Podnikání s NFT – co je NFT a jak na tom vydělat?

NFT nezameniteľné tokeny - digitálne umenie.

Práce z domova láká mnoho lidí již od rozmachu internetu. S příchodem pandemie koronaviru je však její popularita na historickém maximu. Firmy přecházejí na homeoffice a mnozí lidé zjišťují, že prací z pohodlí svého domova se mohou reálně uživit. Na mé stránce jsem vám už popsal nesmírné množství možností, jak vydělávat z domova – ta nejnovější ale doposud chyběla. Zkratka NFT se ve vyhledávání posouvá výš a výš a my si dnes řekneme, co to vlastně je a jestli se na tom dá vydělávat.

 

Prodej NFT je jedním z nejnovějších způsobů vydělávání peněz na internetu, tak pojďme na to!

 

Co je NFT?

Zkratku NFT jste již pravděpodobně, pokud se zajímáte o práci z domova, někde zahlédli. Pochází z anglického slovního spojení non-fungible token, což lze do češtiny přeložit jako nezaměnitelný token. V jednoduchosti se jedná o jakési digitální umění, které se nakupuje, sbírá a prodává. A právě v tomto procesu vidím velký potenciál na docela slušný výdělek.

Tak například nejlepší kousky se prodávají za statisíce amerických dolarů, dokonce některé se mohou pyšnit až milionovými částkami. Momentálně nejdražší NFT má název EVERYDAYS: The First 5000 Days a jeho hodnota je stanovena na neuvěřitelných 70 milionů amerických dolarů! Nezaměnitelné tokeny si však nacházejí cestu už i do Česka a jelikož toto odvětví je poměrně mladé, brzký začátek může nabídnout neocenitelnou výhodu.

 

Největším trhem s NFT a nejznámějším tržištěm, na kterém probíhá uploadování, prodej a koupě nezaměnitelných tokenů, je OpenSea. Nabízí obrovský prostor pro objevování nejrůznějších druhů NFT – od fotografií a grafik přes videa, hudbu a animace až po sbírkové NFT. OpenSea je v současnosti velmi živým trhem, kde se setkávají tisíce prodejců s dalšími tisíci nakupujících. A tento prostor je otevřen i vám!

 

 

Hlavní otázka ale zní: „Jak vydělávat na NFT?“

Odpovědí je několik a rozhodl jsem se, že je pro vás seřadím.

 

1. Vyrábějte NFT a prodávejte je

Pokud máte digitální nadání a jste animátor, programátor či třeba grafický designér, výroba nezaměnitelných tokenů může být pro vás tím pravým ořechovým. Vyrábějte NFT – žádané jsou nejrůznější originální ilustrace, avatary, portréty, virtuální panoramata, krátké zvukové nahrávky nebo videa. Kreativitě se meze nekladou a možná právě vy vytvoříte NFT, které později velmi výhodně můžete prodat. Autoři na OpenSea mají ve svém portfoliu často stovky až tisíce nejrůznějších NFT.

 

2. Obchodujte s NFT

Klasické obchodování a podnikání z domova funguje tak, jako to v reálném světě. Najděte NFT s potenciálem, kupte jej za nižší cenu a pak výhodně prodejte za vyšší. Jako každé obchodování, rovněž obchodování s NFT chce jakýsi cit. V ideálním případě se trefíte do tokenu, který bude mít v budoucnu potenciál zájmu.

Cena některých NFT do budoucna poroste, zatímco cena druhých může klesnout. Pokud rozumně investujete své peníze do toho správného digitálního kousku, váš výnos může být opravdu obrovský – vzpomeňte si na dílo, které jsem zmiňoval výše a které se prodalo za 70 milionů amerických dolarů.

 

3. Pronajímejte NFT

Některé nezaměnitelné tokeny lze také pronajímat. Jelikož NFT jsou prakticky cokoli, co je digitální, řadíme k nim i různé součásti her, avatary, zbraně či položky, které se používají v různých hrách. Tyto pak můžete pronajmout, zatímco zájemce je využije během hraní. Stačí vlastnit a pronajímat pár takových tokenů a z pohodlí domova si můžete zajistit docela slušný pasivní příjem.

 

 

Na internetu dokonce vznikají virtuální světy, které lákají stále více mladých lidí. Ty často obsahují oblečení, účesy, items a další různé součásti, které lze získat a později v těchto světech pronajímat.

 

4. Sbírejte NFT

Nejen OpenSea, ale i všechna ostatní tržiště nabízejí sběratelské NFT, které se už nyní těší své oblíbenosti a v budoucnu mohou být horkým artiklem, po kterém bude toužit každý zanícený sběratel. NFT jsou v podstatě digitální umělecká díla, a tak se dají sbírat jako ta reálná. Nadšenci nezaměnitelných tokenů si je ukládají do svých digitálních sbírek. Něco podobného se děje už i v Česku a na Slovensku, kde se jedna známá společnost pohybující se ve světě MMA rozhodla vytvořit sběratelské NFT.

 

Pár slov na závěr

Dá se vydělat s NFT? Jak to bývá v každém byznysu, tak ani v tomto nic není jisté. Obchodování s NFT vám může poskytnout příjemný výdělek, ale může i „spolknout“ vaše peníze. Určitě se do tohoto odvětví nevrhejte bezhlavě a raději si problematiku NFT nastudujte a své peníze investujte do tokenů, které mají co největší potenciál. I trh s non-fungible tokens vyžaduje svůj čas, a tak se vaše investice nemusí vyplatit hned zítra, ale podobně to bylo i s kryptoměnami a dnes představují jádro digitálního obchodování.

Tak či onak buďte trpěliví a investujte s rozumem.

 

Rozhodně si přečtěte také diskusní fórum, je pravděpodobné, že tam najdete další zajímavé informace k tématu.

V případě, že máte nějaké dotazy nebo se chcete také podělit se svými zkušenostmi a poznatky, neváhejte a napište do diskuse.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

4 2 votes
Article Rating
Sdílejte:
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments