dotazníku takzvaně anonymizovány, účast je také maximálně dobrovolná – tudíž není nutné zúčastnit se všech průzkumů.

Nezapomeňte však, že čím důkladněji bude osobní profil vyplněn, tím větší pak máte šanci na účast v jednotlivých placených průzkumech (a pochopitelně, i tím více bodů můžete následně nasbírat). Otázky, zda máte auto, zda jste z určitého regionu nebo věkové skupiny nebo jestli kouříte, jsou proto poměrně důležité, aby se dotazník dostal opravdu k ideálnímu tazatelovi.

 

Na Talk Online Panelu se rozebírají nejen aktuální společenská témata, podobně důležité jsou i názory spotřebitelů na určitý produkt, záleží na tom, kdo je zadavatelem ankety.

 

V Evropě je v tuto chvíli aktivních již takřka půl milionu členů. Talk Online Panel je doma například ve Švýcarsku, Itálii, zemích bývalé Jugoslávie nebo Turecku, do budoucna plánuje rozšíření i na území Ruska a Ukrajiny. Placené dotazníky a ankety mohou vyplňovat i Němci, Řekové či Rakušané.

 

Registrace je zcela bezplatná, je však nutné, aby se uživatel registroval v zemi, kde pobývá. Nemusíte tedy mít české občanství, postačí například povolení k pobytu. 

 

Jen minimum osobních dat, které budou ze zákona v maximálním bezpečí

Co je třeba vyplnit? Je toho skutečně málo, mimo jiné do základního kontaktního formuláře musíte uvést:

 • Jméno a příjmení, prozatím žádné další osobní údaje nejsou třeba.
 • Stát, ve kterém žijete. K dispozici je tu více než dvacet možností.
 • Platná emailová adresa, která poslouží ke komunikaci s panelem, a heslo.

 

Talk online panely se zaměřují hlavně na oblast střední a jihovýchodní Evropy, uživatelské údaje jsou pečlivě uložena a šifrována pomocí SSL technologií, které patří k tomu nejbezpečnějšímu v současném online světě.

 

Za vyplněné dotazníky sbíráte body, možnosti jejich využití jsou různé

Každý vyplněný dotazník průzkumu trhu na talkonlinepanel.com je ohodnocen body. Ty mají platnost po dva následující roky a můžete je směnit buď za hotovost nebo za nějakou věcnou cenu. Může jít například o předplatné nějakého magazínu, poukaz na nákup v e-shopech a tak podobně, peníze můžete rovněž po zralé úvaze odkázat na charitativní účely. K dispozici je možnost věnovat peníze například nadačním fondům Pokora, KRTEK nebo do třetice fondu Pink Bubble, který se věnuje zejména dětské onkologii.

 

Body nemusíte získávat jen za ankety jako takové, například sdílení odkazu na Talk Online Panel prostřednictvím sociální sítě znamená přičtení dvaceti bodů, registrace a potvrzení účtu emailem přináší navíc dalších sto bodů.

 

Stejné ohodnocení budete mít, když přivedete do programu nového aktivního člena (je tedy nutné, aby byl dokončen u nováčka nejméně jeden celý průzkum).

 

Mé zkušenosti s Talk Online panelem

Se stránkou talkonlinepanel.com mám zatím dobré zkušenosti. Pro tuto společnost vyplňuji dotazníky již něco přes 2 roky a zatím funguje vše bez problémů. Za zmíněnou dobu se mi podařilo dosáhnout výplatního minima dvakrát a v obou případech mi mé vydělané peníze vyplatili.

 

Stránka je poměrně přehledná, což může být velkou výhodou zejména pro ty, kteří si se světem internetu (alespoň prozatím) příliš nerozumí. Na webu je také sekce FAQ, kde najdete odpovědi na všechny další otázky (za předpokladu, že vám tento článek informačně nestačí).

Další výhodou je určitě česká online podpora, kterou můžete kontaktovat prostřednictvím formuláře. Podle informace, kterou tam mají uvedenou, by vám měli odepsat do 2 hodin během pracovní doby. Během víkendu budete čekat na odpověď pravděpodobně déle.

 

Jednou z mála nevýhod vyplňování anket pro společnost Talk Online Panel je příliš vysoké výplatní minimumaž 2000 bodů. Ve srovnání s podobnými společnostmi, které se věnují internetovému průzkumu trhu, je to poměrně vysoká hodnota. Ještě dodám, že 100 bodů představuje 18 korun, čili po dosažení 2000 bodů máte na svém kontě 360 Kč. Výplatu si můžete po dovršení zmiňované hranice poslat na bankovní účet.

Další mírnou nevýhodou je poměrně nízký počet dotazníků na vyplňování. V průměru jsou to 2-3 dotazníky měsíčně. Někdy je to méně, jindy více. Pokud to porovnáme s jinými podobnými společnostmi, patří Talk Online Panel na konec seznamu. Snad se to ale do budoucna zlepší. Pamatuji si na začátky, asi dva roky zpátky, když mi poslali sotva jeden dotazník za dva měsíce.

 

Velkou nevýhodou je omezená platnost nasbíraných bodů. Ty platí pouze po dobu 2 let. Musíte tedy do 2 let dosáhnout výplatního minima 2000 bodů a nechat si to proplatit, jinak vám body postupně propadnou.

Pokud by posílali spoustu pozvánek k průzkumům, nebyl by to problém. Těch pozvánek k účasti pošlou ročně málo a počítejte s tím, že v některých případech vás z průzkumu vyhodí jako nevhodného kandidáta.

 

Průměrný čas vyplňování ankety se pohybuje okolo 15 minut, přičemž za něj dostanete asi 25 Kč. Pokud jsou dotazníky delší, je i odměna samozřejmě vyšší. Podotýkám, že výše uvedené údaje může mít každý jiné. Jde o mou osobní zkušenost. Vy můžete dostat jiné ankety, ty mohou být kratší nebo méně placené. Ale klidně i naopak …

Co mi ještě vcelku vadí na stránce talkonlinepanel.com je to, že do e-mailové pozvánky na placený průzkum neuvádějí jakou odměnu získáte za vyplnění dotazníku (je tam uvedena jen délka průzkumu, čili jak dlouho vám to bude trvat). Kolik jste si vydělali se dozvíte až po ukončení dotazníku. Jiné dotazníkové společnosti posílají do e-mailové pozvánky i informaci, kolik peněz za to dostanete.

 

Pár slov na závěr

V současnosti je v rámci střední a jižní Evropy aktivních více než 480 tisíc členů, počet spuštěných průzkumů přesáhl v tuto chvíli již dva miliony. Na Facebooku má Talk Online Panel již více než šedesát tisícovek příznivců, kteří udělili skupině v rámci stovek recenzí skvělé hodnocení 4,6/5. Nejde tedy o žádný podvod. Tento systém funguje velmi dobře, což mohu potvrdit i na základě vlastních zkušeností. Chybí už jen, aby posílali více dotazníků.

 

Podobných společností jako talkonlinepanel.com je na trhu samozřejmě více, v článku přehled firem, které nabízejí finanční odměnu za váš názor najdete pár dalších.

 

Pokud se zaregistrujete do více podobných společností, budete se moci zúčastnit vyššího počtu průzkumů, čímž si více vyděláte.

 

Že jste nenašli informace, které jste hledali? V tom případě si přečtěte diskusní fórum, možná je najdete právě tam. 

Jestli máte nějaké otázky, postřehy nebo připomínky, neváhejte napsat do diskuse. Taktéž se nebojte podělit o své zkušenosti, můžete tím inspirovat nebo motivovat ostatní čtenáře.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

4 Responses to “Jak fungují internetové průzkumy na Talk Online Panel”

 1. JMjanus napsal:

  U této společnosti často vyplníte téměř celý dotazník a potom vás vyřadí. Za 2 roky jsem nenasbírala potřebných 2000 bodů pro výplatu. Vyřazení u poslední otázky je tak z 80%. FIrma tak získává data zadarmo.

  • Pavel napsal:

   jen jednou jedenkrát jsem byl vyplacen, tu hle společnost jsem doporučil svým známým, už to dělají 3 až 4 roky, každý měsíc vyplní několik dotazníků ale do teď se nikdo z nich výplaty nedočkal, a letošní novinka každý měsíc jim i mě přijde email kolik bodů jim propadlo a je vždy několika násobek toho co si za aktuální měsíc vydělají, výplata v nedohlednu, a počet bodů měsíc od měsíce ubývá, když se obrátím na podporu tak mě odbudou tím že nevyplňůji všechny dotazníky (i když vím že jich je méně než odečtených bodů)
   tohle není solidní firma.

   • Jiří H. napsal:

    Hm, tak tedy nevím. U mě funguje vše v pořádku. Každopádně děkuji za názor.

   • Jiří W. napsal:

    Souhlasím s Pavlem. Odečítání bodů za to, že jste je nestačil/a včas uplatnit – obvykle proto, že jste nestihli získat minimální limit potřebný k výplatě, tj. 2000 bodů – je nehoráznost nejhoršího kalibru. Tímto přístupem se daná společnost jednoznačně řadí mezi ŠMEJDY. Žádný z podobných výzkumných panelů (TNS Aisa/Kantar; Český národní panel; Toluna apod.) tohle nedělá, pouze Talk online panel. Myslím, že tuto nekalou obchodní praktiku by měly příslušné orgány (Česká obchodní inspekce?) okamžitě zatrhnout, protože jde o nehoráznost nemající obdoby. Myslíte, že by mělo smysl obrátit se na Českou obchodní inspekci, případně na redakci pořadu „A dost!“?

Leave a Reply